Dzisiaj jest 19 mar 2024, 8:19



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 31 maja 2021, 19:17 
*

Rejestracja: 11 kwie 2014, 9:29
Posty: 20
Pojazd: fantic 50.1 oasis
Witam. Kupiłem używany skuterek meiduo z silnikiem 139qmb.
Mam kilka pytań i problemów.
Skuter odpala, ale muszę długo kręcić rozrusznikiem lub kilka razy. Z kopki to samo.
Kolega podpowiedział żeby sprawdzić świece rozrząd i zawory.
Świeca okey, rozrząd też.
Zawór ssący był na 0.05, ale wydechowy był mniejszy.
Ustawiłem zawory: ssący 0.1 a wydechowy około 0.11.
Na poradnikach z YT mówią że 0.05 tyczy się oryginalnego silnika od Hondy, a te chińskie na 0.1 lepiej ustawić.
Po tej operacji pali na dotyk ( ale muszę mu manetką gazu dać, pewnie gaźnik do regulacji).
Przy kręceniu magnetem zauważyłem że w pewnym momencie tłok stawia lekki opór, trochę ciężej było nim kręcić, dokładniej w momencie przed ustawieniem T i tego koła zębatego od rozrządu. Jest moment że ciężko idzie i za chwilę jakby opadał na tą literę T. Czy możliwe że cylinder jest w pewnym miejscu przytarty??
Jeśli mam rację, będę chciał cylinder i tłok wymienić i odrazu powiększyć pojemność.
I tu kolejne pytanie. Jaki cylinder i tłok max tutaj wejdzie?? Nie chcę rozwiercać kartera to rozumiem że max cylinder z tuleja 52,4 mm?? Cylinder plus tłok i głowica, czy głowice od 50 zostawiam??
Gdybym zdecydował się na zwiększoną pojemność to co z wałem?? Jak sprawdzić stan obecnego po zdjęciu cylindra??
I co z gaźnikiem przy zwiększaniu pojemności, czytałem że wystarczy wymiana dyszy. Tłumik mam przelotowy.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy