Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:36



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 30 sie 2021, 13:42 
*

Rejestracja: 30 sie 2021, 13:31
Posty: 3
Pojazd: Zico Simpli, Yamaha R1 RN09
Dzień dobry,

Z góry zaznaczę, że jestem zielony w skuterkach i w 2t, jakiś czas temu kupiłem skuter Zico Simpli na dojazdy do pracy w bardzo okazyjnej cenie (300zl). W skuterze wymieniłem iskrownik (był brak iskry), następnie wyczyściłem i wyregulowałem gaźnik, wymieniłem filtry powietrza i paliwa, założyłem nową świece.

I tu się rodzi moje pytanie, skuter ma odblokowany moduł I rozpędza się do licznikowych 60km/h, niezależnie czy jadę z górki czy po prostej. Jest możliwość zwiększenia mu tej prędkości do okoo 70 km/h, aby bezpiecznie poruszać się po drogach? Może wymiana dyszy w gaźniku ewentualnie rolki wariatora?

Nie chodzi mi o typowy tuning i wkładanie pieniędzy, ponieważ do szybszej jazdy mam inny pojazd, raczej coś małymi nakładami.

Z góry dziękuję za podpowiedzi


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 30 sie 2021, 14:32 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Zdjęcie blokad + serwis i regulacja napędu, powinien z fabrycznym cylindrem i wydechem iść 70 licznikowe, jak nie więcej, bo one strasznie przekłamują. Z 4 KM dużo nie wyciągniesz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 sie 2021, 15:34 
*

Rejestracja: 30 sie 2021, 13:31
Posty: 3
Pojazd: Zico Simpli, Yamaha R1 RN09
A jesteś w stanie podpowiedzieć jakie są to blokady? Zdejmowałem ten talerz na wariatorze i nie było tam tej podkładki, moduły mam dwa odblokowane (jeden z tym różowym przewodem,który się odpina, żeby nie zliczał obrotów na pasku). Nie wiem gdzie jeszcze szukać blokad


Licznikowe 60 daje na GPS około 56.

Dzięki




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 sie 2021, 16:11 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
To masz jakąś inną wersję. Miałem krótki czas simpli (zico albo zipp) to bardzo dużo przekłamywał licznik, 75 licznikowe to było około 60 realne i w nim była blokada - tuleja na wario, do tego moduł. U ciebie tego nie ma, może ktoś już coś tam modził. Jakie obroty kręci przy vmax ? Tanio kupiony to też zapewne zajechany trochę. Zobacz stan napędu, porównaj z serwisówką co jest na necie, sprawdź kompresję - może przez to siły nie ma, dopompuj opony. Sprawdź stan uszczelniaczy wału bo w chinolach często padają. Jak wszystko zrobisz i będzie ok to możesz spróbować na 0,5g lżejszych rolkach posprawdzać. Tak czy siak powinien do 70 realnych dobić, jak nie dobija to coś go boli, bez kupna cześci się nie obejdzie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 wrz 2021, 21:13 
*

Rejestracja: 30 sie 2021, 13:31
Posty: 3
Pojazd: Zico Simpli, Yamaha R1 RN09
Modzone to było na pewno :) Obrotów nie mogę sprawdzić, ponieważ coś jest z licznikiem i pokazuje do 6tys A potem odczyt znika. Serwisowi nie mogę nigdzie wyszukać

-- 06 wrz 2021, 20:59 --

Mam kolejne pytanie, zakupiłem moduł CDI z aukcji
https://allegro.pl/oferta/modul-zaplono ... NWMwYzY%3D

Według opisu pasuje do Zico Simpli. Moje pytanie brzmi czy posiada ktoś opis pinów podanego modułu? (nie chce podłączać na chybił trafił)

Mój ma kolory przewodów
Pomarańczowy, czarny, biało-czerwony, czarno-biały, czarno czerwony




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy