Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:03



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
Post: 06 wrz 2021, 16:15 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
kotsylwester pisze:
Co do Tuleji to właśnie szukałem po sklepach i wszędzie jest produkt niedostępny :/ jakiś pomysł gdzie jeszcze można szukać ? Na mielochu w ogóle nie ma takiej części .

- Wydaje mi się że zostaje Ci tylko kupno drogą przez grupki FB, czy coś w tym stylu.
kotsylwester pisze:
Powiedział, że przez przebieg korektor jest już zużyty i też trzeba go wymienić.

- U mnie przebieg ori korektora to 14k km i sprawuję się dobrze przy sport secie. Jak by był zużyty to by nwm, np. zrywał Ci paski, ale jak chcesz, to możesz wymienić, to twoje pieniądze. :lol:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 06 wrz 2021, 16:55 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2021, 22:42
Posty: 16
Lokalizacja: Opolskie
Pojazd: Yamaha Aerox YQ50 2011
Marcinekkk pisze:
kotsylwester pisze:
Co do Tuleji to właśnie szukałem po sklepach i wszędzie jest produkt niedostępny :/ jakiś pomysł gdzie jeszcze można szukać ? Na mielochu w ogóle nie ma takiej części .

- Wydaje mi się że zostaje Ci tylko kupno drogą przez grupki FB, czy coś w tym stylu.
kotsylwester pisze:
Powiedział, że przez przebieg korektor jest już zużyty i też trzeba go wymienić.

- U mnie przebieg ori korektora to 14k km i sprawuję się dobrze przy sport secie. Jak by był zużyty to by nwm, np. zrywał Ci paski, ale jak chcesz, to możesz wymienić, to twoje pieniądze. :lol:


Ok, będę próbował coś poszukać. Co do korektora to mam rozumieć, że 3g evo + speed bell + seryjny korektor po około 19k przebiegu będą ze sobą grały ? ;D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 wrz 2021, 17:16 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
kotsylwester pisze:
Ok, będę próbował coś poszukać. Co do korektora to mam rozumieć, że 3g evo + speed bell + seryjny korektor po około 19k przebiegu będą ze sobą grały ? ;D

- Mam dokładnie taki zestaw i wszystko gra. Jak chcesz tego scoota tak robić to go rób :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 wrz 2021, 17:33 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2021, 22:42
Posty: 16
Lokalizacja: Opolskie
Pojazd: Yamaha Aerox YQ50 2011
Marcinekkk pisze:
kotsylwester pisze:
Ok, będę próbował coś poszukać. Co do korektora to mam rozumieć, że 3g evo + speed bell + seryjny korektor po około 19k przebiegu będą ze sobą grały ? ;D

- Mam dokładnie taki zestaw i wszystko gra. Jak chcesz tego scoota tak robić to go rób :D


Ok, dziękuje :) a powiedz mi jeszcze co myślisz o tych oponkach z allegro ? :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 wrz 2021, 17:39 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
kotsylwester pisze:
Ok, dziękuje :) a powiedz mi jeszcze co myślisz o tych oponkach z allegro ? :)

- Nie siedzę za bardzo w tych oponkach, poczytaj inne tematy na forum, tam na pewno znajdziesz czego szukasz :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 wrz 2021, 9:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2021, 22:42
Posty: 16
Lokalizacja: Opolskie
Pojazd: Yamaha Aerox YQ50 2011
Marcinekkk pisze:
kotsylwester pisze:
Ok, dziękuje :) a powiedz mi jeszcze co myślisz o tych oponkach z allegro ? :)

- Nie siedzę za bardzo w tych oponkach, poczytaj inne tematy na forum, tam na pewno znajdziesz czego szukasz :D


Już zdecydowałem się na oponki:
- MICHELIN POWER PURE SC 140/60-13 TL M/C (57P)
- MICHELIN POWER PURE SC 130/60-13 TL M/C (60P)

w dodatku znajomy powiedział, że ma opcje dostać te oponki jeszcze taniej, więc ... :D

Podsumowując dzisiejsze zakupy:
- 2x oponki
- sprzęgło evo 3g
- dzwon Speed Bell
- wariator TR SV1
- wata komin i uszczelka wydech/cylek bo zjechana
- niestety nie udało mi się znaleźć gumowej tulei, ale zobaczymy. może coś się zmieni w tym temacie

Wracając do korektora. Rozmawiałem jeszcze raz z mechanikiem na ten temat i powiedział mi tak:

"najlepiej będzie rozebrać ten stary i zamówić org części które są zużyte"
"tam się zużywają takie trzy kołki"
te kołki kosztują 14 zł oryginalne z Yamahy, napisał też o tym, żeby ewentualnie talerz kupić za 259zł, ale nie wiem o jaki mu chodziło :)


EDIT: Nie chciałbym robić jakiejś reklamy, ale czy ktoś już coś zamawiał ze sklepu https://www.motoperformance.pl/ ?? Bo wczoraj złożyłem zamówienie i nic. Żadnego maila, żadnego potwierdzenia. Napisałem również do nich na mail kontaktowy, ale póki co to bez odpowiedzi... Mam nadzieję, że nie nadziałem się na jakiś fejkowy sklep ? :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 wrz 2021, 11:14 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Przecież to ci oszuści (byli 'zjebkingz', potem motoextreme) z Wawy, brat od niech kiedyś kupował części to tydzień szły 40km, nie wspominając o brakach w zamówieniach i krętactwie. Dostali masę złych opinii i usunęli się na 2-3 lata. Widzę że teraz znowu zaczynają :lol: :lol:
Generalnie odradzam zakupów w sklepach bez wypracowanej opinii. Co innego alledrogo, gdzie kupujący jest chroniony.

Korektor to nie koszt 260pln a 45pln - poszukaj na allegro pod frazą 'talerz sprzęgła minarelli'. Te kołki to chodzi o to że nie mogą mieć spłaszczeń od suwania góra-dół.
Ceny to z sufitu daje, widać że nie ogarnia na bieżąco.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 wrz 2021, 12:02 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2021, 22:42
Posty: 16
Lokalizacja: Opolskie
Pojazd: Yamaha Aerox YQ50 2011
scoot pisze:
Przecież to ci oszuści (byli 'zjebkingz', potem motoextreme) z Wawy, brat od niech kiedyś kupował części to tydzień szły 40km, nie wspominając o brakach w zamówieniach i krętactwie. Dostali masę złych opinii i usunęli się na 2-3 lata. Widzę że teraz znowu zaczynają :lol: :lol:
Generalnie odradzam zakupów w sklepach bez wypracowanej opinii. Co innego alledrogo, gdzie kupujący jest chroniony.

Korektor to nie koszt 260pln a 45pln - poszukaj na allegro pod frazą 'talerz sprzęgła minarelli'. Te kołki to chodzi o to że nie mogą mieć spłaszczeń od suwania góra-dół.
Ceny to z sufitu daje, widać że nie ogarnia na bieżąco.


Ehhh... Czyli co? Mam się nastawiać na to, że nie dostanę ani części ani zwrotu pieniędzy ? Z tego co widzę jest zarejestrowana od stycznia tego roku. Na szczęście nie zrobiłem tam całych zakupów. Sprzęgło, uszczelkę i watę. Mam od razu gdzieś zgłosić oszustwo czy może poczekać aż odpisze ktokolwiek?

EDIT: zgłosiłem sprawę na przelewy24. Gość przez telefon powiedział, żeby kontaktować się mailowo, może coś pomogą z tym zrobić. W razie czego macie jakiś pomysł skąd zamówić 3g evo? Bo na mielochu czas oczekiwania 14-28 dni chyba... co mi średnio pasuje




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 wrz 2021, 14:06 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
https://www.scooter-attack.com/en/produ ... bw-s-19508
Jedyne dostępne, w 5-6 dni będziesz miał.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 wrz 2021, 14:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2021, 22:42
Posty: 16
Lokalizacja: Opolskie
Pojazd: Yamaha Aerox YQ50 2011
scoot pisze:
https://www.scooter-attack.com/en/product/polini-clutch-3g-forrace-d-107mm-yamaha-aerox-bw-s-19508
Jedyne dostępne, w 5-6 dni będziesz miał.


a to miało być 3g Evo :p




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 wrz 2021, 15:21 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Różni się jedynie sprężynkami. Do klasy sport 70 spokojnie starczy jak jest.
Ceny poszły w górę, kiedyś delta była po 270pln, teraz 350pln, z resztą to samo. Przez pandemię nie było dostaw i fabryki są w tyle z produkcją, Mieloch o tym informował, ludzie wykupili i nie ma. Jak czas nagli to bierz malossi deltę.
Co do sklepu to nie wiem, ja nie robię zakupów w randomowych sklepach bo wiem jak to się kończy i czasem wolę dopłacić nawet te 30pln a mieć pewny towar w 48h. Dzwoń do nich, atakuj.

Swoją drogą smutne że klient musi sam części kupować, no chyba że chcesz. Mechanik zwykle ma jakieś zniżki lub wie gdzie najtaniej znaleźć.
Co do gumowej tulejki, może taka?
https://sklep.mieloch.pl/produkt/tuleja-gumowa-lacznik-koncowki-wydechu-polini-d20-22mm.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 wrz 2021, 19:38 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2021, 22:42
Posty: 16
Lokalizacja: Opolskie
Pojazd: Yamaha Aerox YQ50 2011
scoot pisze:
Swoją drogą smutne że klient musi sam części kupować, no chyba że chcesz. Mechanik zwykle ma jakieś zniżki lub wie gdzie najtaniej znaleźć.
Co do gumowej tulejki, może taka?
https://sklep.mieloch.pl/produkt/tuleja-gumowa-lacznik-koncowki-wydechu-polini-d20-22mm.html


No akurat chciałem. Poza tym myślę, że gdyby miał taniej to akurat on dałby mi znać o tym jak w przypadku opon, które będą taniej niż na mielochu :)

scoot pisze:
Różni się jedynie sprężynkami. Do klasy sport 70 spokojnie starczy jak jest.


Zamówiłem Fly Clutch od Malossi :) Czwartek będę miał wszystkie części, więc w końcu coś się będzie działo.
Z tym dziwnym sklepem to dam znać jak się sprawa rozwiąże.

-- 08 wrz 2021, 14:40 --

scoot pisze:


Zamówiłem ją również. Zobaczymy czy będzie pasować :)





EDIT: Siemaneczko. Dzisiaj odebrałem skuter od mechanika i powiem wam, że jestem mega zadowolony.
Chodzi o wiele ciszej niż przed. Wymieniona wata, tuleja oraz uszczelka. Coś tam jeszcze było naprawiane jeśli chodzi o wydech, a konkretniej przy cylindrze. Podobno coś tam było urwane.;D

Co do reszty... Sprzęgło, dzwon, wariator, które zostały mi polecone przez Was. Wszystko ładnie ze sobą chodzi. Skuterek fajnie wyregulowany. Sprężynki standard, które były dołączone do wariatora. Rolki wrzucone jakieś cięższe. Konkretnie nie wiem. Tak czy inaczej nawet fajnie się zbiera chociaż szału nie ma. Co do prędkości to nie ma tak jak poprzednio. W sensie wcześniej jak dałem full manete to dochodził do 94-95km/h i dalej nie szło. Teraz jest tak, że dam mu full manete i rozpędza się do jakiejś prędkości i mam wrażenie, że jeszcze nie wyciągnąłem z niego fulla. Licznik zamykam jak poprzednio, ale niestety nie udało mi się zmierzyć na nawigacji :) Może następnym razem. Niżej dwa krótkie filmiki dla porównania :)
Dziękuje jeszcze raz wszystkim za swoje wypowiedzi i za swoją pomoc. Bardzo mi to pomogło. Pozdrawiam :)

PRZED - https://youtu.be/LWI9zSXqIVY
PO - https://youtu.be/Mop4XW7efww




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy