Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 11:43



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: TUNING AEROX 50
Post: 01 mar 2022, 18:42 
*

Rejestracja: 01 mar 2022, 18:39
Posty: 3
Pojazd: Aerox
Witam, mam aeroxa z 2005 roku chciałbym podrasować go aby więcej jechał teraz ma zamontowany tłumik yasuni bidalot reszta seria kompletnie się na tym nie znam i chcialbym abyście mnie nakierowali co kupić do niego aby szybciej chodził budżet 1500zł


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 01 mar 2022, 21:14 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Proszę zacząć od użycia opcji 'szukaj' na forum oraz poczytania w dziale 'zrób to sam' i 'porady od Mieloch motocykle'.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 mar 2022, 17:27 
*

Rejestracja: 01 mar 2022, 18:39
Posty: 3
Pojazd: Aerox
Witam, chciałbym zmienić pojemność mojego roxa mam do wydania okolo 2k, wiem że jest wydech yasuni bidalot reszta jest seryjna, chciałbym zacząć od wariatora, wału,sprzęgła,gaźnika

Gaźnik kupie używany za 200zl dellorto 17.5 phva

Wał myślałem nad top racing czy jak zamowie poprostu wał to normalnie będę mógł założyć do swojego aeroxa czy będę musiał dokupować jakieś inne części

Sprzęgło polinni - https://sklep.mieloch.pl/szukaj/sprzegl ... 50CAT_OD03

Wariator polinni - https://sklep.mieloch.pl/szukaj/wariato ... 50CAT_OD03

Jestem amatorem a więc chciałbym się dowiedzieć czy jeszcze coś trzeba zamówić do tych części, piszę że niby pasuje do mojego roxa ale czy to prawda dajcie znać co o tym sądzicie


Ostatnio zmieniony 02 mar 2022, 17:27 przez scoot, łącznie zmieniany 1 raz
Połączono tematy. Proszę pisać w jednym jeśli dotyczy tego samego pojazdu i zagadnienia.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 mar 2022, 12:47 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Siema!
Gaźnik 17,5 dellorto, albo 19mm bierz na zapas, króciec przelot, stożek, membrana Motoforce Racing, ew. nowe listki do seria membrany. - +-400zł
Wariator Top Racing NG, do tego przeciwtalerz też od Top Racinga. Sprzęgło Polini Evolution 3G, ale nie ma sensu ładować takiego sprzęgła, bez dobrego dzwonu, więc polecam Ci Polini Speed Bell. Do napędu na koniec, wytrzymały pasek np. Dayco Kevlar. Cały napęd +/- 700zł
Wał brałbym Top Racing Evolution NG i do tego łożyska Koyo C4 metal. - 500zł
Na koniec jeśli chciałbyś zmieniać cylinder, to klasycznie Dr Evo, Malossi Sport, S6 Streetrace - 600,700zł.

Sport w kwocie ok 2300zł.
Oczywiście koszta można zmniejszyć, np. poprzez wzięcie tańszego sprzęgła, czy dzwonu.
Większość rzeczy, które podałem sam miałem okazję testować, więc wiem ile są warte.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 mar 2022, 17:53 
*

Rejestracja: 01 mar 2022, 18:39
Posty: 3
Pojazd: Aerox
A seryjny wał i wariator da rade na cylku 70 i nowe sprzeglo polinni




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 mar 2022, 11:56 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Jak coś robimy to róbmy to porządnie. Nie bez przyczyny napisałem żebyś poczytał o etapach tuningu. Wał seryjny założony 20 lat temu nie ma prawa działać z 10-konnym cylkiem. Wał to podstawa silnika, można mieć wszystko zajechane ale wał ma być igła bo to on przekazuje moc z cylka na napęd. Reszta jak wyżej, chyba najlepszy set w stosunku do uzyskanych osiągów i kasy. Za 1500 pln nie postawisz porządnego sporta 70. Sam wał i łożyska to 500 pln, cyl 700 pln, gaźnik 400 pln a co z napędem i regulacją? Zacznij może od zakupu wszystkiego poza cylem 70, złóż i dozbieraj.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy