Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:34



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 06 sie 2022, 19:42 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:30
Posty: 11
Pojazd: Yamaha Aerox
Imię: Przemek
Potrzebuje pomocy, bo już rozkładam ręce
Set:
Top duo plus
Yasuni R
Malossi Multivar
Polini CP 19
Czerwona centralka
Czerwone sprężynki sprzęgła
Dysza główna 90
Rolki testowane 5 / 5.5 / 6 g
Wszędzie efekt jak na video (przerywanie koło 60kmh) pomimo regulacji gaźnika, ktoś ma pomysł na co zwrócić uwagę?
Warto dodać ze nie ważne jakie rolki, pasek nie dochodzi do końca wario (Ok 1 cm od granicy)

https://www.youtube.com/shorts/Rp6MJfpQBwM - video

-- 06 sie 2022, 19:42 --

(nie wiem jak dzialaja zasiegi przy edycji posta) wiec chcialbym dodac, ze dzisiaj sprobowalem uzyc innej swiecy niz podaje producent cyla (zamiast br9eg to bp8hs) oraz zmienilem cewke, nic nie przynioslo skutku


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 07 sie 2022, 13:05 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Tutaj to nie wina regulacji napędu, tak mi się wydaje. Pasek i tak nigdy Ci nie wejdzie do samiutkiego końca. Dysze inne testowałeś? Dolot masz seryjny? To dzieje się po remoncie, jakiejś wymianie, np. cylindra? Czy z dnia na dzień tak się stało?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2022, 14:15 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:30
Posty: 11
Pojazd: Yamaha Aerox
Imię: Przemek
Marcinekkk pisze:
Tutaj to nie wina regulacji napędu, tak mi się wydaje. Pasek i tak nigdy Ci nie wejdzie do samiutkiego końca. Dysze inne testowałeś? Dolot masz seryjny? To dzieje się po remoncie, jakiejś wymianie, np. cylindra? Czy z dnia na dzień tak się stało?


Dysz nie testowałem, nie miałem kiedy kupić (testowalem jedynie na iglicy podregulowac), jestes w stanie powiedziec czy jest to wynik za duzej ilosci paliwa czy powietrza?
Dolot - krociec seria / membrana seria z plytkami malossi carbon
Nie mam pojecia od kiedy sie tak dzieje, kupilem z takimi objawami
Jesteś w stanie stwierdzić jakie rolki pod tym setem moga najlepiej wspolgrac?

-- 07 sie 2022, 14:11 --

Warto wspomniec ze mam stozka gabkowego od malossi pod tym gazniorem

-- 07 sie 2022, 14:15 --

Marcinekkk pisze:
Pasek i tak nigdy Ci nie wejdzie do samiutkiego końca.

ale zeby az 1 cm od granicy latal? nie troche za duzo?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2022, 18:07 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
No 1cm to dosyć sporo, powinno być o połowę mniej. Powiem Ci że na początku proponuje wyeliminować problem przerywania, a regulację napędu zostawić sobie na później. Sprawdź ogólny stan membrany, prześwity, jak odchylają się listki. Filtr jest jak najbardziej dobry. Mógłbyś dać dyszę o około 10 większą, ogólnie ten cylek powinien latać wg. mnie pod 21mm. Możesz również sprawdzić fajkę/przewód od fajki, może to nie podaje jak powinno, najlepiej kup też nową świecę dedykowaną pod ten cylinder. Wtedy wszystko przetestuj i daj znać.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2022, 18:41 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:30
Posty: 11
Pojazd: Yamaha Aerox
Imię: Przemek
Marcinekkk pisze:
ożesz również sprawdzić fajkę/przewód od fajki, może to nie podaje jak powinno,

Zmieniłem cewke wraz z fajką oraz przewodem :/

Marcinekkk pisze:
najlepiej kup też nową świecę dedykowaną pod ten cylinder.

Już siedzi, nagranie nagrane na świecy, którą przewiduje producent (BR9EG)

Marcinekkk pisze:
Sprawdź ogólny stan membrany, prześwity, jak odchylają się listki.

Tego nie sprawdziłem, może jeszcze dzisiaj sprawdzę.

Czy może być tak, że winę może mieć moduł?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2022, 19:27 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Tak moduł też może być winien. Sprawdzaj wszystko i daj znać. Możesz też dla spokoju ducha przedmuchać dokładnie gaźnik :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 sie 2022, 19:55 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:30
Posty: 11
Pojazd: Yamaha Aerox
Imię: Przemek
Obrazek
Sprawdziłem membrane, jednak poprzedni wlasciciel przed sprzedaza podmienil listki -__-
przy okazji taki widok padł moim oczom :p
Lecz podmieniłem na inną (z lekkim przeswitem) i duzej roznicy nie bylo

-- 09 sie 2022, 19:55 --

Marcinekkk pisze:
Sprawdzaj wszystko i daj znać.

modul wymieniony / listki wymienione.
dzisiaj zaczalem sie na nowo bawic w regulacje (skoro poprzednia membrana byla strzelona, to pewnie sie przyda na nowych listkach)
i zauwazylem taka sprawe, regulujac na jednym zabku nad srodkiem zabraklo mi srubki zeby ograniczac paliwo, zmienilem na iglice najwyzej i niby jest spoko, ale dalej leci tyle co lecial, masz wiecej propozycji przyjacielu? :/

-- 09 sie 2022, 19:55 --

Marcinekkk pisze:
Sprawdzaj wszystko i daj znać.

modul wymieniony / listki wymienione.
dzisiaj zaczalem sie na nowo bawic w regulacje (skoro poprzednia membrana byla strzelona, to pewnie sie przyda na nowych listkach)
i zauwazylem taka sprawe, regulujac na jednym zabku nad srodkiem zabraklo mi srubki zeby ograniczac paliwo, zmienilem na iglice najwyzej i niby jest spoko, ale dalej leci tyle co lecial, masz wiecej propozycji przyjacielu? :/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sie 2022, 10:12 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Łap https://imgur.com/a/f64UrBv i kombinuj, może Ci to w jakiś sposób pomoże. Ja na twoim miejscu dał te dysze większą o 10, bo u mnie przy malossim sporcie na 19mm latam na 86 dyszy na ori filtrze, a ty masz sporo mocniejszy cylinder i do tego airboxa i latasz na 90, celuj w dyszę około 100 :lol: Dodatkowo to właśnie trochę wygląda tak jakby ten gaźnik nie dał rady podawać na bieżąco paliwa i to co wpadnie to się od razu spali i jest przerwa na kolejną dawkę. Sprawdź sobie czy w baku nie ma syfu/przedmuchaj kranik i jego filtr/przewody paliwowe/filtr paliwa no i przedmuchaj cały gaźnik.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sie 2022, 17:29 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:30
Posty: 11
Pojazd: Yamaha Aerox
Imię: Przemek
Marcinekkk pisze:
Łap https://imgur.com/a/f64UrBv i kombinuj, może Ci to w jakiś sposób pomoże. Ja na twoim miejscu dał te dysze większą o 10, bo u mnie przy malossim sporcie na 19mm latam na 86 dyszy na ori filtrze, a ty masz sporo mocniejszy cylinder i do tego airboxa i latasz na 90, celuj w dyszę około 100 :lol: Dodatkowo to właśnie trochę wygląda tak jakby ten gaźnik nie dał rady podawać na bieżąco paliwa i to co wpadnie to się od razu spali i jest przerwa na kolejną dawkę. Sprawdź sobie czy w baku nie ma syfu/przedmuchaj kranik i jego filtr/przewody paliwowe/filtr paliwa no i przedmuchaj cały gaźnik.


Zaczalem zabawe z dyszami, siedziala tam 95 jednak (sam tego nie wiedzialem), wymienilem na 90 i jest o niebo lepiej, jednak dalej swieca jest okopcona podnoszac na najwyzszy zabek. Zamawiam zestaw i schodzę niżej chyba :)

-- 10 sie 2022, 17:29 --

Marcinekkk pisze:
/przedmuchaj kranik i jego filtr/przewody paliwowe/filtr paliwa


Kranik chyba ma lekko przedziurawiona poduszke na podcisnieniu, bo caly czas kapal jak odkrecilem pokrywe plywakow :p paliwo wyglada jakby dobrze dochodzilo chyba




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sie 2022, 18:39 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Tak to właśnie jest z tą regulacją, albo w te stronę, albo w tamtą :mrgreen: O niebo lepiej tzn. ? Wrzuć fotkę świecy jak wygląda jak możesz. Zamawiaj dysze i testuj.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sie 2022, 18:54 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:30
Posty: 11
Pojazd: Yamaha Aerox
Imię: Przemek
Marcinekkk pisze:
Tak to właśnie jest z tą regulacją, albo w te stronę, albo w tamtą :mrgreen: O niebo lepiej tzn. ? Wrzuć fotkę świecy jak wygląda jak możesz. Zamawiaj dysze i testuj.

zaraz wstawie na youtube szefie :D

-- 10 sie 2022, 18:47 --

Marcinekkk pisze:
O niebo lepiej tzn. ?

szybciej zbiera sie, i v-max wiekszy (okolo 81 wedlug fotoradaru, bo licznik troche zaklamuje w dol)

-- 10 sie 2022, 18:49 --
Obrazek
Obrazek
z dwoch stron ma inny kolorek :p

-- 10 sie 2022, 18:54 --

zdjecia sa zrobione po zmienieniu dyszy na 90 oraz opuszczeniu iglicy na sam dol




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sie 2022, 21:19 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Dobrze przeganiasz ten skuter, dogrzewasz go dobrze przed sprawdzeniem świecy? Okopcona świeca mówi o zbyt bogatej mieszance. Przetrzyj papierkiem ściernym do czysta elektrodę i przejedz się dłuższą chwilę i wtedy zrób zdjęcie. Ogólnie iglice głownie ustawia się po dobraniu dyszy, tak żeby silnik dobrze się wkręcał, schodził z obrotów i równo pracował. Optymalne ustawienie to środkowy rowek.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sie 2022, 22:15 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:30
Posty: 11
Pojazd: Yamaha Aerox
Imię: Przemek
Marcinekkk pisze:
Dobrze przeganiasz ten skuter, dogrzewasz go dobrze przed sprawdzeniem świecy?.


Staram się zawsze odczekać po odpaleniu, zanim rozpocznę jazdę.

-- 10 sie 2022, 22:14 --

Cytuj:
Przetrzyj papierkiem ściernym do czysta elektrodę i przejedz się dłuższą chwilę i wtedy zrób zdjęcie.


Zazwyczaj używałem metody gostka z YouTube, przepalic na fullu przez 500/750 m, przy czym nie pozwolić mu po pochodzić na niskich obrotach, wtedy podobno najbardziej miarodajne są pomiary.

-- 10 sie 2022, 22:15 --

Cytuj:
Ogólnie iglice głownie ustawia się po dobraniu dyszy, tak żeby silnik dobrze się wkręcał, schodził z obrotów i równo pracował. Optymalne ustawienie to środkowy rowek.

Hmm, używałem iglicy żeby ograniczyć ilość paliwa w przypadku kiedy nie miałem mniejszej dyszy, jak przyjdą mi te dysze to ustawie tak, aby na środkowej dyszy elektroda miała ładny kolorek.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 sie 2022, 0:48 
**

Rejestracja: 03 wrz 2020, 17:16
Posty: 222
Pojazd: Aerox Malossi 70
Najbardziej miarodajne wyniki są jak jedziesz na 3/4 manetki i na pełnej. Dałem Ci wykres do regulacji gaźnika, z niej wynika wyraźnie że na pełnej manetce to głównie dysza główna odpowiada za prace silnika i to właśnie jej ustawienie testujesz. Musisz po prostu jeździć na otwartej manecie. Zrób sobie taką trasę 5km. Na dobrą sprawę to ja mogę gazować i mieć wysokie obroty nawet nie ruszając. Również do puki nie wyczyścisz elektrody z ostatniego osadu wynik też nie jest aż tak perfekcyjnie miarodajny :< Iglicą nie dawkujesz w żaden sposób ilości paliwa, po prostu opóźniasz i przyśpieszasz moment pełnego otwarcia dyszy. "!!" :idea:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 sie 2022, 17:57 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwie 2021, 12:30
Posty: 11
Pojazd: Yamaha Aerox
Imię: Przemek
Marcinekkk pisze:
po prostu opóźniasz i przyśpieszasz moment pełnego otwarcia dyszy.

czyli w jakim przypadku jest wskazane podniesienie badz opuszczenie iglicy? tj jakie objawy powinny byc?

-- 13 sie 2022, 17:57 --

Marcinekkk pisze:

Mam pytanko odnośnie tego diagramu, chciałbyś pomóc rozszyfrować jedną rzecz?
Bo rozumiem, że:
Clip position - pozycja na rowku iglicy
Straight dia. - ?
Needle taper - grubość końcówki iglicy
Throttle valve cut away - położenie przepustnicy (śruba składu mieszanki?)
Main jet - główna dysza
Slow jet - dysza wolnych obrotów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 sie 2022, 20:01 
*

Rejestracja: 12 mar 2020, 16:18
Posty: 21
Pojazd: Yamaha Neos 2t 2002r
Miałem to samo a to przerywanie właśnie przez to że pasek nie dochodzi do samej góry ja tak samo miałem 1cm od krawędzi wywaliłem podkładki zpomiędzy tulei a przeciwtalerza i teraz pasek 0.3 cm od krawędzi i nie przerywa .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy