Dzisiaj jest 29 mar 2024, 1:39



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 14 maja 2010, 22:17 
Admin

Rejestracja: 28 sty 2009, 14:04
Posty: 755
Lokalizacja: Poznań
Pojazd:
POLSKA RUNDA MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW NIEMIEC W WYŚCIGACH SKUTERÓW 2010

Obrazek

W weekend 8-9 maja na torze kartingowym Wallrav w Starym Kisielinie odbyła się po raz trzeci w historii polska runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w wyścigach skuterów. Do zawodów zgłosiło się ponad 50 zawodników z Niemiec, Polski, Czech i Szwajcarii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tradycyjnie w sobotę popołudniu rozpoczął się wyścig trzygodzinny, w którym wzięło udział 13 zespołów. Najlepsza okazała się drużyna AST Racing Team, która przejechała 239 okrążeń. Mieloch Racing Team #8 z powodu defektu technicznego zmuszony został podczas trzeciej zmiany do wymiany silnika i ukończył wyścig na miejscu siódmym. TNT Racing Team również borykający się z wieloma usterkami zajął miejsce jedenaste. Brawurowo i zarazem pięknie jadący czeski team Motovision niestety nie ukończył wyścigu z powodu defektu technicznego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podczas niedzielnych wyścigów w klasie pierwszej w obu biegach ponownie bezkonkurencyjny okazał się Maik Zoerner #51. Denis Koch #4 i Dariusz Beszterda #7 (Bidon R/T) zajęli kolejne miejsca na podium. Wspaniałą walkę o czwartą lokatę, zarówno w pierwszym, jak i drugim wyścigu stoczyli: Swenja Mengel #24 i Szymon Urbaniak #2 (Mieloch Racing Team). Szymon mimo mniejszej mocy w swoim skuterze dzielnie podążał za rywalką ostatecznie pokonując ją w drugim biegu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W klasie 2 na linii startu stawiło się 19 zawodników! Od startu zażarty bój o czołowe lokaty stoczyli Max Moutschka #24, Kevin Chadrysiak #82 (AST Racing Team) oraz Marcus Andruchiewicz #4. Niestety Marcus przewrócił się na jednym z wiraży i nie zdołał już dogonić rywali, kończąc wyścig na czwartej pozycji. Po ekscytującej walce Kevin Chadrysiak przejechał linię mety jako pierwszy z 30 cm przewagą nad Maxem!
Trzecie miejsce zajął Philip Winkel. W drugim biegu zwyciężył Max Moutschka, przed Kevinem i Marcusem. Reprezentant Polski Tomasz Noster #60 (TNT Racing Team) ukończył wyścigi na pozycji szóstej i siódmej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wspaniałą rywalizację i zaciętą walkę do ostatniego okrążenia można było podziwiać w obu biegach klasy 3. W pierwszym wyścigu tuż po starcie prowadzenie objął Ronnie Mengel #19. Tuż za nim podążali: Oliver Knecht #44, Denis Chadrysiak #81 (AST Racing Team), Max Kretschmer #13 i Szymon Rajczak #89 (Mieloch Racing Team). Na piątym okrążeniu na jednym z wiraży Denis z Olivierem wspólnie wypadli z toru. Następnie na kolejnym zakręcie Max wywrócił się tuż przed Szymonem. Na szczęście Szymon wyhamował i ominął rywala awansując na drugą pozycję. Podobna sytuacja spotkała Jerzego Mielocha Jr #88, któremu przed kołami przewrócił się Daniel Koch. Pozwoliło to Juniorowi wskoczyć na miejsce trzecie. Na przedostatnim okrążeniu prowadzącemu w wyścigu Ronniemu zablokowała się linka gazu i przy dużej prędkości wypadł z toru nie kończąc wyścigu. Zwycięzcą pierwszego biegu został Szymon Rajczak #89. Junior z Maksem do ostatnich metrów walczyli o drugą lokatę i ostatecznie Junior ukończył wyścig na miejscu trzecim. Warto dodać, że Maksowi na skutek wywrotki przednie zawieszenie obróciło się o 180 stopni! Denis Chadrysiak, który zaliczył jeszcze jedną wywrotkę zajął miejsce jedenaste.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drugim biegu po doskonałym starcie Szymon Rajczak #89 (Mieloch Racing Team) znalazł się na pierwszej pozycji. W pościg za nim podążyli Ronnie Mengel i Maks Kretschmer. Niestety z okrążenia na okrążenie skuter Szymona tracił moc. W ósmej rundzie całkowicie odmówił posłuszeństwa wykluczając Szymona z dalszej rywalizacji. Walka o pierwsze miejsce toczyła się do samego końca i zwycięzcą został Ronnie. Na drugim miejscu uplasował się Maks, przed Jerzym Mielochem Jr. Denis Chadrysiak zakończył wyścig na pozycji szóstej. Bartosz Łyskawiński w pierwszym biegu był dwunasty. Drugiego biegu nie ukończył z powodu wywrotki na wyjściu z szybkiego łuku przy parku maszyn.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawodnicy Mieloch Racing Team bardzo dziękują wszystkim kibicom za wsparcie i wspaniały doping!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na kolejnej rundzie IDSM w Wittgenborn 19-20 czerwca pojawią się dwa największe włoskie teamy: Polini i Stage6 wraz ze swoimi najlepszymi zawodnikami!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyniki z wyścigów: http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=532248

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TEKST & FOTO: Małgorzata Mieloch


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 22:38 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2010, 23:04
Posty: 2080
Lokalizacja: Nowa Sól/Wrocław
Pojazd: Kymco Vitality LC
Wyścigi bardzo mi się podobały ale brakowało trochę kibiców. Poziom reprezentowany przez zawodników jest bardzo wysoki. Akurat oglądałem wyścig wielogodzinny i widziałem wywrotkę jednego z zawodników (który chyba nie ukończył wyścigu bo nie uruchomił maszyny).
Trochę mi się pomieszały godziny i w sobotę za późno się wybrałem na wyścigi, w efekcie czego mijałem się z załogą mielocha w drodze na tor.

Aaa i pamiętam, że ktoś jeździł kymco super9 i nawet ciekawe miejsce zajął. Nie wiedziałem że kymczaki też śmigają w zawodach.




_________________

Elektronika do skutera i nie tylko: http://ficu.eu/

NAPRAWIĘ/KUPIĘ uszkodzone liczniki/termometry typu KOSO/S6.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 maja 2010, 16:56 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lip 2009, 18:19
Posty: 255
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd:
na kymco s9 to zapewne racing-planet r/t ;)
ja chyba powinienem mieć swoje auto żeby być pewnym że pojadę na jakiś wyścig obejrzeć, nie ma co na innych liczyć z transportem...

warto chyba dodać że Wittgenborn znajduje się w Wächtersbach, bo mi wpisując w google maps wyskakiwało Wächtersbach i nie byłem pewien czy to ta miejscowość :)

no i cóż, szkoda ale wszystkie następne wyścigi IDSM'u będą już tak daleko :(

Dzięki za relacje, super foty :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2010, 10:09 
hi,

gosia i love your reports=)

it was a nice weekend....

congratulations to JR it was a nice battle with him=)

see you in wittgenborn..


greets from germany




Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy