Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 0:47



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Kymco Agility
Post: 17 wrz 2010, 20:21 
*

Rejestracja: 17 wrz 2010, 20:14
Posty: 3
Pojazd:
Witam Mam Kymco Agility 50, dałem go do serwisu do odblokowania i od tego momentu osiągał na prostej 60 km/h. Sugerując się wypowiedziami na forach kupiłem odblokowany moduł cdi. Po wymianie jedzie 65 km/h. Według tego co przeczytałem powinien spokojnie jechać 75 na prostej tymczasem mój nawet ze sporej górki tyle nie osiąga. (Prędkości które podałem są licznikowe.)

Skąd taka różnica? Może powinienem sprawdzić czy rzeczywiście blokady są zdjęte ale nie znam się na tym ani trochę, czy ma ktoś jakieś filmiki albo zdjęcia gdzie byłoby dokładnie pokazane? Albo jakieś inne pomysły co może być nie tak?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2010, 20:40 
Zbanowany

Rejestracja: 27 maja 2009, 17:32
Posty: 136
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd:
Odkręc pokrywe przekładni i zobacz czy na tuleji wariatora jest taki pierscien jak jest to masz blokade i nie pojedzie Ci szybciej. wygląda on tak : http://tnij.com/iT6ut
Druga to wykręc dysze główną i zobacz jaki ma rozmiar jeżeli standardowa 0.80 to tez dalej zablokowany.
Trzecia to ten moduł, napewno on jest odblokowany ? Postaw go na centralke i odkrec manetke na maxa i zobacz czy wchodzi na takie obroty ze az sie cały "trzesie" xDD




_________________

KoNiEcZkO ;>

Airsal Sport 85cc
Polini Speed Control

SPRZEDAM!! SPRZEDAM!!
http://allegro.pl/kymco-agility-50-85cc ... 42809.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2010, 22:52 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2009, 18:50
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Pojazd: Bandit 650
A docierałeś skuter? Ja dotarcie robiłem 1000km. Miałem też dołączoną to agility większą dysze i odblokowaną tulejkę. Dałem do serwisu przy gwarancyjnym przebiegu 1000km. Wtedy mi leciał 65km/h. Po zdjęciu blokady z CDI sposobem Piórka z górki zamyka szafe.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2010, 8:28 
*

Rejestracja: 17 wrz 2010, 20:14
Posty: 3
Pojazd:
Konieczko46 pisze:
Odkręc pokrywe przekładni i zobacz czy na tuleji wariatora jest taki pierscien jak jest to masz blokade i nie pojedzie Ci szybciej. wygląda on tak : http://tnij.com/iT6ut
Druga to wykręc dysze główną i zobacz jaki ma rozmiar jeżeli standardowa 0.80 to tez dalej zablokowany.


Doszedłem do wniosku że w moim przypadku rozkręcanie czegokolwiek raczej nie ma sensu więc sam się nie dowiem. No ale w końcu zapłaciłem za odblokowanie to mogę się spodziewać że tych blokad nie ma.

Konieczko46 pisze:
Trzecia to ten moduł, napewno on jest odblokowany ? Postaw go na centralke i odkrec manetke na maxa i zobacz czy wchodzi na takie obroty ze az sie cały "trzesie" xDD


Moduł Naraku, kupiłem stąd: http://www.racing-planet.pl/tuning-skut ... 206-1.html
Wydaje mi się że wchodzi na wyższe obroty niż poprzednio, no i jak mówiłem jest pewna różnica w prędkości chociaż kupując go spodziewałem się więcej.

Wisnia742 pisze:
A docierałeś skuter? Ja dotarcie robiłem 1000km. Miałem też dołączoną to agility większą dysze i odblokowaną tulejkę. Dałem do serwisu przy gwarancyjnym przebiegu 1000km. Wtedy mi leciał 65km/h. Po zdjęciu blokady z CDI sposobem Piórka z górki zamyka szafe.


Jeśli dobrze pamiętam to tylko 500 km, potem dałem spokój. Czy to może być przyczyna? Ale miałem zablokowany aż do ok. 2000 km więc 50 km/h nie przekraczałem.

Myślę o tym żeby kupić wariator Malossi Multivar, głównie ze względu na przyspieszenie ale v-max podobno też wzrasta więc może te 70 km/h wyciągnie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2010, 19:15 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2009, 18:50
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Pojazd: Bandit 650
Jak możesz i masz hajs to kup wariator. Jak się nie boisz większego spalania to kup może jakiś cylinder Airsal 80cc za niecałe 300zł. A jak już będziesz miał cylek to weź może minimalnie cięższe rolki do waria.

Jak po 500km dałeś spokój z docieraniem to trzeba było go odblokować. Po 500km już dawałeś mu full opór? Ja dopóki był zablokowany to zawsze tak z zapasem jeździłem, a potem to już full. Tylko że do 3000km miałem moduł zablokowany. A potem po odblokowaniu CDI to już szafa była zamknięta. Tylko 4t zanim rozpędzi się do 80km/h potrzebuje jakieś prostej, wiatru w plecy i lekkiego spadku. :wink: Ale za to wiem, że nie mam żadnej blokady obrotów.


Ostatnio zmieniony 18 wrz 2010, 19:18 przez Wisnia742, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2010, 21:11 
*

Rejestracja: 17 wrz 2010, 20:14
Posty: 3
Pojazd:
Przed oblokowaniem jeździłem tak żeby utrzymać te 50 km/h. Jak było pod górkę to dawałem full. Ale np. jak ruszałem z miejsca to bardziej spokojnie.

Cylinder 80cc byłby dobry gdyby nie to że znowu potrzebne jest docieranie. A ja od jakiegoś czasu przestałem dojeżdżać do szkoły i ogólnie mało jeżdżę więc te 1000 km to mi zajmie rok.

Jeśli chodzi o sam wariator Malossi, jakie rolki najlepiej wybrać żeby wzrosło i przyspieszenie i v-max ale w pierwszej kolejności v-max? Np. w jednym sklepie dodają do tego wariatora rolki 6g, w innym 7g, jaka jest różnica między nimi?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2010, 21:42 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2009, 18:50
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Pojazd: Bandit 650
Seryjne rolki w Agility ważą 6,5g. Więc lżejsze powinny dać lepsze przyspieszenie, a cięższe wiekszy V-max. Przy takich małych różnicach w wadze rolek będzie również delikatna zmiana w parametrach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy