Dzisiaj jest 11 paź 2024, 4:19



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 sie 2010, 14:21 
**

Rejestracja: 29 kwie 2010, 5:46
Posty: 214
Lokalizacja: Rybnik
Pojazd:
Siemka, chcę wam zaprezętować historię mojego chińskiego przyjaciela:D

Otóż w 2007 roku sprzedałem swoją biegową zabawkę simka SR50- B4 i postanowiłem kupić sobie nówkę skuterek:D, miałem do wyboru Zipp Quantuma albo Motobi Rocky 50. Jak się domyślacie wybór padł na chińskiego skuterka bo oszczędniejszy, ładniejszy i fajnie mruczał:D.

Zalety i wady:
+ ładny
+ dosyć duży
+ wygodny
+ dobrze się prowadzi
+ po zmianie silnika stał się prawdziwym potworem:D przyspieszenie super, v-max również zadowalający:P]

- chińczyk:P


A teraz przebieg eksploatacji:

I Sezon:
Skuterek w oryginalnym stanie gdyż gwarancja nie pozwalała na zabawy w zmianę stylistyki i przeróbek mechanicznych. Miesiąc przed końcem gwarancji postanowiłem zdjąć wszystkie blokady i zobaczyć co to cudo potrafi:D. Po zdjęciu blokad skuterek leciał 55 km/h więc oczywiście się zawiodłem:P ale cóż mówi się trudno. Postanowiłem zmienić rolki wariatora na lżejsze i wybór padł na 4,5g co wg mnie było bardzo dobrym wyborem bo skuterek leciał 65 km/h i miał w miarę dobre przyspieszenie:D.

II Sezon:
Po wymianie rolek postanowiłem zmienić sprzęgło na nowe, seryjne. Wymiana sprzęgła nie dała mi żadnego efektu więc zmieniłem sobie filtr na stożkowy i odziwo skuterek szedł troszkę lepiej i super mruczał:D lecz wiecie jak to jest z tymi stożkami za grosze, zapchają się i już koniec zabawy bo co parę km trzeba czyścić. Założyłem stary filtr tylko, że pozbawiłem go blokady i osiągi były porównywalne z osiągami na filtrze stożkowym:D. Po tych zabiegach mechanicznych pobawiłem się trochę z optyką:P, plastiki z kierownicy poszły w kąt, kierownica zostałą skrócona o około 7cm (na styk mieści się nad plastikami:D), zainwestowałem w przedłużkę amortyzatora, zrobiłem nadkole i tabula poszła na przekładnię. Wszystkie błotniki poszły w kąt i skuterek nabrał sportowego wyglądu:D.

III Sezon (bieżący:D):
Na początku roku zmieniłem cylinder na 65cc ponieważ stary się zużył:P. Skuterek śmigał tak aż do kwietnia czyli przejechałem na nim około 1k km oczywiście bezawaryjnie:D. W kwietniu zakupiłem do mojego chinolka silnik Gilery Runner LC (chłodzenie cieczą) i wziąłem się za przekładanie silników. Miałem drobne problemy z elektryką, ale udało się z tym uporać, problem miałem także z zamocowaniem amortyzatora od Gilerki ale jakoś się udało dorobić mocowanie:D, po złożeniu silniczka, podłączeniu elektryki i sprawdzeniu wszystkiego nadszedł czas na uruchomienie potworka:D, zalałem mu cylek wodą i zapaliłem:D ah jaka to była muzyka dla moich uszu:). Po zamontowaniu chłodnicy przetestowałem możliwości silniczka:D i powiem wam, że w porównaniu do 4t to zabujstwo:D. W silniczku są włożone lekkie rolki i niebieskie sprężynki sprzęgła i gdyby nie to, że jest taki wysoki poszedł by na gume z gazu:D, v-max jaki na razie osiągnąłem bez plastików i po bocznych drogach to prawie 80 km/h więc jest nieźle:P.


Plany:

Machanika-
- Komin Polini For Race 3 (już jest xD)
- Cylek Hebo Manston Replica 70cc
- Wariator Hebo Next Generation
- Wał Hebo Racing HPC
- Sprzęgło Polini 2G Evolution III
- Dzwon sprzęgła S6 WingCooler Team
- Gaźnik Stage6 R/T PWK 21mm
- Zawór + króciec Stage6
- Zapłon Polini Evolution (z elektrownią)

Optyka-
- Scalanie tylnych plastików i nadkola
- Malowanie (zielono-biały z czerwonymi detalami)
- Ryfle na podłogę
- Kierownica Hebo *
- Adapter Hebo
- Katody i stroboskopy
- Obicie siedzenia pod kolor skutera
- GasBox BGM *
- Termometr Stage6 *
- Oświetlenie tablicy *
- Rollgas SSP chrom *

Inne:
- Płyn chłodniczy Shell *
- Płyn hamulcowy Shell DOT4 *
- Czujnik temperatury Stage6 (zapasowy:P) *
- Ściągacz do magneta (zawsze się przyda coś takiego w garażu:D) *

Legenda:
*- oznacza, że część została zakupiona

Postaram się aktualizować post:P. Fotki zrobię przy okazji wymiany kierownicy (czekam tylko na adapter którego nie ma na stanie :().


Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 20:14 przez neonidras, łącznie zmieniany 5 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 12 sie 2010, 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2010, 17:28
Posty: 0
Lokalizacja: Elbląg
Pojazd:
Na razie nie ma czego oceniac :)) jak beda fotki to i sie oceni :))




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 sie 2010, 18:41 
**

Rejestracja: 29 kwie 2010, 5:46
Posty: 214
Lokalizacja: Rybnik
Pojazd:
Fotki bd ale później bo na razie mam problemy natury technicznej i skuter jest bez plastików:P




_________________

SCOOTER TUNING IS NOT A CRIME!!!
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 sie 2010, 18:53 
Zbanowany

Rejestracja: 11 sie 2010, 20:16
Posty: 25
Pojazd:
Ładnie to wygląda z opisu,wypadało by wzmocnić rame,bo wiadomo jak te Chińskie ramy są robione.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 sie 2010, 21:19 
**

Rejestracja: 29 kwie 2010, 5:46
Posty: 214
Lokalizacja: Rybnik
Pojazd:
Rama oczywiście bd wzmacniana ale to przy okazji malowania:P bd poprawione spawy, kilka wzmocnień i rury albo jedna gruba przez środek skuterka xD, zastanawiam czy nie dać amortyzatora pomiędzy przedni plastik (ten przed nogami) a ten pod siedzeniem:D. Może bd lepiej wyglądało niż zwykła rura xD dawajcie jakieś propozycje xD z tyłu za miast zwykłego amortyzatora ze sprężyną bd przednia laga xD ale to jak bd czas i kasa:P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2010, 18:04 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2010, 17:54
Posty: 115
Pojazd:
Kolego za ile kupiłeś ten termometr masz może zdjęcia?? :) i czego to jest termometr oleju ?




_________________

Nowa Maszyna
SUZI RG Kupiona: 7.06.2011
Osiągi 115 km/h

Nowe tarczki
Zębatki 17/49




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 paź 2010, 20:11 
**

Rejestracja: 29 kwie 2010, 5:46
Posty: 214
Lokalizacja: Rybnik
Pojazd:
Termometr kosztował jakieś 160zł. Nie mam zdjęcia ale mam link :P http://sklep.mieloch.pl/product_info.ph ... 9041ca72a6




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy