Dzisiaj jest 24 wrz 2024, 23:33



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 13 lis 2010, 17:07 
***

Rejestracja: 12 sie 2009, 10:54
Posty: 1045
Lokalizacja: Malibu
Pojazd:
W skuterze mam Leo zx, sprzęgło RMS, reszta seria. Sprężynki niebieskie Hebo, dociskowa czarna Hebo. Założyłem wczoraj Hebo ng i jest problem. W zestawie nie miałem tej dosyć dużej podkładki (nie chodzi o blokadę), która powinna wchodzić jako pierwsza na wał. Włożyłem jako pierwszą cienką milimetrową podkładkę, później wario z tuleją [bardzo ciasno weszła] i oczywiście przeciwtalerz, jak wiadomo, w Hebo tulejka jest krótsza i zostało o jakieś 2mm więcej gwintu. Odpalam i lekko grzechocze, niby wszystko wydaje się ok., więc ruszam. Rolki 4,1g i nie chce się wkręcać powyżej 6000obr, strasznie go muli. Po kilkunastu sekundach , gdy osiągnie już te 40km/h jedzie ładnie, wkręca się ale coś ostro zaczęło grzechotać, więc zdjąłem pokrywę i po przejechaniu w sumie około 1km wariator był bardzo gorący, tak że nawet nie dało się go dotknąć :roll: Niestety się rozpadało, dziś również cały dzień pada i nie miałem możliwości próbować na innych rolkach.
Wiecie co się mogło stać? Słyszałem że Hebo „lubi” twarde dociskowe, może to coś pomoże, ale chyba nie powinien on być aż tak gorący!? Chyba że tamta podkładka jest konieczna? Proszę o pomoc, ostatnio co dokupuję do skutera, to jeździ coraz gorzej :/ Ewentualnie może ktoś pomoże jak inaczej go wyregulowac, choć wiem, że nie ma tu jasnowidzów




_________________

Honda Civic VI lift by mattiz1


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 13 lis 2010, 17:51 
***

Rejestracja: 24 kwie 2009, 8:36
Posty: 954
Lokalizacja: Bytom
Pojazd:
Z tą podkładką jest najlepiej jak zrobisz tak , wkładasz normalnie wariator następnie tuleja i właśnie teraz tą cienką podkładkę następnie to przeciw talerz i resztę. Sprężynę bym zmienił na Niebieska Hebo +60% rolki raczej są dobre.




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
ml?source=oo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 lis 2010, 18:02 
***

Rejestracja: 12 sie 2009, 10:54
Posty: 1045
Lokalizacja: Malibu
Pojazd:
Ale czy przez tą podkładkę wariator mógł być aż tak gorący? max 1km przejechałem, a nie dało się go dotknąć i mocno coś brzęczało.

Widzę, że u siebie masz założone rolki 3,5g, ja w domu mam jeszcze 3,4 i 4,9, może próbować jeszcze na nich? Ogólnie gdy miałem jeszcze sam wydech, na seryjnej dociskowej jeździł lepiej, ale za to szybko łapał muła, chyba się przegrzewała i 'miękkła'

Sprężynę będę kupował właśnie +60 lub nawet +90 [którą lepiej?] z Hebo, ale dopiero w grudniu - kasa...




_________________

Honda Civic VI lift by mattiz1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 lis 2010, 18:11 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2010, 11:42
Posty: 235
Lokalizacja: Iława
Pojazd:
przez tą podkładke raczej nie poniewaz u siebie ja raz tez tak mialem i przejechalem jakies 5 km i nie byl az taki goracy zeby sie dotknac nei dalo :P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 lis 2010, 19:51 
***

Rejestracja: 24 kwie 2009, 8:36
Posty: 954
Lokalizacja: Bytom
Pojazd:
mattiz1, Rolki takie miałem ale były za ciężkie bo na 3g idealnie chodził chociaż jeszcze był mały muł przy 40km/h. Czy przez ta podkładkę mógł się tak zagrzać to raczej nie chociaż nie wiadomo ale raczej nie jeżeli masz dostęp do tych rolek to jak najbardziej zobacz tylko na tych 3,4 g bo te 4,9 będą na pewno za ciężkie co do sprężyny do Hebo niebieska wystarczy pomyśl też nad zmiana przeciw talerza jeżeli bardzo Ci się grzeje.




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
ml?source=oo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 lis 2010, 20:24 
***

Rejestracja: 12 sie 2009, 10:54
Posty: 1045
Lokalizacja: Malibu
Pojazd:
dzięki wielkie :)
Przeciwtalerz zmieniałem na początku roku, wszystkie ząbki ma całe, seryjne wario się nie grzeje tak, także na pewno nie w tym leży problem
Spróbuję szybciej wykombinować tą niebieską sprężynę + 3,4g i mam nadzieję, że będzie ok
Nie wiedziałem, że aż tak lekkie rolki będę musiał zakładać przy leo zx :D

Czyli ta pierwsza podkładka od lewej nie jest wymagana? Bo rozmawiałem z jedną osobą i twierdzi ona że właśnie przez to trze i może się tak grzać :roll:
Obrazek




_________________

Honda Civic VI lift by mattiz1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 lis 2010, 20:36 
***

Rejestracja: 24 kwie 2009, 8:36
Posty: 954
Lokalizacja: Bytom
Pojazd:
Właśnie obie podkładki są ważne aby to wszystko było odpowiednio wyważone i działało tak jak ma działać. Jak włożysz ta seryjna podkładkę do zabieraka to nie będzie tego muła na początku ale prędkość spadnie o dużo.




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
ml?source=oo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 lis 2010, 21:36 
***

Rejestracja: 12 sie 2009, 10:54
Posty: 1045
Lokalizacja: Malibu
Pojazd:
Ok, ale na razie muszę sobie poradzić bez niej... Mam tylko nadzieję że bez tej podkładki tylni talerz waria nie będzie mi ocierał o to coś na końcu [bendix, czy jak to się tam zwie ;D]
No chyba że ma ktoś takową podkładkę aktualnie na sprzedaż :mrgreen:




_________________

Honda Civic VI lift by mattiz1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 lis 2010, 8:04 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 17:34
Posty: 1095
Lokalizacja: pdk
Pojazd: Keeway Flash '07 | Corolla E12
W seryjnym wariatorze masz przecież taką podkładke, ale jakbyś dobierał inną to nie może być za miękka np. miedziana bo ci ją zmieli.




_________________

Motoforce 50cc, Tecnigas Next, Malossi Multivar (hebo niebieskie +1500rpm, hebo +60, pasek Polini Speed)
v-max 70km/h GPS | 3,5l/100km
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 lis 2010, 13:15 
***

Rejestracja: 12 sie 2009, 10:54
Posty: 1045
Lokalizacja: Malibu
Pojazd:
gmitrajt01 pisze:
W seryjnym wariatorze masz przecież taką podkładke, ale jakbyś dobierał inną to nie może być za miękka np. miedziana bo ci ją zmieli.



Wiem, wiem, tylko mi chodziło że muszę sobie poradzić na razie bez tej większej podkładki, pierwszej od lewej na foto. Seryjną podkładkę zostawiłem na początku jako pierwszą na wale i starło mi to trochę farby z tylnego talerza, pewnie to brzęczało, więc na pewno nie będę jej już tam zakładał...

Dobra, dzięki wszystkim za odp, jak tylko dostanę niebieską dociskową, zabieram się za montaż




_________________

Honda Civic VI lift by mattiz1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 lis 2010, 13:50 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 17:34
Posty: 1095
Lokalizacja: pdk
Pojazd: Keeway Flash '07 | Corolla E12
Nie wiem na co ci taka mocna sprężyna jak nie masz sport wydechu ani cylindra. Fajne obroty bedzie kręcił ci na niej :D




_________________

Motoforce 50cc, Tecnigas Next, Malossi Multivar (hebo niebieskie +1500rpm, hebo +60, pasek Polini Speed)
v-max 70km/h GPS | 3,5l/100km
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 lis 2010, 13:55 
*

Rejestracja: 26 wrz 2009, 19:17
Posty: 130
Lokalizacja: Ciechanów
Pojazd:
Hebo +60 wystarczy.


@gmitrajt01, przy okazji. Jak wyregulowałeś Multivara jeszcze bez Tecnigasa?
Ja u siebie włożyłem tą co dali, białą malossi i rolki 6g. Straszne obroty kręci na starcie. Na serii było podobnie. Jak włożyłem 9g to powoli ruszał, lecz obrotów już nie kręcił.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 lis 2010, 13:58 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 17:34
Posty: 1095
Lokalizacja: pdk
Pojazd: Keeway Flash '07 | Corolla E12
eNtineS, Pierw miałem Tecnigasa, potem założyłem Malossi. A sprężyne masz za słabą i dlatego kręci duże obroty na starcie bo pasek się może ślizgać. Hebo +50 załóż i będzie lepiej. Rolki wtedy 6g.




_________________

Motoforce 50cc, Tecnigas Next, Malossi Multivar (hebo niebieskie +1500rpm, hebo +60, pasek Polini Speed)
v-max 70km/h GPS | 3,5l/100km
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 lis 2010, 14:29 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:28
Posty: 631
Lokalizacja: Kasa na kiweja
Pojazd:
mi też grzechota czasami przy wariu :D ale tylko jak na wolnych obrotach sobie stoi a jak pojeżdze z 2-3 min to już wszystko jest ok.




_________________

Keeway hurricane
Szetap:
Wario hebo n/g
Tecnigas Next-r
Rolki 4 g motorfoce
Centralka nieb hebo
Sprężynki sprzęgła hebo nieb
Pasek Dayco

SPRZEDAM JW. !!! PISAĆ PV




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 lis 2010, 17:28 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sie 2010, 17:00
Posty: 326
Lokalizacja: z domu
Pojazd:
mam hebo ng i tej czerwonej podkładki na tuleję nie dałem i mam mały luzik na przeciw tależu i rolki 5.8g i jest zajebiście z dociskiem +50




_________________

Tzr 125
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=252927

Keeway f-act swap od f12




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy