Dzisiaj jest 04 paź 2024, 22:12



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 05 gru 2010, 13:37 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:28
Posty: 294
Lokalizacja: Kwidzyn
Pojazd:
Jakis tydzien temu odebralem skuter od specjalistycznego zakladu, gdzie zrobili mi generalny remont silnika. Posmigalem tydzien i skuter zaczal tak dziwnie przerywac podczas dodawania gazu , tak jak jest nierzogrzany i strzelal z wydechu. Potem juz tylko trzymal niskie obroty i nie wkrecal sie, tylko strzelal z wydechu. Myslalem ze to cos z gaznikiem, ale to nie to. Po jakims czasie udalo mi sie go odpalic na kilkanascie sekund i zauwazylem ze cos dziwnie stuka od strony magneta. Zdjalem obudowe i zobaczylem ze odkrecila sie srubka trzymajaca zaplon i oparl sie na magnecie i przez to magneto ciagle obijalo zaplon (w serwisie zapomnieli zalozyc podkladek pod srubki :roll: ). I teraz sytuacja jest taka, ze jak skuter jest calkowicie zimny, to jest iskra, odpali na 20s, ale po dodaniu gazu gasnie, a jak zgasne, to juz nie ma iskry, dopiero po jakis 5 minutach znow ma iskre. Co to moze byc ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 05 gru 2010, 16:45 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sie 2010, 9:57
Posty: 116
Lokalizacja: Grójec
Pojazd:
jak masz morzliwosc zmien przewud z fajka i sprubij




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 gru 2010, 16:47 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:28
Posty: 294
Lokalizacja: Kwidzyn
Pojazd:
Cewka, fajka i swieca jest nowa. Mysle ze moglo sie cos z tym zaplonem stac. A zaplon w minarelli vertical i w horizontalu jest ten sam ?


Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 16:47 przez AndrewOldSR, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 gru 2010, 17:51 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 gru 2009, 21:13
Posty: 758
Lokalizacja: Gdów / k. Krakowa
Pojazd: Yamaha Neo's, Seat Leon
Wg mnie tak jak mówisz coś z zapłonem nie tak...
Idź lepiej do tego zakładu i niech to naprawią, bo to z ich wyny się stało :/




_________________

Moja była APRILIA SR:
- Malossi Sport 70cc
- Tecnigas TEK
- Dell'orto 17,5mm
- Top Racing STD
- SKF Teflon
- Hebo NG
- Tec Evo Racing
- Polini AirBox




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 gru 2010, 17:55 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:28
Posty: 294
Lokalizacja: Kwidzyn
Pojazd:
Wlasnie tez mysle zeby tak zrobic, ale pewnie zaraz powiedza ze rozkrecalem i rozwalilem.. :roll: A jak sie okaze ze to ten zaplon, to na pewno wymysla jakas kosmiczna cene, a teraz nie mam kasy :/

Probowal ktos zakladac zaplon z horizontala do verticala? Bo jak patrze na zdjecia, to sie troche roznia..

Vertical:
Obrazek

Horizontal:
Obrazek


Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 19:09 przez AndrewOldSR, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 gru 2010, 14:53 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:28
Posty: 294
Lokalizacja: Kwidzyn
Pojazd:
Postanowiłem, ze zrobie tak jak pisal vitek94, byłem dziś u nich i stwierdzili, ze dziwny przypadek, ale zajma sie tym :D Teraz tylko musze czekac, az troche odwilz przyjdzie, bo musze jakos przetransportowac ja te 5km. W kazdym razie, jesli kogos interesuje ten temat, to jak cos sie bedzie dziac, to opisze to w moim temacie (link w podpisie :mrgreen: )




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 gru 2010, 9:22 
Last Chance
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2010, 12:22
Posty: 963
Lokalizacja: Podkarpacie
Pojazd:
Jakby coś nie ten tego z zapłonem to mam ;) Vertical




_________________

Sprzedam dużo częsci silnikowych do Yamahy Bws,naprawdę tanio! Sprzątanie garażu.
Malossi sport 70cc 50zł do szlifu!
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=171672
Gg. 8308088




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 gru 2010, 13:52 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:28
Posty: 294
Lokalizacja: Kwidzyn
Pojazd:
Mialem juz nic nie pisac w tym temacie, ALE mam jeszcze z tym problem :) Zalatwilem sobie zaplon i troche rozwalone magneto (ma luzy na tych nitach), zmienilem wszystko i kopie, skuter zalpal od pierwszego, ale strasznie przerywal, nie wiedzialem o co kaman, wiec chcialem to nagrac i zapytac co jest. Wzialem juz telefon, ale pomyslalem, ze moze zmienie jeszcze swiece, tak zrobilem, wlaczylem kamere i kopnalem. Efekt był taki:

http://www.youtube.com/watch?v=Vs1qfawBVwA

Wszystko git, tylko troche bylo slychac stukanie w okolicach magneta, wiec na 90% to te luzy na magnecie, wiec stwierdzilem, ze wsadze stare i bedzie gites. Tak zrobilem, ale po odpaleniu skuter strasznie przerywal, strzelal z wydechu i gasl :| Zmienilem z powrotem na tamto magneto i probuje odpalic, ale nie chcial zalapac, sprawdzam, swieca nie daje iskry. Zmienilem na inna swiece i byla iskra, kopnalem, ale tylko tak zalapal chwilowo i zgasl, swieca mokra i dalej nie lapal :/ Probowalem jeszcze z roznymi swiecami, ale: jedna ma przebicie, druga wgl nie daje iskry, a trzecia jest strasznie stara i ma nadtopione elektrody. I tu moje pytanie: podsumowujac ten temat kupno zaplonu, magneta i nowej swiecy rozwiąże problem? Z gory dzieki za pomoc :D


Ostatnio zmieniony 22 gru 2010, 13:54 przez AndrewOldSR, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 gru 2010, 14:26 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2009, 19:47
Posty: 1905
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
AndrewOldSR pisze:
I tu moje pytanie: podsumowujac ten temat kupno zaplonu, magneta i nowej swiecy rozwiąże problem?


Skąd my to mamy wiedzieć? Najpierw kupiłbym dobrą świecę, założył magneto bez luzów (stare) i sprawdził iskrę, możliwe że przyczyna gubienia iskry tkwi w wilgoci, przewód wysokiego napięcia, cewka zapłonowa...




_________________

Aprilia SR '98

*Wrzuć na luz, śpiesz się powoli, myśl za kółkiem, myślenie nie boli*

......Lasst die Straße brennen - jagt das Baby durch die Stadt......


Ostatnio zmieniony 23 gru 2010, 12:32 przez Kamek46, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 gru 2010, 14:40 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:28
Posty: 294
Lokalizacja: Kwidzyn
Pojazd:
Na starym magnecie gasł i przerywal.
Cytuj:
Skąd my to mamy wiedzieć?

Nie wiem, moze ktos mial podobna sytuacje. Wlasnie mam zamiar kupic jutro swiece, wiec zobaczymy jak bedzie.
Cytuj:
możliwe że przyczyna gubienia iskry tkwi w wilgoci, przewód wysokiego napięcia, cewka zapłonowa...


Nie sadze, problemy zaczely sie zanim jeszcze spadl snieg. Pozostale rzeczy juz sprawdzilem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 gru 2010, 15:52 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2009, 19:47
Posty: 1905
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Jak masz kasę to kupuj, tylko nakupisz a się okaże że drobiazg był przyczyną takiego zachowania.




_________________

Aprilia SR '98

*Wrzuć na luz, śpiesz się powoli, myśl za kółkiem, myślenie nie boli*

......Lasst die Straße brennen - jagt das Baby durch die Stadt......




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 gru 2010, 16:08 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:28
Posty: 294
Lokalizacja: Kwidzyn
Pojazd:
Nie no, masz rację, na kasie też nie śpię, dlatego wolę pytac tu, niż kupowac niepotrzebne rzeczy. Cały problem zaczął się od tego, że zaplon był źle dokręcony i odkręcil się i przez jakiś czas magneto w to uderzalo, az w końcu stracił iskre, dlatego podejrzewałem zaplon, a po włożeniu innego skuter odpalił, więc myślę że to to, a świece i tak muszę wymienić, więc zrobię to w pierwszej kolejności ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 gru 2010, 12:10 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:28
Posty: 294
Lokalizacja: Kwidzyn
Pojazd:
Kamek46, dawaj mi swoj adres, masz ode mnie krate browarow :mrgreen: Zmienilem swiece i smiga elegancko, normalnie uratowales swieta w moim domu :lol: Ale nie no, miesiac sie z tym meczylem, a taki drobiazg byl przyczyna.. W kazdym razie problem rozwiazany, temat do zamkniecia, dzieki wszystkim za pomoc :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy