Dzisiaj jest 01 paź 2024, 20:22



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 19 mar 2011, 20:05 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 paź 2009, 18:39
Posty: 116
Lokalizacja: wola chorzelowska
Pojazd:
Witajcie
Przedstawiam wam mój sprzęcik jakim jest piaggio zip z 1993r. Zakupiłem go w 2005r z przebiegiem ok 5000km Mam go 6 lat i związku z tym jestem z mim trochę związany świadczy o tym to, że miałem już kilkakrotny zamiar sprzedaży skuterka ,ale jakoś nie mogłem .W przeróbki zacząłem się bawić w zimie 2009-2010 ,trochę mnie wciągnęło i do dziś powolutku coś tam dokupuję i dorabiam .
Kilka zdjęć z 2007r , które miały być wystawione na aukcję (niezbyt zachęcające ,ale tak wyglądał ) :
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Moją pierwszym zakupem był tłumik tecnigas next-r z którym miałem spory problem z regulacją . Następnie wziąłem się za przeróbkę ramy - wywaliłem kufer na kask i dospawałem rurki na siedzenie zamiast kufra . Dorobiłem również stopkę boczną , wymieniłem rolgaz na nowy model i linki , zrobiłem światła led -18 ledów czerwonych i 16 żółtych , siatka w przednim wlocie i oczywiście nadkole również malowanie na niebieski oponę na większą ,( nowa nie mieściła się w seryjne) filtr powietrza od piaggio zip sp , podwyżka amora ,i bad look .To są rzeczy zrobione w większości własnoręcznie bez większego wkładu finansowego , dla polepszenia wyglądu nie licząc tłumika i filtra powietrza
W ostatnim czasie regulowałem napęd i mam w nim rolki malossi 4.7 (planuję wymianę na 5,5 g) malossi żółta centralka i sprężynki sprzęgła malossi żółte . Myślę również nad wymianą cylka bo ten ma już 19 lat ,a jak wiemy technologia się zmienia więc może osiągi pójdą w górę ( zastanawiam się nad 70 ale spalanie mnie dołuje )
jeżeli chodzi o osiągi mnie nie satysfakcjonują dlatego pomysł z cylem 70 , ale póki co brak kasy.
najnowsze foty z dzisiaj -słaba jakość robione komórką komentować i pytać jak co :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


jeżeli chodzi o plany no to tak :
- może cylek 70
-lusterko ładniejsze
-rolki 5,5g
-może coś jeszcze jak bd kasa
Nie spodziewajcie się up-ów w zawrotnym czasie bo nie mam kasy , jak jakiś bd napewno napiszę

komentujcie




_________________

sprzedam felgę z oponą do speed-a bęben ,30 zł
12 " i czachę zip fast rider


Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, 20:54 przez dominik28382, łącznie zmieniany 7 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 19 mar 2011, 22:55 
*

Rejestracja: 19 mar 2011, 15:01
Posty: 5
Lokalizacja: Tłuszcz
Pojazd:
no ładny zip :D tak trzymać :P




_________________

Rieju :*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 mar 2011, 23:04 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 5:24
Posty: 751
Lokalizacja: 10km od Śremu - Wlkp
Pojazd: Vivka 70ccm ;)
Ładny ładny :) Daj szerszą opone




_________________

Zapraszam do Vivki. ;)
peugeot-vivacity-red-by-kuba-d-s6-pro-replica-chrom-t112986-480.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 mar 2011, 23:10 
*

Rejestracja: 01 sty 2011, 22:01
Posty: 13
Pojazd:
W końcu jakiś zip :D tył nawet fajny, ale przód ogarnij ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 mar 2011, 23:32 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sie 2010, 9:59
Posty: 220
Lokalizacja: zbk
Pojazd:
Zipek ładny ale trochę za dużo powycinałeś z przodu. Powodzenia w dalszych pracach :<




_________________

Obrazek

...:::Wszyscy z Wawy i okolic-Wbijać:::...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 mar 2011, 23:34 
Zbanowany

Rejestracja: 10 gru 2010, 22:17
Posty: 1058
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd:
Nawet fajny zip ja do \/ampiego będę miał silnik z zip ale 2 tego nowego z 2008r. Podoba mi się ten stary ZIP ma coś w sobie. PzDr i zapraszam do \/ampiego




_________________

LwG




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 mar 2011, 2:43 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 156
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Pojazd:
Tyłeczek zippka jest arcydziełem ale przód na mój gust to nie bardzo. Ten kształt wlotu jak ze skuterka w stylu retro.




_________________

-Piaggio Typhoon 1994r
-Beta Eikon 2005r
-Wsk Kos 1981r
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=303637




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 mar 2011, 9:35 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 paź 2010, 18:23
Posty: 544
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Saab 9-3 Aero 2004 2,0T 210hp
fajny zipek i te ledy w zadupku super to wygląda. wpadnij do mnie




_________________

Saab 9-3 Aero 2,0T 210hp




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 mar 2011, 10:27 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 paź 2010, 18:56
Posty: 754
Lokalizacja: Tłuszcz
Pojazd: Kymco ZX & Rieju RRX
Fajny zipek, kolega tez ma takiego z 97 r i zaczyna cos przy nim dlubac. Ten zadupek... miazga! Ale ten przedni wlot to troche nie pasuje.




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=106106&start=0 ZX <3
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=190001RIEJU <3
Obrazek


Ostatnio zmieniony 25 sty 2013, 21:33 przez Boberko, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 mar 2011, 10:32 
Zbanowany

Rejestracja: 26 sty 2011, 19:10
Posty: 187
Pojazd:
ten przód cały to wieś spiewa i tańczy :twisted:


ale tył ładny.

kup plastik przód od zipa sp :mrgreen:




_________________

KUPIE SPORTOWY ZAPŁON DO MINY.!!!
KOŁA SR MINA.
YASUNI C30/ROOST.!!

WYKONUJE CUSTOM PLASTIKÓW.Nadkola itp.


SPRZEDAM:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1532195234

gg-25008789




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 mar 2011, 13:19 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 paź 2009, 18:39
Posty: 116
Lokalizacja: wola chorzelowska
Pojazd:
Wiem wiem, przód totalnie zjechałem , no jak wspomniałem na razie brak kasy , ale jak bd to coś pomyślę , póki co planuje wykończyć silnik ,coraz bardziej nachodzi mnie 70 i gaźnik 17,5 albo przynajmniej dysza w gaźniku większa .Opona większa nie wejdzie ,jeżeli chodzi o szerokość to jest właściwie na styk ,zresztą chlapacz robiłem pod tę oponę więc nie planuje kombinować kolejny raz. jak wspomniałem teraz w planach silniczek ,a więc przód póki co zostaje .
Dzięki za komenty
najbliższe plany to zbiórka kasy na cyl
A tak w ogóle to co lepiej opłaca się upić :
gaźnik 17,5
czy dyszę główną (jak tak to jaką ) mam 60
i co się zmieni po wymianie jednego i drugiego i jak z osiągami ??
wiadomo ,że cenowo przeważa dysza ,a co z osiągami i spalaniem ,jak się zmienią
bo do 70 wypada zmienić przynajmniej dyszę nie???
proszę o pomoc i dzięki wam za komenty
walić wprost co się jeszcze nie podoba oprócz przodu ,bo tego jestem świadomy . :wink:

Mam jeszcze fotę tyłu jak się świeci (w tej chwili STOP (dolny pasek ledów ) i lewy KIERUNEK ,( ten u góry pasek ledów to dzienne ) :
Obrazek
w dzień
Obrazek
w nocy




_________________

sprzedam felgę z oponą do speed-a bęben ,30 zł
12 " i czachę zip fast rider


Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 13:36 przez dominik28382, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 mar 2011, 13:29 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2010, 14:32
Posty: 237
Lokalizacja: z POGO!!
Pojazd:
Literówki masz w temacie:P
Cytuj:
W przeróbki zacząłem się bawić w zimie 2009-1010
i jeszcze nazwa tłumika.

oprócz przodu nie podoba się seryjny wariator:)




_________________

Wolę pchać Opla niż jeździć VW... no chyba, że T4<3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 mar 2011, 17:40 
Zbanowany

Rejestracja: 26 sty 2011, 19:10
Posty: 187
Pojazd:
jak cos to mam czesci do p/g zipa :wink: przod tez :twisted:




_________________

KUPIE SPORTOWY ZAPŁON DO MINY.!!!
KOŁA SR MINA.
YASUNI C30/ROOST.!!

WYKONUJE CUSTOM PLASTIKÓW.Nadkola itp.


SPRZEDAM:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1532195234

gg-25008789




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 sty 2013, 17:53 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 paź 2009, 18:39
Posty: 116
Lokalizacja: wola chorzelowska
Pojazd:
Długo mnie nie było zip miał iść na sell ,ale znowu nie wypaliło ,od tego czasu wiele się nie zmieniło miałem go sprzedawać bo chciałem robić prawko kat A ,ale po zmianie przepisów jakie teraz weszły nie mam takiego zamiaru ,zostaje przy kat B (którą mam od tygodnia) może pokuszę się po ukończeniu studiów .W związku z tym że nie robię prawka na motorek zipek zostaje na dłużej ,toteż wejdą kolejne zmiany :
-zakup silnika lc na tarczy ,krótko mówiąc swap ,już się poważnie rozglądam
-poprawienie nadkola tzn nadkole prawdopodobnie zrobię na porządnie tzn nie będzie zintegrowane z boczkami ,bo od zdejmowania popękała szpachla ,a poza chcę zrobić to na samej żywicy i macie używając jak najmniej szpachli ,żebym był pewny co do tego
-w miejsce tej ohydnej dziury z przodu wkleję na żywicy wlot od nrg
-poprawienie świateł z tyłu tzn czerwone ledy będą na taśmach z miedzi lub kupię cały pasek na allegro oryginalnie na tym i wstawię i poprawienie kierunków dla bezpieczeństwa ,bo chcę nim jeździć po mieście ,bez obaw że mnie złapią .
Silnik na lc będzie kompletna seria tylko regulacja pod tecnigasa i porting cyla ,ale to dopiero jak odbiorę prawko ,mam propozycję darmowego portingu itp ,mam nadzieję ,że wykonawca nie zmienił zdania do tej pory .Dlaczego seria ,stwierdziłem że mi się nie opłaca iść w mechanikę ,bo przy sprzedaży i tak mi się to nie zwróci .
Myślę że ruszę na feriach z robotą czyli w połowie lutego teraz póki co bd z biegiem czasu przygotowywał i kupował wszystkie pierdoły do zrobienia nadkola ,może uda się zacząć już w przyszłą sobotę .




_________________

sprzedam felgę z oponą do speed-a bęben ,30 zł
12 " i czachę zip fast rider




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 sty 2013, 9:37 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2011, 13:40
Posty: 349
Lokalizacja: Rzeszów/Łańcut.
Pojazd:
Potrzebujesz cuś do zipka ?. Mam całego na części.




_________________

Facebok'owy Project Bike xD.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 sty 2013, 9:56 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 gru 2011, 14:42
Posty: 333
Lokalizacja: Śmigiel
Pojazd:
Ten tyl i ta lampa super :D
Wpadnij do mnie




_________________

Zapraszam do mojego KB
Zapraszam Kymco zx/kb




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 sty 2013, 21:02 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 paź 2009, 18:39
Posty: 116
Lokalizacja: wola chorzelowska
Pojazd:
zacząłem dziś rozkręcanie i wyszło na to że lewy bok do kupienia i nadkole robię od nowa nic nie zrobię wg starego bo było krzywo ,cóż przyjdzie boczek i grill działamy do przesyłki przestój .




_________________

sprzedam felgę z oponą do speed-a bęben ,30 zł
12 " i czachę zip fast rider




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 sty 2013, 21:35 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 16:56
Posty: 631
Pojazd:
dominik28382, Nie sprzedawaj go bo dużo nie odstaniesz a ma w sobie to coś.
Zrób go pod siebie , trochę z optyki zrób aby był taki stary-nowy ,czyli żeby zachował swój wygląd seryjny z niektórymi dodatkami typu nadkole itd.
Ten boczek pomaluj go w tym samym kolorze ,bo ten kolor do niego pasuje.
Skuterek jak mówiłem ma w sobie to coś i nie próbuj na siłę go bardzo zmieniać.
Lampa tylna kozak ;) Propsy za nią,
Porting zrób, nowego cylka nie wkładaj jak nie potrzebujesz jakiś super osiągów.
Z ta osobą co ma ci robić port uważaj żeby czasami nie chciał się uczyć tego robić na twoim cylku.
Może jeszcze jakieś wario dodaj i będzie malina :)
Trochę się rozpisałem.
Będę śledził.




_________________

Brak pl znakow z telefonu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2013, 0:14 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 paź 2009, 18:39
Posty: 116
Lokalizacja: wola chorzelowska
Pojazd:
Boczki zamówione może dojdą do weekend-u ,plany jeszcze doszły mianowicie będzie czacha od fast rider-a z lampą ,lagi również od fast-a tym samym 2 hamulce tarczowe ,ale koła zostaną 10" od gilerki stalker bo libnie wyglądałby na 12" chyba że te będą kiepsko się prezentować to sprzedam i kupię 12".Znalazłem gościa od tego co miałem kupować poprzedni silnik od runner ,okazało się że sprzedał ,lecz ma sprowadzić kilka sprzętów i coś mi zaproponuje, a do tego wszystkie te części będą też od niego więc ze wzg na ich ilość może coś zejdzie z ceny ,a przy okazji zaoszczędzę na jednej przesyłce ,gorsza sprawa że te części mogę się spodziewać dopiero we wtorek w Polsce ,więc u mnie w przyszłym tygodniu powinny być .Szczerze powiedziawszy nie jestem nic pewny ,bo wcześniejszy silnik koleś sprzedał ,a miałem już umówione wszystko ,teraz też nie wiem ,twierdzi że we wtorek będą części ,ale jakoś mu nie ufam .Silnik ma być zablokowany -chce taki bo muszę mieć pewność że nikt nie majstrował przy nim ,ani go nie katował ,będzie seria ,tylko go rozblokuje ,na razie skupiam się na optyce ,jak wspomniałem czacha będzie od fast ridera ale wersji AC ,więc kupiłem też grill od nrg i wkleję go na żywicy ,albo wkręcę tak jak ma seryjnie nrg żeby się zdejmowało .Mam nadzieję że wszystko to wypali ,koleś te wszystkie części twierdzi że ma ,kwestia ceny i czasu oraz zdjęć ,które tak mu się cholernie nie chce zrobić ,ale wszystko w swoim czasie ,myślę że za tydzień ruszy wszystko pełną parą i do końca ferii czyli za jakieś 3 tyg silnik i wszystkie plastiki bd gotowe oczywiście w surowym stanie .Mam nadzieje że z silnikiem nie będzie problemów z cewką i elektryką bo ja mam stary typ zip-a a silnik ma być od runner 2005- ? ,ale poradzimy ,to chyba będzie pierwszy zip z dwoma tarczami na lc-ku ,oczywiście są sp-ki ale z tylnym bębnem ,ja chce mieć coś innego ,m in też decyzja z wklejeniem grill-a od nrg ,bo mógłbym kupić czachę sp z lat 99 z grillem ,ale tamta mi się nie podoba .Zresztą co tu mechanicznie zmieniać sq waży zaledwie 80 kg więc o jakieś 15 kg lżejszy od nrg power czy runner sl może więcej ,seryjnie te motorki rozblokowane lecą jakieś 85-90 m/h ze wzg że zip jest zdecydowanie lżejszy ,a ja też nie należę do grubasów to spokojnie 90-95 powinien śmigać ,zresztą więcej przy tej masie to strach ,ponadto seryjnie mają gazioki 17,5 i założę mojego tecnigasa next r ,więc źle nie będzie nawet jeśli bd szedł te 85 km/h.




_________________

sprzedam felgę z oponą do speed-a bęben ,30 zł
12 " i czachę zip fast rider


Ostatnio zmieniony 07 lut 2013, 0:31 przez dominik28382, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 lut 2013, 23:29 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 paź 2009, 18:39
Posty: 116
Lokalizacja: wola chorzelowska
Pojazd:
w końcu coś ruszyło ,w poniedziałek przyszły boczki -nie robiłem zdjęć bo boczki jak boczki ,kiepsko z robotą ,bo ferię i ciągle jakieś imprezki albo coś wypada załatwić i nie ma kiedy stanąć i wziąć się porządnie za robotę ,ale nadkole już zrobione ,przynajmniej zarys :
Obrazek
tj już prawie gotowe ,na warstwie materiału ,zrobiłem to jako forma do żywicy ,ale on zostanie bo jest świetnie gładki ,mało roboty bd ze szpachlą i cieniutka warstwa pójdzie .
Obrazek
tutaj z tyłu ,jutro położę 4 warstwy maty i bd robił zaczepy ,mam nadzieję że nic mi nie przeszkodzi .
Obrazek
a tak aktualnie wygląda pierdzioch ,rama pordzewiała ,do poprawek gdzie nie gdzie ,ale na razie czekam na silnik z czachą od sp tego z lampą w czaszy z hamulcami ,chłodnicą , kołami i lagami od sr ,koła wziąłem od sr factory 12" zobaczę jak to bd wyglądać ,jeśli lipnie to zamienię na 10" od stalkera ,bo tak się składa że koleś je też ma ,ale zobaczymy ,jak dojdą w pt ma koleś wysłać w hugo roboty będzie z mocowaniami na chłodnicę ,do tego nie wiem czy wszystko bd grać z kablami i złączkami ,dlatego zostawiam stary silnik żeby to poprzekładać ,jeszcze zamówię te ledy STOP i finito ,na laminat w czarny mat mi nie wystarczy ani czasu ani kasy do końca ferii
Obrazek
tu jak widać położone są 2 warstwy maty w górnej części nadkola ,bd jeszcze 2 .




_________________

sprzedam felgę z oponą do speed-a bęben ,30 zł
12 " i czachę zip fast rider


Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, 23:39 przez dominik28382, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy