Dzisiaj jest 12 paź 2024, 17:34



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 31 mar 2011, 10:49 
*

Rejestracja: 31 mar 2011, 10:32
Posty: 5
Pojazd:
Witam! Coś zblokowało rozrusznik i kopke więc powoli rozbierałem silnik aby znaleźć przyczyne, okazało się że zblokowany był wał najprawdopodobniej przez gaźnik lub coś przy nim (nie znam dokładnej budowy skutera). Była zdjęcia głowica, cylinder, tłok oraz wariator. Wszystko poskładałem do kupy na starych uszczelkach i skuter nie zapala.
Iskra jest, świecy nie zalewa. Uszczelka pod cylindrem była aluminiowa i pogięta więc jest słaba i mam 2 pytania:
1. czy po podaniu strzykawką paliwa do głowicy skuter powinien załapać mimo słabej uszczelki pod cylindrem?
2. od czego jest ta komora:
Obrazek

między tą komorą a skrzynią korbową jest luz, powinna być tam jakaś uszczelka albo dodatkowa część?

Czekam na podpowiedzi, pozdrawiam.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 31 mar 2011, 11:07 
**

Rejestracja: 16 sty 2010, 13:58
Posty: 428
Pojazd:
Nie chce nic mówić, ale sprawdzałeś stan cylindra? Bo ja myślę że jest zatarty...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 mar 2011, 13:02 
*

Rejestracja: 31 mar 2011, 10:32
Posty: 5
Pojazd:
cylinder jest w idealnym stanie, tłok jest lekko przypalony lecz chodzi jak należy w cylindrze,

dodam jeszcze że po zdjęciu cylindra i tłoka coś dalej blokowało wał, więc napewno nie w tym tkwił problem


Ostatnio zmieniony 31 mar 2011, 13:03 przez tomek194, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 mar 2011, 14:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 cze 2010, 18:20
Posty: 192
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd:
Blokowało czy nadal blokuje ? Najpierw zlikwiduj tą usterkę :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 mar 2011, 19:05 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 gru 2010, 19:16
Posty: 195
Pojazd: NRG '94 >> Senda SM '03
Łożysko na wale wymień.. Bo mam nadzieję, że nie jesteś aż tak głupi, żeby w pokrywie silnika wiercić dziury, a potem się dziwić, że piasek coś blokuje? Wyjmij ten wał i się nim zajmij, bez tego nie wybrniesz dalej.


Ostatnio zmieniony 31 mar 2011, 19:06 przez P Y T H O N, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 mar 2011, 21:25 
*

Rejestracja: 31 mar 2011, 10:32
Posty: 5
Pojazd:
wał juz zrobiony, skuter jeździ lecz mam kilka problemów z jego działaniem.

1. kierunki nie działają (podłączane na krótko świecą [przód,tył, dioda przy kierownicy]), podobno to mógł paść przerywacz, który jest z regulatorem napięcia, jak sprawdzić ten regulator? jakie powinien mieć napięcia na jakich pinach. światła świecą na uruchomionym silniku.
2. nie działa wskaźnik paliwa, obrotomierz raz działa dobrze, raz oszukuje, a raz w ogóle nie działa
3. skuter dziwnie chodzi, przyśpiesza do 40, później albo staje prędkość albo powoli rozpędza się do 60, a od 60 jest normalne przyśpieszenie do 75-85km/h.

Skuter ma cylinder 80, nie wiem co w nim było jeszcze zmieniane, bo był kupiony w takim stanie jak jest, czekam na wskazówki.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy