Dzisiaj jest 21 wrz 2024, 21:13



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 03 maja 2011, 9:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
Cześć nazywam się Mikołaj (Miki) i chciałbym wam przedstawić moje oczko w głowie Roxankę :). Roxana kupiona była pod koniec grudnia. Jest ona z 2006r. i po zakupie miała tylko S6 streetrace, tecnigasa next-r, airboxa oraz gaźnik 17,5 i sprzęgło rms racing. Kilka fotek z aukcji.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stan aktualny.

Obrazek

Obrazek

Troszkę o jej historii :] Yamaha została kupiona w salonie przez niejakiego Alana z Mławy który złożył silnik na streeta lecz później odsprzedał ją typkowi od którego ja kupowałem. Koleś nie dbał o niego z tego co się dowiedziałem roxem śmigał po lasach. Za roxa cenił sb 4700zł o.O lecz po mojej rozmowie (kolesia cisnęło na kupno auta) sprzedał mi za niecałe 4k. Wszystko ładnie pięknie do momentu kiedy mi go nie przywieźli. Roxa transportowali mi na przyczepce w zimę przy -15. Jak się później okazało na 2 dzień prawdopodobnie rox na przyczepce im się zsunął i tarł lakierem o metal. Lakier jest zdarty do podkładu po lewej przedniej stronie. Jakoś to przecierpiałem. Zacząłem zbierać haj na wydech, wał, łożyska, dzwon, stopkę, naklejki itp. Pierwszy kupiłem dzwon s6 lecz co się okazało sprzęgło jest dokręcone pneumatem o.O i taki klucz muszę sb skminić. Później przyszedł czas na wydech i stopkę. Jako iż słyszałem że yasuni r jest w prost stworzone pod streeta oraz że mam kumpla który wcześniej miał r przy streecie i fajnie to śmigało.

Obrazek

Stan aktualny (wydech 1 od dołu)

Obrazek

Nadszedł czas na na paczkę wał, łożyska, miarka do oleju itp.

Obrazek

Jako że jeszcze nigdy nie zmieniałem wału i łożysk skuter zaprowadziłem do dobrego mechanika. Co się okazało kiedy zdjął cylek powiedział mi że są rysy i że w zbiorniczku z olejem jest mixol. Zdenerwowało mnie to bardzo. Po tygodniu zamówiłem kolejną paczkę tym razem z nowym streetrace.

Obrazek

Po złożeniu zacząłem docierać... Jak na razie 200km mam przejechane. Niedługo zamawiam koleją paczkę z termometrem i lustrem. Pozdrawiam mikoss123.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:02 
*

Rejestracja: 06 paź 2010, 19:51
Posty: 145
Pojazd:
Fajny Rox , trochę jeszcze do ogarnięcia :< powodzenia w pracach! :)




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:06 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:46
Posty: 57
Lokalizacja: Sierpc
Pojazd:
Co za spec naklejki pozrywał? Zrób z tego serie wygląd, w sensie zamów te naklejki i będzie miód : P




_________________

Runner Simoncelli <-- Wejdź!
Gilera Runner 2009:
-Stage 6 Sport Pro 70ccm
-Yasuni C16
-Wariator Malossi MHR

KUPIĘ POKRYWKĘ DO AIRBOXA




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:27 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
Poklados, mam naklejki ale są słabego wykonania więc na razie nie bd naklejał :)) :mrgreen: Chciał bym jeszcze podziękować JakubSz za pomoc w projekcie :] dzięki braciak ;d


Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 12:18 przez mikoss123, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:37 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 mar 2011, 12:57
Posty: 76
Lokalizacja: od mamy i taty
Pojazd:
mikoss123, zdajesz sb sprawę, że jesteś 300 zł do tyłu z tym cylkiem ? :< Street to żeliwniak i mogłeś go najzwyczajniej oddać go do szlifu :)
Z optyki na 1-szy od strzał musi iść BMX z horyzontalnym adapterem i podwyżka :mrgreen:




_________________

Obrazek

Pawson_14 pisze:
Witam czy Gaźnik Yasuni 17,5 mm jest dobry

...tak, nawet nadaje się jako słuchawka pod prysznicem !!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:39 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
KOssO_69, uwierz mi że byłem ale takie rysy były że nie przyjeli :) kiera bd ale jak hajsu troszke sie nazbiera




_________________

Aprilia Sr >>> Yamaha Aerox 70 >>> Aprilia Rs 125 :)
Apka :D http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1266645#1266645




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:50 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2010, 11:55
Posty: 2
Lokalizacja: Międzybórz :)
Pojazd: Yamaha Aerox
Ładny Rox, fajne jest to malowanie. :) Ale zrobiłeś wielki błąd zrywając naklejki. Z resztą ja też kiedyś taki zrobiłem. :mrgreen:




_________________

Pomarańczka ;*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:52 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
Roost., żebyś zobaczył go takiego podrapanego ... a z resztą tak mi sie bardziej podoba :)




_________________

Aprilia Sr >>> Yamaha Aerox 70 >>> Aprilia Rs 125 :)
Apka :D http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1266645#1266645




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2010, 17:28
Posty: 0
Lokalizacja: Elbląg
Pojazd:
Rox Piękny :) tylko szkoda tych naklejek.
Właśnie kojarzyłem skądś tego roxa, a skojarzyłem po zdjęciu tłumików bo Twój braciak wrzucał na forum właśnie to zdjęcie ;p




_________________

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... 93#2189593 Moje Audi ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 11:56 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 gru 2010, 17:13
Posty: 96
Lokalizacja: Bratian k. Iławy
Pojazd:
przepiękna historia dobrze że dbasz o swojego roxika tak ;D




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 12:02 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2010, 15:07
Posty: 501
Lokalizacja: nni
Pojazd: CBR125, LoNcIn250
mikoss123, Hehe w końcu wrzuciłeś tego roxa ale nie pisałeś że kupiłeś nowego streetrace niedługo zajadę do cb.




_________________

zipp otis 2t > Aprilia sr sport > motorynka > Yamaha aerox 2006 > diabolini xb 33 125cc > Yamaha aerox 2005




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 12:03 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 8:27
Posty: 803
Pojazd:
No No Rox fajny, powodzenia w pracach.


Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 12:03 przez Tomek SR, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 12:14 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
Mały up :p

W wolnej chwili zająłem się siatką, którą stary przywiózł (podobno budowlana ale zaje**sta do grila). Lepsza od str8 bo ta jest ze stali i twarda jak nie wiem co. Poniżej efekt grila. Jak by ktoś chciał kupić to 1 arkusz siatki szeroka 22cm x 30cm 10zł :) Jak coś piszcie na gg 13769328.

Obrazek

A oto ta siatka ;d

Obrazek

A tutaj przekładnia na razie w fazie projektu ;]

Obrazek

Myślę że jako tako to wygląda xd




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 12:25 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 paź 2010, 18:56
Posty: 754
Lokalizacja: Tłuszcz
Pojazd: Kymco ZX & Rieju RRX
Fajny roxik :) Podoba mi sie :) Chociaz tego jak go przewozili, ze sie porysowal to nawet tak spore zejscie z ceny nie wynagrodzi :) Kude.. co do siatki :D Wiem z czego to jest :D mam takie same arkusze w garazu i przynajmniej tamta jest do takich sit do przesiewow np zwiru :D Powodzenia w pracach.




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=106106&start=0 ZX <3
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=190001RIEJU <3
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2010, 14:36
Posty: 0
Lokalizacja: Nidzica
Pojazd:
Noo moje słowo tez tu powinno zagościć bo bacznie pilnuje mojego brata w poczynaniach z roxaną . Powiem tak roxi przed zakupem była na prawdę w nie za ciekawym stanie ,posiadała liczne zadrapania na naklejkach ( brak kupił nowy zestaw ale to jakiś nie wypał są o wiele mniejsze od seryjnych i tandetnie wydrukowane ) wiec nie naklejał ich i doszedł do wniosku ze lepiej jak się ją trochę odchudzi z naklejek . Roxi silnikowo powoli idzie do przodu wał łożyska wymienione ( gdyby było to wcześniej zrobione można by było odzyskać cyl no ale trodno stało się łożysko się posypało i przytarło cyl ;/ tak z grubsza wiem że rox będzie ładny co do planów zacne :) to wszystko do widzenia :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 12:40 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
Boberko, słuchaj :) tych rys było by nie widać jak bym go okleił tymi dużymi naklejkami aerox niebieskimi lecz one mi się strasznie nie podobają.... A i jeszcze jedno ;d rozwiązałem problem ,,wibracji przy ruszaniu,, spędziłem przy tym 4 h w garażu :) a mianowicie kiedy ruszałem przód czacha mi wibrowała a to było bardzo logiczne xd kiedy wkładałem te siatki pomiędzy ten niebieski plastik tam wszystko było na 3 śrubki a miejsc jest około 10 ;] także zacząłem szukać w pudłach śrubek od samochodowej tapicerki i całego roxa poskręcałem ^ ^ Także już problem rozwiązany :wink:




_________________

Aprilia Sr >>> Yamaha Aerox 70 >>> Aprilia Rs 125 :)
Apka :D http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1266645#1266645




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 17:56 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
Mam mały problem ... Aczkolwiek wiem z czego on wynika :/ Wczoraj myślałem że mi się pływak przyciął, ale jednak troszkę musi przepuszczać beny... Już mam na to wykminiony pomysł. Jutro pokażę to ze zdj :P




_________________

Aprilia Sr >>> Yamaha Aerox 70 >>> Aprilia Rs 125 :)
Apka :D http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1266645#1266645




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 18:47 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 cze 2010, 13:31
Posty: 279
Pojazd: R125, Aerox Stunti
Fajny Rox, tylko dlaczego na pierwszej focie stoi tak jakby miał sie zaraz wywalić? :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 18:51 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
bo stopka zwykła była przerobiona teraz jest boczna ; )




_________________

Aprilia Sr >>> Yamaha Aerox 70 >>> Aprilia Rs 125 :)
Apka :D http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1266645#1266645




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 9:23 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:59
Posty: 37
Lokalizacja: Okolice Nidzicy
Pojazd:
Problem rozwiązany :mrgreen: po raz kolejny dziękuje za pomoc JakubSz . Nie wiemy czemu ale jak rox chodzi cały czas na ssaniu to zapier**la jak szalony. Myślę że tam jest dysza za duża, ale już się nie bd w to bawić. Niedługo bd kupował 21mm. Dzisiaj dokończymy to co wczoraj nie zrobiliśmy z powodu braku jednej części. A mianowicie wydaje mi się że rox był rozłożony i składany wgl z innych części niż powinno być. Pierwszy problem pojawił sie w momencie odkręcenia sprzęgła. Po skrzywieniu kilku śrub od przekładni i zniszczeniu doszczętnie klucza od szlifierki. Wpadliśmy na lepszy pomysł odkręcenia tego sprzęgła. W te dziury w dzwonie wsadziliśmy kombinerki, a pomiędzy kombinerki metalową rurkę. Kuba mocno trzymał a ja kluczem nasadowym z całej siły odkręciłem. Po zdjęciu dzwona okazało się, że kolektor jest jakiś dłuższy a co wiązało się z tym, dzwon sprzęgła kręcił się razem z sprzęgłem i okładziny się trochę zjechały. Kiedy wykminiliśmy jak to rozwiązać (duża podkładka pod dzwon) wszystko było ok. Następnym problemem okazał się wariator. Kiedy go odkręciliśmy Kuba zauważył, że ten ostatni talerz co nachodzi na wał (podejrzewam że pochodzi od jakiegoś chinola) jest za duży. :roll: . Kręcił się cały czas dookoła. Całe szczęście życie mi uratował kolega Marcjan, do którego dzisiaj pojadę po to właśnie część. Pewnie nie rozumiecie o co chodzi także jak wrócę to porobię zdjęcia. Pozdrawiam :)




_________________

Aprilia Sr >>> Yamaha Aerox 70 >>> Aprilia Rs 125 :)
Apka :D http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1266645#1266645




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy