Pojazd:
PIERWSZA RUNDA WYŚCIGÓW SKUTERÓW O PUCHAR POLSKI - GOSTYŃ

Obrazek

Obrazek

Pierwsza runda Pucharu Polski w wyścigach skuterów odbyła się w słoneczną niedzielę, 3 maja, na torze kartingowym w centrum Gostynia. Pomimo tego, że jest to najtańsza forma ścigania się na motocyklach i doskonała szkoła techniki jazdy dla wszystkich, którzy marzą pójść w ślady Rossi’ego frekwencja nie dopisała. Do zawodów zgłosiło się zaledwie 15 zawodników, głównie z Wielkopolski. Cieszy natomiast fakt, że na wyścigi przybyło wielu kibiców z całej Polski!

Obrazek

Obrazek

W klasyfikacji generalnej w klasie Amator podium zdominowali zawodnicy TNT Racing Team, tj. Tomasz Noster #14 i Marcin Matysiak #3. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Nożyński #76, który w obu biegach stoczył interesująca walkę z jedyną przedstawicielką płci pięknej Natalią Florek #29. W klasie 2 (50 cc) niepokonany okazał się Michał Adamiszyn #45 z CMA RT, który zwyciężył oba biegi. Drugie miejsce należało do Natalii Florek #29 z TNT RT, która tym razem pokonała Macieja Nożyńskiego #76. Dariusz Beszterda #37 z Bidon RT pomimo tego, że z powodu defektu technicznego nie ukończył pierwszego biegu, w drugim wyścigu pokazał piękny styl jazdy i wykazał się niesamowitą wolą walki.

Obrazek

Obrazek

W obu biegach klasy 3 (70 cc) można było podziwiać pasjonującą walkę o czołowe lokaty pomiędzy zawodnikami Mieloch Racing Team, Szymonem Rajczakiem #89 i Jerzym Mielochem Jr #88 oraz Krzysztofem Żyłą #72 z Bidon RT. Ostatecznie w tym zażartym pojedynku Junior dwukrotnie pokonał Szymona. Krzysztof w obu biegach przejechał linie mety na miejscu trzecim.