Pojazd:
PUCHAR POLSKI W WYŚCIGACH SKUTERÓW KOSZALIN

Obrazek

Obrazek

Gospodarzem lipcowej, piątej rundy Pucharu Polski w wyścigach skuterów był Motopark w Koszalinie. Pierwsi zawodnicy pojawili się na kartodromie już w piątek popołudniu i integrowali się do późnych godzin nocnych, a nawet do wczesnych godzin rannych :).
W sobotę poranny deszcz nie odstraszył zawodników, którzy w większości wyjechali na trening dowolny na deszczowych oponach. Na szczęście przed treningami kwalifikacyjnymi wypogodziło się i upał doskwierał do samego końca.

Obrazek

Obrazek

W klasie Amator niepokonany był Marcin Matysiak #3 z TNT Racing Team, który w pięknym stylu zwyciężył oba biegi, pokonując Krzysztofa Żyłę #72 (Bidon Racing Team) oraz swojego kolegę z teamu Tomasza Nostera #14. W wyścigach zadebiutował Bartosz Gajda #15 z Koszalina na skuterze Peugeot Speedfight, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na pozycji czwartej.

Obrazek

Obrazek

W obu biegach klasy 2 – 50cc – bezkonkurencyjny był Michał Adamiszyn #45 z CMA Racing Team. O kolejne pozycje zaciekle walczyli: Dariusz Beszterda #37 (Bidon RT), Tomasz Noster #14 (TNT RT) i Paweł Tomaszewski #437 ((Bidon RT). Wspaniale pojechała Natalia Florek, która w obu biegach zajęła miejsce czwarte. Szymon Urbaniak ukończył oba wyścigi na pozycji piątej.

Obrazek

Obrazek

Jak zawsze wszyscy oczekiwali najbardziej emocjonujących wyścigów klasy trzeciej, gdzie jak już wiadomo prędkości i przyspieszenia są największe, a skutery 100km/h osiągają już nawet w 6 sekund! W pierwszym biegu można było podziwiać bardzo widowiskową walkę o czwartą pozycję pomiędzy Michałem Adamiszynem #45 z CMA Racing Team i Marcinem Matysiakiem z #3 z TNT Racing Team, w drugim z kolei bacznie obserwowano walkę o pierwsze miejsce Jerzego Mielocha Jr #88(Mieloch Racing Team – Stage6) z kolegą z teamu - Szymonem Rajczakiem #89 (Polini) z której zwycięsko wyszedł Junior.

Obrazek

Obrazek

Szymon minął linię mety na miejscu drugim, niestety został ukarany karą 20 sekund za jump start. Na szczęście razem z Juniorem wypracowali tak długą przewagę, ze mimo 20 sekundowej kary Szymon został sklasyfikowany na miejscu 4tym. Zwycięzcą obu biegów został Junior. Senior oba wyścigi ukończył na pozycji trzeciej. Tomek Nawrocki #49 (Bidon RT)był dwa razy siódmy. W pierwszym biegu pokonał kolegę z drużyny - Krzysztofa Żyłę #72, który niestety nie ukończył drugiego biegu z powodu defektu technicznego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogromne postępy poczynił Grzegorz Karczewski #71, który po długiej przerwie w wyścigach skuterów powrócił w sezonie 2009 - w Koszalinie w obu wyścigach zajął pozycję szóstą. Jego skuter z wyścigu na wyścig jest coraz szybszy, prędkością i przyspieszeniem dorównuje maszynom z MRT, jeszcze kilka wyścigów i jesteśmy pewni, że Grzegorz będzie walczył o czołowe lokaty.

Warto wspomnieć, że nowy rekord Koszalińskiego toru w wyścigach skuterów ustanowił zawodnik Stage6 - Mieloch Racing Team Jerzy Mieloch jr: 0:51.123 - średnia prędkość: 73,939km/h.

Obrazek

Obrazek

Podsumowując weekend w Koszalinie był bardzo udany. Sympatyczna atmosfera, coraz wyższy poziom wyścigów oraz pojawienie się nowego zawodnika daje nadzieje na rozwój tego sportu w Polsce. Cieszy również zainteresowanie kibiców. Jeden z najwytrwalszych – Tomek – przyjechał ze Szczecina w ulewnym deszczu na swoim skuterze - Runner 50 SP.