Dzisiaj jest 21 maja 2024, 12:25



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 20 lip 2013, 22:31 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
Witam,kupiłem skuter Kymco S9 i mam z nim kilka problemów.Właściciel mi powiedział ze skuter ma kilka części wymienionych między innymi tłumik Tecnigas Next R,Gazbox Stage6 i Cylinder Malossi 70cc.

Pierwszym problemem jest to ze z górnej części tłumika(tam gdzie jest napis Tecnigas)przy tych 3 śrubach wycieka smar?/olej? i nie wiem czy tak powinno być czy może tam brakuje uszczelki?

Drugi problem polega na tym ze nie wiem jaki tam jest cylinder,właściciel powiedział ze jest Malossi albo Pollini(nie pamiętam dokładnie) 70cc na dotarciu ale gdy odkręciłem schowek pod siedzeniem to tam pisze Kymco KGB5-3.Pomyślałem ze właściciel mnie oszukał i że jest tam oryginalny cylinder Kymco,jednak w instrukcji pisze ze tam powinna być świeca z długim gwintem ale długi tam nie pasuje i jeżdżę na świecy z krótkim.I teraz nie wiem jaki tam jest cylinder,na skuterze są jakieś naklejki Pollini więc nie wiem o co chodzi i nie wiem jak sprawdzić czy cylinder jest faktycznie na dotarciu

Trzeci problem to kontrolka temperatury,skuter bardzo szybko się nagrzewa,kontrolka zaczyna mrugać po chwili jazdy na wysokich obrotach (ok 7/8 tyś) i gdy pusze na chwilę manetkę i potem znowu go przycisnę to kontrolka już nie mruga

Czwarty problem to pęknięty wężyk łączący filtr powietrza do gaźnika.Dziurę zakleiłem taśmą izolacyjną i teraz nie wiem czy mogę tak zostawić czy lepiej kupić filtr stożkowy

Z góry dzieki za pomoc


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 lip 2013, 12:06 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Uszczelka powinna być , jak ktoś lał dużo oleju to będzie syfiło , jak na cylindrze pisze kymco to nie jest to malossi :mrgreen: ,polini chyba nie robiło do s9, może to być power force 70 z oryginalną głowicą stąd na niej napis kymco, sprzedawca zrobił Cię, tak samo może być z tym dotarciem :mrgreen: bez otwarcia nie sprawdzisz dokładnie ile ma ujechane świeca br8hsa, temperatura to układ chłodzenia do przeglądu ,poziom płynu , termostat ,odpowietrzanie, może czujnik temperatury nawala , przy słabym akumulatorze kontrolki czasem świrują ,w s9 seryjny filtr powietrza daje radę ,stożek raczej nie polecany,napraw




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2013, 12:27 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
W tej chwili jeżdżę na polskiej Iskrze i wszystko jest w miarę okej,świeca ma kolor kawy z mlekiem.Akumulator kupiłem w zeszłym roku i zrobiłem na nim moze z 200 Km bo skuter stał całą zimę wiec raczej tez wszystko okej.Skuter bardzoo dużo pali,na jednym zbiorniku zrobię ok 80 km.Myślę że w skuterze jest coś zmienione bo licznik zamyka bez problemu,z tym że ma strasznego muła na starcie i rusza dopiero od 6 tyś obrotów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2013, 12:59 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Muł i duże spalanie to regulacja gażnika, zobacz jakie dysze ,może zniknie tuning ,ktoś nie dokończył albo nie potrafił ,spartolił zabrakło kasy :mrgreen: ,trzeba dopracować i będzie śmigać, a zamyka licznik to 80 :mrgreen: wzkazówka na literkach ,czy wychylona do ,,oporu''




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2013, 13:26 
**

Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:19
Posty: 277
Pojazd:
W kazdym tecnigasie jest tak ze leje olej z koncowki , nawet jak jest uszczelka , mi w nowym po 400 km zaczelo juz przeciekac powoli.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2013, 13:47 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
A jak wyregulowac ten gaźnik i sprawdzic dysze bo jestem troche ciemny w temacie :D Wskazówka wychodzi do oporu.Gaźnik był regulowany bo poprzedni właściciel ustawił obroty na max 8 tyś odkreciłem tą śrubke od obrotów i juz kręci sie na maxa,wydaje mi sie ze jest okej bo świeca ma idealny kolor.Olej nie cieknie z koncowki tylko z obu koncow tej komory na ktorej jest napis Tecnigas,ona jest lekko luźna wiec dokrecilem te 3 sruby ale tam nie ma uszczelek i nie wiem czy tak powinno byc czy musze dokupic te uszczelki




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2013, 14:47 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
daj fotkę tej świecy. Do wydechu to dorób sobie oring i będzie okej. Odkręć tą dolną cześć gaźnika i napisz nam ten numer. Co do cylka to chyba cię koleś zrobił w koko dżambo.




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2013, 15:32 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
http://tinypic.com/view.php?pic=10dgt3q&s=5 zdjecie swiecy.A nie wiem jak odkrecic ten dół gaźnika bo tam nie ma dojscia przez ta obudowe wału




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lip 2013, 14:25 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
Odkręcasz gaźnik i zdejmujesz pokrywkę. 5 min roboty.




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lip 2013, 22:36 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
Skuter zawiozłem dzisiaj do serwisu bo pali mi z 7 litrów na sto,wieczorem po niego jade wiec napisze co z nim bylo

-- 23 lip 2013, 23:36 --

Odebralem skuter,mechanik powiedzial ze tyle ile mogl to wyregulował ale tlok juz jest na wykonczeniu i za duzo zrobic nie mogl.Przejechalem sie dzis i widze ze za duzo ta regulacja nie dala,skuter nadal pali jak smok,jutro rozkrece gaznik i zobacze jaka tam jest dysza




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lip 2013, 23:43 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
oczekujemy a jaką masz kompresję wiesz może?




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2013, 17:29 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
Kompresji nie mam za bardzo jak sprawdzic ale jest bardzo slaba,ledwo palec wypycha.Wziolem sie dzis za wykrecanie tego gaznika,ale kiedy odpinalem wezyki to caly cylinder zalał mi sie Borygo,czy to moze mu zaszkodzic ?.Narazie nie dokonczylem wykrecac bo wezyki sa tak stare ze sie porozlatywaly i musze kupic nowe

-- 24 lip 2013, 18:29 --

Kupilem nowe wezyki okazalo sie ze sruby sa zagrzane i nie mozna ich odkrecic,postanowilem nie bawic sie z tym i jezdzic az sie cylek rozleci.Skrecilem wszystko do kupy i skuter nie chce zapalic,jakies porady ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2013, 17:35 
***

Rejestracja: 01 wrz 2011, 11:16
Posty: 833
Lokalizacja: Andrychów
Pojazd: Super 9, NSR
Co do grzania patrzyles na walek w pompie wody/ rozbierales patrzyles tam? Jaki przebieg i ktory rok
Plyn mu nic nie zaszkodzi,

-- 24 lip 2013, o 17:35 --

Dostaje paliwo?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2013, 17:41 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
2006 rok przebieg 6350

Paliwo chyba dostaje bo jak odczepilem ten wezyk od paliwa to z niego lecialo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2013, 23:12 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
marpex chodzi o paliwo do cylindra nie do gaźnika:P

Mały przebieg ,rok świeży szybko cyl padł ci. Dobry klucz i odkręcisz bez problemu. Płyn jak się da wytrzeć ,przedmuchać to by było okej. Sprawdź czy masz iskrę też:P




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2013, 9:45 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
Iskra jest dobra ,po podpieciu gaznika skuter zapalil ale od razu wbil na pelne obroty wiec go zgasile,wyjolem iglice skrecilem jeszcze raz i wtedy juz nie odpalil




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2013, 18:59 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
wyczyść to wszystko ,wyreguluj na nowo gaźnik i będą z niego ludzie jeszcze :P




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 lip 2013, 12:55 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
Skuter odpalil ale od razu wbija na bardzo wysokie obroty i nie wiem co jest




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 lip 2013, 8:43 
***

Rejestracja: 01 wrz 2011, 11:16
Posty: 833
Lokalizacja: Andrychów
Pojazd: Super 9, NSR
Gaznik czysty? iglica sie mogla zawiesic, lub cos zle skreciles




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 lip 2013, 9:19 
*

Rejestracja: 20 lip 2013, 22:05
Posty: 11
Pojazd: Kymco S9
Gaznik czysty,iglica mysle ze dobrze wykrecałem ja z 10 razy i wkrecalem na nowo ale to nic nie daje




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy