Dzisiaj jest 17 wrz 2024, 7:14



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 04 cze 2013, 16:01 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2008, 17:40
Posty: 53
Lokalizacja: Przasnysz
Pojazd:
Witam. Moja przygoda z Jog'iem zaczęła się w momencie gdy zadzwoniłem w gimnazjum po tate żeby mnie odebrał, który powiedział, że pojechał kupić skuter...(aha:D)
Yamaha była sprawna, ale jej stan techniczny nie zadawalał, z każdym odkręconym elementem było jakieś zaskoczenie :) Niestety nie uraczę was zdjęciami starej yamahy :roll: , ale mam nadzieję że teraźniejsze wystarczą ( wrzuce na dniach ). O ile dobrze liczę jestem w jej posiadaniu od około 7 lat. Przygoda z tuningiem zaczęła się w momencie gdy skuter nawalał. Pierwsza rzecz kupiona - wydech :) później przez kolejne 5lat wymieniane wszystko na co było mnie stać. W tym momencie setup wygląda tak:
@UP
:arrow: Cylinder Airsal Sport 70ccm
:arrow: wał Top Racing wzmacniany HQ
:arrow: Gaźnik Tec Racing 17,5mm PHVA (dysza gł. ~100~105)
:arrow: Króciec ssący Top Racing z alumioniowym kolankiem
:arrow: wydech gianelli next
:arrow: Cewka Sportowa Motorforce
:arrow: świeca NGK R BR8HS
:arrow: Filtr Polini Airbox
:arrow: Wariator Malossi Multivar 2000 (rolki Polini 5,6g)
:arrow: Sprzęgło Malossi Fly
:arrow: Dzwon Polini Speed Bell
:arrow: Spr. centralna Żółta Malossi
:arrow: Spr. sprzęgła białe malossi
:arrow: przełożenia od Yamahy Aerox
Co do tuningu wizualnego:
:arrow: Kolorek czarny z niebieską perłą + niebieska perła :)
:arrow: Osłona wentylatora kolor chrom
:arrow: polerka przekładni ( nie dokończona :D )

w tym momencie jest pewien problem. Skuter nie chce jechać więcej niż 80km/h. Stoi rozebrany na części pierwsze i czeka na nowe części :)
W Planach:
:arrow: pasek, jakiś troche bardziej ogarnięty od chińszczyzny, myślę nad malossi x-special
:arrow: Nowy kranik paliwa (już w drodze, razem z przewodami paliwa i podciśnienia)
:arrow: Przełożenia (POMOCY- jakie przełożenia dobrać?) [11 jest wypłata w pracy, więc już niedługo zobaczę nowe części:P]
:arrow: króciec ssący planuje kupić od Top Racing (ten z aluiminiowym kolankiem) nie chce wydawać fortuny na malossi czy polini a myślę że spełni wymaganą role TR :)
:arrow: komplet uszczelek, podczas wymiany przełożen będę wciskał nowe uszczelki do przekładni, stare się sypią. No i nie tylko tam;)

Wydech nie zadowala, ale niestety funduszowo sobie z lepszym teraz nie poradzę:p chociaż wiem że do 70ccm przydałby się conajmniej jakiś yasuni R;)

Zawsze miałem z czymś problem, nie zawsze wiedziałem z czym. Mam nadzieję że chociaż raz przejade się na moim ukochanym Jogu tak jak o niego dbałem, i co w niego włożyłem, ponieważ skuter idzie na sprzedaż w niedalekiej przyszłości. Z czasem będę edytował temat- pododaje zdjęcia i ew. wniose poprawki co i jak :) Pozdrawiam. Jacek


Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 13:00 przez BanaNqRox, łącznie zmieniany 4 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 04 cze 2013, 17:11 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 gru 2012, 17:11
Posty: 77
Pojazd: Yamaha DT
Miałem podobnie ze swoim keeway'em :P Dodaj fotki, bo póki co nie ma co komentować. :)




_________________

Zapraszam do swojego garażu :)- post2437159.html#p2437159




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 cze 2013, 14:58 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 16:14
Posty: 677
Pojazd:
czekam na fotki :wink:




_________________

Wbijajcie ===> https://www.facebook.com/pages/Stunt-Sk ... 3828047271

Film ze stuntów :D http://www.youtube.com/watch?v=5fghBWYN ... e=youtu.be




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 cze 2013, 12:26 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2008, 17:40
Posty: 53
Lokalizacja: Przasnysz
Pojazd:
Fotki będą już naprawdę nie długo :D Wczoraj przyszły mi wszystkie części które planowałem:D jest tego trochę, biorę się za skuter odrazu jak sąsiad będzie miał sprężarkę na dniach, bo nie mogę odkręcić sprzęgła i nie chce zniszczyć wario :D
kamil123424, mam te przełożenia od aeroxa :) Jak złożę to oczywiście będzie relacja LIVE HD jak chodzi moja kosiarka :twisted:


@
Dziś już jest pneumat:D wieczorkiem będzie BIG up:D


Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 14:08 przez BanaNqRox, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 cze 2013, 13:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2008, 17:40
Posty: 53
Lokalizacja: Przasnysz
Pojazd:
KUUUUURDE. W koncu dzis nadszedl dzien w ktorym sasiad udostepnil mi pneumata. Przelozenia od roxa siedza. A Jog nadal jedzie te 80km/h, a nwet 75, ale siedzi nowy pasek to chwile moze musi sie ulozyc. PROSZE O POMOC. CO MOZE BYC NIE TAK ZE PRZY TAKIM SETUPIE SKUTER TARGA TYLKO 80km/h Jest mozliwosc ze to tlumik? Nie ukrywam ze jest slaby no ale nie mysle ze az tyle by to spowalnialo:C Jestem zalamany. PROSZE POMOZCie. Mam zółtą centralke malossi i biale w sprzegle. może za ciasno tam chodiz te sprzeglo? Jest mozliwosc ze to to? w innych partiach raczej wszystko gra jak trzeba. :c kamil123424, podpowiesz cos ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 cze 2013, 10:32 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 16:14
Posty: 677
Pojazd:
Wydech może trochę słaby :wink: ale powinnien te 90 chociaż leciec sam nie wiem o co już chodzi :/




_________________

Wbijajcie ===> https://www.facebook.com/pages/Stunt-Sk ... 3828047271

Film ze stuntów :D http://www.youtube.com/watch?v=5fghBWYN ... e=youtu.be




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 cze 2013, 11:15 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2008, 17:40
Posty: 53
Lokalizacja: Przasnysz
Pojazd:
przy cylku 50ccm leciałem 95 a teraz ledwo 80 targa:/ z tego co patrze jak chodzi to zdaje mi sie że sprężynki sprzęgła i centralke powinienem wymienić, zeby lapal zywsze obroty troche. Jak dobrac sprezynki sprzegla ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 cze 2013, 14:30 
**

Rejestracja: 18 sty 2013, 12:48
Posty: 246
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Aerox malossi 70
Sprobuj twardsza sprezyne dociskową i wydech może go blokować :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 cze 2013, 19:59 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 16:14
Posty: 677
Pojazd:
Reguluj go :twisted:




_________________

Wbijajcie ===> https://www.facebook.com/pages/Stunt-Sk ... 3828047271

Film ze stuntów :D http://www.youtube.com/watch?v=5fghBWYN ... e=youtu.be




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 lip 2013, 8:40 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2008, 17:40
Posty: 53
Lokalizacja: Przasnysz
Pojazd:
Jestem ciekawy co do tego wydechu. jak mozna latwo sprawdzic czy to jego wina ? Dziś zamówiłem w końcu sprężynki do regulacji sprzęgła :) Twardsza centralka to na bank nie to. Bo skuter w miare ciśnie, ale słysze że te obroty za małe, jak na tak niskie to mocno ciśnie. Mam żółtą malossi ale chyba spróbuje z białą




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 lip 2013, 9:33 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2008, 17:40
Posty: 53
Lokalizacja: Przasnysz
Pojazd:
Co ja wyzej wogole napisalem:D Zamowiłem dziś zestaw rolek i sprężynki sprz. 3 rodzaje dedykowane pod moje sprzęgło, będzie regulacja. Z nudow podliczyłem części zamówione z samego mielocha, troche płakać się chce. 2182.26zł :( A mój skuter jedzie 75km/h a na koło ciągnąć muszę siłą, śmiech na sali:c




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy