Dzisiaj jest 23 wrz 2024, 23:22



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 19 lip 2012, 21:08 

Rejestracja: 19 lip 2012, 19:04
Posty: 0
Lokalizacja: Wieś
Pojazd:
Dawno,dawno temu dokładnie któregoś października zakupiłem pojazd Ogar 200. (Miałem go kupić już we wrześniu ale zwlekałem bo ogri miał iść do mechanika ale nie poszedł ). Umawiając się z kolegami z klasy pojechaliśmy Hondą Bali oraz moim wiernym 2-gim sprzętem (kiedyś go zaprezentuję) Hondą PF50. No i pojechaliśmy po ogara , właścicielem był kolega z dawnej klasy . Romet posiadał dokumenty a to był mój cel przy jego kupnie. Cena we wrześniu miała wynosić 400 zł .Na miejscu było już 300 zł lecz mu wcisnołem 270 zł i gitarka :-D .Romet nie palił :-| wzieliśmy linkę podczepiliśmy do ogiego oraz do Bali i jechaliśmy polami do domu 8-) , oczywiście musiała być przerwa bo się kolega "nie napoluł ".I tak zaciągneliśmy go do domu. Przyszedł wieczór pierwsze grzebanie w romecie (gdy go kupiłem nie było iskry). No dobra słaba iskra ,tata kupił przerywacz i kondensator no iskra wspaniała .... nie pali :-| Mówię co jest i tak przesiedziałem nad nim 2 tygodnie <lol> i w końcu doszedłem że nie było masy podpiętej pod cewkę butelkową. Poszedłem wieczorem podłączyłem co było trzeba i ogar brummmm brummmmmm za pierwszym zapalił uradowany wsiadłem się przejechać a tu trach łańcuch spadł ,mówie wystarczy na dzisiaj. I tak powoli ogarka robiłem , zrobiłem nową elektrykę i wiele innych.
Podczas jednej przejażdżki w lesie siadło sprzęgło, mówię oddam do mechanika ( i tu moja nauczka nigdy nie oddawaj lecz zrób to sam) Nie powiem za co ale mechanik wziął 500 zł za coś co by mnie kosztowało 50 zł dobra było mineło nauczka jest. Po tym ogar śmigał aż miło aż do teraz silnik igła widać że był remont bo jest siła nic nie brzęczy ,dzwoni i był cały w silikonie. Wizualnie porażka ale nie całkiem ogarek oryginalnie był czerwony ale poprzedni właściciel pomalował go szprejem na niebiesko. O wygląd się nie martwię bo może w tym lub następnym tygodniu idzie do lakiernika :-> ;p . A teraz zarzucę trochę fotami . Niestety nie mam zdjęć po zakupie ale jakieś mam oraz z różnych prac.

To jest stare Przywitanie teraz pokaże wszystkie etapy robienia rometa:

To zdjęcia są z przed remontu :




Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak było na początku rozbiórki :

Obrazek
Obrazek

Mała ciekawostka:
W zimie spawaliśmy sanie tata będąc na złomie zobaczył ramę od ogarka, więc odrazu po nią poszliśmy miałem brać cała ale nie wziąłem(teraz tego żałuję) stan ramy był cudny oryginalny błękitny lakier ale weszła już na niego rdza, z tamtej ramy zabrałem nóżki stopki i znalazłem całe lagi prawie nieużywane gdyż bardzo miękko chodziły , lagi były z kołem ale trochę już zjedzonego
Foty lagów ale już przymierzonych :

Obrazek
Obrazek

Oraz stare lagi :
Obrazek

No to przyszedł czas na ostateczną rozbiórkę do malowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu już zdjęcia z szpachlowania i czyszczenia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i malowanie : :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I nastąpiło powolne składanie : :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ogar po złożeniu wyglądał tak .... boskoooooo :P :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Opiszę teraz mini poradnik dla nowych pokoleń którzy będą malować romety :

-ramę i całą resztę lepiej jest wypiaskować może to będzie troszkę droższa opcja ale lepsza i szybsza , ktoś powie zaraz że spierdzieliłem malowanie bo nie oddałem do piaskowania , ależ tak nie jest gdyż wyszło świetnie tylko że przez piaskowanie dojdzie do najgłębszych miejsc a papierem nie i jest zdecydowanie szybciej.
-Podkład najlepiej żeby był dobry bo to na nim kładziemy główna warstwę i musi ją chronić od spodu .
-Lakier też musi być dobry, chociaż by dlatego by wytrzymał te kolejne 20 lat i nie należy na nim żałować , ja wybrałem lakier akrylowy i serdecznie polecam .
-Na wierzch można ale nie trzeba dać lakier bezbarwnym ,lepiej też by było gdyby był to lakier z dość dobrej półki po to aby nam nie odlazł po jakimś czasie.

Reasumując ile kosztowało mnie malowaniem wyszło:
-szpachla ,papiery itp. -25zł
-podkład, rozpuszczalnik ,utwardzacz -30zł
-lakier akrylowy L76 zielony groszkowy +rozpuszczalnik + utwardzacz= 120 zł
-malowanie podkładu przez tatę - dużo całusów :-P
-lakiernik 90 zł
=razem wychodzi nam 265zł na moją głowę wyszło tanio


no to teraz troszkę popiszę , :P ogara odpaliłem poraz pierwszy coś koło 25 czerwca ale zanim to zrobiłem musiałem wydać 200 zł żeby jeździł .
Poszedł łańcuch i wymieniałem cały napęd .
Mam jeszcze zdjęcia z paczek ale nie chce mi się wstawiać :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i wiele wiele innych pierdół
Obrazek Obrazek Obrazek

Po pierwszym spotkaniu ogi miał mały wypadek : :ups:
http://desmond.imageshack.us/Himg3/scal ... es=landingObrazek Obrazek Obrazek

I przyszła kolejna paczka a w niej :
Obrazek Obrazek Obrazek


I na obecny stan prezentuje się tak :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


I to by było na tyle , co dziennie coś się w nim dzieje . Od złożenia zrobiłem już około 100 km i nic się nie dzieje i mam nadzieję że tak zostanie już na zawsze :wink:

Komentować , krytykować cokolwiek co chcecie :P :)

Jak by co brat tu ma konto :lol:

Pozdrawiam Kuba :D




_________________

Romet Ogar 200- Polsko -Czeska Myśl Techniczna Najlepsz na Swiecie :-D


Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, 21:10 przez brona_96, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 19 lip 2012, 21:12 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2011, 21:16
Posty: 0
Pojazd:
Pełen podziwu jestem :D




_________________

Są ludzie i parapety, ale niektórzy na tym forum to ludzie-klamki są...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 lip 2012, 21:21 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sty 2010, 20:59
Posty: 281
Lokalizacja: Daleko
Pojazd:
Sprzęcik jest naprawdę bardzo fajny kolor akurat dla mnie za ciemny ale to rzecz gustu i robiłeś to pod siebie bo jestem pewien że go sobie zostawisz na parę ładnych lat. Szacun za to co zrobiłeś :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 lip 2012, 21:22 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lip 2011, 15:50
Posty: 1137
Pojazd: Hrr/Ninja 250r
Ja tak samo jak Ratownik, . Szacuneczek dla Ciebie i twoich pomocników widać, że nie żałujesz na niego kasy wygląda na prawdę super !!!




_________________

Hary ! :
viewtopic.php?t=226138&postdays=0&postorder=asc&start=0

Ninja ! :

kawasaki-ninja-250r-technicznie-sprawna-sesja-t369596.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 lip 2012, 21:24 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2012, 21:16
Posty: 12
Lokalizacja: Myszków
Pojazd:
Jak dla mnie wyszło pięknie, dbaj o niego i zajrzyj do tematu mojej motorynki :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 lip 2012, 22:23 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2011, 13:54
Posty: 2646
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Pojazd: Audi A3 1.8T
o panie, kurde ale ja żałuje że sprzedałem swojego ogara kurde noo za 200zl z papierami była potrzebna kasa na apke i durny ja sprzedał, silnik po remoncie mialem tylko optyke ogarnąć trzeba ;/.

aż sie łezka w oku kreci jak ty to zrobiłeś.




_________________

Obrazek
~Kliknij~ :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy