Dzisiaj jest 21 maja 2024, 9:23



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 maja 2009, 9:14 
*

Rejestracja: 01 maja 2009, 9:10
Posty: 36
Pojazd:
Siema!
Koledzy mam taki problem mianowicie mam luzy na kierownicy w speedfightcie 2. Podczas chamowania słychać stuki, jak puszcze kiere to ściąga mi go na prawo. Prowdopodobnie trzeba wymienić łożyska główki ramy. Ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc kogoś kto już to robił. Mile widziane także zdjęcia. Wiem że na speedfight.pl był kiedyś taki art ale speedfight.pl już nie działą :/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 01 maja 2009, 22:29 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2008, 19:06
Posty: 346
Lokalizacja: Paris
Pojazd:
andrzej94 pisze:
Siema!
Koledzy mam taki problem mianowicie mam luzy na kierownicy w speedfightcie 2. Podczas chamowania słychać stuki, jak puszcze kiere to ściąga mi go na prawo. Prowdopodobnie trzeba wymienić łożyska główki ramy. Ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc kogoś kto już to robił. Mile widziane także zdjęcia. Wiem że na speedfight.pl był kiedyś taki art ale speedfight.pl już nie działą :/


Ściągasz plastiki wokół kierownicy + chłodnicę. Odkręcasz poziomą śrubę która znajduje się tuż pod kierownicą (śruba chyba 12stka) i zdejmujesz kierownicę. Następnie masz 3 nakrętki. Ściągasz pierwszą... 2wie kolejne będą się odkręcać razem... Jak odkręcisz wszystkie 3rzy lagi same Ci wyjdą z ramy. Podnosisz ramęi je wyciągasz. Wybijasz górny kielich z ramy. To samo robisz z dolnym który zostanie na ladze. Zakładasz nowe z tym że kielich górny trzeba troszkę podpiłować lub coś w tym stylu aby wszedł w ramę, ponieważ będzie on 1mm za szeroki. Wkładasz lagi z nowym kielichem i łożyskami do ramy... Nakładasz wszystkie nakrętki... Dokręcasz je z wyczuciem i idziesz się przejechać. Jak wszystko będzie ok to zakładasz plastiki + chłodnicę. Jak nie to dokręcasz/poluźniasz nakrętki. Z tym, że ostatnią nakrętkę trzeba dokręcić ile sił w rękach.

To tak w skrócie. Jak masz więcej pytań to pytaj na forum.




_________________


[center]
Peugeot TKR Corsa 70cc 2ned ScooterCenter.de
(Keihin PWK 24mm)

Obrazek

1300/1500km

[/center]


Ostatnio zmieniony 01 maja 2009, 22:30 przez malibu, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 maja 2009, 9:16 
*

Rejestracja: 01 maja 2009, 9:10
Posty: 36
Pojazd:
Wielkie dzięki malibu. Ale czy konieczna jest zmiana łożysk? Czy da sie je jakoś wyrególować? Ja mam speeda więc u mnie nie ma lag tylko jest jednostronny wahacz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 maja 2009, 12:49 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2008, 19:06
Posty: 346
Lokalizacja: Paris
Pojazd:
andrzej94 pisze:
Wielkie dzięki malibu. Ale czy konieczna jest zmiana łożysk? Czy da sie je jakoś wyrególować? Ja mam speeda więc u mnie nie ma lag tylko jest jednostronny wahacz.


Nie wiem, spróbuj najpierw dokręcić te 3 nakrętki na sztycy. Być może się poluzowały i sztyca Ci lata w ramie przy hamowaniu.




_________________


[center]
Peugeot TKR Corsa 70cc 2ned ScooterCenter.de
(Keihin PWK 24mm)

Obrazek

1300/1500km

[/center]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 maja 2009, 13:13 
*

Rejestracja: 01 maja 2009, 9:10
Posty: 36
Pojazd:
Mam taki problem ponieważ wypadły mi dwie "kulki" z łozyska tego na dole sztycy i zgięły... Czy różnica tych dwóch kulek będzie widoczna? Czy moge tak bez prbolemów jeździć?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy