Dzisiaj jest 19 wrz 2024, 23:12



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: krócieć
Post: 15 lip 2009, 17:09 
***

Rejestracja: 03 paź 2008, 19:46
Posty: 826
Lokalizacja: Mikołow
Pojazd:
Witam mam w domu gaźnik 19. i mam problem bo muszę dać odblokowany króciec i nie chce wydawać 200zł na niego i moje pytanie jest takie czy jak dam ten króciec co mam do frezowania żeby zrobili mi go w środku na 20 to będzie dobrze


Ostatnio zmieniony 15 lip 2009, 17:11 przez lakii123, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 30 sie 2009, 11:16 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sie 2009, 10:21
Posty: 61
Lokalizacja: Gdańsk
Pojazd:
Średnica gardzieli na wejściu powinna być taka sama co na wyjściu z gaźnika a od strony karteru spasowana z zaworem membranowym teoretycznie, czyli dowolność kształtu rozmiaru i na pewno trochę większy przekrój niż wejście ( króciec lekko się rozszerza w kierunku przepływu) wynika to z konstrukcji silnika.

Cały bajer polega na tym że trzeba dobrać pojemność układu dolotowego żeby zjawiska falowe zachodzące w takowym wspomagały ładowanie cylindra a nie wprost przeciwnie.

Także moja rada wymiana samego gaźnika nie pomoże, proponuje pokombinować z całym układem dolotowym jak już.

Z doświadczenia wiem że pojemność układu jest ważniejsza niż średnica gardzieli. Ja jeżdżę na 70ccm z fi 14 i 12.000- 13.000 obr/min to żaden problem.

Jednak generalizowanie nie ma sensu. Każdy skuter trzeba potraktować indywidualnie.
Powodzenia.




_________________

Fabrykę zawsze można poprawić. Zapraszam do "Skuter Serwis" - GDAŃSK.
www.sites.google.com/site/skuterserwisgdansk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy