Dzisiaj jest 16 maja 2024, 2:01



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 05 sie 2013, 1:33 
*

Rejestracja: 04 sie 2013, 23:56
Posty: 1
Pojazd: Router Metro City
To pierwszy raz, więc proszę o wyrozumiałość.

Pierwsze kroki kierujemy w stronę Allegro, szukamy używanego obrotomierza lub licznika z obrotomierzem, jeśli posiadamy pojazd 4t to wybieramy taki z pojazdu 4t, obrotomierz powinien mieć 3 kabelki(w chińczykach zielony, czarny i żółto-czarny) . Np. coś takiego http://allegro.pl/licznik-predkosciomie ... 12164.html

Gdy mamy już obrotomierz (licznik) musimy wybrać miejsce do montażu (postanowiłem zamontować obrotomierz obok prędkościomierza i przy okazji podmienić prędkościomierz) w oryginale wyglądało to tak:

żeby zamontować obrotomierz obok prędkościomierza musimy zdemontować oryginalny licznik i tu w routerze zaczeły się problemy, okazało sie że wskaźnik poziomu paliwa i prędkościomierz nie mają oddzielnych tarcz i żeby zdemontować jedno badz drugie trzeba zdejmować wskazówkę, a tego wole raczej unikać, dlatego postanowiłem wymienić też prędkościomierz.

po zdemontowaniu oryginału, oddzielamy obrotomierz i prędkościomierz z zakupionego zestawu, bedziemy musieli dorobić do nich kubeczki na tył( najlepiej żeby wykleić je wewnątrz folią aluminiową lub czymś podobnym odbijającym światło dla uzyskania lepszego efektu podświetlenia)

w kubeczkach robimy otwory średnicy odpowiadającej średnicy oprawek do żarówek od podświetlenia po jednym lub po dwa otwory na kubeczek( zależy ile chcemy zamontować żarówek)

następnie robimy uchwyty aby przymocować nasze nowe zegary w miejscu oryginalnych (proponuje użyć niezbyt grubej blaszki, najlepiej aluminium o gr ok 1mm szerokiej ok 10mm i długiej ok200mm, tak aby można ją było wygiąć i dopasować do otworów oryginalnych mocowań)

jeśli uporaliśmy sie z mocowaniem możemy zająć się podłączeniem zagarów

z prędkościomierzem jest dosyć prosto, w pozostawione otwory wkładamy oprawki z żarówkami podświetlającymi i przykręcamy linkę

jeśli chodzi o obrotomierz sprawa wygląda trochę inaczej też w otwory wkładamy oprawki z żarówkami, po czym podpinamy trzy wspomniane wcześniej kabelki
czarny wpinamy do czarnego przy wskażniku paliwa
żółto-czarny wpinamy do żółto-czarnego przy cewce zapłonowej
zielony do zielonego przy cewce

teraz staramy sie zmieścić jeszcze wskażnik poziomu paliwa i żaróweczki od kierunkowskazów i długich świateł (tego jeszcze nie zrobiłem ale zaktualizuje jak tylko zostanie to dopracowane)

Na tę chwile efekt jest taki:
http://youtu.be/00HItChFC_U
http://youtu.be/o-ky4HG5hUQ

wkrótce dopracowanie projektu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 05 sie 2013, 15:00 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2012, 10:32
Posty: 1409
Lokalizacja: Pruszków
Pojazd:
Dla mnie troche słaby ten poradnik.. Jedno zdjęcie na krzyż, zresztą średnio można Cię w twojej pisowni zrozumieć. Ale + za chęci.




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 sie 2013, 23:03 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lip 2013, 18:38
Posty: 156
Pojazd: Derbi GPR Nude
Zawsze mnie dziwiło po co obrotomierz w skuterach :D
W motorowerach to jeszcze rozumiem, ale w skuterach?

Poradnik spoko, zapraszam do mnie ;)




_________________

Mój rumak --> http://forum.mieloch.pl/derbi-gpr-nude-50-t379151.html :D

Benzer Aston 80/50 -> Derbi GPR 70 Nude - Co kolejne? :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 sie 2013, 8:23 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2009, 9:22
Posty: 567
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Gilera Runner SP 50
Ja w Runnerze nie miałem, teraz mam.
Według mnie po pierwsze mogę ustawić idealnie gaźnik (słuch ciężko wykrywa skoki rzędu 50 czy 100 obrotów na minutę).
Ustawić odpowiednie wolne obroty.
Pilnować obrotów na docieraniu (obecnie mam lekko przeszło 100km).
Sprawdzić ile moja maszynka kręci po dotarciu :D
No i w moim przypadku zagospodarowałem miejsce, które na zdjęciu zamiast obrotomierza kiedyś było jednolitym plastikiem i teraz bardziej mi się podoba :D

Obrazek




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2013, 12:21 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2011, 22:21
Posty: 1290
Lokalizacja: Łuków
Pojazd: Gp1 Racing, TZR 125
Mam zegary z keeway matrix podświetlane na niebiesko. Dało by rade to podłączyć?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy