Dzisiaj jest 22 wrz 2024, 5:30



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 02 gru 2012, 19:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lip 2010, 12:16
Posty: 13
Pojazd:
Witam pokarzę dzisiaj jak zamienić stare wskazówki od skutera Honda Bali na takie od Audi.

Zakaz rozpowszechniania tego artykułu bez zgody autora jest zabronione.
Artykuł pochodzi ze strony:
www.phpownia.cba.pl

Obrazek



Pierwszą rzeczą jest wymontowanie licznika ja tego nie będę opisywał z tego względu że w każdym skuterze jest to troche inaczej a zreszto każdy powinien sobie z tym poradzić. Gdy mamy wyjęty licznik odkręcamy 4 śrubki trzymające szkiełko i płaskim srubokrętem sciągamy wskazówkę. WAŻNE: Aby licznik nam dobrze wskazywał po złożeniu, zaznaczamy sobie punkt w którym wskazówka jest w pozycji zerowej umnie jest to tak:



Obrazek



zaznaczony punkt na zdjęciu przy założonej wskazówce która jest w pozycji 0km/h powinna znajdować się na środku.



Obrazek



Teraz sciągamy kawałek izozacji z miedzianego przewodu takiego z instalacji domowej i zakładamy na wskazówkę zostawiająć kawałek aby można było jeszcze wcisnąć w prędkościomierz. Po tej czynności trzymając za wskazówkę ustawiamy czubek zaznaczony wyżej na zdjęciu w pozycji środkowej tak jak pisałem o tym wcześniej.



Obrazek


Wskazówka od poziomu paliwa

Co do zmiany wskazówki od poziomu paliwa to u mnie to było bardzo proste bo nic nie musiałem przerabiać bo świetnie się spasowała, u was jeśli jest inaczej to możecie próbować z dorabianiem koncówki tak jak to opisałem wcześniej.

Teraz została kwestia regulacji!
Ja na to mam 3 sposoby...


1. Ustawiamy wskazówkę na srodku wlewamy do pełna paliwo i patrzymy ile pójdzie do góry jeśli ruszy się z 1 cm to ściągamy ją i ustawiamy na F jeśli sie np wcale nie ruszy to znaczy że w tej pozycji jest bak pełny i tylko przestawiamy ją na F musimy to robic tak aby przy sciaganiu nie zruszyć wirnika.

2. Sposób to wyjęcie pływaka z baku i ustawianie ręcznie podnosząc go do góry i ustawiając przy tym wskazówkę.

3. Tym sposobem ja ustawiałem swoją wskazówkę Odpinamy kostke od pływaka bierzemy próbówkę samochodową i powinniśmy mieć 3 piny na jednym jest masa a na dwóch prądy jeden jest od podnoszenia drugi od opadania. To musimy sobie sprawdzic i zapamiętać co na czym jest. Wskazówkę ustawiam na srodku podłanczam próbówke do masy i daje na pin od podnoszenia wskazówka podnosi sie o 2 kreski i staje czyli w tym momencie jest pełny bak i powinna być na F płaskim sróbokretem podważam i ściągam tak aby nie zruszyć wirnika i ustawiam wduszając ją na F potem daje na opadanie powinna opaść na ogranicznik i jeszcze raz daje na podnoszenie i powinna nam pójść do góry i zatrzymać się na F.


Ostatnio zmieniony 07 gru 2012, 9:25 przez krystian1826, łącznie zmieniany 2 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 02 gru 2012, 21:20 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 paź 2009, 21:23
Posty: 605
Lokalizacja: Płońsk
Pojazd:
fajnie że działają zdjęcia




_________________

Colibrox:
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=281403
Hrr:
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=342383
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 gru 2012, 21:27 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 wrz 2012, 8:38
Posty: 386
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Piaggio Zip I
no popraw fotki.




_________________

Projekt Piaggio Zip 93r.: [LINK]

FAN-PAGE CZYLI WIECEJ INFO W WAKACJE :[LINK]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 gru 2012, 9:26 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lip 2010, 12:16
Posty: 13
Pojazd:
Teraz powinno być dobrze, nie mogłem wcześniej poprawić bo dostępu do neta nie miałem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 gru 2012, 21:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 wrz 2012, 8:38
Posty: 386
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Piaggio Zip I
To artykuł dość ciekawy, może się przyda. +




_________________

Projekt Piaggio Zip 93r.: [LINK]

FAN-PAGE CZYLI WIECEJ INFO W WAKACJE :[LINK]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy