Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 17:37



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 04 kwie 2013, 12:54 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lut 2011, 10:54
Posty: 519
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Honda Civic EJ9
Cześć,

Chciałem was zapoznać z prawem ubezpieczalni na własnym przykładzie którym przeżyłem chwilę grozy bo moja kieszeń by bardzooooo zabolała. Reasumując przedstawię wam sytuacje i co w takim razie mamy zrobić aby nie wpakować się w bagno?

1) Jeśli zakupiliśmy motorower/motocykl do remontu i będzie on X miesięcy/lat remontowany musi on według nowych przepisów nawet gdy jest remontowany MA POSIADAĆ UBEZPIECZENIE!!! Ciąg dalszy niżej...wytłumaczę co dalej.

2) Jeśli pojazd przez czas remontu nie będzie posiadał ubezpieczenia i pójdziemy do urzędu miasta aby go zarejestrować, rejestracja przebiegnie bez problemów ALE...gdy już będziemy szczęśliwi, będziemy jeździć nowym naszym nabytkiem możemy się bardzo rozczarować bo po jakimś tam czasie tydzień/miesiąc. Fundusz gwarancyjny może dopatrzyć się uchybień że nie poinformowaliśmy ubezpieczalni, urzędu że pojazd będzie remontowany wtedy naliczy nas karę że pojazd nie miałem ubezpieczenia przez czas remontowania nawet gdy jest NIE NA CHODZIE! :shock:
To chore...

Jak rozwiązać takie problemy?

1) Jeśli osoba która posiadała wcześniej motorower/motocykl zgłosiła NAS do ubezpieczalni, urzędu miasta że sprzedała pojazd takie i takiej osobie to już jego to nie obchodzi co dalej. Rzecz jasna...

2) Jeśli osoba zgłosiła nas do ubezpieczalni i zrobiła WYPOWIEDZENIE ubezpieczenia czego nie powinna zrobić tylko przepisać ubezpieczenie na NAS. To jesteśmy uratowani i idziemy do tej ubezpieczalni i wznawiamy starą tą polisę.

3) W przypadku gdy osoba WYPOWIE umowę z ubezpieczalnia i nas o tym nie poinformuje to MAMY MEGA PROBLEM!

Dlaczego?

A otóż dlatego że jedynym wyjściem z sytuacji jest zapłata kary w funduszu gwarancyjnym i jesteśmy na ZERO! :mrgreen: Polska <3
Drugim wyjściem jest zezłomowanie pojazdu i zgłoszenie że pojazd jest zezłomowany itp wtedy idziemy do urzędu i ich informujemy o zaistniałym zdarzeniu. Ale to nie nic nam nie da? Wiecie? :roll: Pewnie nie....
Nawet gdy zezłomujemy pojazd złomowisko, urząd poproszą o ubezpieczenie, wszystkie dokumenty o zwrot. A fundusz gwarancyjny i tak będzie chciał wiedzieć co się działo z naszym pojazdem przez X czasu i tak czy tak naliczą na nas karę bo nie zgłosiliśmy tego do urzędu, ubezpieczalni.

Według mojego zdarzenie i że nie posiadałem ubezpieczenia od Czerwca 2012 roku i nie zgłosiłem tego ani nic. Fundusz gwarancyjny nałożył na MNIE osobę nie pełnoletnią bo mam w obecnej chwili 17lat ,a rocznikowo 18lat karę w wysokości 5000zł!!! Ale uratowany byłem bo mogłem wznowić polisę.

Podsumowanie:

Pilnujcie tego bo naprawdę można się nieźle wkopać i będziecie mieli straszne problemy z rejestracją w kraju. Bo chyba nikt nie z was nie będzie chciał płacić koło ~5000zł.



[center]POJAZDY PRZYPROWADZONE Z ZAGRANICY JAK TO JEST?![/center]

Pewnie wielu z was ma pojazdy kupione za granicy, sprowadzone do kraju i pewnie nie wiecie do dalej? Tu wam pomogę! :)

1) Pojazd przyprowadzony do kraju może stać bardzo długo u nas w kraju bez rejestracji, ubezpieczenia nic nie musimy zgłaszać aby uniknąć kar. Bo pewnie będzie chcieli coś przy nowym pojeździe pogrzebać, naprawić i dopiero wziąć się za rejestracje.

2) Jeśli podejmiemy decyzję o rejestracji to co dalej?
- Pierwszym krokiem jest przetłumaczenie papierów na język Polski w tym celu udajemy się do tłumacza przysięgłego która wykona to za jakąś opłatą ~50-70zł
- Kolejnym krokiem jest zrobienie przeglądu technicznego pojazdu, dostajemy kawał kartki że pojazd się nadaje itp. Koszt teraz na ten rok 2013 wynosi wszędzie jednakowo 50-51zł.
- Gdy już zbierzemy wszystkie potrzebne nam dokumenty idziemy do urzędu i rejestrujemy pojazd, koszt pierwszej rejestracji w kraju wynosi 111zł po rejestracji, otrzymamy tablice ale na tym nie koniec...
- Przez 2 tygodnie mamy tak zwany "miękki dowód" przez ten okres czasu urząd w Polsce sprawdza czy pojazd został legalnie kupiony czy nie, czy jest kradziony i taki tam.
- Jeśli wszystko się zgadza i jest w porządku po okresie 2 tygodni idziemy do urzędu jeszcze raz po wydanie "twardego dowodu" na którym możemy już jeździć.

3) Jeśli chodzi o ubezpieczenie?
Ubezpieczalnia nie ma nic do tego, pierwsza rejestracja w kraju itp także ubezpieczenie pojazdu przebieg bez żadnych komplikacji. Tylko teraz zdecydować wcześniej czy rejestrujemy pojazd na tatę, dziadka, wujka, mamę, stryja, kuzyna lub na siebie xD

Dlaczego?

A dlatego że głownie chodzi o jak najniższe ubezpieczenie bo kierowca zawodowy może mieć nawet -60% zniżki za bez szkodową jazdę :)

Pozdrawiam i szerokości.


ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ MOJEJ ZGODY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




_________________

Yamaha Aerox
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... 06&start=0

Piaggio Zip [SPRZEDANE]
viewtopic.php?t=206386


Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013, 12:59 przez BlackOwen, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2013, 21:03 
**

Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:34
Posty: 307
Lokalizacja: dwx
Pojazd:
To ja coś dodam o oc. Wczoraj wznawiałem polisę (w hdi-warta) i co się dowiedziałem, jako, że dobiłem do zniżki 60% to mogę wykupić (za 2zł) ochronę zniżki w razie szkody (dokładniej mogę "legalnie" zrobić dwie szkody bez utraty zniżki). A dlaczego o tym piszę... za jedną szkodę teraz (w przypadku mojego zakładu) leci aż 20% zniżki. Trzy szkody i trzeba sześć lat "tyrać" na zniżki...

A temat chyba powinien polecieć do "Ogólne" ;)


Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 21:04 przez nibiru, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2013, 22:16 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2012, 13:38
Posty: 1668
Lokalizacja: Pasłęk
Pojazd: Bora VR5 2.3
Czyli jak teraz nie mam ubezpieczenia od lipca to jak bd chciał zarejestrować to mogą mi kare przypierdzielić ? <lol2> Polska




_________________

Regulamin ! :D regulamin-forum-t3.html

Polerowanie Felg i Przerabianie lamp

http://imgur.com/a/8DTBO




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2013, 12:03 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lut 2011, 10:54
Posty: 519
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Honda Civic EJ9
Traczu pisze:
Czyli jak teraz nie mam ubezpieczenia od lipca to jak bd chciał zarejestrować to mogą mi kare przypierdzielić ? <lol2> Polska


TAK :)




_________________

Yamaha Aerox
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... 06&start=0

Piaggio Zip [SPRZEDANE]
viewtopic.php?t=206386




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2013, 10:26 
*

Rejestracja: 06 paź 2011, 19:27
Posty: 25
Pojazd:
kupiłem skuter od kolesia około 2 lata temu i ani nie przerejestrowałem go na siebie ani nic tylko mam umowę kupna sprzedaży i ubezpieczenie nic z tym nie robiłem czy groza mi jakieś konsekwencje skuterek stoi od 2 lat w garażu nic nie płaciłem żadnych ubezpieczeń ani nic


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2013, 10:27 przez pili123, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2013, 14:15 
**

Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:34
Posty: 307
Lokalizacja: dwx
Pojazd:
pili123 pisze:
kupiłem skuter od kolesia około 2 lata temu i ani nie przerejestrowałem go na siebie ani nic tylko mam umowę kupna sprzedaży i ubezpieczenie nic z tym nie robiłem czy groza mi jakieś konsekwencje skuterek stoi od 2 lat w garażu nic nie płaciłem żadnych ubezpieczeń ani nic


Według prawa masz 30 dni na przerejestrowanie moto, jeśli tego nie zrobisz w tym terminie to nic Ci nie grozi-w sumie martwy przepis.
Co do oc-jest różnie, jeśli ktoś uprzejmie doniesie, jeśli ufg zacznie grzebać w "papierach" to możesz mieć problemy (w sensie kasy). Według prawa każdy oficjalnie nie zezłomowany pojazd (bez znaczenia: stoi, leży) musi posiadać ważne oc. Kiedyś ktoś zadał pytanie: czemu mam płacić skoro auto stoi ciągle zepsute w garażu; ano po to, że (abstrahując) może się osunąć np. z podnośnika, wyrządzając niewinnej osobie krzywdę.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2013, 21:20 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lut 2011, 10:54
Posty: 519
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Honda Civic EJ9
pili123 pisze:
kupiłem skuter od kolesia około 2 lata temu i ani nie przerejestrowałem go na siebie ani nic tylko mam umowę kupna sprzedaży i ubezpieczenie nic z tym nie robiłem czy groza mi jakieś konsekwencje skuterek stoi od 2 lat w garażu nic nie płaciłem żadnych ubezpieczeń ani nic


Tak, grożą Ci konsekwencje. Nie opłaciłeś ubezpieczenia przez 2 lata, czyli jeśli pójdziesz teraz do urzędu urzędnik ma NAKAZ poinformować UFG że pojazd stał 2 lata bez ubezpieczenia i pewnie jak będziesz chciał ubezpieczyć to Pani szanowna w ubezpieczalni Ci powie że masz kare. A urząd że pojazd był nie zarejestrowany to nie obchodzi możesz to zrobić w dowolnym czasie tu chodzi głównie o ubezpieczenie. Więcej pytań kieruj na GG.




_________________

Yamaha Aerox
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... 06&start=0

Piaggio Zip [SPRZEDANE]
viewtopic.php?t=206386




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2013, 7:37 
*

Rejestracja: 29 kwie 2013, 7:34
Posty: 1
Pojazd:
no jest jakiś w Polsce system w którym sprawdzić może każdy ubezpieczyciel wcześniej zawarte ubezpieczenia i posiadane zniżki. Tak samo można sprawdzić czy zawarłeś OC czy nie. Zresztą nie zawrzeć się nie da ponieważ albo jest przedłużane albo dzwonią do ciebie stosunkowo wcześniej. Do mnie teraz HDI dzwoniło z przypomnieniem, że kończy się ubezpieczenie i czy przedłużam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 maja 2013, 21:55 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
A ja mam pytanie do was chłopcy.

Jeżeli spiszę umowę z poprzednim właścicielem oficjalną już, powiedzmy 01.06.2013 i nie zarejestruje w ciągu 30 dni (do 30.06.2013) a ubezpieczenie jest jeszcze od tamtej Pani to mi nic nie będzie grozić, jeżeli zarejestruję go np. w wakacje dopiero? Bo ubezpieczenie Panienka wykupiła pod koniec Kwietnia bieżącego roku. Mama mi mówiła, że ubezpieczenie mimo to przechodzi wtedy na mnie, że nie może ta Pani tego ubezpieczenia anulować.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 maja 2013, 13:59 
**

Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:34
Posty: 307
Lokalizacja: dwx
Pojazd:
Miastowy pisze:
A ja mam pytanie do was chłopcy.

Jeżeli spiszę umowę z poprzednim właścicielem oficjalną już, powiedzmy 01.06.2013 i nie zarejestruje w ciągu 30 dni (do 30.06.2013) a ubezpieczenie jest jeszcze od tamtej Pani to mi nic nie będzie grozić, jeżeli zarejestruję go np. w wakacje dopiero? Bo ubezpieczenie Panienka wykupiła pod koniec Kwietnia bieżącego roku. Mama mi mówiła, że ubezpieczenie mimo to przechodzi wtedy na mnie, że nie może ta Pani tego ubezpieczenia anulować.


Jak wcześnie napisano: za przekroczenie terminu 30 dni nic nie grozi... a ubezpieczenie nie przechodzi ot tak, trzeba się zgłosić do ubezpieczyciela, aby przepisał polisę. Jeśli załatwisz to osobiście to potrzebna będzie tylko umowa. Prawdopodobnie do odnowienia trzeba będzie się pofatygować samemu (przynajmniej tak jest w hdi).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 24 maja 2013, 21:47 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Powiedzcie mi teraz tak...

Spisałem umowę dnia 20.05.2013 (oficjalną) i jest ubezpieczenie na kwotę 34zł (11 msc ważne) w PZU (poprzedni właściciel miał -60%) ile muszę do tego interesu dopłacić i czy mogę zrobić to ratalnie? Proszę o pomoc.

Co do przerejetrowania:
Czy mogę go zarej np za 2 miesiące, bo teraz nie mam tyle pieniędzy (dowód, blaszka, przegląd) iż przegląd jest bezterminowo wpisany? Bo wiem, ze skuter musi mieć ubezpieczenie na obecnego uzytkownika i ze nie musi byc na czas przerej.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 maja 2013, 13:15 
**

Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:34
Posty: 307
Lokalizacja: dwx
Pojazd:
Miastowy pisze:
Spisałem umowę dnia 20.05.2013 (oficjalną) i jest ubezpieczenie na kwotę 34zł (11 msc ważne) w PZU (poprzedni właściciel miał -60%) ile muszę do tego interesu dopłacić i czy mogę zrobić to ratalnie?

Nic nie dopłacasz, ubezpieczenie przechodzi na Ciebie, tylko musisz zgłosić się do ubezpieczyciela celem przepisania umowy na nowego właściciela (umowa).

Bezterminowych przeglądów teraz nie ma, jeśli masz tak wbite w dowód to urzędas Ci nie zarejestruje pojazdu, więc chcieć czy nie to trzeba wydać 50zł (zaświadczenie) na przegląd. Przy rejestracji pokazujesz oc na starego właściela (zgodnie z numerem rejestracyjnym). Blacha, umowa, wniosek, zaświadczenie ze stacji, oc i 112zł i masz urząd miejski z głowy :D




_________________

https://www.facebook.com/YaMajka125/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy