Dzisiaj jest 19 wrz 2024, 8:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 17 kwie 2011, 18:47 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lip 2010, 7:40
Posty: 1256
Lokalizacja: Puławy
Pojazd:
Witam.Chciałbym wam opisać jak wymienić sztycę w skuterze.Sam miałem z tym problemy,ale już wiem co i jak i chcę się tym z innymi podzielić.Musi pierw mieć nową sztycę z półką
Obrazek
Następnie musimy odkręcić przednią czaszę.Potem odkręcamy tą zaznaczoną śrubę i możemy zdjąć kierownicę ze sztycy(ułatwi to nam pracę :) :) :) )Delikatnie odkręcamy 2 nakrętki znajdujące się na lagach i uważamy aby sprężyny z lag nie wystrzeliły do góry.Odkładamy koło z lagami na bok.
Obrazek
Uderzamy lekko śrubokrętem w ten otwór ,odkręcamy nakrętkę,
Obrazek
zdejmujemy ten "kapturek"co chroni 2 kolejne nakrętki które musimy odkręcić.Po odkręceniu pokaże się nam taki widok Obrazek
W tej obręczy znajdują się kulki po których porusza się kierownica.Musimy je ostrożnie wyjąć i położyć w takim miejscu aby się nie pogubiły.
Po wyjęciu kulek możemy powoli wyjąć sztycę ,ponieważ na dole w podobnej obręczy znajduje się 2 komplet kuleczek które musimy ostrożnie odłożyć.Miejsca w których znajdują się łożyska czyścimy ze starego smaru i nakładamy w nie nowego (osobiście użyłem specjalnego smaru do łożysk).Na sztyce nabijamy ten pierścień zaznaczony na zdjęciu ,który musimy usunąć ze starej części. Obrazek
Nakładamy w niego smaru i wkładamy kuleczki(smar będzie trochę trzymał kulki).Potem smarujemy górną cześć ramy w którą będziemy wkładać sztycę,tam gdzie się znajduje 2 łożysko.Po włożeniu sztycy w otwór,wkładamy kuleczki w okrąg wcześniej nasmarowany.Po umieszczeniu sztycy i łożysk na miejscu,przykręcamy 2 nakrętki,nakładamy ten blaszany"kapturek"na nakrętki,po czym przykręcamy dokładnie 3 -cią nakrętkę.Jeżeli wszystko wykonaliśmy dokładnie powinniśmy ujrzeć taki efekt Obrazek
Nasza sztyca jest już zamontowana i możemy przystąpić do przymocowania lagów z kołem do półki.(najlepiej jest to robić w 2 osoby)Wkładamy lagi do otworów w półce i wkręcamy śruby.Wkręcamy 2 kolejne śruby (te poziomo)trzymające już sztywno lagi w półce.Teraz możemy zakładać czaszę i cieszyć się jazdą bez obawy że może się nam urwać przednie koło( tak jak to było prawie w moim przypadku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )



Poradnik napisałem samodzielnie.Jeżeli jest już taki to przepraszam.Mam nadzieje że się przyda.Jestem otwarty na wszelkie prośby poprawy poradnika itp... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




_________________

Mój mała bestia :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 25 lip 2011, 23:49 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2011, 11:54
Posty: 95
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd:
Poradnik dobry. Mi się Przydał.Dzięki :D




_________________

Piaggio NRG mc1 Zapraszam ;)
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=295770




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 lip 2011, 0:04 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 6:58
Posty: 739
Lokalizacja: Gorzów
Pojazd:
Poradnik troche skomplikowany ale jak przeczytalem 3 razy to zrozumialem na +




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 lip 2011, 15:24 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 mar 2011, 9:17
Posty: 1142
Lokalizacja: to masz ?
Pojazd:
Bardzo dobry poradnik - Na + :wink:




_________________

Śledź na bieżąco relacje z mojego garażu na Facebook'u: KLIK




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 lis 2014, 20:27 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2014, 19:51
Posty: 497
Lokalizacja: Ełk
Pojazd: Romet 747 2T
Mógłbyś może odświeżyć zdjęcia? Przydałby mi się ten poradnik.




_________________

_____________________________________________________________________________________

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA ROMET 747 SWAP PROJECT

Obrazek
kliknij w fotkę, aby przejść do wątku




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy