Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:45



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 23 paź 2020, 16:39 
*

Rejestracja: 23 paź 2020, 16:14
Posty: 3
Pojazd: Aprilia SR 50
Tak wiem, zaraz ktoś powie że trzeba nie było kupować najtańszego jaki był, że trzeba było kupić markowy a nie chiński i inne pierdoły.
Kupiłem najtańszy cylinder do Minarelli Horizontal chłodzonego cieczą. Wyniosło mnie to z przesyłką 92 złote i 90 groszy. Jakość odpowiednia do ceny, czyli niska. Sprzedawca ogłaszał go jako nowy.
Wszystko było spoko dopóki nie otworzyłem paczki i nie zauważyłem dwóch wad. Pierwsze: rysy. Dosyć spora rysa nad kanałem wydechowym plus inne drobne mikroryski na mniejwięcej tej samej wysokości. Rysy także są na tłoku, ale nie aż w takim stopniu jak na cylindrze. Druga sprawa: brak otworu na wyjście płynu chłodniczego, lub jego wejście, sam nie wiem. Nie wiem jak mogło do tego w ogóle dojść, w opisie nie było o żadnym zrób-to-sam i wywierć sobie otwór (xD). Jest to niemiłe zaskoczenie, także ostrzegam wszystkich którzy decydują się na zakup taniego cylindra z Allegro lub nawet z innych stron. O tyle dobrze że mogę to zwrócić i dostać spowrotem pieniądze. Zdjęcia dołączę później.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
EDIT: Dodam jeszcze, że sprzedawca zmienił cenę na wyższą po tym, jak zakupiłem cylinder tego samego dnia, oraz zmienił zdjęcie na inne. Wcześniej przedstawiał czarny cylinder, bez żadnych napisów a teraz przedstawia go bez lakieru plus z napisem na cylindrze o jego pojemności oraz z boku małowidocznymi napisami o średnicy tłoka itp. Marka cylindra to WM Motors jak ktoś jest ciekawy.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 23 paź 2020, 21:55 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Witaj, możesz śmiało wkleić link do sprzedawcy u którego to kupiłeś, niech będzie przestrogą dla innych.
Nie od dziś wiadomo jak to jest z jakością chińskich cylindrów, trafił ci się jeden, możliwe że pozostałe także są wadliwe. Takie wady są niedopuszczalne a cylinder nadaje się jedynie na złom. Jest to odrzutek z partii produkcyjnej w Chinach, który nie mógł zostać zamontowany do skuterów, więc po cenie materiałów (np. 5-10zł/szt) wysyłany został do Europy i Polaczek cebulaczek wciska szmelc na allegro.
WMmotors to nie marka, to importer wadliwych części z Chin, które nie przeszły kontroli jakości :)
Stąd ich niska cena w porównaniu do OEM Chiny :)
Od siebie mogę polecić cylinder Char-Mo z tych najtańszych, cena około 170pln i jakość 4/5 :)

Oczywiście jak komuś się trafi taki wadliwy garnek to zwracajcie to, nawet nie myślcie montować !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 paź 2020, 9:59 
*

Rejestracja: 23 paź 2020, 16:14
Posty: 3
Pojazd: Aprilia SR 50
Gość się nazywa autoimotolux, definitywnie będę zwracać ten cylinder. Masz jakąś opinie na temat firmy Tune-ex? Znalazłem cylinder z tej marki ale nie wiem jak z jakością, czytałem że mają dobre wydechy..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 paź 2020, 11:11 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Nie polecę nic oprócz cylka Char-mo, na którym osobiście jeżdżę, wykonanie 4/5, pierścienie solidne 1,2mm a nie 1,5mm co obniża tarcie i pozwala na większe rpm. Tłok anodowany, lżejszy niż seria, odchudzony. Fakt faktem nie jeżdżę na cylindach outofthebox, ale jakość dobra.
Tune-ex to china, to samo co WM. Na cylindrze się nie oszczędza. Jeszcze pierścienie w tych śmieciach chińskich potrafią być źle wykonane, krzywe, za krótkie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 paź 2020, 15:04 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
Jest takie stare powiedzenie: "Kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje" i po raz kolejny w przypadku cylindra ten slogan się potwierdza. Powtarzam to ciągle i na każdym możliwym kroku że w przypadku zakupu tak ważnej części jak będącej SERCEM SILNIKA typu cylinder, tłok kategorycznie się NIE OSZCZĘDZA i kupuje tylko markowe, sprawdzone marki.

Oczywiście nikt od razu nie mówi o zakupie cylindra za 1000zł do skuterka, ale powiedzmy taki Airsal już zaczyna się od 250zł więc sam nadal nie rozumiem ludzi którzy wyrzucają kasę w błoto kupując najgorsze chińskie ścierwo. Nie żal mi ciebie, myślę że masz jakąś nauczkę i na przyszłość podczas kolejnego wyboru cylindra będziesz kierował się jakością, sprawdzoną marką aniżeli budżetem. Uwierz, w przypadku tak ważnej części jak cylinder i tłok, pieniądz nie bez powodu idzie w parze z jakością (trwałość, osiągi, bezawaryjność, stracone nerwy).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 paź 2020, 23:28 
*

Rejestracja: 23 paź 2020, 16:14
Posty: 3
Pojazd: Aprilia SR 50
Pavlak pisze:
ale powiedzmy taki Airsal już zaczyna się od 250zł.


Airsal za 250 złotych? Coś ci się chyba musiało pomylić :roll:
Podaj link do oferty o ile sobie tego nie wymyśliłeś.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 paź 2020, 6:09 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
kryyycz pisze:
Pavlak pisze:
ale powiedzmy taki Airsal już zaczyna się od 250zł.


Airsal za 250 złotych? Coś ci się chyba musiało pomylić :roll:
Podaj link do oferty o ile sobie tego nie wymyśliłeś.


Poszukaj sobie na popularnym serwisie aukcyjnym, 30sekund szukania...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 paź 2020, 21:23 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8323
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Zależy jaki kto ma budżet ,ale potwierdzam wszystko co wyżej. Kiedyś miałem jako dzieciak najtańszy skuter z silnikiem 139 Qmb. Przejechałem na nim 5 000 km i moc spadła do tego stopnia że z pod świateł musiałem się odepchnąć za każdym razem żeby w ogóle się wkręcił się na obroty i ruszył. Kompresji nie mierzyłem ale widać było że jej nie było prawie wcale. Kupiłem cylinder Airsal pamiętam że wydałem na niego wszystkie pieniądze jakie obecnie posiadałem. Jeździłem na nim 2 lata ,później jeździł drugi właściciel po czym jeszcze go sprzedał. Nie sądziłem że jeden cylinder może tyle wytrzymać - a jednak




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 maja 2021, 13:39 
*

Rejestracja: 02 maja 2021, 13:23
Posty: 1
Pojazd:
Witam . nie miła obsługa , jak się napisze że jest coś nie tak . Nie przyza racji tylko jeszcze będzie obrażać . W stylu ( trzeba używać muzgu , wybrać się do okulisty. Dokształcić się . Nie polecam nikomu

Piotr Średnicki
Auto-Kompleks P.H.U Piotr Średnicki
Turystyczna 44
20-207 Lublin
REGON: 432665771
NIP: 712-164-18-07

Autoimotolux. . Odradzam wszystkim..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy