Dzisiaj jest 04 maja 2024, 11:32



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2013, 21:12 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2011, 11:59
Posty: 606
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd:
Sony128 pisze:
YaroxRz, Skąd masz takie informacje ?
MIMIK, czyli jeśli ukończyłem 18 lat w marcu tego roku to normalnie mogę nadal jeździć skuterem na kartę motorowerową ?
Informacje mam z artykułu który podałem wyżej , nie wiem własnie jak to jest dokladnie ale przed ustawa jak bys ukonczył te 18lat mógł byś jezdzić na dowód teraz chyba musisz AM robić nie wiem poczytaj sobie :D Jak cie psy jebną to powiesz ze nic nie slyszaleś o takiej ustawie i po sprawie :D


Edit

Po pierwsze, osoby pełnoletnie nadal mogą poruszać się skuterami ( o ile ukończyły 18 lat przed 19 stycznia 2013) i motorowerami po drogach bez uprawnień (a to w nich, przynajmniej ja, upatruje się największego problemu na drogach). Czyli teraz się dowiedz czy czasem nie bd musiał robić AM ...




_________________

derbi-senda-x-treme-black-red-zapraszam-t405847.html Zapraszam do nowego Projectu !


Ostatnio zmieniony 07 kwie 2013, 21:15 przez YaroxRz, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2013, 21:27 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
Sony128 Ustawa jest z stycznia wiec nie :cry:




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2013, 21:38 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:13
Posty: 540
Lokalizacja: Radom
Pojazd:
No tak skończyłem 18 lat po 13 stycznia 2013roku, ale przecież prawo nie działa wstecz więc teoretycznie nie mogą mi cofnąć uprawnień które zdobyłem. Ale wiemy jak to jest w Polsce...
Zobaczymy co to będzie, dobrze że robię kat. B




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2013, 12:58 
**

Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:04
Posty: 224
Lokalizacja: wziąsc na wahe ?
Pojazd:
Sony128, czyli ty możesz normalnie jeździć na 50 na dowodzik :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2013, 14:13 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2010, 19:13
Posty: 540
Lokalizacja: Radom
Pojazd:
KochamTuning369 pisze:
Sony128, czyli ty możesz normalnie jeździć na 50 na dowodzik :)

Będę mógł normalnie jeździć gdy zdam kat. B. :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2013, 14:25 
**

Rejestracja: 21 kwie 2012, 15:04
Posty: 224
Lokalizacja: wziąsc na wahe ?
Pojazd:
No nie, jeżeli ukończyłeś 18lat przed 19 marca możesz na dowód bez innych dokumentów :d




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2013, 16:01 
***

Rejestracja: 22 wrz 2012, 10:42
Posty: 643
Lokalizacja: Bieśnik
Pojazd: Aprilia Amico GL
co do badań lekarskich . Ja za tak owe nic nie zapłaciłem ( tyle co wracam z przychodni ) ze swojej strony polecam Przychodnie w Szymbarku gmina Gorlice województwo Małopolskie ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2013, 16:17 
**

Rejestracja: 18 sie 2010, 21:06
Posty: 215
Lokalizacja: Nowy tomyśl
Pojazd:
Czyli jak mam skończone 16 lat i wymienię na AM to tak samo jakbym jechał na B1 normalnym samochodem? I w ten czas kara 300zł i 0 pkt?




_________________

Obrazek
Speedfight 307 WRC http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=310945




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2013, 17:03 
***

Rejestracja: 22 wrz 2012, 10:42
Posty: 643
Lokalizacja: Bieśnik
Pojazd: Aprilia Amico GL
coś w tym rodzaju ;P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2013, 23:10 
*

Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:57
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Pojazd:
A jak jest z robieniem AM? Jak to wygląda? Jakie koszty?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2013, 5:45 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2011, 18:34
Posty: 36
Lokalizacja: Nasielsk
Pojazd:
Panowie widze tu spore zamieszanie bo kazdy pisze inaczej troszke :D
Więc tak:
- jeżeli zdalismy karte motorowerową przed ta ustawą to mozemy się poruszac skuterem normalnie (bez zadnych praw jazdy AM)
-jeżeli nie mamy karty motorowerowej to musimy wyrobic sobie Prawko AM, inaczej nie ma mowy bo mandat 500zł (jeżeli mamy prawko innej kategorii to co innego, to mozemy jeździc na np,A1,B1,B..it)
-jeżeli ukończymy 18-nascie lat, to niestety ale ważność karty motorowerowej się kończy :( i (ale w wieku 18-nastu lat to kazdy raczej juz na prawko B idzie więc zaraz bedzie miał)
-problem jest taki, ze jak po 18-nastce ważnosc karty się skonczy, a prawka kat.B jeszcze nie mamy to niestety ale poruszamy sie bez uprawnien :( i kara 500zł mandatu :/
-Prawko kat.AM jest opłacalne poniewaz mniej wydamy na karte niz na płacenie kar pienięznych za kazdym zatrzymaniem :P
-Co do wyglądu robienie kat.AM to jest tak jak normalne prawko czyli mamy(badania lekarskie, jazdy, egzaminy teoretyczne i praktyczne, tylko w mniejszej ilości godzin a nie 30godz jak to jest z kat.B)
P.S Mam Jazdy Z Policjantem I Dopytałem Się Co I Jak :)




_________________

--->>BLUE & BLACK AeRoX S6 RaCiNg PoRtInG bY SaNcHoS1<<---
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=183693
-------------------------------------------------------
"Nie Liczy Się To Jakie Masz Częsci Ale To Jak Umiesz Tym Jeździć"


Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, 5:48 przez Sanchos1, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2013, 18:21 
*

Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:57
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Pojazd:
Ile kosztuje mniej więcej wyrobienie tego AM?
W internecie czytam że ok 500 zł, i jakoś w to nie dowierzam, dlatego pytam i proszę o odpowiedź :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2013, 18:21 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2011, 12:32
Posty: 846
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pojazd:
mącicie z tym prawkiem
Niedawno miałem okazje rozmawiać z komendantem mojego posterunku. Jasno i wyraźnie powiedział:
"Kat. AM nie jest jeszcze uchwalona, jest to projekt który jeszcze tak naprawde nie wszedł w życie"
Pomijając dalszą wypowiedź dowiedziałem sie również, że jeśli macie przed 18 rokiem życia zdaną kartę motorowerową, to tak czy siak jest dokumentem upoważniającym was do poruszania się po drogach publicznych. Fakt faktem jest że musicie mieć ją zawsze przy sobie.
Kolega wyżej dobrze napisał "prawo nie działa wstecz" z czego wynika że gdy zdobyłem kwitek upoważniajścy mnie do poruszania się motorowerami do pojemności 50 to nic nie mają mi do zarzucenia. Skoro go mam to jak mogą podważyć i cofnąć moje upoważnienie? ...
Reszta jest faktycznie prawdą.
Jeszcze sedno sprawy, kat AM nie jest obowiązkowa i nie zastępuje karty motorowerowej, z czego wynika że darmowe kursy prowadzone przez policje / szkołe będą nadal prowadzone, choć mogą być już objęte późniejszym przymusem zamiany karty na prawo jazdy ;)
Tyle w temacie.




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2013, 18:33 
*

Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:57
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Pojazd:
Baker89, dzięki, dobre wieści :)

Ale jak jeszcze nie weszła w życie, to jeżeli ja jutro kupuje skuter i chcę nim wrócić do domu, i wyrobić kartę/AM za tydzień, maks miesiąc (dopóki nie będę wyjeżdżał za miasto) to gdzie z tym się udać? Skoro to ma kosztować 500 zł to nie opłacalne...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2013, 19:52 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2011, 12:32
Posty: 846
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pojazd:
drbn797 pisze:
Baker89, dzięki, dobre wieści :)

Ale jak jeszcze nie weszła w życie, to jeżeli ja jutro kupuje skuter i chcę nim wrócić do domu, i wyrobić kartę/AM za tydzień, maks miesiąc (dopóki nie będę wyjeżdżał za miasto) to gdzie z tym się udać? Skoro to ma kosztować 500 zł to nie opłacalne...

Wiesz, dodam cos jeszcze od siebie. Przecież jak cie policja złapie a nie bedziesz mieć jakiegoś platkikowego świstka a bedziesz mieć karte to jest jednoznaczne że możesz pruszać się takim motoroerem ;)
A sądzę że dzisiejsze "pokolenie" policji jest na tyle wyrozumiałe że nie będą egzekwować wszystkich pieprzonych praw naszego państwa.
Aaa, z resztą jak to mój kursant na prawo jazdy powiedział. "musisz znać przepisy i prawa ruchu drogowego, ale nie zmienia to faktu że "Prawo jest po to aby je łamać"". :P Tego się trzeba trzymać ! :D




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2013, 21:12 
*

Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:57
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Pojazd:
Bo ja nawet tej karty nie mam, i po tym co na początku napisałeś sam nie wiedziałem czy będę miał wyrabiać kartę czy już AM. Bo to dziwnie wygląda w trakcie wchodzenia tej ustawy ;) A koszt AM jak ma wynosić jak piszą w necie - 500 zł, to mi się to w życiu nie opłaci. Więc żyje z nadzieją że wyrobię gdzieś kartę jeszcze :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2013, 11:32 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2012, 16:25
Posty: 162
Lokalizacja: Borzychy
Pojazd:
Sam kurs ma kosztować 500 zł do tego dochodzą badania itp....
Nie wybaczę sobie do końca życia ze nie zdałem na kartę. na głównym brakowało mi 1 pkt i na poprawie tak samo żeby zaliczyć :D Dołączam się do pytania... Czy jest nadzieja, że dam rade jeszcze zdać?




_________________

KTM SX 125 <3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2013, 15:08 
*

Rejestracja: 11 mar 2013, 15:45
Posty: 8
Pojazd:
To że nie zdałeś to twoja głupizna bo w porównaniu z tym co się pisze w word na prawo jazdy np a1 to jak test z pierwszej klasy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2013, 15:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2012, 16:25
Posty: 162
Lokalizacja: Borzychy
Pojazd:
Wiem zdaje sb sprawę... Czyli mogę zdać tylko na wiosnę na AM?




_________________

KTM SX 125 <3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2013, 17:10 
**

Rejestracja: 18 sie 2010, 21:06
Posty: 215
Lokalizacja: Nowy tomyśl
Pojazd:
Według ustawy szkoły gimnazjalne już nie mają prawa wydać karty... no chyba że masz znajomości i Ci datami cofną przed ustawę ;)... innej opcji nie widzę.




_________________

Obrazek
Speedfight 307 WRC http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=310945




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy