Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 23:03



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 lut 2017, 0:58 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
Witam, może zacznę od początku. Mam skuter Kingway Tanco który stał w garażu albo około 1,5 roku albo ponad 2 lata, już nawet nie pamiętam. Więc skoro trzeba płacić OC i robić przegląd techniczny to postanowiłem że trochę to wszystko ogarnę bo sprzedawać się zwyczajnie nie opłaca. Dodam że skuter do końca palił i jeździł, niestety pod koniec użytkowania beż świateł mijania bo uzwojenie od świateł się "posypało" więc jeździłem bez :lol: :D Ostatnio miał cylinder 90cc, głowice z powiększonymi zaworami i kanałami (gaźnik seria), wariator Malossi Multivar (nie pamiętam rolek) i białą sprężynę malossi, przekładnia 11/1. Na takim sprzęcie latał licznikowe lekko ponad 80km/h ale potrzebował czasu żeby się rozpędzić :/ w pozycji "aerodynamicznej" dochodził do ok 90km/h ale wiadomo że te liczniki zbyt dokładne nie są :/ Skuter był użytkowany bez przerwy zimę i lato kilka lat z rzędu więc swoje już przeżył (przebieg nie całe 26tyś)

Na dzień dzisiejszy plany są takie żeby zrobić kapitalny remont no i powoli coś rusza :D Puki co głównie rozbiórka i gromadzenie części a co z tego wszystkiego wyjdzie zobaczymy z czasem xD Niżej jakieś foto z prac xD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 21:19 przez YarkoNV, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 11 lut 2017, 13:12 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wstaw na inny serwer zdjęcia bo z chomika nie idzie bezpośredniego linku wziąć :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 lut 2017, 21:52 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
Teraz jest ok?? Bo mi się od początku pokazują xD Ogólnie to paczka z Mielocha otwarta:

Obrazek

Składa się xD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lut 2017, 19:30 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
I to będę śledził ! Przy 139Qmb przesiadziałem dłuuugi czas. Jak coś służę pomocą i sugestiami :<
A tak swoją drogę trochę roboty jest...




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lut 2017, 20:03 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Tak, teraz jest ok :D Fajnie, że czysty silnik - tak ma być :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lut 2017, 22:57 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
Dzięki dzięki :D ja też przy 139QMB już trochę spędziłem ale zawsze brak kasy więc był ciągły kompromis co kupić :/ a teraz po prostu trzeba się za to wziąć i zrobić. Fakt, pracy jest sporo ale wolę poświęcić więcej czasu i doprowadzić to do końca niż co chwilę od nowa rozbierać xD a przy okazji to dojechały owiewki :wink: te obecne mają uszkodzone przynajmniej po 2 mocowania więc no xD nie trzymało się to wszystko tak jakbym chciał. A jak już będę zakładał to coś dobrego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No i podkłady do malowania ramy kupione xD miało być dzisiaj malowanie ale musiałem zostać dłużej w pracy :/

Obrazek

Może ktoś ogarnia króćce tego gaźnika? To co zaznaczone na niebiesko to chyba już zostaje tak jak jest skoro tak fabryka założyła? Na czerwono jest podciśnienie? Czy co?
Obrazek

Obrazek
No i jeszcze po lewej stronie są 4 króćce. Z komory pływaka zaznaczone na żółto to wiadomo, ten na zielono to zdaje się do podłączenia paliwa ale te na czarno i biało? Są bliżej przepustnicy zaraz za tym zielonym, zaznaczony na biało jest pod tym zaznaczonym na czarno i to jest taki jakby trójnik od tego czarnego. Ktoś to ogarnia ale tak w 100%? (nie interesują mnie wypowiedzi typu: "ten chyba jest od tego a tamten prawdopodobnie od tamtego bo brat koleżanki miał kuzyna którego kolega miał podobny gaźnik") Gaźnik jest od ATV ale nie mogę znaleźć takiego samego na necie z opisem gdzie co dokładnie podłączyć albo zaślepić.

-- 13 lut 2017, 21:55 --

Silnik czysty bo wszystko było tak zabrudzone że nie szło tego dobrze złapać żeby się nie pobrudzić a gdzie tu składać. Rozcieńczalnik nitro i pędzelek szczerze mówiąc nie bardzo sobie dawały z tym radę po za tym na karterach była w niektórych miejscach ciemnoszara śniedź więc stwierdziłem, że nie będę się z tym bawił i wrzuciłem dosłownie na chwilę pod piaskarkę :D nie chciało mi się tego robić idealnie więc jest tak jak jest ale silnik nie brudzi i śniedzi praktycznie już nie ma xD ps. Jest tak zimno że powietrze skrapla się w pistolecie do piaskowania, zamarza i zatyka prawie całkowicie przelot zaraz za samym wlotem powietrza w pistolet :o trzeba odłączyć pistolet, podgrzać, przedmuchać (wylatuje woda), no i wtedy można piaskować od nowa (jakieś pół minuty). Jak piaskowałem pierwszego dnia to tego nie było bo jeszcze nie było tak zimno ale brakło piasku na prawy karter i następnego dnia można było się wnerwić.

-- 16 lut 2017, 21:07 --

W tym tygodniu pracuję od rana do 19 :/ więc może dopiero w sobotę coś ruszy, albo nawet później. Ale przynajmniej dojechała kolejna paczka xD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 19 lut 2017, 3:30 --

Rama pomalowana :D
Pierwszy podkład kwasowy potem akrylowy.

Obrazek

Zabrałem się jeszcze za demontaż łożysk przekładni także niedługo będę powoli składać xD

-- 20 lut 2017, 23:57 --

Kolejny etap zakończony :D Kierownica i sztyca złożone, licznik rozebrany (nie świeci jedna żarówka podświetlenia i rezerwa cały czas pokazuje brak paliwa :/ )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Instalacja założona, nowe łożyska i uszczelniacze przekładni (czekam na łożysko wałka sprzęgła bo oczywiście nie było w sklepie)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tłok i cylinder zamontowane, głowica jeszcze nie bo poszerzam kanały a nie jest skończona bo trzeba je jeszcze wygładzić.

Obrazek
Nowa przekładnia :D Pierwotna (wałek/oś sprzęgła 18 zębów, zębatka średnia 50 zębów), wtórna (mały tryb 17z duży 49z).

50/18=2,7777777778
49/17=2,8823529412
2,7777777778x2,8823529412=8,0065359478
Więc mam przełożenie 8/1 :D celowo taka dokładność wyników po przecinku bo przy mnożeniu 2,7x2,8=7,5 więc wyszło by 0,5 obrotu mniej niż jest faktycznie xD Zapraszam do komentowania




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lut 2017, 23:19 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
8/1 - jak dla mnie przesada nawet w 90cc 4t... 11/1 to max nawet do 110cc (8KM). 11/1 nawet starczają w kilkunastokonnych 2t...Czemu? NA dłuższych przełożeniach masz mega muła nie do wyregulowania, musi wejść na swoje rpm żeby była moc. Pasek nie wchodzi na samą górę bo popatrz: aby osiągnąć jakąś prędkość potrzebujesz określonej mocy i określonych obrotów. Jeśli chociaż jednej z tych rzeczy nie ma - v-max jest słabszy. Przyjąłem obwód koła 1,5m, przełożenie pasowe 1:1,26 , zębatek 8:1, rpm 8500...v-max wychodzi ~120km/h. Co to znaczy? To, że nie osiągniesz tej prędkości bo moc nie pozwoli, pas na wario nie będzie wchodził na max obwód, tak samo na korektorze na sam dół nie wejdzie - chyba że z przepaści te 120km/h realne pojedziesz. Dałem 11/1 teraz. V-max 87,5km/h realny - do osiągnięcia z tą mocą. Wnioski? 11/1 to max. Oczywiście najlepiej wiedzieć jeszcze dokładnie jaka moc na jakich rpm, do jakiej prędkości starcza to wtedy można dokładnie obliczyć...coś jak w biegówce. Nie pytaj skąd mam te dane...geometrycznie wyliczone dla mojego sqta. :roll:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lut 2017, 23:40 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
Doceniam bo matematyka jest tu potrzebna xD ale nie zgodze się że 11/1 to max bo wiem że niejaki eldo miał 9/1 w 4T i pomogło a mocy nie brakowało. Moim zdaniem obliczenia zbyt sztywne bo wszystko zależy od regulacji napędu. Nie można przyjąć że pasek wejdzie lub nie wejdzie albo że z wario na korektor będzie konkretne przełożenie przy konkretnych obrotach bo to właśnie regulujesz rolkami i sprężyną więc nie można tego obliczyć z góry. Ja liczyłem to po swojemu (nie chce mi się tutaj tego przepisywać) ale nawet przy 9200rpm nie wychodziło mi 120km/h więc nie wiem jak to obliczyłeś (no fajnie by było gdyby tyle się bujnął ale 125 4T w serii tyle nie lecą także marzenia zostawię na bok). Co do innych automatów niż 139qmb (większe pojemności) zwróć uwagę na to że wario masz sporo większe a to taki "szósty bieg" który też daje v-max.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 0:04 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Tak, zależy od regulacji, w moim przypadku co do 1km/h się zgadzało póki co :mrgreen:
Tak jak mówię, obliczenia pode mnie robione, pod moje wario i sprzęgło. Ja tu biorę max przełożenia możliwe czyli zapewne przy idealnej pogodzie i płaskim terenie, gdzie pas MUSI wejść na samą górę wariatora...1mm mniej na szerokości paska i v-max leci...tak samo masz mniejsze wario, mniejsze talerze sprzęgła...Wiem po sobie, miałem wcześniej 11/1 (teraz 13/1), v-max spadł po zmianie o ok 5km/h jednak przysp znacznie lepsze. To, że ktoś miał, to nie znaczy że lepiej. Moje obliczenia biorą pod uwagę: obwód opony, średnicę wario, średnicę talerzy, rpm, przełożenia. To wystarcza do określenia max. prędkości pojazdu teoretycznej. Wszystko da się zamontować, nawet 7:1, tylko wtedy będziesz musiał dać leciutkie rolki aby miał siłę przebić się przez opory :roll: W skrócie - nie wykorzystasz tych przełożeń w pełni i nawet naginając obliczenia, sporo brakuje w mocy. Tak jakbyś z 3 biegu autem startował....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 0:10 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
Jeśli możesz to napisz mi co przez co mnożysz lub dzielisz bo coś mi tu mocno nie pasuje. Btw eldo w 2T też ma teraz bodajże 9/1 albo 10/1 więc nie wiem gdzie te 11/1 które starczają w tych kilkunastokonnych silnikach xD jeśli się mylę proszę mnie poprawić xD Zresztą ja nie twierdzę że będzie miał "lekko" ale w końcu po coś stworzyli te 8/1 więc trzeba wypróbować xD No a nie znalazłem nikogo kto by to miał w 4T i mógł się wypowiedzieć jak to działa :/ Jeżeli ułożyłeś obliczenia typowo pod dany skuter znając wszystkie średnice i obroty to tak owszem ale tu samo wario i przeciwtalerze są inne i wątpię że obliczenia pasują :/ zobaczymy za niedługo ile da się z tego wycisnąć xD zawsze mogę sobie to przerobić ze starymi przełożeniami na 10,5/1 albo 9,5/1 bodajże xD




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 0:21 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lip 2015, 23:09
Posty: 356
Lokalizacja: DOLNOŚLĄSKIE LUBIN
Pojazd: Fiat 126p (Żaba)
Imię: Barti
Podziwiam cię, że to robisz sam posiadam colibra i po prostu szkoda mi na niego kasy xD




_________________

ZNAJDZIESZ MNIE TU!
Facebook Żaba-Fiat 126p Projekt


Fiat 126p 650: 2016-Do końca świata i jeden dzień dłużej
Opel Insignia 2.0 200KM: 2023-?
Peugeot Satelis 125: 2022-?
Opel Insignia 2.0 160KM: 2019-2023
Cpi Popcorn 70: 2017-2019
Router Bassa 50: 2014-2017




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 18:31 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
Dzięki dzięki xD no mnie też kwoty na fakturach nie cieszą ale stwierdziłem że w końcu trzeba go zrobić bo tylko stoi a nie raz by się przydał na mały wypad :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 18:38 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
To z czego to wyliczam to matematyka na poziomie gimbazy :roll:

Do obliczenia przełożenia pasa musisz znać obwód wario gdzie na max pas wchodzi (promień wyznaczony przez środek tulejki i zewnętrzną stronę paska), obwód na korektorze przy max przełożeniu paska gdy na wario jest na max (promień wyznaczone przez środek korektora i zewnętrzną stronę paska). Przełożenie to stosunek obwodów np. 1 obrotu wału to 1,26 obrotu sprzęgła. Pod tym względem CVT jest lepsze od biegówek gdzie zwykle 1:1 to max przełożenie.

Dalej wzór na v-max to: [max rpm]*[max przełożenie pasowe :1] / [przełożenia (:1) np.8] * [obw. koła zewn.] / 1000 * 60 = km/h




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 18:47 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
No i właśnie o ten wzór mi chodziło bo nie byłem do końca pewny co po kolei przez co mnożysz lub dzielisz xD Heh co do wyznaczania obwodów, liczenia przełożeń itp to nie musisz mi tego tłumaczyć bo nie mam 15 lat i w pracy już różne cuda matematyczne były xD chodziło mi po prostu o to jak konkretnie ty to liczysz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 20:31 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
No spoko, tak tylko napisałem dokładnie dla jasności.
Kolega ma na sprzedaż trochę części od 4t w tym tuningowe, wydech itp. Potrzebujesz coś? Sprzęgło tuningowe, wydech jakiś ''sport''.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 23:48 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
Wypisz mi tu wszystko co ma i najlepiej orientacyjne ceny to coś sobie wybiorę xD




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lut 2017, 19:18 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
''przód z kierunkami światłami i tyłem tam gdzie kluczyk ,( lekko przerysowany ) 150
-plastik tam gdzie nogi sie trzyma i duł ( pęknięty tam gdzie stopka ) 80
-silnik sprawny 50 ccm razem z amortyzatorem , gaźnikiem kołem i wydechem oryginalnym 200
- wydech yasuni 130
- krater razem z wałem 50 ccm 80 zł
- oryginalne plastiki od bassy 120
- koło 10 cali z felgą 30 zł
-felga 10 cali przód z tarczą 20 zł
- przełączniki świateł kierunków itp 50 zł
-zaworek paliwa (nowy) wraz z wężykami 20 zł
- filtr powietrza (nowy ) 25 zł
- pokrywa wraz z mechanizmem kopki 12 cali 50 zł
- tylna lampa wraz z kierunkami 40 zł ( prawie nowa )
- 2 moduły 10 zł
- linki hamulców ( miesiąc maja ) ,gazu 45 zł
- bęben 15 zł
- 2 spawane gaźniki i jeden w częściach 100 zł
- I ROŻNE DUPERELE''

Ceny napisał, że za wysokie są i nimi się nie sugeruj. Pewnie z 15% taniej da.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lut 2017, 23:29 
*

Rejestracja: 28 sty 2017, 18:12
Posty: 9
Pojazd: Kingway Tanco
Bez urazy jak coś bo wszystko fajnie tylko że ja mam taniej te części nowe (nowe całkiem a nie z drugiej ręki) :D do Kingwaya akurat mam dobry dostęp tylko nie raz czekam tydzień na zamówienie xD plastiki kupiłem wszystkie nowe za 280 zł razem z tylną lampą i kierunkami na tył, możesz zobaczyć wyżej w zdj, przy czym pierdoły typu pompka (kranik podciśnieniowy) paliwa, linki, kierunki, przełączniki, pompa oleju, bendix też mam za 15-25 zł zależy co dokładnie xD gdybym nie miał tego dostępu to prawdopodobnie nie brał bym się wcale za ten skuter bo w sklepie nie daleko mnie za samą przednią osłonę (bez lamp oczywiście) wołali ponad 100 zł więc musiałbym pewnie 700 wyrzucić na same plastiki a to już by nie było fajne. Gaźnik kupię nowy, będę miał na to 250-400 zł ale to po dotarciu, pierwsze 1000km przejeździ na 17,5mm czy tam 18mm, czyli ten który miałem od zawsze ale to nie jest 16,5mm. Wydech jeśli cały i jeśli faktycznie podchodzi pod 4t no to mogę rozważyć ale to foto musi być żebym widział stan xD tecnigas na sklepie nie całe 400zł także za nowego mogę dać ale gdyby była inna używka w spoko stanie to czemu nie :) Silnik już w ramie i plastiki zakładam powoli :D jak ktoś ma dobre wario stage6 na sprzedaż to niech pisze bo mój multivar już jest trochę zjechany :/ a po dotarciu będę myśleć o jakimś lepszym napędzie xD




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lut 2017, 23:57 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Pisz na fb do Patryk Ugodziński - jego ceny, nie moje.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 maja 2017, 22:32 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2016, 16:52
Posty: 135
Pojazd:
To jest projekt :D. Tak ładnie silnik wyczyścić... :D
Widziałem takich co do upieprzonego błotem skutera pchają filtr stożkowy siatkowy :mrgreen:
Legenda głosi że jak się jeździ tak czystym skuterem to + 10 do vmax jest :wink:




_________________

Obrazek
Gilera DNA

Obrazek
Romet 717




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy