Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 9:31



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 cze 2020, 20:06 
*

Rejestracja: 01 cze 2020, 19:40
Posty: 6
Pojazd: yamaha aerox
Witam wszystkich forumowiczów.Mam problem z roxem .W poprzednim sezonie podczas ostatniej przejażdżki silnik strzelił w wydech i zgasł , próba odpalenia powiodła się ,ale chodził tylko na wolnych obrotach.Skuter przezimował ja zakupiłem części obstawiając dolot i problemy z lewym powietrzem lub zerwany klin na wale .Tak wiec wymieniłem dolot na zawór z króćcem na MXT Racing ,uszczelniacze na wale, klin okazał się cały.Nie pomogło.Więc poszedłem w elektrykę i wymieniłem moduł zapłonowy , i teraz silnik wkręca się na wyższe obroty , ale tylko troszkę (ledwo się ciągnie) . Teraz o samym silniku:
cylinder 70 airsal
gażnik 21mm
wydech yasuni
napęd stage6
Proszę o pomoc ponieważ nie wiem co teraz robić , dodam że podczas regulacji gażnika efekt jest marny , a co do dysz to szczerze nie wiem jakie są ale wcześniej było ok ,a iglica ma blaszkę na samej górze .Z góry dziękuje za pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 01 cze 2020, 23:47 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
MXT racing? Chyba china noname sprzedawana przez jeden ze sklepów z częściami...
Pora zmierzyć kompresję, a najlepiej jak ktoś ogarnięty na żywo to obejrzy. Wiele osób miało podobne problemy ze skuterami, a na miejscu po sprawdzeniu wychodziły kwiatki że a to nie ma kompresji, a to gdzieś lewe łapie, a to na klej ktoś coś drutował itd. Piszę jak to jest z własnego doświadczenia, a trochę tych dwusuwów się przewinęło...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 cze 2020, 13:38 
*

Rejestracja: 01 cze 2020, 19:40
Posty: 6
Pojazd: yamaha aerox
Kompresja jest dobra , lewe powietrze wyeliminowane wszystko nowe (uszczelnienia na wale obie strony oraz nowy króciec ) gaznik wyczyszczony , nowa świeca oraz moduł zapłonowy.Zastanawiam się czy po zamontowaniu nowego większego zaworu membranowego trzeba zmieniać dyszę w gazniku lub podnosić iglicę .Jeśli ktoś coś takiego przerabiał proszę o pomoc. Dodam że skuter odpala od kopa , na wolnych obrotach chodzi ładnie tzn. równo . Po odkręceniu manetki obroty rosną ale tylko trochę .Świeca po wykręceniu czarna sucha .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 cze 2020, 22:47 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Dobra czyli ile bar??
Masa od silnika na ramę jest?
Sprawdź na mniejszej dyszy o jakieś 5 jednostek czy będzie lepiej. Spróbuj też iglicę obniżyć.
Jak zabawa z gaziorem nic nie da to podmień cewkę i iskrownik.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 cze 2020, 19:09 
*

Rejestracja: 01 cze 2020, 19:40
Posty: 6
Pojazd: yamaha aerox
wywaliłem filtr powietrza podokręcałem wszystko co tylko mogłem i ożył . tylko teraz mam uczucie jakby go nie chłodziło mieszanką paliwową , jak odpuszczam manetkę to nie zalewa go .Wiem że to wszystko kwestia regulacji , ale chciałem napisać że sie nie poddaje a silnik pracuje w pełnym zakresie obrotów.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy