Dzisiaj jest 26 cze 2024, 14:07



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 10 sie 2014, 23:06 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
yoyoyo ! Długo mnie tu nie było, wreszcie udało mi sie nabyć wymarzone Supermoto z silnikiem AM6 ;) Padło na Malagę, gdyż praktycznie to Dt'tka, czyli motocykl jakiego szukałem, kupiona dość okazyjnie, 2003r, myśle że zakup udany, pozdrawiam poprzedniego właściciela ! Malagę zakupiłem dniem 2-go marca tego roku ;D Latałem do tej pory, z kilkoma usterkami, niektóre zrobione z mojej winy, obecnie nie mam dostępu do zdjęć z tego okresu, dodam je zaniedługo, ale pokrótce opisze co się z motocyklem działo ;)

JESZCZE TEJ SAMEJ NOCKY U MNIE <3

Obrazek

Moturek był ogólnie do odświeżenia, miała problemy ze sprzęgłem, które niestety dopiero teraz zostają rozwiązane (zły leniwy ja </3)

Chciałem ją na szybko doprowadzić do stanu, hmm, wyglądającego na ten sezon, niestety zapuściłem do tej pory ten motor jeszcze bardziej XD ...

FOTEŁ PO ZROBIENIU :D

Obrazek

I tak sobie jeździłem psując ten motor, przelatałem do tej pory od marca może z 4tyś km ? Licząc oleje, ponieważ do licznika brakowało mi sensora prędkości.

Wpadła również kiera Eco, nakładki na klame Stage6 (licząc koszty przesyłki wyszły darmo ;) , zdarły się już zresztą ... ), manety Str8 Offroad, Rollgas Motoforce.

Obrazek
Obrazek

Latałę i latałę aż naszedł mnie wstęt do tylnego błotnika większy niż wcześniej, więc...

WPADŁA MAŁA LAMPA LED Z ALLEGRO ( SPOKOJNIE, JUŻ BEZ PEDALSKICH KIERUNKÓW :D )

Obrazek

Potę nastała rzecz której żałuję do tej pory... zniszczyłem ten piękny czarny połysk ... następnie jakieś usterki typu zerwany gwint na zacisku, spalony regulator napięcia, już o braku simmeringów czy huczących łożyskach nie wspomne :v

OCZYWIŚCIE NIE ZROBIONE DO TEJ PORY, ALE WŁAŚNIE O TYM MOWA,

kompletowałem sobie części, ale zapomniałem o jednej, mianowicie części mózgu aby naprawiać ten motor na bieżąco.

TAKIM OTO SPOSOBEM BAM BAM BAM ! ŁOŻYSKO W KOLE RO******LIŁO SIE PRZY 70KM/H :)

Obrazek
Obrazek

Podziękowania dla kuuba13 za przywiezienie koła ze swojej Dt ;)

Postanowiłem, że biorę się za serduszko w Maladze, i miałem szczęścia wiecej niż rozumu tym razem, wszystkie łożyska na silniku są do wymiany + jedno rozpadło się podczas rozpławiania... Trudno, trzeba odbudować ten motor na kozaku, tłok z seryjnego 50cc troche przepuszcza, więc zastanawiam się czy nie wsadzać ,,Maliny 90cc". Póki co została by seria wydech i gazior (16mm). Przy okazji mam do wymiany kosz sprzęgłowy. Zastanawiam się, kupić pierścienie do serii i latać, czy brać Malinę, z tym, że hajs na dobry tłok napewno sie nie zgodzi, najwyżej zaryzykuję a jeżeli ten zestaw szybko sie zatrze, włożę serie i uzbieram na szlif z markowym tłokiem ;D

ŁAPAJTA OSTATNIE FOTO MALAGI Z ROZBIÓRKI

Obrazek

WYKRWAWIŁA SIĘ :C

Obrazek

Oczywiście łożyska w kołach również zostaną wymienione, jeśli przelew za licznik przyjdzie (sprzedany :C) to jutro idę po komplet na oba koła, bo gdyby miała być podobna akcja z przodu to dużo gorzej by się to skończyło :)

Plany na przyszłość ? Jeśli teraz ją złożę, to pomaluje tymczasowo rame sprayem, tylna rama, wahacz, półki, lagi na czarny mat, a środkową ramę na biały mat, również na biały psiknę owiewkę przód i kto wie czy nie zadupek, w zimę pomaluję ten motor bez lipy, normalnie pistoletem, przypuszczalnie Black&Orange. Mianowicie zamiast białego będzie pomarańcz, mandaryna taka w sumie, przy czym błotnik również będzie w tym kolorze, przy okazji Lampa przód z KTM EXC, gazior 19 by sie przydał oraz jakiś wydech.

Na dniach również zacisk ogarne , bo strach tak latać trochę :D

Dobra, bo się rozpisałem, postaram się prowadzić project na bierząco :D Pozdrawiam, yo !




_________________

Obrazek


Ostatnio zmieniony 30 sie 2014, 0:43 przez Nikuś, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 10 sie 2014, 23:56 
**

Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:09
Posty: 414
Lokalizacja: Sępólno kraj.
Pojazd: Gilera SMT 09' Cbr 125 07'
Malaga nie jest zla, troche porobic i bd kozak, tylki nie maluj tej ramy sprejem, wstrzymaj sie do zimy i zrob to porzadnie pistoletem ;p

wpadaj do mojej gilery




_________________

Gilera SMT O9'
gilera-smt-09-project-d-t398087.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 sie 2014, 0:01 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
Wiesz co, chce tylko zobaczyć kolor, na początku roku również odświerzałem sprayem i w miejscach gdzie nogi trzymam starł się ten lakier od jeansów, wyszedł nalot i brzydko to wygląda, zobaczę czy ten motor nie będzie za ciemny, przy okazji trzeba by pomyśleć o nowej kierze, jednak nie spodziewałem się zakupując eco, że ten motocykl będzie tak używany :) Najlepiej trafiłbym jakiegoś Reikon'a, lub Renthala, ale pewnie skończy sie na prostowaniu i malowaniu eco :D Leciutko podgięła się prawa strona jak motocykl spadł ze stojaka, i wtf, bo jak leciała po asfalcie to ani troszkę jej nie ruszyło :D




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 sie 2014, 1:49 
*

Rejestracja: 05 cze 2011, 21:50
Posty: 71
Lokalizacja: Koszalin
Pojazd: Aprilia rs 125
Malaga jest git, tylko nie wydziwiaj z tym szprajcem bo to kompletnie nie ma sensu, zrób sobie jakieś VT czy coś TYLKO nie maluj szprajcem, a my czekamy na upy !:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 sie 2014, 15:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
Kurde ludzie no :x Nie mam wam teraz pokazać jak ta rama wygląda, szprajc jest konieczny, jest nalot na ramie, nalot rdzy, a teraz nie dam rady tego prysnąć pistolem, pozatym już kupiłem sprajc, więc będę to robił, na zime zrobie to bez lipy ;)

-- 11 sie 2014, 16:45 --

Jest już mały ŁUP do Malagi !

ŁOŻYSKA DO KÓŁ SNR, USZCZELKA KOMORY PŁYWAKOWEJ DELLORTO 16 I SILIKON CZERWONY SZPORTOWY <3

Obrazek

Mam już małe VT Malagi wykonane przez ziomka z grupy Fp. Mam Biegówkę, pozdrawiam serdecznie !

Obrazek

Jutro kupię kolejną parę łożysk, na przednie koło, profilaktycznie, za snr'y dałem 15zł/szt, sprzedawca oferował mi również jakieś inne łożyska o tym wymiarze, z tym, że te SNR są podobnież ,,stricte" do kół, więc się zdecydowałem, zamówiłę również kosz sprzęgłowy, Malaga zacznie sie zaniedługo składać :)




_________________

Obrazek


Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 16:21 przez Nikuś, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 sie 2014, 17:29 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lip 2013, 11:16
Posty: 28
Lokalizacja: Wołów
Pojazd: Yamaha DT50 R
ledwo kupiona a już trza naprawiać :D nie no dobrze jest ^^
wpadać do mojej DT :D




_________________

Wbijać ludzie :D http://forum.mieloch.pl/post2442505.html#p2442505
Kiedy siedzę w nudnej klasie i usłyszę dźwięk sześć sety samoistnie się uśmiecham i wyglądam jak kretyn :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 sie 2014, 20:20 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
Fiszuś, spokojnie, będzie wszystko cycuś pipeczka delikatesik :D




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 sie 2014, 20:29 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sie 2014, 18:13
Posty: 3
Pojazd: Yamaha Jog
ptak ZYCIA ten pomarancz na wachaczu i plastikach... zepsujesz tylko :angry:




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 sie 2014, 20:29 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2014, 21:17
Posty: 1102
Lokalizacja: Skarszewy
Pojazd: Piaggio Sfera NSL 50 <3
Malaga fajny tylko szkoda ,że ją tak orałeś ;p Wymieniaj łożyska wszystkie ,a jak już to robisz to daj odrazu jakiś wał pełny daj i będzie moc.




_________________

WBIJ DO GILERKI
gilera-gsm-50-supermoto-ebs050-t405481.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 sie 2014, 23:55 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
Nie tam, wału nie zmieniam, seria jest w dobrym stanie

JEST UP

Zorany kosz sprzęgłowy zastąpiłem używanym w dobrym stanie za fajną kaskę ;D

Obrazek

-- 16 sie 2014, 0:55 --

Dzięki za zainteresowanie ;/ No nic, piszę dla siebie, aby mieć pamiątke po niej, może nie tyle pamiątke co pamiętnik, bo sprzedawać jej nie zamierzam - poprostu nie widzę się na innym motocyklu w hajsecie jaki moge posiadać. Do rzeczy, JAKI PŁYN DO CHŁODNICY KUPIĆ ?!. Motur będzie latał na lamince z gaziorkiem 16mm, to w jaki zainwestować ? który sie najlepiej sprawdza przy ,,grzaniu" ?




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sie 2014, 8:05 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 cze 2013, 12:46
Posty: 749
Lokalizacja: Limanowa
Pojazd:
Nie rób malowania black&orange a już napewno nie tak jak na VT wyjdzie trochę wieś szczególnie ten wahacz... Weź płyn jakiś pod kolor malowanka :D




_________________

PIMPSTAR Bitch.
http://forum.mieloch.pl/gilera-smt-by-domimis-t369280.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sie 2014, 21:33 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
Hahahah :D Wchodząc na project znów myślałem że kolejny ppp będzie, Dominiś ratujesz :v Malowanie będzie full black z plastikami Dt i kostkami raczej ;)

MAM PREZESY UPA WKOŃCU UPRAGNIONEGO

Obrazek

OMNOMNOMNOM :v




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 sie 2014, 22:47 
*

Rejestracja: 26 cze 2014, 12:51
Posty: 2
Pojazd: Sym Red Devil II
No to fajnie, składaj i przyjedzaj do mnie. Pisze zeby nie bylo ze nie ma zainteresowania Twoją malagą :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 sie 2014, 11:07 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 cze 2013, 12:46
Posty: 749
Lokalizacja: Limanowa
Pojazd:
No to teraz będzie dzizganko :D Czemu kostki? Gzareł stajl? D




_________________

PIMPSTAR Bitch.
http://forum.mieloch.pl/gilera-smt-by-domimis-t369280.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 sie 2014, 17:14 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
Nie Gzareł stajl, co poprostu podoba mi się ten motor na kostkach i taką ją widzę ;D latam troche po terenach więc ogarną :D

MALINA JUŻ JEST ALE FON MNIE OPUŚCIŁ TO NIE MA FOTO :C JUTRO MOŻE POSKŁADANA, OCZEKUJCIE BIYATCHES !

-- 23 sie 2014, 18:14 --

Znów ppp lololollolololollol, Malaga stoi dalej z przyczyn nie zależnych odemnie :) Ale są już małe zakupy !

Obrazek




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 sie 2014, 17:34 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2013, 22:05
Posty: 18
Pojazd: Yamaha Tzr 50
Takie pytanko moje, ile dałeś za łożysko koła? :D
Musze W HMce mojej wymienic :D
Nie wiem czy to wgle jest uniwersalne czy coś, to bym odrazu kupił.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 sie 2014, 20:54 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
Dżejkob łożyska SNR/SKF (niby speszjal do kół) 15zł/szt lub polskie Nsk za 6zł/szt - rozmiar 6202 :D




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 sie 2014, 23:33 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2013, 22:05
Posty: 18
Pojazd: Yamaha Tzr 50
Czyli że 6202 do wszystkich kółek ogólnie w tych SM? :D
Bo od miesiąca mam dopiero Hondziawe, wcześniej tzrka gościła :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 sie 2014, 11:27 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2012, 21:24
Posty: 2038
Lokalizacja: Orzesze
Pojazd: Barton Falcon <3
Nikuś, Mam ten sam kask i polecam :mrgreen:




_________________

PROJEKT 2k14 / 2k15 ROZPOCZĘTY !

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=2203877#2203877

Jawa 356 175

http://forum.mieloch.pl/post2651344.html#p2651344




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 sie 2014, 13:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2013, 16:50
Posty: 48
Pojazd: Malaguti XSM
Szpiku97, Oneal'a ? :D Możesz mi posłać parę fotek jak to na żywo wygląda ? Kiedy brałeś ?

-- 24 sie 2014, 14:25 --

Dżejkob, chyba tak :D Mi się wydaje że w Tzr też 6202 jest, najlepiej ściągnij koło i powinieneś mieć wybite, jeśli starte to na 70% 6202.




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy