Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 23:12



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 maja 2013, 21:31 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2012, 18:29
Posty: 282
Pojazd:
To może i ja cos zaprezntuje :D
Pod koniec kwietnia stałem sie szczęśliwym posiadaczem tzr :P
Moto pochodzi z 2005r.
Troche przygód w przeciagu niecałego miesiąca mi sie przydażylo (mniej i bardziej miłych).

1.Pierwszym wydarzenie nie było zbyt przyjemne,ponieważ (wiedzialem o tym ale nie sadzilem ze bedzie az tak zle).Mianowicie mialem do wymiany sprzeglo (tarcze),poniewaz od razu po wrzuceniu biegu sprzeglo puszczalo.Więc nie zastanawiajac sie zamowilem oleje i tarcze.Po przyjsciu czesci rozebralem wszystko i zrobilem to co mialem zrobic :P.

2.Drugim wydarzeniem bylo doprowadzenie moto do stanu dobrej estetyki.Poprzedni własciciel (rozpieszczony dzieciak),prawie nie dbal o motor.Plastiki byly w dobrym stanie nie porysowane za bardzo i urwany tylko jeden zaczep w lewej owiewce.Lecz w moto brakowało (chcialbym powiedziec kilka) kilkanascie srubek.Tylni chlapacz wogole nie przykrecony ,kilka żarowek wetknietych w klosze lamp.Wylany elektrolit z akumlatora i ogolnie moto brudne całe od blota (całe szczescie ze silnik byl czysty).

3.Ostatnia przygoda mnie dobiła najbardziej.Mianowicie jadąc z kolegą we 2 :D.Jechałem z tyłu aby sprawdzic czy wszystko działa tak jak powinno :D.
Wydawało sie wszystko okej (własnie wydawało sie ),wiec postanowilismy przyspieszyc.
MOto ładnie sie zbierał wyjechalismy na prosta i jak to sie mowi ,,ciagniesz malina"
50,80,100,110 km/h i nagle jeb*t.Silnik zgasł.
Jak to mowią ,,raz na wozie raz pod wozem" :( . Przez 5km pchałem moto do domu :roll:
Po odkreceniu oslon z magneta wypadlo poł klinu (jakis idiota sam nie wiem co zrobil bo kolo zamiast chodzic rowno latalo na boki) a drugie pol wydłubałem (na szczescie wał caly).

Moto chwilowo stoi w garażu ponieważ cos stalo sie ze skrzynia i nie moge zrucic biegu.
Oddam motor do mechanika,poniewaz skrzynia to dla mnie czarna magia jest i nie chce sie w to zagłebiac.


Obecny setup:
-cylek 90cc
-odblokowany tłumik
-gaznik niby dellorto ale jakis taki mały



Plany (setup):
-port cylka lub MHR/polini 80cc
-sport wydech pomyśle nad tym.
-gażnik 19dellorto lub 21 vicma
-stożek
-jakies przlożenia uniwersalne
-wzmacniany wał

Plany (stylistyka):
-jaką lampe na tył
-zrobic lepszego bad looka
-zamontowac czujnik paliwa
-wskażnik temperatury
-a'la ledy z przodu
-malowanie (może monster energy) możecie cos polecic
-podświetlenie led
-jakies drobne audio (nie wiedziałem gdzie to napisac :D )


To już wszytko z mojej strony :P]

Zdj.(Yamaha rozebrana ze wzgledu na nauke jazdy i naprawe.Póżniej wstawie wiecej zdjeć)
Obrazek




_________________

Zapraszam do Tzr (komentowac ,doradzac itp.)

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=2340960#2340960


Ostatnio zmieniony 12 cze 2013, 22:06 przez alone, łącznie zmieniany 14 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 22 maja 2013, 21:55 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2010, 19:24
Posty: 2341
Pojazd: CBR 600 F3
a jak kręcisz kołem to tez nie możesz dźwignią biegów nic zrobić?

bo jak się skrzynia nie kręci to normalne że nic nie wrzucisz




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 maja 2013, 22:00 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2012, 18:29
Posty: 282
Pojazd:
Jak pcham moto to wtedy czasem wskakuja ale np.jak juz zlapalem luz to i tak nie czulem tego charakterystycznego pstrykniecia przy jego wrzucaniu.




_________________

Zapraszam do Tzr (komentowac ,doradzac itp.)

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=2340960#2340960




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 maja 2013, 22:18 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2010, 19:24
Posty: 2341
Pojazd: CBR 600 F3
czasem? podstawowa zasada żeby wchodziły biegi to skrzynia ma się kręcić

nie wiem czy masz ją sprawną czy rozebraną ale najprościej to w jeździe sprawdzić albo niech ktoś cię popcha i przejdź sobie przez wszystkie biegi od 1 do 6




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 cze 2013, 20:38 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2012, 18:29
Posty: 282
Pojazd:
Maly up.
Moto zawiozlem do mechanika ponieważ po zalożeniu nowego klina i sprawdzeniu iskrownika w tzr skrzynia odmowiła współpracy.

Nie chciałem sie zagłebiać w skrzynie poniewaz niezbyt mi sie to widzi z pomodu braku sciagacza i to moja pierwsza biegowka wiec na razie skrzynie zostawie kims kto sie zna.

Jeżeli ktoś wie jak ogarnac zdjecia gdyz mi sie nie pokazuja niech podpowie to wstawie jeszcze z prac po przywiezieniu jej oraz w calości jak sie prezentowala cala złożona :D .




_________________

Zapraszam do Tzr (komentowac ,doradzac itp.)

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=2340960#2340960




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 cze 2013, 21:41 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
alone, no to lipa z tą skrzynią.
Co do fotek bardzo proste wszedłem w to co dodałeś ten link i masz pobierz pozostałe kody klikasz na to i wybierasz
Pełen rozmiar na forum:

Jeśli chcesz pobierać kody do pełnego rozmiaru musisz mieć abonament PRO lub aukcyjny.
?
Zdjęcie 500px na forum: (pod spodem będziesz miał link kopiujesz go i wklejasz na forum i masz zdjęcie, oto co wyszło po wklejeniu linku)

Obrazek




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 cze 2013, 20:31 
*

Rejestracja: 22 lut 2011, 15:30
Posty: 40
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pojazd:
TZRka fajna :D jakieś malowanie ciekawe.. wg mnie Monster jest fajny ale musi być dobrze dopasowany i rozplanowany :D powodzenia w planach. będę śledzic :)




_________________

Zajrzyj do Furii :)
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=355338




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 gru 2013, 21:03 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2013, 19:12
Posty: 39
Pojazd: Yamaha TZR
fajna tzr, najwygodniejsza 50 cc ścigacz :D jak się boisz o plastiki to pomyśl nad crashpadami Dobrze że niezagłębiałeś się w rozpoławianie silniki bo jak skrzynia ci się rozsypie przy rozkładaniu to Jezus matko Jezus robi się problem , gaźniczek wrzuć 21 nieduża różnica w cenie a w działaniu już tak podwarunkem że dobrze to wyregulujesz ,ale np ja mam starą budę ale w am6 i gaźnik 14sha dellorto orginalne cyl china 70 a lece ok. 120 km/h przy oryginalnym airbox-ie ,a opowiem ci jeszcze ciekawą historie ja naprzykład uznając ze sprzegłoo się ślizga zamówilem nowe tarcze zapominając o sprawdzeniu stanu oleju i tym trafem wymieniłem nowe tarcze na nowe tarcza :D zapraszam do mnie :D




_________________

1.Pocket Bike X2
2.Motorynka
3.Jawka 50 Mustang
4.Zumico gr 200
5.Yamaha TZR




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sty 2014, 0:48 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2012, 18:29
Posty: 282
Pojazd:
Troche projekt upadł ,ale teraz powraca.
Tzr dostala nowy silnik w polowie wakacji (stary sprzedalem na czesci i wyszedlem prawie na 0 i do tego zyskalem porzadny cylinder :D ).
Teraz obecnie posiadam w mechanice :
-dr. evo 80
-tarcze sprzegla S6
-gaznik 21mm (chinski od kolegi ale moc jest :D )
-przelozenia przednie 12
-stozek

Na razie motor jest w stanie snu zimowego i planowania ,poniewaz zaliczylem lekkiego szlifa i czacha mi pekła (o dziwo tylko ona a boki cale :/ ) i w wolnym czasie planuje malowanie lub przygotowanie pod sticerbomb oraz ja starczy $ dojdzie jeszcze jakis tlumik (zapewne uzywka bo 1000zl za nowy nie ma sensu ).

Crashpadow nie chce montowac ,poniewaz zeszpeca mi motor.

Jak znajde fotki z wakacji jak motor sie prezentowal w pelnej okazalosci (poskladane owiewki oraz nowym silnikiem) to wrzuce cos :D




_________________

Zapraszam do Tzr (komentowac ,doradzac itp.)

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=2340960#2340960




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy