Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 13:59



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 cze 2015, 23:56 
*

Rejestracja: 26 cze 2015, 23:37
Posty: 6
Pojazd: RS125
Cześć! Chciałem wam przedstawić mój projekt zaczęty we wtorek (tj. 23.06.2015r.) :D

Z góry - Mój pierwszy motocykl :)

O RS'ce
Więc... Została zakupiona dwa-trzy miesiące temu, a dokładniej sprowadzona z Niemiec za dość śmieszną kwotę. Niestety, głównym motywem zejścia z ceny była dość niefortunna wywrotka Apki na lewy bok, gdzie uszkodzeniu uległa lewa część kierownicy, podnóżki, końcówka tłumika, lewy boczny plastik, zadupek i inne... Niestety, zadupek uciekł w prawo :c No, oczywiście posiada inne mniej ważne mankamenty (jak rdza na śrubkach, brak niektórych śróbek, bla bla...) jednak było warto! Pomalowana na czarno, bez naklejek, z czarną szybką wygląda pięknie, w dodatku książka (a raczej 'klaser') od sprzedającego robi wrażenie... Wszystkie TUV, Faktury, Maile, Książki serwisowe są! W dodatku 11tys przebiegu na obecnym silniku (był wymieniony) robi wrażenie.

ZDJĘCIA
Przepraszam, ale rozebrałem ją nim zrobilem jakiekolwiek zdjęcia... Jutro zostanie coś dodane.

DO ZROBIENIA
-Zdjęcia
-Dalszy demontaż
-Malowanie stelaża zadupka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 27 cze 2015, 15:42 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2012, 12:02
Posty: 1143
Lokalizacja: Sędziszów Młp [RRS]
Pojazd: Suzuki Katana
125 rotaxa na pierwsze moto? ;o Trochę strach, ale jak z niemiec to pewnie poblokowana, czekamy na zdj :D




_________________

Zajrzyj do Katany i skomentuj Click on this photo
Obrazek
Odwdzięczę się tym samym ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 cze 2015, 20:31 
*

Rejestracja: 14 cze 2015, 21:29
Posty: 13
Lokalizacja: Sheffield UK
Pojazd: Aerox 2k10
Dawaj Foty jestem ciekaw tego projektu :)
wpadnij do mnie pzdr




_________________

yamaha-aerox-2010r-t411208.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 cze 2015, 18:38 
*

Rejestracja: 26 cze 2015, 23:37
Posty: 6
Pojazd: RS125
Cześć! Wybaczcie za brak zdjęć ale złapał mnie jakiś diabelski kaszel i nie dałem rady zrobić ładnych zdjęć :c

Co do blokad - Nie, jest w pełni odblokowana (na to też mam dowód zakupu, uczciwy niemiec :D), natomiast żeby nie być gołosłownym, dodaję śmieciowe (ale poglądowe) zdjęcia, niestety ale jakość jest do... zła.

Te dwa są najnowsze, ze zmienioną rurką kierownicy i nowym lewym podnóżkiem, który był urwany...

Obrazek
Obrazek

Jeszcze stara kierownica ze zdjętą manetką - widać jak bardzo była wygięta...

Obrazek
I z boku..
Obrazek

Jutro zabieram się do roboty, więc postaram się zrobić więcej zdjęć. Nie obiecuje świetnej jakości, ale zawsze coś :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 cze 2015, 10:09 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2013, 19:36
Posty: 99
Lokalizacja: Zakliczyn n/D
Pojazd: Motorhispania RX 50
Ładna apka :D Powodzenia w modzeniu ;)
Wpadaj do mnie :P




_________________

forum.mieloch.pl/motorhispania-rx-50-by-martini-t401146.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lip 2015, 16:08 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2012, 20:41
Posty: 746
Lokalizacja: Wyszków
Pojazd: Tgb 101S
KRZYQ, Czekam na lepsze zdjęcia,oraz życzę powodzenia w planach. :wink:




_________________

www.shop.mieloch.pl




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 lip 2015, 22:45 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:01
Posty: 37
Pojazd: MBK Booster
Czekamy na Upy ;)




_________________

Projekt "Apcia RS z typowym AirSalem ale na racingu" ZAPRASZAM!


Projekt "MBK BOOSTER #YOLO Racing" ZAPRASZAM na nowy projekt!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 lip 2015, 20:32 
*

Rejestracja: 26 cze 2015, 23:37
Posty: 6
Pojazd: RS125
Witajcie!
Wybaczcie za nieobecnośc, ale jakoś tak wyszło... No cóż, co zrobiłem przez ten czas? Apka została rozebrana w większym stopniu. "Ha, wyzwanie! Tyleś to robił?" Tak naprawdę, to robiłem to kilka godzin, tyle spędziłem przy niej w ciągu 2 tygodni, a poprzedni właściciel przeróbkami tylko utrudnił.. :/

No... I smutna wiadomość i pytanie do was. Pierwsze w tym temacie! Yay!
Oglądałem dzisiaj dokładniej silnik mojego maleństwa, a tam... Czarna maź :o
Silnik się poci, a dokładniej jego lewa, dolna część się poci. Motorek upadł na lewą stronę, tłumik lekko się wgniótł (u poprzednika), obtarł lekko felgę. Pytanie - czym może być spowodowane pocenie się silnika w tym miejscu? Może być to spowodowane przez za dużą ilość oleju w mieszance i 'wypluwanie' go przez dyfuzor? Piszcie co o tym sądzicie...

A teraz parę obiecanych dawniej zdjęć. Mam nadzieję, że tym razem jest to jakość ciut lepsza :D

Biedny tłumik po starciu z felgą :C
Obrazek

Biedna felga :C
Obrazek

Stan rozbiórki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chłodnica, i lekko podrdzewiały dyfuzor... Trzeba będzie coś z nim zrobić ;)
Obrazek

"Pot" którego zdecydowanie więcej jest po lewej (stronie od sprzęgła)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj od góry, lekko przed cylindrem, po lewej
Obrazek

Gaźniczek :3 Co powiecie o jego stanie na podstawie tych 2 zdjęć? (wg mnie jest on bdb)
Obrazek
Obrazek

Cały ten szajs, który przyprawił mnie o nerwice... (tj. magiczne kabelki...)
Obrazek

Tak właściwie co to jest? Nie wydaje mi się żeby było to montowane seryjnie, bo przegródka na tylnym błotniku, jak i on sam była przewiercana przez poprzedniego właściciela (a raczej serwis)...
Obrazek
Obrazek

Dzięki za zainteresowanie tematem :D

EDIT 1
Sądzę że gaźnik i tak jest do wyregulowania - warto kupić stożkowy filtr powietrza? (zajmuje mniej miejsca, a wyjęcie airboxa było dla mnie dosłowną walką z nerwami...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lip 2015, 16:59 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2013, 23:04
Posty: 364
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Pojazd: Aprilia RS 125 2010
ten moduł z napisem Alphatechnik to blokada obrotów stosowana w DE :)
Wpadnij do mojej Rs'ki




_________________

Aprilia RS 125 2010 : http://forum.mieloch.pl/aprilia-rs-125-2010-rm-black-by-wiktor-new-project-t408842.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 cze 2016, 21:11 
*

Rejestracja: 26 cze 2015, 23:37
Posty: 6
Pojazd: RS125
Właśnie przeglądałem papiery od poprzedniego właściciela... Smucę się smucę - 80km/h, 13 zębowa zębatka... Super... Po chwili patrzę w TUV a tu... Schemat, schemat do odblokowania tego ustrojstwa. Gdyby komukolwiek był potrzebny, to walić śmiało na priv. W najbliższym czasie nie będzie aktualizacji tematu, może za jakiś tydzień dodam zdjęcia do tego postu i coś napiszę. Trzymajcie się! :)

-- 18 cze 2016, 22:11 --

Witam!
Temat nie umarł, cały czas były jakieś tam pierdoły, czy też większe rzeczy robione w zależności od zasobów i czasu, w każdym razie:
-> RSka już jeździ, około 1000km w ciągu miesiąca
-> Plastiki oddane do malowania
-> UPy będą częściej :D

Co zostało zrobione?
Wymienione wszystkie płyny, uszczelnione przewody chłodnicze (ciekło powyżej 80st C), nowy filtr w zbiorniku oleju 2T, wymieniona uszczelka pod pokrywą sprzęgła (pociła się, na wszelki wypadek podklejona silikonem temperaturowym), zdjęty moduł blokujący, nowa pompa tylnego hamulca, wybebeszony airbox, nowa świeca, nowe klocki i inne drobne rzeczy.

Do zrobienia:
Nowy tłumik / układ wydechowy
Poprawki wizualne
Nowe sety (połowa jednego seta odpadła po parkingówce)
Zmiana dysz w gaźniku (podlewa go przy maks odkręceniu manetki)
Zmiana zębatek / łańcucha

O Aprilii:
Ogółem - motocykl w świetnym stanie, plastikowe tryby w dobrym stanie, wkręca się bez problemu, większych problemów brak.
Wdając się w szczegóły - Zawór wydechowy (a raczej jego obudowa) była przekręcona z lewej strony przez poprzedniego właściciela, co zaskutkowało jej pęknięciem, i jest niedociągnięta z tej strony (przez co po lewej stronie silnik się poci), 13stka jako zębatka zdawcza jest świetna w ruchu miejskim, ale na trasy już się nie nadaje bo męczy uszy. Dla zainteresowanych: V-Max około 120km/h.

Kilka zdjęć:
Po zdjęciu plastików do malowania
Obrazek

Tryby od pompy wody / dozownika
Obrazek

Dzięki za zainteresowanie tematem :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy