Dzisiaj jest 16 wrz 2024, 20:44



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 29 cze 2010, 22:58 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lip 2009, 18:19
Posty: 255
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd:
M4CZ3K, Ale koleś zapytał się jak zacząć, a bez kombinezonu to można sobie w 1/2 wyścigach polatać...

stunterpl cylka w klasie 2 czyli do 50ccm nie można wymieniać, musi być seryjny

Jonasz1994, już nie przesadzajmy, plastiki tak łatwo się nie łamią, bo najczęściej wywrotka jest przy ziemi i po prostu szurają, a poza tym wystarczy szpachla i chwila i da się zrobić. Mechanikiem można być samemu, skuter nie jest taki trudny do ogarnięcia. A czy drugi silnik? bez przesaaaady...

Rosiu, jest klasa do 70ccm, bez przesady że będą robione trzy klasy - do 50, do 60 i do 70 ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 30 cze 2010, 21:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 8:54
Posty: 91
Pojazd:
mlody Nie wiem, dlatego pytam ;) Kiedy są jakieś zawody koło Zielonej góry, woj lubuskie ? Może macie jakiś plan ... ;)




_________________

[center]Obrazek[/center]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 lip 2010, 7:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2009, 7:15
Posty: 64
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Pojazd:
Wystarczy poszukać
http://www.pzm.pl/motocykle_kalendarz/Skutery




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
bikepics.com




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 lip 2010, 8:16 
**

Rejestracja: 24 paź 2009, 22:22
Posty: 263
Lokalizacja: Rypin
Pojazd: Audi 100 C3 / MB W210
Sorki ale moze to nie na temat ;)) Jakbym chcial zaczac brac udzial w klasie 50 keewayem po swapie na minarelli lc to moge wystartowac czy nie?? :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lip 2010, 10:09 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 maja 2008, 13:56
Posty: 1073
Lokalizacja: Hajnówka (Podlaskie)
Pojazd:
Oczywiście że możesz! W klasie amator wystartować może każdy kto spełni wymagania regulaminu :) Czyli będzie miał badania, kask, rękawice i zapłaci wpisowe.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 lip 2010, 10:59 
*

Rejestracja: 28 maja 2010, 19:55
Posty: 6
Lokalizacja: Łódź
Pojazd:
witam!jestem starym koniem który ma 35lat ale jak już pisano wcześniej wyścigi skuterów to najtańszy sposób na ściganie się na jednośladach i myślę o tym żeby tego spróbować, tym bardziej że kocham jednoślady a skutery szczególnie i to te małe bo podoba mi się w miarę prosta(choć może obecnie już mniej)budowa silnika dwusuwowego, jego charakterystyka no i dzwięk wydechu.w klasie amator mogę wystartować bez zbędnych formalności i to mi też odpowiada.
ale mam kilka wątpliwości dotyczących regulaminu i chciałbym żeby mnie może ktoś z forum bardziej oświecił.
mianowicie posiadam skuter kymco zx powietrzak odblokowany i z odblokowanym modułem poza tym reszta seria i zastanawiam się czy dla klasy amator takie przeróbki to nie jest za duzo, a jeśli tak to w jakiej klasie można wtedy wystartować z takimi zmianami jakie ma mój skuter.
Myślałem o zakupie jakiegoś niedrogiego zipa ale to już są jakies koszty więć póki co najtaniej, najprościej i najłatwiej jest wystartować tym co już mam.ba nawet teoretycznie mógłbym na kołach dojechać na wyścig gdybym się uparł.
pewnie mój bzyk będzie miał marne szanse w wyścigu bo to silnik wywodzący się z hondy dio.ekonomiczny i bardzo trwały(mój skuter od 2004roku kiedy kupiłem go nowego ma zrobione ok 50tys i nadal jest w dobrej kondycji,ale oczywiście miał wymienione łożyska wału , cylinder i inne eksploatacyjne sprawy) ale osiągi ma średnie więc nie jest demonem prędkości ale jest dość i przy lekkiej kuracji odchudzającej może coś ujedzie.
proszę więc o jakieś sugestie,rady za które bede wdzięczny.
w końcu im więcej ludzi zacznie przyjeżdżać na takie wyścigi tym może zaczną bardziej się rozwijać.
pozdrawiam wszystkich!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 lip 2010, 14:05 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 maja 2008, 13:56
Posty: 1073
Lokalizacja: Hajnówka (Podlaskie)
Pojazd:
Z tego co wiem, to klasa amator i klasa 50cc. W amatorze, wystarczy tylko skuter, nie ważne, jak mocny czy słaby. W klasie 50cc cylinder musi być seryjny, ale napęd może już być zmieniony.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 lip 2010, 16:19 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:30
Posty: 167
Lokalizacja: Piotrowice/Bychawa
Pojazd:
ale i tak ci nie sprawdzą jaki masz bo im się nie chce.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 lip 2010, 16:25 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lip 2009, 18:19
Posty: 255
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd:
martcin, Może Cie zmartwię, ale nie spodziewaj się wyścigów za rok u nas w Polsce :( nikt nie ma na to pieniędzy, dlatego jest bardzo mało zawodników i zawody po prostu są odwoływane... dlatego jeśli będziesz chciał się ścigać na skuterze, to jedynie w Niemczech, a tu już koszty rosną jeszcze bardziej :( nie wiem nawet czy w tym roku odbędzie się jeszcze jakaś runda w Polsce :(




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 lip 2010, 18:55 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2009, 13:20
Posty: 2672
Lokalizacja: Kraków/Krosno
Pojazd: Suzuki Bandit 600
Suchy pisze:
Z tego co wiem, to klasa amator i klasa 50cc. W amatorze, wystarczy tylko skuter, nie ważne, jak mocny czy słaby. W klasie 50cc cylinder musi być seryjny, ale napęd może już być zmieniony.


A sport 50ccm nie może?? to też 50ccm chyba że mowa o klasie amator ;p




_________________

Zapraszam na mój MotoBlog!
JUST RIDE
Romet
Custom-Klik
Witamina
Witamina B6

Nex pisze:
Michaś, nie każdy na forum operuje magią, zwłaszcza tajemniczym zaklęciem "Tatodaaaaaaaajpiniędze"




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 lip 2010, 22:55 
*

Rejestracja: 28 maja 2010, 19:55
Posty: 6
Lokalizacja: Łódź
Pojazd:
suchy dzięki.młody nie załamuj mnie.już dłuższy czas myślę żeby pojechać oberzeć wyścigi a się okazuje że mógłbym nawet wystartować a Ty piszesz że może w ogóle nie być takich zawodów.załamać sie można.do Niemiec to juz na pewno nie pojadę.zostanie tylko grand prix motocyklowe w tv i żużel na żywo który jest w Łodzi ale nie wiadomo jak długo jeszcze będzie.
swoja droga to dziwne, bo wśród sprzedawanych jednośladów skutery stanowią duży procent ale jakoś się to nie przekłada na zainteresowanie wyścigami skuterów.
może gdyby kłaść większy nacisk na klasę amatorska to przyciągnęłoby więcej chętnych bo to aż tak dużo nie kosztuje i nawet z okolicy gdzie sie dana eliminacja odbywa mogliby przyjechac ludzie zwiększyc frekwencję i rangę zawodów.klasa pro jest już droższa jeśli chodzi o sprzęt i na to nie każdego stać ale w amatorskiej może byłoby więcej chętnych.
szkoda!
pozdawiam wszystkich fanów wyścigów skuterowych!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 lip 2010, 23:01 
*

Rejestracja: 28 maja 2010, 19:55
Posty: 6
Lokalizacja: Łódź
Pojazd:
..czyli muszę sie sprężyć i może chociaż do Radomia pojechać zobaczyć jak to jest..
mam jeszcze trochę czasu żeby sie do tego przygotować.jeśli nie odwołają eliminacji che,che




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 lip 2010, 1:02 
**

Rejestracja: 03 sie 2007, 17:58
Posty: 232
Pojazd:
Nieoficjalnie się mówi, że zawody z Radomia zostaną przeniesione do Starego Kisielina.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 lip 2010, 8:57 
*

Rejestracja: 28 maja 2010, 19:55
Posty: 6
Lokalizacja: Łódź
Pojazd:
aha to świetnie.do Radomia mam z Łodzi ok 110km, a do Starego isielina chyba ze 300,to pewnie guzik pojade.niby mieszkam w centrum a wszędzie gdzie są eliminacje mam spory kawałek drogi.Gostyń-180km,Bydgoszcz-150km,Kielce-140km gdyby się odbyły no i Radom który stoi pod znakiem zapytania.to są miejsca gdzie mógłbym się wybrać bo pozostałe to już grubo ponad 200km ode mnie
ech, do bani z tym wszystkim.chyba najłatwiej to sie przesiąść na motokros lub enduro bo w mojej okolicy chociaż kilka imprez dla amatorów sie odbywa.
...tylko ja lubię skutery...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 24 sie 2010, 23:02 
*

Rejestracja: 23 sie 2010, 16:53
Posty: 16
Pojazd:
Mam takie pytanko a nawet kilka jaką prędkość osiągają skutery w amator 50 czy 70.
Cylinder seryjny czemu hyba byle był 50 ccm wystarczy??




_________________

StuntRoXBi-cyl pisze:
A jak masz lusterko ustawione ? bo jak ja miałem krzywo to mi ciągnął 30 km/h a jak je wyprostowałem to 96km/h pod górkę i pod wiatr i jeszcze po żużlu i z pasażerem i z koszem z boku i bez opon i w ogóle to przy 50 silnik wypadł ALe ciognoł do 100 !!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 sie 2010, 12:45 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2009, 13:20
Posty: 2672
Lokalizacja: Kraków/Krosno
Pojazd: Suzuki Bandit 600
mlody pisze:
Rosiu pisze:
A na sam skuter ile trzeba przeznaczyć, tak oriętacyjnie :cool:

Widać, że to zabawa dla bogatych :P


Zależy od klasy, do klasy 50ccm to ze 3000tys, bo trzeba kupić wydech i praktycznie cały napęd. Ale można i złożyć dobrą maszynę za 2000tys, bo bardzo dużo zależy od regulacji :wink:

Ten sport to jeden z najtańszych sportów motorowych :)

Wg mnie jest za mało klas...
Bo powinno być jakby jakoś tak:
Coś a'la stock czyli full serie dla amatorów którzy chcą się spróbować raz czy dwa i może będą dalej jeździć... (to już jest ;D)
Sport 50 podzielone na amator i pierwsza klasę w którym się zbierze wyścigowa śmietanka ;p
o modyfikacja typu sport 50cc i mid-racing 50cc
70cc sport również amator i klasa pierwsza
70cc Racing tylko klasa pierwsza
70cc evo również tylko pierwsza...

W każdej klasie poza 50cc Stock i 50cc Sport Amator wymagane niezbędne środki ostrożności...

Niestety w Polsce nie ma na to warunków i zawodników...
Rodzice dzieciom zabraniają bo szkoda pieniędzy zdrowia a poza tym nauka "młodzież dorosła" 18-24 lata z reguły ma studia, miłości i balangi, a ludzie powyżej 24 lat z reguły już nie chcą ryzykować zdrowia etc... Ale głównie chodzi o pieniądz... Polska dalej nie jest zbyt bogatym krajem... Nie mówie o biedzie a'la Etiopia ale cóż dalej nam daleko do Europy...




_________________

Zapraszam na mój MotoBlog!
JUST RIDE
Romet
Custom-Klik
Witamina
Witamina B6

Nex pisze:
Michaś, nie każdy na forum operuje magią, zwłaszcza tajemniczym zaklęciem "Tatodaaaaaaaajpiniędze"




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 sie 2010, 16:21 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 kwie 2008, 20:57
Posty: 673
Lokalizacja: Mogilno
Pojazd: Area 51/Zip SP/EXC530
Marcin194 pisze:
Wg mnie jest za mało klas...


Gdyby było tak jak mówisz, w poszczególnych klasach startował by jeden góra dwóch zawodników. Więc Wyścig by się odbył z inną klasą :wink: Z reguły pierwsza, druga i amator startowały razem :wink:




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 sie 2010, 18:46 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lip 2009, 18:19
Posty: 255
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd:
Marcin194 pisze:
Wg mnie jest za mało klas...

Jasne, zróbmy najlepiej klasy
50ccm seria
50ccm malossi
50ccm polini itd

bez przesady, to tak jakby motogp podzielić na parę jeszcze innych klas, bo motocykl casey stonera jest najszybszy, a motocykl bena spiesa jest najwolniejszy




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 sie 2010, 20:48 
Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2004, 16:41
Posty: 2430
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Gilera Stalker
Klasy można robić jak będą zawodnicy - nie na odwrót... Była klasa amator i ile osób startowało?! Kilka... Więc nie piszcie, że trzeba zrobić klasy...




_________________

Sklep internetowy z częściami i akcesoriami do skuterów / motorowerów / motocykli
WWW.SKLEP.MIELOCH.PL

Szukasz części oryginalnych Aprilia / Derbi / Gilera / MBK / Peugeot / Piaggio / Vespa?
Jeżeli tak napisz na oe@mieloch.pl !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 sie 2010, 21:58 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2009, 13:20
Posty: 2672
Lokalizacja: Kraków/Krosno
Pojazd: Suzuki Bandit 600
Junior pisze:
Klasy można robić jak będą zawodnicy - nie na odwrót... Była klasa amator i ile osób startowało?! Kilka... Więc nie piszcie, że trzeba zrobić klasy...
nie napisalem ze trzeba... glowny problem to kasa... a po za tym jak ktos pyta w jakiej klasie moze wystartowac z setupem 70cc sport i odpowiedz brzmi ze bedzie musial scigac skutery evo jest zniechecajaca... i juz zawodnik mniej... nawet jesli to go nie powstrzyma to na 90% zatrzyma go kombinezon... a raczej jego cena... @mlody nie przesadzaj ich motory sa wykonywane wg pewnych standardow... a podzial klas na marki czesci to pod warunkiem ze zawody organizuje ich producent... a przepasc miedzy 70cc sport a 70cc evo jest jak pomiedzy 600cc super stock a motogp




_________________

Zapraszam na mój MotoBlog!
JUST RIDE
Romet
Custom-Klik
Witamina
Witamina B6

Nex pisze:
Michaś, nie każdy na forum operuje magią, zwłaszcza tajemniczym zaklęciem "Tatodaaaaaaaajpiniędze"


Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 22:06 przez Marcin194, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy