Dzisiaj jest 27 paź 2024, 8:17



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 62  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 09 kwie 2012, 21:53 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lis 2011, 20:12
Posty: 26
Pojazd:
Opiszę to tak dla zielonych :
:arrow: najpierw wszystko zmatuj papierem 400
:arrow: po zmatowaniu* wszystkie papiery mokrą ,lecz bardzo dobrze wycisniętą gąbką
:arrow: jak wszystkie plastiki wyschną , przecierasz je szmatką antystatyczną ,a potem benzyną ekstrakcyjną , lub odrazu benzyną ekstrakcyjną . ( szmatka usuwa wszystkie pyły , można również usunąć chuchając na ręke i przecierając ręką)
:arrow: następnie przychodzi podkład :: na mały ciśnieniu , piersza warstwa ma być taka , żeby lekko prześwitywało , a druga taka aby podkład się zlał i przypominał baranek < taka jakby lekka koronka> ( tylko nie lej za duzo ,aby nie narobić zacieków bo ciężko je potem zmatować )
:arrow: podkład ma potem zchnąć co najmniej 2,5 godziny , ale najlepiej zostawić na całą noc , bo wtedy podkład uzyskuje całkowitą twardość
:arrow: gry podkład wyschnie wszystko matujemy papierem 600 , trzeba pamiętać aby często moczyć w wodzie i również często zmieniać wodę na czystą . potem robimy wszytko co w punkcie drugim i trzecim .

potem jest malowanie . Też ci wyjaśnić ??




a takie pytanie dla wszystkich >> mam zrobić poradnik aż od klejenia , robienia customów aż po malowanie i polerowanie ??? Proszę o szybką odpowiedz ponieważ niedługo będe coś takiego robił i moge zrobić , jeśli się w ogóle opłaca .


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 09 kwie 2012, 22:10 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2009, 12:45
Posty: 664
Lokalizacja: Górzno/Garwolin
Pojazd:
Nie musisz dawać podkładu, może od razu kłaść baze. Ty chcesz sam lakierować a nie wiesz, że należy po nałożeniu bazy nałożyć bezbarwny? To lepiej się za to nie bierz skoro ty takich rzeczy nie wiesz. Bez lakieru bezbarwnego po przetarciu lakieru benzyną lub rozpuszczalnikiem lub w innym wypadku gdy lakier będzie miał styczność z takimi środkami lakier w tym momencie się zmyje. Bezbarwny daje ochronę przed tymi czynnikami.




_________________

Obrazek
Fotki z prac:
http://www.fotka.pl/profil/MasterRacing/albumy/3,Malowanie/83981603,?najnowsze=1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 kwie 2012, 22:19 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lis 2011, 20:12
Posty: 26
Pojazd:
lepiej jak jest podkład , malowałem dużo skuterów i pierwszy malowałem bez podkładu a plastiki nie były nic kitowane , poprostu jak nowe , i tak były ślady malutkich rysek , nawet jesli malutki kamyczek się otrze to juz widać na nowym lakierze . podkład ma temu zapobiec , a jeśli było choć troche kitowane to tymbardziej należałowy , i po podkładzie wychodzi mnie bazy . a co do bezbarwnego to bezbarwny koniecznie matowy jesli chcesz mat , bo normalnym połyskiem nie będzie takiego efektu ...


Maluje już dość długo i wiem co mówię . ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 kwie 2012, 22:21 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2009, 12:45
Posty: 664
Lokalizacja: Górzno/Garwolin
Pojazd:
konar165 pisze:
najpierw wszystko zmatuj papierem 400

Matowić można papierem o dowolnej gradacji, aby nie większej niż 1000.
W momencie, gdy zastosuje się zbyt gruby papier wtedy trzeba będzie dać grubą warstwę podkładu. Najlepiej zastosować papier min. 240. Czyli należy stosować papiery w przedziale od 240 do 1000.
konar165 pisze:
przecierasz je szmatką antystatyczną

Ściereczkę antystatyczną ja bym proponował zastosować przed nałożeniem bazy, wtedy pozbędziemy się wszystkich drobin kurzu. Przed nałożeniem podkładu nie ma sensu stosować tej ściereczki gdyż i tak podkład będzie docierany. Małe drobinki kurzu nie narobią tu wielkiego bólu.
konar165 pisze:
gry podkład wyschnie wszystko matujemy papierem 600

To zależy jak nałożony jest podkład, jeżeli jest bardzo nierówno proponuję zastosować papiero gradacji ok 300 aby wyrównać te grubsze nierówności. Papieru 600 nie radziłbym stosować przed bazą, ponieważ zbyt grubą warstwę lakieru trzeba nakładać aby wyrównać rysy. Proponowałbym min. 800, choć przy 800-tce po nałożeniu warstwy lakieru widać minimalne rysy.




_________________

Obrazek
Fotki z prac:
http://www.fotka.pl/profil/MasterRacing/albumy/3,Malowanie/83981603,?najnowsze=1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 kwie 2012, 22:27 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2009, 12:45
Posty: 664
Lokalizacja: Górzno/Garwolin
Pojazd:
konar165 pisze:
lepiej jak jest podkład , malowałem dużo skuterów i pierwszy malowałem bez podkładu a plastiki nie były nic kitowane , poprostu jak nowe , i tak były ślady malutkich rysek , nawet jesli malutki kamyczek się otrze to juz widać na nowym lakierze . podkład ma temu zapobiec , a jeśli było choć troche kitowane to tymbardziej należałowy ,

To zależy jakiej grubości są te rysy po zetknięciu się z kamieniami, bo podkład tu wiele może nie dać. Jeżeli po zmatowieniu nie ma głębszych rys to można lecieć bazą od razu. Widać to nawet w czasie matowienia lakieru, jeżeli zmieniasz kąt docierania papierem to wtedy powinny zmieniać się linie śladu po papierze, w momencie gdy się tak nie dzieje wtedy wiadomo że rysy są głębsze i należy je docierać do momentu wyrównania ich z resztą powierzchni elementu bądź zastosowanie szpachlówki i podkładu.




_________________

Obrazek
Fotki z prac:
http://www.fotka.pl/profil/MasterRacing/albumy/3,Malowanie/83981603,?najnowsze=1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 kwie 2012, 22:51 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lis 2011, 20:12
Posty: 26
Pojazd:
co do postu 1 :

równiż się zgadzam , ale ja piszę najlepsze opcję . Piszę tak , aby było na "cacy"

co do postu 2 :

przycierając rysy , aby je wyrównać często dochodzi się do gołego plastiku , wtedy niestety ale trzeba podkładować



bez podkładu możemy malować wtedy , kiedy plastik jest w stanie nowości , lub metale , np. samochody , ponieważ na blasze nie powstają "ryski" i najczęściej podkładuje się tylko miejsca szpachlowane , między innymi ja tak robie jak dostaje do roboty samochód np. jakimiś małymi wgniotkami itp.

Sory za błeby ( zjechana klawia )




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2012, 7:27 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 paź 2011, 17:43
Posty: 116
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd:
Panowie chciał bym odmalować moje styrane felgi są w kolorze takim szarym.Ludzie na innym forum radzili mi aby tylko ten stary lakier zmatowić i mogę jechać sprayem(sprayem gdyż chciał bym to sobie sam zrobić). Nie wiem czy tak mogę nie mam kompresora i nie za bardzo wiem jak tym sprayem malować może kilka wskazówek by mi pomogło bo chciał bym tak jak już wcześniej wspomniałem dobry efekt tanim kosztem ;p. Pozdrawiam.
Ps. chyba,że macie jakieś inne pomysły.




_________________

Wpadnij do mojej Katany:
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p ... c3#1693672


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2012, 10:26 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lis 2011, 20:12
Posty: 26
Pojazd:
To tak :

:arrow: musisz zmatowic całe felgi papierem 360
:arrow: następnie przecierasz gąbko namoczoną i dobrze wyciśniętą
:arrow: jak wyschnie wycierasz bardzo czystą szmatką , najlepiej lekko namoczoną w rozpuszczalniku ekstrakcyjnym.
:arrow: potem obklejasz gumy i podkladyjesz ( pierwsza wartswa ma byc taka żeby podkład jekko prześwitywał , a druga taka żeby lekko "zlać" podkład i zrobic taką koronkę
:arrow: na drugi dzień matujesz wszystko dokładnie papierem 600 na mokro ( pamiętaj ,aby często moczyć papier w wodzie i często wymieniac wodę na czystą )
:arrow: potem robisz wszystko co w punkcie 2 i 3 , tylko teraz juz musisz rozp. ekstrakcyjnym .
:arrow: No to teraz malowanie "!!"



:arrow: pierwsza warstwatylko taka nalotowa i lekko popruszyc żeby następne warstwy mialy się czego trzymać
:arrow: druga wartswa taka , żeby jeszcze nie zlewać ale więcej "pruszyć " i żeby juz większość pokryła
:arrow: trzecia wartswa ma utwozyć juz taką lekką koronkę
:arrow: po upływie 15 minut (kazda przerwa w warstwach ) bierzemy lakier bezbarwny , dobrze wstrząsamy i zaczynamy :
:arrow: pierwszą wars. tylko pruszymy , a drugą robimy juz taką małą koronke . :D

oczywiscie wszytkie przerwy to 10- 15 minut między wartswami ;)


mam nadzieję że pomogłem :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2012, 10:30 
***

Rejestracja: 19 lip 2010, 17:37
Posty: 875
Lokalizacja: Kurów
Pojazd: opel combo c
cześć ^^ chcę pomalować moje plastiki na biało

wybrałem już lakier

http://allegro.pl/lakier-akrylowy-bialy ... 86273.html

Możecie mi do tego podać link do dobrego podkładu, rozcieńczalnik i lakieru bezbarwnego.

Proszę o szybką odp :)




_________________

PAPIER TOALETOWY




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2012, 13:07 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2009, 12:45
Posty: 664
Lokalizacja: Górzno/Garwolin
Pojazd:
konar165 pisze:
bez podkładu możemy malować wtedy , kiedy plastik jest w stanie nowości , lub metale , np. samochody , ponieważ na blasze nie powstają "ryski" i najczęściej podkładuje się tylko miejsca szpachlowane , między innymi ja tak robie jak dostaje do roboty samochód np. jakimiś małymi wgniotkami itp.

To zależy od krycia lakieru czy musisz podkładować.




_________________

Obrazek
Fotki z prac:
http://www.fotka.pl/profil/MasterRacing/albumy/3,Malowanie/83981603,?najnowsze=1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2012, 14:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 paź 2011, 17:43
Posty: 116
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd:
Konar mam lakiernika powiedział mi że jak mu kupię lakier to zrobi mi to w 2h ;p;p a sam sie nie bedę musiał przejmować ze zacieki porobie itd. ;)




_________________

Wpadnij do mojej Katany:
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p ... c3#1693672


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2012, 21:34 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lis 2011, 20:12
Posty: 26
Pojazd:
Tu akurat się nie zgodzę , ponieważ ilość lakier dobiera się w zależności od koloru , to już jest kodowane w mieszalni farb i lakierów jak lakier kryje , wtedy dobiera się więcej . Ja osobiście juz wiem ile jakiego koloru mam dobierac na dany element , ponieważ juz trochę długo się tym zajmuje . ;)

Chyba że chodzi ci o miejsca szpachlowane , to wtedy tak , chyba że miejsce te jest małe , wtedy można dodać do szpachlu barwnika ;) i wtedy juz nie trzeba podkładu , ale robi się to tylko w małych miescach


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 21:37 przez konar165, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2012, 21:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lis 2011, 20:12
Posty: 26
Pojazd:
Iniector pisze:
cześć ^^ chcę pomalować moje plastiki na biało

wybrałem już lakier

http://allegro.pl/lakier-akrylowy-bialy ... 86273.html

Możecie mi do tego podać link do dobrego podkładu, rozcieńczalnik i lakieru bezbarwnego.

Proszę o szybką odp :)


Jest to lakier akrylowy , więc nie musisz dawać lakieru bezbarwnego , a co do tych rzeczy to rozpuszczalnik kupisz w obojętnie jakim sklepie malarskim , podkład również , i najlepiej jeśli podkład będzie szary , ponieważ będziesz widział gdzie malujesz , a na białym słabiej bys to widzial .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2012, 11:19 
*

Rejestracja: 27 paź 2011, 12:20
Posty: 14
Lokalizacja: Kurów
Pojazd:
Cześć
Co będzie mi potrzebne prócz tej bazy do pomalowanie całego aerox

http://allegro.pl/t4w-lakier-samochodow ... 46581.html

Możecie mi wysłać z tego sklepu link do wszysytkich niezbednych produktów (podklad,rozcienczalnk,lakier bezbarwny i wszystko co potrzebne do pomalowania) byłbym bardzo wdzięczny

link do sklepu:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=7218023




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2012, 14:12 
**

Rejestracja: 27 lis 2010, 20:49
Posty: 442
Lokalizacja: Goniądz
Pojazd: Aprilia SR/MZ ETZ 250
Alwin,

Do tego musisz kupić tak:

Pwiem co osobiście polecam, jakie sam używam.

Podkład akrylowy, T4W 555, w komplecie dostajesz, podkład 0,8l. utwardzac 0,16l.
Do tego podkładu nie dostajesz rozpuszczalnika, trzeba kupić T4W TVU za 0,5l/8zł

Do tego lakieru: Potrzebny jest rozpuszczalnik T4W TVB, bo baze z T4W trzeba mieszać z tym rozpuszczalnikiem w proporcji 1:1 czyli 100ml lakieru i 100ml rozpuszczalnik.

Lakier bezbarwny T4W 444 HS, biez wersje z rozpuszczalnikiem standardowym jesli masz warunki 20 stopni do malowania. w komplecie dostajesz 1l, utwardzac 0,5l, i dostaniesz około 250ml tego rozpusczalnika (T4W TVA)

Ja stosuje jescze podkład do plastiku z firmy T4W ale tylko jesli plastiki są przetarte przy matowieniu do gołego plastiku.

Nie wiem jak jest z tym elastyczniacz, moze warto to kupić, ale to znacznie wydłuza odsychanie. ja tego nie stosuje.




_________________

Moje maszyny:

Aprilia SR50/70 99r
viewtopic.php?p=1536447#1536447

MZ ETZ 250 84r
mz-etz-250-reanimacja-do-lat-80-t376099.html

Zapraszam !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2012, 21:35 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lis 2011, 20:12
Posty: 26
Pojazd:
uelastyczniacz to klucz do nie odchodzącej farby na plastikach wewnętrznych , dodaje się go do podkładu , proporcje zalezą od uelastyczniacza .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2012, 20:45 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2012, 23:06
Posty: 75
Lokalizacja: Łasin
Pojazd:
Mam pytanie otóż pomalowałem felgi spraye'm fluo i przydał by się teraz na to klar i moje pytanie dawać zwykły czy może znalazłem taki spray'u Motipa z utwardzaczem, będzie trwalszy od tego zwykłego czy nie.?




_________________

SR-ka bogiem , Tuning nałogiem, Moc podstawą, Stunt zabawą.
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2012, 16:43 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lip 2011, 12:34
Posty: 374
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Pojazd:
siema,
w następnym tygodniu będę malowac skutera i w poniedziałek jadę po wszystkie materiały potrzebne.. doradzcie mi co muszę kupić ( nie piszcie ze lakiernik wszystko kupi i wybierze bo malowac mi będzie ojciec kumpla )
no to tak: lakier kupuje perłowy electric orange z palety focusa i teraz odpowiedzcie na kilka pytań :
1.środki chce białe oraz białe felgi, wlot do chłodnicy i wygładzenie ( ILE ML BIAŁEJ ) ?
2.musze jeszcze kupic biały podkład ILE ? okolo 200-300ml ?
3.utwardzacz ( ile utwardzaczu kupic ) ???
4.lakier bezbarwny i... ? ZAPOMNIAŁEM O CZYMŚ ? JAK TAK TO NAPISZCIE CO JESZCZE MAM KUPIĆ..

i 5. pytanie: ile za to wszystko zapłace w sklepie ? oprocz lakieru electric orange bo kupuje go z internetu za 62zl 500ml




_________________

Zajrzyj do mojej odnowionej ROXANKI ! :3

-> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... 64#1791564 <-




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2012, 17:17 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 paź 2011, 17:43
Posty: 116
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd:
A ja panowie mam pytanie bo pomalowałem dzisiaj felgi pomarańczowym akrylem i potrzebuje lakier bezbarwny jaki byś cie mi radzili czy mi może w sklepie doradzą ;p???




_________________

Wpadnij do mojej Katany:
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p ... c3#1693672


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 kwie 2012, 9:57 
*

Rejestracja: 08 kwie 2012, 12:45
Posty: 14
Lokalizacja: Laskowa
Pojazd:
Witam, mam zamiar razem z kumplem zabrać się za malowanie plastików. Mam kilka pytań na ten temat.

- Co muszę zrobić po szpachlowaniu aby lakier się trzymał?
- Jak mamy z kumplem nałożyć lakier na tą chropowata powierzchnie ( pod nogami i tam gdzie jest ten schowek pod kierownicą )
- Co trzeba kupić oprócz lakieru? jakiś utwardzacz czy coś?
- I ogółem jak malować aby nie zostały zacieki i ładnie wyszło :D
A zapomniał bym :lol: Jak mam przygotować plastiki pod malowanie? Jakie trzeba robić odstępy czasowe pomiędzy nakładaniem podkładu a następnie lakieru ?

( Ile ml potrzeba farby białej perły na malowanie podłogi i tej czarnej reszty a ile na resztę karoserii z zewnątrz ? )


Ostatnio zmieniony 15 kwie 2012, 9:59 przez romet 727 ;), łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 62  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy