Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:56



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 20 wrz 2015, 8:48 
*

Rejestracja: 20 wrz 2015, 8:46
Posty: 3
Pojazd: piaggio 125 4t
Witam. Robiłem remont-wszystko nowe (cylinder tłok pierścienie głowica rozrząd itd) Przed remontem właśnie zauważyłem że olej w silniku jest strasznie rozrzedzony benzyną. Pomimo bardzo dużego przebiegu, skuter przed remontem jeździł super! zaniepokoiła mnie właśnie ta benzyna w oleju i zdecydowałem sie na remont. Kupiłem wszystkie części i zawiozłem z ojcem skuter do mechanika od skuterów. Odebrałem po tygodniu i co zauważyłem? Po około dwóch dniach wlany nowy olej jest strasznie rozwodniony i śmierdzi benzyną na odległość. Zaprowadziłem z powrotem do mechanika, on stwierdził ze na 100 % uszkodzony kranik podciśnieniowy. Zamówił oryginalny i razem z robotą zapłaciłem 100 zł. Przywiozłem też nowy olej 5w 40 żeby zlał ten rozwodniony i nalał nowego. Na wszelki wypadek kupiłem i przekazałem też nowy filtr oleju. Po około dwóch dniach jeżdżenia olej znów jest rozwodniony benzyną :( Mechanik umywa ręce i już nie chce go przyjąć do naprawy. Pomóżcie mi co to może jeszcze być za przyczyna?? :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 20 wrz 2015, 10:35 
*

Rejestracja: 20 wrz 2015, 8:46
Posty: 3
Pojazd: piaggio 125 4t
LACZEK pisze:
Może nie umiesz jeździć skuterem?



Co dokładnie masz na myśli? To jest mój czwarty skuter a takie coś przytrafiło mi sie po raz pierwszy.



Po trzech dniach oleju jest tyle, że po odkręceniu bagnetu (korka wlewowego) rozrzedzony olej sam wytryska.. To na 100 % jest benzyna a nie na przykład płyn chłodzący. Koledzy a czy mogła się uszkodzić ta taka pompka podciśnieniowa która jest od spodu zbiornika paliwa?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 wrz 2015, 10:49 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
To nie jest pompka tylko kranik podciśnieniowy. Mógł ulec uszkodzeniu i przepuszczać paliwo grawitacyjnie do gaźnika, a zatem do cylindra. W związku z tym, benzyna przedostaje się dalej do silnika i rozrzedza olej.
LACZEK Co ma umiejętność jazdy pojazdem mechanicznym o napędzie spalinowym w stosunku do typowych usterek (awarii)?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 wrz 2015, 11:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2015, 13:30
Posty: 73
Pojazd: chiński skuter
3

Ostrzeżenia: 3
Może za bardzo go dusisz. Silnikowi jest wtedy bardzo ciężko i przez pierścienie przepuszcza mieszankę do oleju.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 wrz 2015, 12:39 
*

Rejestracja: 20 wrz 2015, 8:46
Posty: 3
Pojazd: piaggio 125 4t
Gummma pisze:
To nie jest pompka tylko kranik podciśnieniowy. Mógł ulec uszkodzeniu i przepuszczać paliwo grawitacyjnie do gaźnika, a zatem do cylindra. W związku z tym, benzyna przedostaje się dalej do silnika i rozrzedza olej.
LACZEK Co ma umiejętność jazdy pojazdem mechanicznym o napędzie spalinowym w stosunku do typowych usterek (awarii)?




Kolego Gummma kranik był wymieniony na nowy oryginalny, ale tam pod bakiem obok kranika jest takie coś okrągłe z trzema króćcami. Myślałem że to jest pompka




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 wrz 2015, 12:53 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2014, 13:24
Posty: 673
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd: Aprilia Sr50
LACZEK, wyjdź stąd, jeżeli silnik jest sprawny, to nie ma prawa przepuszczać benzyny przez pierscienie/zawory czy cokolwiek, nawet podczas jazdy na niskich obrotach.

Może powstało jakieś odkształcenie na głowicy, i przez to benzyna ucieka?




_________________

Zapraszam! ;)
projekt-aprilia-sr-red-black-2001-morini-by-pszemek-t414714.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 wrz 2015, 13:02 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2015, 13:30
Posty: 73
Pojazd: chiński skuter
3

Ostrzeżenia: 3
Ale wujek mi mówił że jak silnikowi ciężko to przez pierścienie przepuszcza mieszankę do oleju, i wtedy wzrasta poziom oleju.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 wrz 2015, 13:40 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2014, 13:24
Posty: 673
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd: Aprilia Sr50
takie zjawisko może powstac jedynie gdyby paliwo np sie przelewalo przez gaźnik do cylindra np w nocy, i napełniłby się cały cylinder, to wtedy mogłoby przeciekać przez pierścienie.




_________________

Zapraszam! ;)
projekt-aprilia-sr-red-black-2001-morini-by-pszemek-t414714.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lip 2020, 16:25 
*

Rejestracja: 09 sie 2018, 20:42
Posty: 9
Pojazd: Vespy ET4
Odkopie :-)
Mam ten sam problem i nie wiem co robic czy wymiana tloka z pierscieniem moze załatwic sprawe?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy