Dzisiaj jest 23 wrz 2024, 21:27



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 617 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 16 maja 2011, 13:36 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:07
Posty: 1287
Lokalizacja: Burzenin/Sieradz
Pojazd:
Czesc.Po sprzedaży skutera zacząłem oglądać się za jakimiś biegami.Padło na jakieś SM.Uzbierałem 4500 zł i wyruszyłem na poszukiwania z nadzieją,że wreszcie coś kupie.Jako pierwszy motor który oglądałem była to Gilera SMT 04 full Conti tzn wal,cylek,wydech itp firmy Conti,ale to sie ledwo turlało zajechane strasznie,tak więc odpuściłem.Po dalszych poszukiwaniach zainteresował mnie Rieju Mrx który znajdował się prawie 50 km od mojej miejscowości.Już z za szyby samochodu Rieju prezentowało się pieknie,duże odlewane felgi,czarna perła przyciągały do niego uwagę.Po dokładnych oględzinach,wszystko wydawało się w porządku,jazda próbna również tylko ma strasznie krótkie zębatki przez co bardzo często trzeba zmieniać biegi ale w tym cała frajda.Po jeździe próbnej przyszedł czas na pomiar kompresji.I ZONK wielki wykazało 7.2 Bara :shock: Stargowaliśmy cene i pojechaliśmy z powrotem do domu przemyśleć cała sytuacje.Jednak zdecydowałem się w następny dzień jechać go kupić.Stał na dworze pod dachem,po sprawdzeniu cylinder był lodowaty,i tutaj kolejne zdziwienie.Przekręcam kluczyk,naciskam ssanie i kopnąłem kopka przez połowe jej zasięgu ale i tak odpalił od razu z pierwszego kopnięcia.No to formalności i biore.Rieju ma kilka wad które będe starał się niwelować mianowicie: Opona tylnia juz prawie do wymiany,lakier słabo położony,zamontowana jest przedłużka amortyzatora przez co łańcuch trze o ślizgacz na wachaczu i piszczy,no i przede wszystkim ta kompresja.
Motor ma oryginalną jednostkę AM6 nic nie było dłubane,Posiada jeszczę wszystkie blokady które uniemożliwiają mu pokazanie na co go stać.Puki co vmax wynosi 80 km/h .Rieju prezentuje się następująco:



Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj opona kwalifikująca się do wymiany.
Obrazek

Nie powiem ile zapłaciłem ale moge powiedzieć,że z uzbieranej kasy starczy mi na prawie full sporta lub racinga.



Setup Kompletowany na nastepnych stronach !!
-Conti CHR 50 Racing *Tuned*
-Conti CHR
-Kartery *Tuned*
-Metrakit Dellorto 19 phbg *Tuned*
-Zawór membranowy *Tuned*
-Krócieć *Tuned*
-Łożyska wału SKF c3 Teflon
-Uszczelniacze Corteco
-Łożysko Korbowodu Malossi MHR
-Napęd 12-52 Jt

Zapraszam na kolejnych strona mnóstwo przeróbek tuningu,ciekawych zdjęc itp.Zapraszam do lektury.




_________________

Chcesz zobaczyć jeden z najlepszych projektów SuperMoto na forum? Kliknij !! Dziesiątki upów,Wiele modyfikacji,Obecnie już tuning na poziomie RACING,Napewno sie zainteresujesz!


Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 17:05 przez krzysiek39, łącznie zmieniany 45 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 14:41 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 paź 2010, 18:56
Posty: 754
Lokalizacja: Tłuszcz
Pojazd: Kymco ZX & Rieju RRX
Hhaha ale bajer :D Mialem go kupic, ale jednak zrezygnowalem. Seryjnie, bo tez szukam niegowki i nawet tym jezdzilem ;p Co do biegow to prawda, szybko trzeba no ale to dla mnie caly mankament bo o to chodzi :) Opona seryjnie ledwo giba. Jak ja jezdzilem to mnie tak bujalo troszeczke. Zdejmuj te przedluzke, zmien opone i rob mechanike bo z optyki jest ladny, no ten lakier fakt zle polozony.

Ps. Ja za lakier i kompresje zbilem 7 paczek ale i tak nie wzielem :D




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=106106&start=0 ZX <3
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=190001RIEJU <3
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 15:38 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:07
Posty: 1287
Lokalizacja: Burzenin/Sieradz
Pojazd:
Boberko, Hehe nie jest ogólnie zły.A ja tym bardziej szukałem takiego w którym można coś naprawić/zrobić.W sobote będzie zmieniana dysza,prawdopodobnie sciągnięta i zaspawana ta rurka tzw. dopalacz spalin.,zdjęta przedłużka oraz przede wszystkim rozebrany silnik aby zobaczyć co jest skutkiem takiej kompresji.Ewentualnie wymiana pierścieni tylko bardzo trudno jest je dostać nawet smug nie ma.A jak nieto Airsal Tech racing i ogień, prędzej czy później i tak by byl nowy cylek.A i dopiero w sobote się tym zajmę bo seb94wpada i się ogarnie go.




_________________

Chcesz zobaczyć jeden z najlepszych projektów SuperMoto na forum? Kliknij !! Dziesiątki upów,Wiele modyfikacji,Obecnie już tuning na poziomie RACING,Napewno sie zainteresujesz!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 15:41 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 wrz 2010, 18:27
Posty: 54
Pojazd:
Ja bym zmienił lusterko na twoim miejscu i zdjął za pomocą suszarki te szare obciachowe naklejki bo później ślady będziesz miał. :D




_________________

sprzedam NOWE łożyska top racing do dt50 LX/MX
i inne:
-logitech g35
-nokia n82
-MTB prodigy 9.81 + pike 409
-creative gigaworks T40




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 16:40 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:07
Posty: 1287
Lokalizacja: Burzenin/Sieradz
Pojazd:
Lustro było w nim F1 ale nic tam nie widać praktycznie.Takie to małe, że szok.Naklejki dośc ładnie prezentują się w rly,puki co z optyki raczej nic nie będe ruszał bo jak już cos to malowanie i nowa okleina bo ten lakier nie jest najlepszy.

Sprawa silnikowa:Jak myslicie co może być powodem małej kompresji? 7.2 bara?
Skoro opala od 1 kopa czy zimny czy ciepły,we dwóch ciągnie tak samo jak samemu praktycznie więc mocy mu nie brakuje.

Druga sprawa: Czy wie ktoś gdzie można dostać pierścienie dosc dobrej jakości Do am6?




_________________

Chcesz zobaczyć jeden z najlepszych projektów SuperMoto na forum? Kliknij !! Dziesiątki upów,Wiele modyfikacji,Obecnie już tuning na poziomie RACING,Napewno sie zainteresujesz!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 17:39 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 wrz 2010, 18:27
Posty: 54
Pojazd:
Wiem, że musi być duże, a nie na pokaz, ale po prostu napisałem, że mi się osobiście nie podoba. : D




_________________

sprzedam NOWE łożyska top racing do dt50 LX/MX
i inne:
-logitech g35
-nokia n82
-MTB prodigy 9.81 + pike 409
-creative gigaworks T40




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 19:30 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 mar 2010, 21:26
Posty: 389
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaskie
Pojazd:
zacna maszynka a nie chcesz sprzedać przedłużki pozdro




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 20:38 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:07
Posty: 1287
Lokalizacja: Burzenin/Sieradz
Pojazd:
Wiesz co w Piatek albo Sobote zdemontuje tą przedłużkę także pójdzie prawdopodobnie na sell,chociaż szkoda mi jej bo pięknie wygląda na niej.Jak dorosły motocykl a nie piździk.
Te lusterka F1 to porażka małe to jedynie przybliża obraz jedynie z wyglądu ładnie wyglądają.
Wie ktoś gdzie można dostać pierścienie do AM6? Jakiejś dobrej jakości?




_________________

Chcesz zobaczyć jeden z najlepszych projektów SuperMoto na forum? Kliknij !! Dziesiątki upów,Wiele modyfikacji,Obecnie już tuning na poziomie RACING,Napewno sie zainteresujesz!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 21:19 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 wrz 2010, 18:27
Posty: 54
Pojazd:
http://allegro.pl/tlok-pierscienie-40-3 ... 01027.html

tu masz pierścienie.

Jak co to też jestem chętny na przedłużkę, jak sprzedajesz to pisz na pw.




_________________

sprzedam NOWE łożyska top racing do dt50 LX/MX
i inne:
-logitech g35
-nokia n82
-MTB prodigy 9.81 + pike 409
-creative gigaworks T40




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 12:18 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2010, 19:24
Posty: 2341
Pojazd: CBR 600 F3
dilwo pisze:
http://allegro.pl/tlok-pierscienie-40-3mm-rieju-mrx-rs1-rs-rj-am6-i1576101027.html

tu masz pierścienie.

Jak co to też jestem chętny na przedłużkę, jak sprzedajesz to pisz na pw.


czy Ty wiesz co to znaczy dobrej jakości

gówna chińskiego nikt w to Sm nie włoży

już ja dopilnuje :P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 18:56 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:07
Posty: 1287
Lokalizacja: Burzenin/Sieradz
Pojazd:
17 Maja 2011
Z tymi pierścieniami to niezłe kombinowanie.Smug pisze,że nie ma ich na rynku.Na MotoLandzie kosztują ponad 120 zł to dziękuje.Znowu zaś inny typ zajmujący się sprzedażą taka jak Smug ma pierścienie ale za 7 zł/szt no to chyba z plasteliny są robione.Ale napisal,że poszuka jeszcze coś lepszego także zobaczymy.
Co do silnika to nic nie jest pewne co i jak,dziś znowu zaczął sam łapać obroty rzędu 6-7K więc czyż by Lewe łapał?Z ogólniejszych obserwacji zauważyłem jedynie pęknięcie króćca ,około 2-3 cm na 1 mm także nie wiem czy ono jest na wylot i czy tamtędy łapie lewe wszystko się okaże w Sobote.
W Piątek albo w Sobote przyjeżdża do mnie seb94 także Rieju będzie dokładnie sprawdzone.Pierwsze co to blokady aby to jakoś się bujało.Drugą sprawą jest zdjęcie przedłużki(będzie na sell prawdopodobnie także pisać jak by ktoś chciał) no i najważniejsza sprawa to rozebrać cylek itp zobaczyć co tam się dzieje jeżeli tylko pierścienie wystarczą to wymiana aby to dochulało do wakacji a potem wymiana cylka itp.Jeżeli nie to będzie nowy cylek :cool:
Dzisiaj policzyłem napęd wyszło 11-51 także baardzo krótki.
Z nowości to zakupiłem kurteczke Modeka Go To Hell w stanie idealnym kilka razy założona od seb94
Obrazek
Obrazek




_________________

Chcesz zobaczyć jeden z najlepszych projektów SuperMoto na forum? Kliknij !! Dziesiątki upów,Wiele modyfikacji,Obecnie już tuning na poziomie RACING,Napewno sie zainteresujesz!


Ostatnio zmieniony 12 lip 2011, 14:36 przez krzysiek39, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 19:46 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 paź 2010, 17:23
Posty: 243
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Lewe ... może się linka blokuje w pancerzu ? Ogólnie te Rieju tak mają, że czasami łapia wysokie obroty nie wiadomo czemu, wystarczy wtedy wbić jedynke, sprzęgło puścić powoli i już normalnie będzie. Chociaż u mnie po remoncie już tak się nie dzieje. Co do pierścieni - nie muszą być koniecznie do am6, kup byle jakie dobrej jakości. A w motor-landzie (który tak w ogóle jest obok mnie :D) mają pierścienie za '120 zł' bo oni sprzedają tylko zestaw tłok + pierścienie + zabezpieczenia, z meteora . Więc by wyjęli pierścienie z pudełka i Ci wysłali. Jak masz słabą kompre - zrób szlifa (w motorlandzie 50 zł + dobierają tłok właśnie za te 120 zł) i będzie git - mój rysiek odżył. Co do przedłużki - radzę Ci jeździć z - mój bez przedłużki był tak niski, że szok - a amorek nie wytelepany :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 20:19 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:07
Posty: 1287
Lokalizacja: Burzenin/Sieradz
Pojazd:
Sendzia, Nie chce robić szlifa bo prędzej czy później za mało mi będzie tej mocy.Tak więc i tak będzie nowy cylek.Jeżeli wystarczą tylko pierścienie to wymienie je aby przejechał do Wakacji na luzie i w tedy full sport/racing. Ewentualnie już zrobie nie pelnego sporta/racinga jak pierścienie nie wystarczą.
Co do pierścienie to podobno w am6 jest szczególny rozmiar pierścienie 40.30 tak więc są bardzo trudno dostępne same bez tłoka.Czy tam u Ciebie w MotorLandzie sprzedali by same pierścienie jakiejś dobre jakości?
Przedłużka bardzo fajna ale łańcuch trze o ślizgacz i piszczy przy większych prędkościach bardzo mocno go słychać prawie tak mocno jak silnik.




_________________

Chcesz zobaczyć jeden z najlepszych projektów SuperMoto na forum? Kliknij !! Dziesiątki upów,Wiele modyfikacji,Obecnie już tuning na poziomie RACING,Napewno sie zainteresujesz!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 6:25 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 mar 2010, 21:26
Posty: 389
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaskie
Pojazd:
a ile będziesz chciał za tą przedlużke




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 13:48 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:07
Posty: 1287
Lokalizacja: Burzenin/Sieradz
Pojazd:
18 Maja 2011
To już do ustalenia ale potem jak zdecyduje się ją zdjąć i sprzedać.

Dzisiaj od razu po przyjściu ze szkoły zacząłem ogarniać Rieju. Gaźnik wyregulowany,obroty już nie skaczą.Zmierzyłem kompresje i nie jest tak źle na ciepłym ma 7.5 bara natomiast po wlaniu troche oleju do cylka wykazuje 9 także już wiadomo,że jest do szlifu albo do wymiany są pierścienie.
Następnie wziąłem się za polerke lakieru.Co prawda zeszło mi to prawie 2h ale efekt przewyższył moje oczekiwania.Wyszło piękne lustro,co prawda jest troche zacieków ale już mi nie chciało się z tym bawić ważne,że prezentuje sie bardzo ładnie.
Z nowości prawdopodobnie spaliła mi się przednia żarówka, albo odłączył się jakiś kabel na dziurach lecz to mało prawdopodobne.Jeżeli będę mnie chęci to jeszcze dzisiaj zobacze co się stało.
Zdjęcia robione gównianym aparatem tak,że nie potrafi wyłapać odpowiedniej ostrości:
Na zdjęciu przedstawiony jest kolor oleju.Niestety sprzedający nie widział co to za olej, ale przypuszczał,że to Castrol w Czerwonym opakowaniu czyli wychodzi na to,że to Minerał.
Obrazek
Tutaj zdjęcie pomiaru manometru:
Obrazek
Tutaj już po wstrzyknięciu odrobiny oleju do cylindra:
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




_________________

Chcesz zobaczyć jeden z najlepszych projektów SuperMoto na forum? Kliknij !! Dziesiątki upów,Wiele modyfikacji,Obecnie już tuning na poziomie RACING,Napewno sie zainteresujesz!


Ostatnio zmieniony 12 lip 2011, 14:36 przez krzysiek39, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 14:53 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lip 2010, 19:45
Posty: 275
Lokalizacja: Końskie
Pojazd: Yamaha Neos
Ten lakier to z brokatem ?? Ładna bestia :D :twisted:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 15:00 
**

Rejestracja: 16 lip 2009, 9:43
Posty: 331
Pojazd: 200+
malowany był ;p

widać wielki zaciek , i odpadający lakier ;/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 16:42 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2011, 22:02
Posty: 204
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pojazd:
to jest RRX a nie MRX :D Strasznie czarno tu, pomaluj go jakos zywo :)
co do mojej lampy, ja robie ja na wysokosci filtra i amora z tylu :P samorobka oczywiscie, prace trwaja :D




_________________

Zobacz Mojego RRX`a:
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1018583#1018583
http://polskajazda.pl/Motocykle/Rieju/Spike_50/124756

lumix206 pisze:
xpl, to jest tłok, jak nie masz tłoka to kup.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 20:19 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:07
Posty: 1287
Lokalizacja: Burzenin/Sieradz
Pojazd:
marianeq997, To napewno jest MRX.Skoro pisze MRX na tabliczce,skoro pisze na nr. ramy MRX oraz w dowodzie MRX to chyba o czymś świadczy :cool: ?
Jedyne co mi by tutaj pasowało na dzień dzisiejszy to czerwone paski na koła aczkolwiek nie jest to niezbędne.Tak jak już mówiłem,na pierwszym planie jest mechanika,a z optyki nie jest zły także tragedii i wstydu nie ma i nie będzie.




_________________

Chcesz zobaczyć jeden z najlepszych projektów SuperMoto na forum? Kliknij !! Dziesiątki upów,Wiele modyfikacji,Obecnie już tuning na poziomie RACING,Napewno sie zainteresujesz!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 20:36 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 paź 2010, 17:23
Posty: 243
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Słuchaj, trze - to prawda, mi też to trochę przeszkadza, no ale trudno - jestem wysoki, trochę się pomęczę. W ścigaczach też raczej słychać łańcuch jak nie pałują, a nie silnik ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 617 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy