Dzisiaj jest 19 wrz 2024, 21:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 19 wrz 2011, 19:23 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lip 2011, 12:54
Posty: 108
Lokalizacja: Ostrów
Pojazd:
szrot,
Aleś się rozpisał :D
Co to za program do liczenia prędkości :?:




_________________

:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 19 wrz 2011, 19:29 
*

Rejestracja: 14 cze 2010, 19:42
Posty: 83
Pojazd:
Dedykowany głównie do simsona, ale znając przełożenia konkretnych biegów, obwód koła, obroty, oraz przełożenia zębatek można mniej - więcej wyliczyć prędkość innych pojazdów. Problem pojawia się przy wpisaniu przełożenia kosza sprzęgłowego, bo program ma wpisane tylko przełożenia z simsona i nie da się innych wpisywać :/.




_________________

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
Simson S80




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2011, 16:22 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:31
Posty: 1
Lokalizacja: SRC 41EY
Pojazd:
Tak oczywiście szrot w 100% się z Tobą zgodzę. :) Lecz chciałbym tutaj zaznaczyć, że mam kosz sprzęgłowy z simsona S70, co daje ok. 10km/h oraz mam minimalnie mniejszą zębatkę z tyłu. Tą prędkość może potwierdzić adam10072 gdyż to wtedy rozkulałem mojego simsona do tej prędkości. Mam też poszerzone kanały płuczące. Mam również konto na www.simsonrulez.fora.pl i tam jest cały wzór tego wyliczania prędkości maksymalnej i autor wyraźnie zaznaczył, że to nigdy nie sprawdza się w 100%. :) Wiele zależy od napompowania opon, szybkości wiatru, ciężaru jaki musi uwieść oraz od wilgotności powietrza. I mam sportowy wkład tłumi z czterema dziurami a nie z dwoma jak oryginalny wkład.
W przypadku mojego licznika to mierzy od dokładnie jak skuter Adama (wyżej wymieniony), gdyż nie raz porównywaliśmy. Możliwe że zawyża o te 5km/h. Czyli i tak leci 95km/h :)

Wskazówka była w tym miejscu. Znajdywała się pod zerem.
Obrazek

Uważam, że masz rację, ale jeżeli rozmawiamy o oryginale :). Titaj rozmowa toczy się o simsonie po tuningu i w tym przypadku niestety się mylisz :D Jeżeli chcecie to załącze zdjęcie tego wkładu tłumika.
Pozdrawiam.

PS. Dzięki speedfightwrc. :)




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=191512

Film ukazujący historię mojego Simsona S51 Enduro :)
http://www.youtube.com/watch?v=wZ_6A-_aBk8
Obrazek


Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 16:25 przez wPyteGość, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2011, 16:26 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 gru 2010, 16:17
Posty: 260
Lokalizacja: SRC
Pojazd:
wPyteGość pisze:
Tą prędkość może potwierdzić adam10072 gdyż to wtedy rozkulałem mojego simsona do tej prędkości. Mam też poszerzone kanały płuczące.

Potwierdzam...
Jeśli nie leci 100 km/h, to na pewno niedużo mu brakuje. Ja się nie znam na Simsonach, więc nie będę się tutaj zbytnio wtrącał, ale z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że prędkość maksymalna tego Simsona jest zbliżona do 100 km/h...




_________________

Obrazek


Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 16:29 przez adam10072, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2011, 18:10 
*

Rejestracja: 14 cze 2010, 19:42
Posty: 83
Pojazd:
wPyteGość pisze:
Tak oczywiście szrot w 100% się z Tobą zgodzę. :) Lecz chciałbym tutaj zaznaczyć, że mam kosz sprzęgłowy z simsona S70, co daje ok. 10km/h oraz mam minimalnie mniejszą zębatkę z tyłu. Tą prędkość może potwierdzić adam10072 gdyż to wtedy rozkulałem mojego simsona do tej prędkości. Mam też poszerzone kanały płuczące. Mam również konto na www.simsonrulez.fora.pl i tam jest cały wzór tego wyliczania prędkości maksymalnej i autor wyraźnie zaznaczył, że to nigdy nie sprawdza się w 100%. :) Wiele zależy od napompowania opon, szybkości wiatru, ciężaru jaki musi uwieść oraz od wilgotności powietrza. I mam sportowy wkład tłumi z czterema dziurami a nie z dwoma jak oryginalny wkład.
W przypadku mojego licznika to mierzy od dokładnie jak skuter Adama (wyżej wymieniony), gdyż nie raz porównywaliśmy. Możliwe że zawyża o te 5km/h. Czyli i tak leci 95km/h :)

Wskazówka była w tym miejscu. Znajdywała się pod zerem.
Obrazek

Uważam, że masz rację, ale jeżeli rozmawiamy o oryginale :). Titaj rozmowa toczy się o simsonie po tuningu i w tym przypadku niestety się mylisz :D Jeżeli chcecie to załącze zdjęcie tego wkładu tłumika.
Pozdrawiam.

PS. Dzięki speedfightwrc. :)



To może inaczej, ile obrotów to kręci, mierzyłeś to kiedykolwiek? Na ucho w tym filmie to kręciło może z 7000-7500, jakie masz zębatki mi jeszcze powiedz?




_________________

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
Simson S80




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2011, 18:40 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:31
Posty: 1
Lokalizacja: SRC 41EY
Pojazd:
Skąd mam wiedziec jakie mam zębatki... Ale kręci do 9500... Taki będę miał spawany tłumik.
Z przodu 15z a z tyłu nie wiem, lecz wiem że mniejsza od oryginału i mam kosz z s70! Jak kupię sobie linkę do licznika to nagram ci film i ci udowodnie... I specjalnie na filmie ścianę pokrywę od magneta by ci pokazać że mam zębatkę 15... Bo napęd na takiej nie przekłąmuje zbytnio... Adam będzie siedział z tyłu i kamerował licznik, bo doszukujesz się rzeczy niepotrzebnej...
PS. Linka licznika się przekręciła... I to film nakręcany telefonem, więc super turbo extra pro jakości dźwięku nie będzie :) Powiem tylko, że jak dam gazu to siemia się trzęsie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=191512

Film ukazujący historię mojego Simsona S51 Enduro :)
http://www.youtube.com/watch?v=wZ_6A-_aBk8
Obrazek


Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 18:44 przez wPyteGość, łącznie zmieniany 4 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2011, 18:47 
*

Rejestracja: 14 cze 2010, 19:42
Posty: 83
Pojazd:
Czyli że ten v-max dopiero będzie 100 km/h, a nie jest? Bo napewno, wręcz na 2 miliony procent przy AoA2 nie wykręci to 9500 o/min :mrgreen: .

Na spawaku owszem, zgodze się, poleci nawet te 95-100 km/h, na tym wydechu - max 85. A temu adamowi musi nieźle w skuterku licznik bajki opowiadać.

Z górki, dużej to może 100 km/h ci poleci, mi chodzi o prędkość jaką to na prostej osiąga, bo wiesz z górki to mi chińczyk na serii licznik zamykał...




_________________

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
Simson S80




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2011, 20:35 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:31
Posty: 1
Lokalizacja: SRC 41EY
Pojazd:
Po pierwsze. Imiona piszę się z dużej litery.
Po drugie. To do końca nie jest AoA2 gdyż ma inne bebechy.
Po trzecie. Jak on miał na budziku 50 to ja też.
Po czwarte. Bajki sobie ty sam wmawiasz uważając że masz zajebisty skuter.
Po piąte. Jak mówiłem nagram film i zobaczysz, a nie będziesz cwaniaczył.
Po szóste. Sam jadę 100km/h. Z Adamem było to z DELIKATNEJ górki.
Po siódme. Maksymalna wartość matematyczna to 100% a nie 2000000% !
Po ósme. Czytaj ze zrozumieniem...
Po dziewiąte. Licznik nie może przekłamywać aż o 20km/h. Taki z ciebie znawca jak ze mnie spadochroniarz...




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=191512

Film ukazujący historię mojego Simsona S51 Enduro :)
http://www.youtube.com/watch?v=wZ_6A-_aBk8
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 15:12 
*

Rejestracja: 14 cze 2010, 19:42
Posty: 83
Pojazd:
wPyteGość pisze:
Po pierwsze. Imiona piszę się z dużej litery.
Po drugie. To do końca nie jest AoA2 gdyż ma inne bebechy.
Po trzecie. Jak on miał na budziku 50 to ja też.
Po czwarte. Bajki sobie ty sam wmawiasz uważając że masz zajebisty skuter.
Po piąte. Jak mówiłem nagram film i zobaczysz, a nie będziesz cwaniaczył.
Po szóste. Sam jadę 100km/h. Z Adamem było to z DELIKATNEJ górki.
Po siódme. Maksymalna wartość matematyczna to 100% a nie 2000000% !
Po ósme. Czytaj ze zrozumieniem...
Po dziewiąte. Licznik nie może przekłamywać aż o 20km/h. Taki z ciebie znawca jak ze mnie spadochroniarz...



Zapraszam na simsony.net, napisz tam że ci simson leci 100 km/h to na pewno staną po twojej stronie ;). Jest ze mnie znawca, na pewno większy od ciebie, skoro nawet nie masz pojęcia z czego wynika prędkość maksymalna.
Licznik nie może przekłamywać o 20 km/h? Zdziwiłbyś się.
Przekłamywania licznika wzrastają wraz ze wzrostem prędkości, przy prędkościach do 50 km/h 99% liczników pokazuje dobrze, przy prędkościach rzędu 100 km/h ta granica może się wahać nawet od 4 do 10 - 15 km/h. Przy 200 km/h ta granica wynosi już nawet 25 km/h.
Przerobiłeś dyfuzor w AoA2 rozumiem? Przy seryjnych wydechach, które nie mają bulwy rezonansowej, tylko sam dyfek w środku trudno jest osiągnąć wartość max. obrotów większą niż 8500 o/min ( tyle mają wydechy RZT Sp 04), owszem Niemcy wyciągają większe maksymalne obroty z tych wydechów, lecz u nich zmienione są wewnątrz kąty poszczególnych części wydechu, stożek jest zmieniony, przede wszystkim stosują kolanka o średnicy 32mm , które i tak są mocno skracane żeby jak najbardziej podnieść strojenie.

Hmm uważam że mój skuter jest zajebisty ( skoro i tak nie jeździ)? Nie wiem czy zauważyłeś że na co dzień poruszam się simsonem, na pewno konkretniej zrobionym niż twój, także proszę cię zastanów się zanim coś napiszesz, a nie obrażasz z góry kogoś, do tego próbujesz mnie uczyć czytania ze zrozumieniem, którego tobie ewidentnie brakuje. Ja cię nie obrażam, raczej uświadamiam ludziom na forum, że niemożliwe jest to, żeby jakikolwiek simson przy takim zestawie uciągnął 100 km/h, i to jeszcze "z lekkiej górki", nawet nie wiesz jaką masz zębatkę i nie wiesz jakie możesz mieć przekłamania. GPS w łapę i spróbuj zmierzyć realną prędkość :) .

Mnie by już cieszył fakt jakby taka 60ka leciała 85 km/h, bo to już jest naprawdę dużo przy seryjnym wydechu.

A jak już się tak chcesz czepiać mojej wiedzy z matematyki i gramatyki, to radzę ci przeczytać twoją wypowiedź, jest ona totalnie nielogiczna, zero spójności i masa błędów językowych. Ale nie będę się czepiał :).

Zapamiętaj sobie, ja cię nie krytykuję, tylko uświadamiam ci to żebyś sobie nie przeceniał możliwości tego simsona. Kaalli'ego 70/4/3, strojone na 9500 o/min, ze spawakami i mocnymi gaźnikami lecą tak lekko ponad 100 km/h, a ty chcesz żeby byle RZT z ciut poprawionymi kanałami już szło ci 100 km/h? Widać jesteś przepchany optymizmem, lecz czasami jednak warto spojrzeć realistycznie, bo jakbym ja tak patrzył na wszystko to moja simsonowa 80cc powinna mi lecieć 110 km/h a była 90/5/2M 120 km/h.


Wyluzuj troszkę, przemyśl to na spokojnie, nie próbuj nadmiernie szpanować a będzie ok :P




_________________

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
Simson S80


Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 15:14 przez szrot, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 15:55 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:31
Posty: 1
Lokalizacja: SRC 41EY
Pojazd:
No jednak się pomyliłem. Znasz się na tym nawet bardziej niż ja. lecz nie wierzę w to, że mój licznik przekłamuje aż o tyle. I podam Ci nawet przykład. Jechałem simsonem zdawać karę motorowerową, za mną jechał tata, gdyż on zna tutejszych policjantów i jakby mnie złapali (ja nie miałem karty motorowerowej) to by sobie poradził. Więc powiedziałem mu żeby mierzył moją prędkość. Powiedział że miałem najwięcej 75km/h. Miałem wtedy 3 biegi tak jak na filmie gdyż miałem bardzo wyrobiony ''baranek'' w skrzyni biegów i czwarte bieg nie wchodził.
Tak jak mówiłem, może nie jest to 100km/h jak pokazuje licznik, ale wiem że na pewno 90km/h.
Wiem od czego zależy prędkość maksymalna. Nie zależy ona od cylindra lecz od przełożeń. A nie jestem zorientowany do tylnej zębatki gdyż kupowałem ją 1,5 roku temu (poprzednia była zjechana) i po prostu nie pamiętam dokładnie ile ma zębów, a żeby policzyć muszę ściągać obudowę, czego mi się nie chce robić. Skoro mówisz, że 100km/h jest niemożliwe to zaczynam w to wierzyć przybliżając mi całą tą teorię.
GPS'a nie mam i nie wiem kto może mi pożyczyć... Kupię linkę do licznika i nagram film.
Ale mówisz, że jak zamontuje spawaka strojonego na 9500 o/min to 100 powinna być osiągnięta.? I zwracam godność. :D
Pochwal się jeszcze swoim simkiem :) Lubię patrzeć na takie maszyny :wink:
I tak na marginesie. jesteś polonistą,że wykrywasz błędy językowe i stylistyczne? :P




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=191512

Film ukazujący historię mojego Simsona S51 Enduro :)
http://www.youtube.com/watch?v=wZ_6A-_aBk8
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 16:02 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 cze 2010, 19:47
Posty: 322
Lokalizacja: Puławy
Pojazd:
wPyteGość, bardzo ładny sim malowanie mi się podoba ale te niebieskie gumy od lag bym sobie odpuścił :) ale co się komu podoba :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 16:13 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:31
Posty: 1
Lokalizacja: SRC 41EY
Pojazd:
Jak wiadomo to każdy ma inny gust :) W s=zimę będę ramę i inne dodatki malował na biało, a te gumy nadają się do śmieci bo sa pourywane, więc jak znajdę białe ''harmonijki'' to takie kupię :)




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=191512

Film ukazujący historię mojego Simsona S51 Enduro :)
http://www.youtube.com/watch?v=wZ_6A-_aBk8
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 16:19 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 gru 2010, 16:17
Posty: 260
Lokalizacja: SRC
Pojazd:
szrot pisze:
A temu adamowi musi nieźle w skuterku licznik bajki opowiadać.

Licznik oszukuje jak w każdym Chinolu, ale na pewno nie więcej niż 10 km/h...

P.S. Nie wytykaj innym błędów w pisowni, skoro sam owe popełniasz. Mnie w 1. klasie podstawówki uczyli, że imiona pisze się z dużej litery.

Dobra! Koniec SPAMu w temacie, bo autorowi pewnie nie o to chodziło...




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 16:22 
*

Rejestracja: 14 cze 2010, 19:42
Posty: 83
Pojazd:
wPyteGość pisze:
No jednak się pomyliłem. Znasz się na tym nawet bardziej niż ja. lecz nie wierzę w to, że mój licznik przekłamuje aż o tyle. I podam Ci nawet przykład. Jechałem simsonem zdawać karę motorowerową, za mną jechał tata, gdyż on zna tutejszych policjantów i jakby mnie złapali (ja nie miałem karty motorowerowej) to by sobie poradził. Więc powiedziałem mu żeby mierzył moją prędkość. Powiedział że miałem najwięcej 75km/h. Miałem wtedy 3 biegi tak jak na filmie gdyż miałem bardzo wyrobiony ''baranek'' w skrzyni biegów i czwarte bieg nie wchodził.
Tak jak mówiłem, może nie jest to 100km/h jak pokazuje licznik, ale wiem że na pewno 90km/h.
Wiem od czego zależy prędkość maksymalna. Nie zależy ona od cylindra lecz od przełożeń. A nie jestem zorientowany do tylnej zębatki gdyż kupowałem ją 1,5 roku temu (poprzednia była zjechana) i po prostu nie pamiętam dokładnie ile ma zębów, a żeby policzyć muszę ściągać obudowę, czego mi się nie chce robić. Skoro mówisz, że 100km/h jest niemożliwe to zaczynam w to wierzyć przybliżając mi całą tą teorię.
GPS'a nie mam i nie wiem kto może mi pożyczyć... Kupię linkę do licznika i nagram film.
Ale mówisz, że jak zamontuje spawaka strojonego na 9500 o/min to 100 powinna być osiągnięta.? I zwracam godność. :D
Pochwal się jeszcze swoim simkiem :) Lubię patrzeć na takie maszyny :wink:
I tak na marginesie. jesteś polonistą,że wykrywasz błędy językowe i stylistyczne? :P



90 km/h, to już prędzej...

Temat simsona jest założony, wystarczy zerknąć 2 strony do tyłu w dziale wasze maszyny to się dokopiesz mojego simsona, zresztą wydawało mi się że już pisałeś w tym temacie?

Na spawaku powinien ci te 95 km/h uciągnąć, o 100 km/h będzie już ciężko.

I nie, nie jestem polonistą.




_________________

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
Simson S80




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 17:39 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:31
Posty: 1
Lokalizacja: SRC 41EY
Pojazd:
Ty nie możesz oceniać ile on jedzie skoro nigdy nim nie jechałeś. To co mówisz to tylko teoria, a jest to spora przepaść między praktyką...




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=191512

Film ukazujący historię mojego Simsona S51 Enduro :)
http://www.youtube.com/watch?v=wZ_6A-_aBk8
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 18:18 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sie 2009, 12:37
Posty: 661
Pojazd:
Szkoda sie kłucić chłopaki




_________________

Polerowanie aluminium,spawanie plastików, renowacja części,malowanie mniejszych elementów.
Sprzedam części Katana,Sym,Peugeot,Romet,Jawa
TANIO GG 10293344




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 19:07 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:31
Posty: 1
Lokalizacja: SRC 41EY
Pojazd:
bartos212 ma rację. Koniec!




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=191512

Film ukazujący historię mojego Simsona S51 Enduro :)
http://www.youtube.com/watch?v=wZ_6A-_aBk8
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 21:44 
*

Rejestracja: 09 lut 2011, 18:22
Posty: 88
Lokalizacja: GW
Pojazd:
szrot, Mało wiesz widzę sam miałem sima S51 był w nim cylek ddr 60/4/3 i gaźnik amal 19t i leciałem nim 90 a miałem seryjny nie przerabiany tłumik ,a jak bys wiedział to rzt ma dzielone okno wydechowe i przeróbka na głupie AoA1 daje w ciul przy dzielonym oknie wydechowym jak ma poszerzone i powiększone kanały i jedno pierścieniowy tłok to może mu kręcić te 9.5 k obrotów bez problemu na tym tłumiku i osagnie 95-100 km/h mi sim na spawaku od kumpla krecil do odcinki na elektronicznym zaplonie a jak wiesz to elektroniczny zapłon ma odcinke przy 11 k a niby mialem strojony na 9.5 na spawaku moj v-max 108 gps mierzyłem zebatka 15 z przodu z tylu org




_________________

Booster by cygan

Senda 125 by cygan




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 21:58 
*

Rejestracja: 14 cze 2010, 19:42
Posty: 83
Pojazd:
drajwer1993 pisze:
szrot, Mało wiesz widzę sam miałem sima S51 był w nim cylek ddr 60/4/3 i gaźnik amal 19t i leciałem nim 90 a miałem seryjny nie przerabiany tłumik ,a jak bys wiedział to rzt ma dzielone okno wydechowe i przeróbka na głupie AoA1 daje w ciul przy dzielonym oknie wydechowym jak ma poszerzone i powiększone kanały i jedno pierścieniowy tłok to może mu kręcić te 9.5 k obrotów bez problemu na tym tłumiku i osagnie 95-100 km/h mi sim na spawaku od kumpla krecil do odcinki na elektronicznym zaplonie a jak wiesz to elektroniczny zapłon ma odcinke przy 11 k a niby mialem strojony na 9.5 na spawaku moj v-max 108 gps mierzyłem zebatka 15 z przodu z tylu org


Miał być chyba koniec tematu nie?

Za przeproszeniem gówno wiesz. Co z tego że ma dzielone okno wydechowe? Choćby miał tam 20 płuków i 100 wydechów - nie liczy się to do prędkości. Okna wydechowe w RZT mają zbliżone wysokości do seryjnych cylindrów = poprawa charakterystyki, ale nie wzrost obrotów. Te dzielone okna mają spełniać rolę " wspomagaczy" w przypadku przepływu toku spalania mieszanki w 2-suwie. 60/4/3, 90 km/h, ciężko mi w to uwierzyć, ale jest to możliwe, jeżeli kolanko było skrócone maksymalnie, to strojenie powinno sięgać w granicach 8000-8500 o/min, co powinno dać realnie 85-90 km/h.

Od kiedy 1 pierścieniowy tłok oznacza większą prędkość maksymalną mój drogi? 1 pierścień poprawia charakterystykę silnika na wysokich obrotach, ale traci sporo na niskich obrotach, do tego jest bardziej podatny na zatarcia, oraz traci na kompresji. 2 pierścienie znowu rozkładają już bardziej tą moc na niższe i wyższe obroty, silnik zyskuje na kompresji i jest mniej podatny na zatarcie. Ale 1 pierścień nie zwiększa maksymalnych obrotów które kręci silnik.

Jeszcze raz powtarzam, na tym tłumiku, w życiu nie wykręci 9500 o/min, gadam to z własnego doświadczenia, długo już robię z simsonem, wiele się natestowałem, nie takie silniki widywałem, miałem w rękach, sam śmigałem wysokoobrotowym 60/4, później 90/5/2M wysokoobrotowym, teraz się na bardziej elastyczną jednostkę przesiadłem.

Elektroniczny zapłon ma odcięcie przy 10 000 o/min równych, nie 11. Przy 11k odcinają platynki.


108 gps na spawaku? Musiałbyś mieć strojenie rzędu 10500 - 11 000 o/min i 15z z przodu żeby tyle wykręciło, wtedy się zgodze. Sam mam znajomego który przy 60/5/3 osiągał 110 km/h na 15z, ale wtedy wydechowe było dźwignięte na 23.5mm, co wg. mnie jest już lekką przesadą, ale jednak ciągnęło to nawet jak na 60cc przy takim strojeniu i szło te faktyczne 110 km/h, zresztą ci co byli na scooter-riders na rozpoczęcie to widzieli czarno - zielonego simsona który wyjebał NS-1.

Przeróbka na głupie AoA1 za przeproszeniem gówno daje. Efekty dopiero są odczuwalne przy AoA2, które ma kolega wPyteGość. AoA1 tylko przy serii daje cokolwiek, prawda jest taka że strojenie w tych wydechach zmienia się tylko przy skracaniu długości kolanka, także prędzej uwieżę że "wPyteGośćiowi" leciało to 90 km/h, bo sam nie wie jakie ma przełożenia z przodu ( przy 16z było by to już możliwe), jeszcze jak miał okna przerabiane, czyli mógł mieć dźwignięte wydechowe, niż tobie na AoA1, chyba żeś konkretnie skrócił kolanko, wtedy to już by nie było AoA2 i w powinno to lecieć.

Mnie nie musicie uczyć, sami się uczcie.
I KONIEC OFFTOPU, SZKODA ŚMIECIĆ TU W TEMACIE, KOLEJNE TEGO TYPU WIADOMOŚCI BĘDĘ IGNOROWAŁ...




_________________

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
Simson S80


Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 22:03 przez szrot, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 wrz 2011, 19:03 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lip 2011, 12:54
Posty: 108
Lokalizacja: Ostrów
Pojazd:
Planujesz jeszcze coś w nim zrobić ?




_________________

:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy