Dzisiaj jest 27 paź 2024, 16:18



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Keeway F-act
Post: 19 maja 2009, 8:39 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
Witam kolegów! ;]

Niepokoi mnie pewna sprawa w moim keeway'u, otóż z tyłu od strony sprzęgła mam takie małe (wręcz minimalne) luzy na tej ośce od sprzęgła, całe sprzęgło się rusza w górę i w dół. Nie wiem czy tak to ma być, czy to już za duże luzy? wspomnę tylko ze przebieg skutera to prawie 9tys (8991km).

Nie wiem czy to wina łożysk? wymieniać ? czy tak troszkę jednak musi się to ruszać ?

aaa ;) i jeszcze takie coś, jak jest wałek od sprzęgła nie ? to ta końcówka się troszkę wyrobiła i luźno wchodzi do łożyska a podczas jazdy czasami jakby stuka/czy możne obija się o wnętrze łożyska), da się na to jakoś zaradzić? nadspawać i zeszlifować czy coś? czy cały wałek/końcówka jest już do wymiany?

Pozdrawiam! :)




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 11:23 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
Te luzy to normalka, są dlatego że wałek jest łożyskowany na jednym łożysku a nie jak w Minarelli na dwóch które znajdują się w środku przekładni. Łożysko które jest w pokrywie przekładni ma niwelować ten luz podczas jazdy dlatego tak to lata. Jest to jedna z głównych ale bardzo ważnych różnicach między Minarelli a Keeway\CPI. W dodatku fabrycznie na wałku jest jeszcze mały oring na końcu który ma też niwelować luz między łożyskiem a wałkiem. Ważnym jest aby pilnować stanu tego łożyska jak i stanu łożysk całego troque drive'a(talerzy sprzęgła). Moim zdaniem to nie wałek ma luz a poza tym, po co brać się od razu za wałek jak można zmienić same łożysko w pokrywie przekładni i raczej większe jest prawdopodobieństwo że to ono się wyrobiło, wałek jest zrobiony z twardego i dobrze zahartowanego stopu dlatego on raczej nie podlega aż takiemu zużyciu, nawet po takim przebiegu. Jeśli to jednak wałek to cały wałek jest do wymiany i na pewno wyszłoby cię to taniej niż napawanie oraz obróbka tej końcówki niż kupno nowego lub używanego z rozbiórki silnika.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 13:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
no tylko jest mały problem Tox, łożysko w obudowie przekładni już zmieniałem i teraz jest nowe, więc zostaje łożysko po drugiej stronie sprzęgła.

Nie orientujesz się może gdzie takie łożysko dostać i w jakiej cenie ? nawet nie wiem jakie ma numery...

...aha i gdzie dostane taki wałek sprzęgła ?(na wszelki wypadek gdyby łożysko nie pomogło...na mielochu nie widzę ;/) nie wiem jak on się profesjonalnie nazywa.


P.S: u kumpla tak to nie jęczy jak u mnie :/ nie wiem dlaczego....ma tego samego f-acta i z tego samego roku tylko mniejszy przebieg. Myślę ze jak narazie zacznę od łożyska




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 13:40 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
Numer łożyska będziesz miał jak odkręcisz dzwon i zdejmiesz całe sprzęgło, jak ściągniesz wszystko to powinieneś te łożysko widzieć. Z tym że wymiana tego łożyska wiąże się z rozbiórką całego silnika, całej przekładni, podobnie jak wymiana wałka. Chociaż możliwe że jakoś dałoby się te łożysko wyciągnąć chociaż wątpie bo bez wyciągnięcia wałka nic nie zrobisz, nie ma nawet jak dojść tam aby użyć ściągacza. Jak już byś rozebrał to może skusiłbyś się na polerkę całej skrzyni korbowej i na poprawę wszystkich kanałów którymi mieszanka idzie? Nie powiem o sobie bo nie wiem ale rzekomo się opłaca, zwłaszcza w Keeway'u. Na pewno przy okazji rozbiórki silnika bym go przepolerował ładnie i poprawił wszystkie kanały, taki mały porting, z mniejszym nastawieniem na poprawę osiągów ale z większym nastawieniem na zmniejszenie spalania, zawsze to jakaś oszczędność ;]. Przy okazji możesz skontrolować stan łożysk talerzy sprzęgłam, może tam coś jęczy\huczy.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 16:33 
***

Rejestracja: 02 paź 2008, 20:12
Posty: 564
Pojazd:
U mnie na wałku sprzęgła też jest taki luz jak napisał Tukan12 ale to podobno normalne , łożysko mi też huczy ale to co jest w pokrywie przekładni




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 21:25 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
no nie wiem, w najblizszym czasie wezme sie za rozbiorke tego walka razem z łożyskiem bo cholernie mnie to wkurza, jak sie jedzie kolo 65-70 to słychać dość mocno a przy 50km/h to kurde czuć te wibracje na skuterze :/ to jest chore...i w dodatku mnie towkurza.




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 21:39 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
No to raczej masz do wymiany łożysko w przekładni, oraz łożyska na sprzęgle, też mogły w sumie dostać trochę po d.upie od tych drgań.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 21:41 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
no możliwe, bo to w pokrywie już było wymieniane (200-300km temu? )

ToX możesz mi powiedzieć gdzie dostane takowe łożyska do keewaya? (jakieś linki jakbyś mógł :])




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 21:58 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
Najprościej chyba w sklepie z łożyskami. Idziesz z numerami łożysk i kupujesz jakie potrzebujesz. Proste, łatwe i przyjemne ;]. W Żorach masz np. sklep Inter Parts na ulicy Huloki 3. Ewentualnie z Żor możesz jechać do Rybnika, jest tam hurtownia łożysk Marat, http://www.marat.com.pl najpierw zadzwoń, dowiedz się czy mają, jeśli tak to jedź. To jest koło 12km, będziesz miał łożysko szybciej a i za benzynę mniej Ci wyjdzie ;]. Czasem nie ma sensu szukać i przepłacać w internecie a przypomnieć sobie że można pojeździć\pochodzić po sklepach i samemu sprawdzić co i jak.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 maja 2009, 22:02 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
aha ;), nie no bo myślałem, że to muszą być jakoś specjalnie wzmacniane czy cuś :] no to dzięki ;) jak to rozbiorę to poinformuje co z tego wynikło :)




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 maja 2009, 12:43 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
no i jednak ToX Twoja teoria się nie potwierdziła :/ to wałek jest wytarty, łożyska są wporząsiu, dzisiaj porozbierałem itp. Mam tutaj foty dla potwierdzenia, wałek się starł i obija lekko o ścianki łożyska w pokrywie, dlatego słychać takie właśnie stukanie podczas jazdy :/.

Proszę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na pierwszym i ostatnim zdjęciu widać takie wgłębienie na środku wałka.



No i teraz nasuwa się pytanie gdzie dostane taki wałek ? Oczywiście chce wymienić SAM wałek a nie całą przekładnię, bo całą przekładnię znalazłem za 239zł + przesyłka w jakimś sklepie internetowym [na pewno NIE allegro]. Jak on się językiem mechaników nazywa? bo szukałem troszkę na necie i jakoś nie umiem znaleźć :/




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing


Ostatnio zmieniony 23 maja 2009, 12:44 przez Tukan12, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 maja 2009, 12:53 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
O tu: http://www.karbownik.pl/cennik.php?nazwa_produktu=WA%A3EK+SPRZ%CAG%A3A+KEEWAY&kategoria=CZ%CA%A6CI+MOTOROWEROWE To że wałek się wytarł to tylko i wyłącznie Twoja wina bo najwyraźniej zatarło się łożysko w pokrywie a ty to olałeś i dopiero po jakimś czasie je wymieniłeś.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.


Ostatnio zmieniony 23 maja 2009, 12:55 przez ToX, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 maja 2009, 12:58 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
ale jednak miałem racje mmm? ;), tak olałem to szczerze mówiąc, i chyba jakiś czas łożysko troszke musiało stać w miejscu. Wymienię i powinno być dobrze




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 maja 2009, 13:10 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
Jeśli Ci to poprawi samopoczucie czy coś to tak, miałeś racje :P. W każdym razie na forach dostajesz porady z czego bodajże tylko 20% czy tam 30% są cenne, a tylko 10% rozwiązuje problem od razu. Jak można się domyśleć, reszta to same bzdury... Kiedyś przeczytałem takie statystyki w jakiejś gazecie, nie pamiętam jakiej. Aby zapobiec ścierania się tego wałka, może kapnij kroplę oleju na ten wałek jak już będziesz miał nowy, najpierw olej wyparuje zanim dojdzie do przytarcia.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 maja 2009, 13:34 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
a no i znowu wracam z pytaniem, tym razem dotyczącym tego wałka ->
Kod:
http://moto.allegro.pl/item643974580_walek_sprzegla_do_cpi.html


czy to w ogóle jest właśnie TEN wałek sprzęgła który mi sie....zepsuł ?

Jest on od cpi, czy to jest to samo co w moim keeway'u f-act ? czy bedzie mi pasował ? :) Bo nie mam 80zł na nowy... a ten może okazać sie dobry? ToX pomóż! I ktokolwiek kto się na tym zna :)



Obrazek



To jest zdjęcie tego wałka z tej aukcji, jak myślicie ? bedzie pasować ?
i jak oceniacie jego stan ?




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing


Ostatnio zmieniony 26 maja 2009, 13:35 przez Tukan12, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 maja 2009, 13:42 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
Wałek powinien pasować, to te same silniki. Jak poszukasz to na silniku i na gaźniku piszę CPI. Stan jest dobry, najlepiej jakbyś dostał zdjęcie tego frezu, frezu na dzwon i jeszcze fotkę gwintu, takie dokładniejsze żeby były aby dokładnie stwierdzić jaki jest stan tego wałka ale patrząc na niego mając tą fotkę to oceniam jego stan na bdb.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 maja 2009, 15:47 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
no i wysłał mi koleś foty, jak myślisz ToX może być ? mi sie wydaje,że jak za 10zł to nie jest źle.... napisz co myślisz :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek



i jak wrażenia? :roll:




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing


Ostatnio zmieniony 26 maja 2009, 15:49 przez Tukan12, łącznie zmieniany 3 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 maja 2009, 20:45 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
Wszystko wydaję się jak najbardziej w porządku, nic nie jest krzywe ani starte. Bierz ;].




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 maja 2009, 21:16 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 kwie 2009, 13:29
Posty: 246
Lokalizacja: Żory
Pojazd:
dzięki ToX ;) ratujesz mi dupcie ;) już zakupiłem, jak założe (o ile dam rade :D) to zdam relacje ;)

Pozdrawiam :}




_________________

Metrakit HM 70ccm
Yasuni C16
Malossi Multivar + 6gr
Dellorto 21mm [72]
S6 torque control [s6 red + docisk malossi white]
S6 WingCooler
Wał top Racing




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 cze 2009, 23:37 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2008, 18:06
Posty: 395
Lokalizacja: Szydłowiec
Pojazd:
Ja mam chyba podobny problem. Łożysko w pokrywie przekładni jest dobre, ponieważ jak ją zdjąłem to też to słychac. Luz jest jakieś 0,5cm. A ten dźwięk jest takie tsz, 3/4 obrotu koła dobrze i dalej tszy i tak w kółko. Jak sądzicie co może byc nie tak u mnie? Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy