Dzisiaj jest 27 paź 2024, 4:24



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 62  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 28 cze 2009, 17:01 
*

Rejestracja: 27 kwie 2009, 10:06
Posty: 125
Lokalizacja: Toruń
Pojazd:
No oczywiście, że możesz dawać za tyle czasu lakier właściwy (kolor). Tylko gdy lakier wyschnie, to przed nakładaniem lakieru właściwego bierzesz papier wodny ~800 i matujesz podkład, aby był całkiem gładki. Potem przejedziesz plastiki benzyną ekstrakcyjną i możesz za moment malować :wink: Tylko gdy nałożysz kolor, to na to bezbarwny kładź po ok. 30 minutach, aby tamten był jeszcze miękki... Lepiej zwiąże i będzie lepszy efekt :P Dawaj po 3 cienkie warstwy lakieru :)

Pozder




_________________

Pal gumę, nie duszę... ^^

Mój Speed:
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Peu ... ight/51529

http://www.bikepics.com/members/wolwik93/05speedfight/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 28 cze 2009, 22:30 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2009, 17:13
Posty: 59
Lokalizacja: RaDoM
Pojazd:
mam takie pytanie bede malowął skuterek na połysk pistoletem co musaze zrobic
Wpierw zmatowic jakim papierkim 180 bedzie doibrze a i co dalej mam robic??




_________________

zapraszam do komentowania

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kin ... iber/35578




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 29 cze 2009, 13:03 
*

Rejestracja: 27 kwie 2009, 10:06
Posty: 125
Lokalizacja: Toruń
Pojazd:
MACIE TUTAJ MÓJ PORADNIK... :) POWODZENIA.


Witam!!!

Na pewno nie jeden z Was myślał o poprawieniu wyglądu swojego skuterka. Jest wiele sposobów na tuning optyczny, a przede wszystkim sam kolor skutera. Ja miałem bardzo brzydki skuter, podrapany itp. Coś mnie natchnęło i postanowiłem pomalować swój skuter, pojechałem do lakiernika i wycenił mi pomalowanie na ok. 800zł. Złapałem się za głowę i po jakimś czasie postanowiłem, że sam pomaluję swój skuter. Przedstawię Wam teraz poradnik dotyczący pomalowania skutera samemu we własnym garażu.


Co będziemy potrzebować:

PAPIERY ŚCIERNE
- papier o gradacji 180 zwykły, ok. 2 arkusze
- papier o gradacji 600 zwykły, ok. 2 arkusze
- papier o gradacji 600 wodny, ok. 1 arkusz
- papier o gradacji 2000 wodny, ok. 1 arkusz

LAKIERY AKRYLOWE
- podkład, ok. 5 puszek 500ml (polecam firmę NOVOL lub CAR-REP)
- lakier właściwy (kolor), ok. 5, 6 puszek 500ml (w zależności od tego jak dużo będziemy malować i jakie grube warstwy kłaść) (polecam firmę tylko i wyłącznie MOTIP)
- lakier bezbarwny ok. 5 puszek 500ml (polecam firmę CAR-REP)

INNE PRZYDATNE RZECZY
- benzyna ekstrakcyjna, ok. 2l
- jeżeli ktoś ma pościerane elementy (plastiki) to przyda nam się szpachla najlepiej do plastiku (polecam firmę NOVOL) i szpachelki do nakładania jej
- maska lakiernicza zapobiegająca dostawaniu się szkodliwych substancji do organizmu
- pasta polerska grubo-ścierna (polecam tylko i wyłącznie pastę G3-Farecla)
- miękkie szmatki specjalne do polerki lakieru
- wosk, lub mleczko woskujące
- taśmy papierowe do obklejenia danej powierzchni, najlepiej wąska i szeroka
- szmaty jakieś stare niepotrzebne też mogą nam się przydać

Obrazek
Obrazek

Więc zaczynajmy!!!

PRZYGOTOWANIE ELEMENTÓW DO MALOWANIA PODKŁADEM
Pierwszym krokiem jest zdemontowanie plastików ze skutera i poodkręcanie lamp, kratek i innych dodatków. Po prostu plastik musi być „goły”. Następnie odrywamy wszystkie naklejki i pozostałości kleju po naklejkach zmywamy benzyną ekstrakcyjną. Teraz bierzemy sobie plastik na jakiś stół, czy coś takiego, aby było nam w miarę wygodnie, włączamy muzyczkę i zaczynamy szlifować. Na początek musimy zmatowić elementy, aby zetrzeć powierzchowną warstwę zwietrzałego już i starego lakieru. Ja zdzierałem starą farbę do gołego plastiku, ponieważ potem farba lepiej się będzie trzymać. Do tej czynności służy nam papier ścierny zwykły o gradacji 150. Trzemy do zera, aż będzie widać goły plastik (powinien być biały). Gdy uporamy się z papierem 150, to bierzemy do ręki papier zwykły o gradacji 600 i zacieramy do gładkiego rysy, które powstały w wyniku szlifowania papierem 150.

MALOWANIE PODKŁADEM
Gdy wszystko dokładnie wyszlifujemy i zmatowimy, to dokładnie czyścimy i odtłuszczamy plastik benzyną ekstrakcyjną. Następnie bierzemy do ręki puszkę z podkładem i mieszamy jej zawartość, potrząsając energicznie puszką przez ok. 2 minuty. Zaczynamy malować element, należy nakładać lakier w odległości 20cm od malowanej powierzchni. Pokrywamy element jedną cieniutką warstwą podkładu, potem po upłynięciu 15 minut nakładamy kolejną cienką warstwę przywiązując uwagę już do tego, czy element zaczyna być wszędzie zakrywany przez podkład (na rantach i we wnękach), przy malowaniu podkładem należy uważać, aby nie porobić żadnych zacieków, jednak gdy nam się coś takiego przytrafi to czekamy aż farba wyschnie i wyrównujemy powierzchnię tam gdzie zrobiliśmy zaciek papierem zwykłym o gradacji 600. Kiedy nałożymy drugą warstwę (cienką) to czekamy znowu ok. 15 minut i po upływie tego czasu nakładamy kolejną cienką warstwę. Na każdym elemencie czynność powtarzamy analogicznie jak wyżej. Zostawiamy plastiki na noc do wyschnięcia, aby podkład dobrze stwardniał.

Obrazek
Obrazek

PRZYGOTOWANIE ELEMENTU POD MALOWANIE LAKIEREM WŁAŚCIWYM
Na drugi dzień po nocy podkład już mamy twardy i możemy zabrać się za matowanie podkładu pod kolor (lakier właściwy). Nalewamy sobie do wiadra wodę, bierzemy papier wodny o gradacji 600 i wkładamy go do wiadra z wodą, aby troszkę nam namiękł. Zaczynamy matować element okrężnymi ruchami co chwilę maczając papier w wodzie. Matujemy podkład do gładziutkiej powierzchni. Należy tutaj uważać, aby nie przetrzeć się do gołego plastiku, ale gdy to się stanie na jakimś małym punkcie to nie martwcie się, bo nic się nie stało takiego poważnego. Gdy wyszlifujemy element wodnym papierem 600 to odstawiamy go gdzieś na bok, aby wysechł i gdy wyschnie to bierzemy benzynę ekstrakcyjną i szmatą przecieramy element w celu usunięcia zabrudzeń.

MALOWANIE LAKIEREM WŁAŚCIWYM
Kiedy już wyczyścimy element, to przystępujemy do malowanie kolorem. Mieszamy puszkę farby jak poprzednio (przez 2 minuty). Tutaj najlepiej jest malować w temperaturze powyżej 25˚C, ponieważ wtedy lakier nam ładnie się rozlewa i wiąże ze sobą. Puszkę trzymamy w odległości ok. 20cm od danej powierzchni. Zaczynamy nakładać lakier cienkimi warstwami (trzy warstwy w odstępach po 15, 20 minut), uważamy aby nie narobić zacieków i aby malować w miarę czystym miejscu, gdzie niema zbyt dużo kurzu. Do malowania musimy mieć czysto. Gdy nałożymy lakier trzema cienkimi warstwami, to odstawiamy element do wyschnięcia na noc i możemy iść do domku odpocząć.

MALOWANIE LAKIEREM BEZBARWNYM
Bierzemy pomalowany wcześniej element na kolor i nic już nie robimy z opcji czyszczenia z brudu, ponieważ element nie jest tłusty (jak nikt go nam nie wybrudził), ewentualnie przecieramy go suchą szmatką w celu usunięcia kurzu. Mieszamy lakier bezbarwny tak jak inne farby (ok. 2min miksując). Oczyszczamy sobie powierzchnię, na której będzie leżał element (aby nic nam się nie poprzyklejało do bezbarwnego lakieru) i zaczynamy malowanie. Nakładamy clar cienkimi warstwami w odstępach po 10 minut, nakładamy 2 lub 3 warstwy. Gdy pomalujemy element lakierem bezbarwnym to odstawiamy go najlepiej w najcieplejsze miejsce, ponieważ lakier nam się ładnie rozleje i będzie miał wysoki połysk.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

SCHNIĘCIE LAKIERU
Odstawiamy pomalowane świeżo plastiki na tydzień w ciepłe miejsce, ponieważ lakier musi maksymalnie stwardnieć. Możemy po tygodniu założyć plastiki i umyć skuter, oraz nawoskować i jeździć, natomiast jeżeli chcemy mieć ładny efekt lustrzany to przechodzimy do następnego punktu „polerowanie lakieru”.

POLEROWANIE LAKIERU
Po tygodniu, kiedy lakier już wyschnie i dobrze stwardnieje możemy zabrać się za nadawanie połysku naszym plastikom. Bierzemy sobie element na stół (najlepiej położyć na szmatę, aby nie porysować), bierzemy wiadro z wodą i matujemy lakier bezbarwny papierem wodnym o gradacji 2000. Matujemy tak, aby nie było na nim wżerów, ale również musimy to robić delikatnie, aby nie przetrzeć się do lakieru właściwego. Gdy zmatujemy element dokładnie, to bierzemy szmatkę do polerki lakieru i zwilżamy ją w wiadrze z wodą. Wyrzynamy z nadmiaru (nie za mocno) i nakładamy pastę polerską G3 (możemy zarówno na szmatkę jak i na element, tylko nie nakładajmy zbyt dużo) i polerujemy. Polerujemy okrężnymi ruchami, w jedną i w drugą stronę, tak aby uzyskać połysk i efekt lustra. Polerujemy tak wszystkie elementy. Gdy wypolerujemy plastiki można je delikatnie przemyć mokrą szmatką z białych zacieków po paście polerskiej. Kiedy wszystko zrobimy możemy powoli zacząć składać skuter.

KOSMETYKA NADWOZIA
Gdy złożymy skuter już do kupy, to należy go umyć. Myjemy go wodą z płynem do naczyń, a jeżeli ktoś ma szampon samochodowy z woskiem to myjemy tym szamponem. Potem wycieramy skutera do sucha i zostawiamy aby do końca wysechł. Po wyschnięciu bierzemy wosk, albo mleczko nabłyszczająco-woskujące i nakładamy na skuter po czym polerujemy szmatką do połysku (używać zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu wosku). Gdy to wszystko zrobimy, to możemy już śmigać pomalowanym skuterkiem!!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS. Te zdjęcia, to mój skuter :P

DOBRE RADY
- najlepiej malować w ciepłym pomieszczeniu, temperaturze coś ok 28 stopni Celsjusza
- w pomieszczeniu musi być czysto i jak najmniej pyłu i kurzu
- po każdym położeniu warstwy lakieru wietrzymy przez moment pomieszczenie, aby się nie zatruć
- malujemy spokojnie, bez nerwów i dokładnie, jeżeli nie czujemy się na siłach, to nie róbmy tego, ponieważ idzie zepsuć efekt

Pozdrawiam i życzę udanego malowania!
kamil1993

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie malowania to piszcie gg 10425541 :wink:




_________________

Pal gumę, nie duszę... ^^

Mój Speed:
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Peu ... ight/51529

http://www.bikepics.com/members/wolwik93/05speedfight/


Ostatnio zmieniony 29 cze 2009, 13:06 przez kamil1993, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 lip 2009, 17:35 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 maja 2009, 13:10
Posty: 630
Lokalizacja: okolice Pszczyny
Pojazd:
zamierzam pomalowac swój skuter pistoletem ( nie jakimis sprayami)

może podacie jakiś dobry podkład do plastiku ;))
baze mam zamiar dac metalik ;>




_________________

NRG MC2 BUDOWA MIDRACE
piaggio-nrg-mc2-by-dejmon94-budowa-midrace-t338427.html

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2009, 19:07 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 maja 2009, 16:43
Posty: 153
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd:
Siema chcę pomalować pokrywę i kopkę na srebrny metalik w tej chwili wygląda ona tak:
Obrazek
nie mam pojęcia jak to zrobić może mi ktoś dokładnie opisać jak to zrobić? czym i jak zedrzeć starą farbę i jak przygotować pokrywę do malowania i jaki środkami malować? najlepiej bym prosił o opis i jakieś linki allegro albo coś do potrzebnych rzeczy,kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać :/ ....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2009, 20:51 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lip 2009, 17:27
Posty: 854
Lokalizacja: Łańcut
Pojazd:
elo, będe malował boczek w skuterze już po szpachli i jest wyszlifowane i zmatowione papierem 400, zamierzam malować sprayem ponieważ mam idealnie dobrany. Przetrzeć to drobniejszym papierem? macie jakieś rady co do malowania sprayem?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lip 2009, 10:54 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2009, 10:09
Posty: 270
Lokalizacja: Krotoszyn wlkp
Pojazd:
Piter770, Idziesz do lakierniczego i prosisz o papiery wodne 240,350,600,800,1000 i nimi szlifujesz stary lakier. Potem podkład i właściwy.
szymekMBK, Przejedź jeszcze 600,800 i 1000.




_________________

CUSTOM Piaggio NRG
zapraszam wszystkich
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=17308




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lip 2009, 13:19 
*

Rejestracja: 27 kwie 2009, 10:06
Posty: 125
Lokalizacja: Toruń
Pojazd:
800 i 1000 już nie rób, bo będzie za drobno. Pod lakier daj tylko 600 i starczy.




_________________

Pal gumę, nie duszę... ^^

Mój Speed:
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Peu ... ight/51529

http://www.bikepics.com/members/wolwik93/05speedfight/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lip 2009, 14:23 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 maja 2009, 16:43
Posty: 153
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd:
gumis-adam pisze:
Piter770, Idziesz do lakierniczego i prosisz o papiery wodne 240,350,600,800,1000 i nimi szlifujesz stary lakier. Potem podkład i właściwy.
szymekMBK, Przejedź jeszcze 600,800 i 1000.


i po kolei tymi papierami jakie wypisałeś? i jaki kolor tego podkładu ma byc? taki na jaki będę malować właściwym? i jak bym chciał na metalik to najpierw podkład potem (czarny albo srebrny) i na niego bezbarwny czy jak? żeby metalik był....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lip 2009, 17:32 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2009, 10:21
Posty: 638
Pojazd:
Mam pytanie. Ile wynisołoby malowanie czachu pługu, lewego boczku oraz raczki pasażera na oryginalny kolor Gilery? Czarny tylko czacha czerwonaA? Tak około?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lip 2009, 22:36 
*

Rejestracja: 27 kwie 2009, 10:06
Posty: 125
Lokalizacja: Toruń
Pojazd:
Tak około..? Hmm... W 300zł powinieneś się zmieścić chyba :)




_________________

Pal gumę, nie duszę... ^^

Mój Speed:
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Peu ... ight/51529

http://www.bikepics.com/members/wolwik93/05speedfight/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 lip 2009, 15:38 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2009, 10:21
Posty: 638
Pojazd:
A to super, zostanie na wario :P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 lip 2009, 21:18 
*

Rejestracja: 25 kwie 2009, 16:47
Posty: 185
Lokalizacja: Stg
Pojazd:
witam widzieliście kiedyś albo znacie opinie na malowanie skutery lakierem ?? jak to wygląda czy to trzyma jak to zrobić by dobrze wyglądało proszę o pomoc z góry dzięki




_________________

......::::::Malaguti f12reacing ::::::......... było i mineło :(
.......::::Rex RS450::::........ nowy shit do zabawy
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=676518#676518
UWAGA!!! Św. Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje św. Piotrowi!!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 lip 2009, 22:12 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2009, 17:13
Posty: 59
Lokalizacja: RaDoM
Pojazd:
A jak zmatowałem juz plastiki papierkiem 150 .I daje na to szpachluwke natryskowa do pistolet na to podkałd i lakier bedzie tobrze??




_________________

zapraszam do komentowania

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kin ... iber/35578




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 lip 2009, 22:34 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2008, 23:20
Posty: 1644
Lokalizacja: Szamotuły
Pojazd:
tomusi1992 pisze:
widzieliście kiedyś albo znacie opinie na malowanie skutery lakierem ?
Każdy skuter jest malowany lakierem. Czym chcesz malować??




_________________

VW Golf II by jasiu226

Obrazek

Obrazek

ObrazekPiszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 lip 2009, 11:22 
*

Rejestracja: 25 kwie 2009, 16:47
Posty: 185
Lokalizacja: Stg
Pojazd:
mi chodziło a malowanie sprayem




_________________

......::::::Malaguti f12reacing ::::::......... było i mineło :(
.......::::Rex RS450::::........ nowy shit do zabawy
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=676518#676518
UWAGA!!! Św. Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje św. Piotrowi!!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 lip 2009, 11:35 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lut 2009, 22:14
Posty: 286
Lokalizacja: Kraśnik
Pojazd:
tomusi1992 pisze:
mi chodziło a malowanie sprayem


Zobacz stone wczesniej jest tam speedfight pomalowany sprayami




_________________

Obrazek
http://bikepics.com/members/szwedo22/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 lip 2009, 11:57 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 maja 2009, 13:10
Posty: 630
Lokalizacja: okolice Pszczyny
Pojazd:
otóż zdarłem stary lakier foto w linku
http://img31.yfrog.com/i/ssa50411.jpg/

i co dalej jaki podkład ??




_________________

NRG MC2 BUDOWA MIDRACE
piaggio-nrg-mc2-by-dejmon94-budowa-midrace-t338427.html

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 lip 2009, 12:15 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lut 2009, 22:14
Posty: 286
Lokalizacja: Kraśnik
Pojazd:
szary albo bialy albo przeźroczysty zwiekszajacy przyczepnośc na to




_________________

Obrazek
http://bikepics.com/members/szwedo22/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lip 2009, 10:10 
Zbanowany

Rejestracja: 27 cze 2009, 23:01
Posty: 39
Lokalizacja: okolice Zambrowa
Pojazd:
sluchajcie mam podklad akrylowy plus utwardzacz ale jest gesty strasznie z czym moge go rozrobic? z normalnym rozpuszczalnikiem czy musze naginac specjalnie do sklepu lakierniczego?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 62  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy