Dzisiaj jest 27 paź 2024, 12:21



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 62  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 15 lip 2012, 11:55 
****

Rejestracja: 20 lis 2011, 19:43
Posty: 1321
Lokalizacja: Gryfino
Pojazd:
Jak pomalowac porowatą podłoge. Chodzi mi że ten materiał nie jest jednolity. Szpachel w te pory czy jak?




_________________

TGB r50x - http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1911845#1911845

Ogień na tłoka!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 16 lip 2012, 14:56 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2012, 15:28
Posty: 247
Lokalizacja: Strzelin
Pojazd:
kup rozpuszczalnik nitro i porządnie odtłuść nałóż podkład i pomaluj kolorem z 2 warstwy i na koniec klar także z 2-3 warstwy pory w większości się wyrównają ale aby nie było po nich śladu zetnij nadmiar klaru aż do wyrównania powierzchni papierkiem wodnym od 1000 jeśli dotrzesz się do koloru uzupełnij klar
trzeba pamiętać aby odtłuszczać bardziej ostrym rozpuszczalnikiem bo technologia wykonania tych plastików wymaga zastosowania smarowania form
są dostępne podkłady do plastików w aerozolu ale zazwyczaj są nie wiele warte
lepiej kupić w puszce lub mieszalni i jeśli to konieczne dodać uplastyczniacz gdyż plastiki porowate są z innego materiału niż reszta karoserii moto czyli z PP a karoseria z ABS




_________________

Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia
Jednak zdarzają się czasami drobne trudności
które trzeba rozwiązać




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 lip 2012, 19:16 
*

Rejestracja: 12 lip 2012, 16:14
Posty: 132
Lokalizacja: Bratian
Pojazd: generic cracker
Mam zamiar pomalować skuter ale nie mam pojęcia więc uświadomcie mnie trochę . Chcę pomalować skuter (ma trochę rysek) ale mam niebieski i chcę zmienić kolory ( felgi też) ile razy muszę malować jaką farbą, taką w puszce w spreju no i le mnie to mniej więcej uczyni




_________________

Kupię tłumik stage 6 pro replica

Robię podwyżki do skuterów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 lip 2012, 19:56 
*

Rejestracja: 12 lip 2012, 16:14
Posty: 132
Lokalizacja: Bratian
Pojazd: generic cracker
Można pomalować siedzenie z czarnego na biel




_________________

Kupię tłumik stage 6 pro replica

Robię podwyżki do skuterów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 lip 2012, 6:45 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2012, 15:28
Posty: 247
Lokalizacja: Strzelin
Pojazd:
co do siedzenia to da się to zrobić specjalnymi farbami do skaju które się nie wycierają lub kupić białe obicie
jeśli chcesz pomalować cały motorek aerozolem kup farby lepszej jakości Np. DupliColor są dość dobrej jakości i nieźle kryją a i paleta barw jest taka jak w autach
na zmianę barwy malować musisz minimum 2 razy pierwsza to takie raczej zapylenie całości i dopiero normalna warstwa i jeśli ominiesz jakieś miejsce to nie poprawiaj od razu zaczekaj aż farba wyschnie i dopiero nakładaj następną
pamiętaj aby pozbyć się rysek bardzo drobnym papierkiem na mokro najlepiej od 600 do 1500




_________________

Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia
Jednak zdarzają się czasami drobne trudności
które trzeba rozwiązać


Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 18:48 przez jobi, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2012, 17:56 
*

Rejestracja: 30 lip 2012, 23:14
Posty: 21
Pojazd:
Witam. Mam takie pytanie czy jak bym chciał malować cały skuter. To podkład muszę dawać pistoletem czy sprejem ? A i czy jak by powstały zacieki to można je jakoś usunąć ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2012, 18:18 
*

Rejestracja: 13 maja 2012, 20:45
Posty: 14
Pojazd:
wojtek999112, Podkład i lakier sprayem jeżeli chcesz malować sprayem, nie musisz używać pistoletu ( jeżeli o to ci chodziło ). Zacieki o ile się nie mylę to papierem ściernym. :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2012, 18:58 
*

Rejestracja: 30 lip 2012, 23:14
Posty: 21
Pojazd:
Dzięki :) Czyli da się naprawić tym papierkiem jak mi coś nie wyjdzie :) Ale jaki 1000, 2000 ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2012, 19:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2012, 15:28
Posty: 247
Lokalizacja: Strzelin
Pojazd:
po pomalowaniu będziesz musiał lekko przetrzeć podkład papierkiem około 1000 na mokro aby zlikwidować luźne naloty ale pamiętaj tylko aby zmatować lakier przed malowaniem i odtłuścić powierzchnię




_________________

Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia
Jednak zdarzają się czasami drobne trudności
które trzeba rozwiązać




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2012, 20:22 
*

Rejestracja: 30 lip 2012, 23:14
Posty: 21
Pojazd:
Wiem wiem :) Ale zastanawiam się jeszcze nad tym czy malować szprejem czy pistoletem (który musiał bym kupić...)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2012, 20:37 
*

Rejestracja: 30 lip 2012, 23:14
Posty: 21
Pojazd:
A czy jak bym chciał malować na czarny mat i biały mat albo metalik to wolno potem dawać na to lakier bezbarwny bo czytałem że na mat się nie daje :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2012, 20:48 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2011, 16:33
Posty: 185
Lokalizacja: Mazowieckie
Pojazd:
Siema :)
Chce pomalować dwie felgi 10cali lagi i pokrywe przekładni na biało :)
chcer wiedzieć jak to wszystko zrobić pożądnie oczywiscie ile mnie to mniej wiecej wyniesie jakiej firmy kupić wszystko i ile tego kupić :) z góry dzięki za odpowieć :)




_________________

Hubertuss napisał/a:
Jak zrobić glębę przy TGB/Pegasus?
Venom9STI napisał/a:
Rozpędź się, wejdź w zakręt i przedni hebel na fulla


Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 20:48 przez the daro F1, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 sie 2012, 20:51 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 maja 2012, 18:23
Posty: 55
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski
Pojazd:
Witam chce pomalować skuter z kolega kolega juz to robił na swoim skuterze i wyszło mu oke tylko lakier nie ma tego połysku dal podkład czerwony spray i lakier czy coś zrobił źle ja chce aby skuter miał taki lakier ze można sie odbić a nie cos typu mat jak jemu wyszło a spray zwykły za 12 zł aaa i jakbym chciał malować sprężarka to o jaka farbę zapytać w sklepie??




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 sie 2012, 18:18 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2012, 15:28
Posty: 247
Lokalizacja: Strzelin
Pojazd:
wojtek999112, pistoletem jest lepiej farbę kupisz w sklepie tyle ile tego potrzebujesz a i z precyzją malowania będzie mniejszy problem bo można ustawiać strumień farby i na to dajesz bezbarwny
każdy metalik trzeba pomalować lakierem bezbarwnym bo będzie się ścierał a jeśli chodzi o to że może wyjść lekko matowy to się nie przejmuj tylko kup z połyskiem i po pomalowaniu go wypoleruj pastą lekko ścierną
lakiernicy korzystają w pierwszej kolejności z papieru ściernego o bardzo wysokiej gradacji aby ściąć wierzchnią warstewkę lakieru co go wyrównuje a potem nabłyszczają pastą lekko ścierną lub korzystają ze specjalnych past o różnej gradacji

farby które są teraz produkowane zazwyczaj są bardzo miękkie i łatwo je uszkodzić dlatego jest nakładany na nie bezbarwny

co do malowania matu to nie ma problemu daje on lepszą przyczepność dla wierzchniej warstwy




_________________

Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia
Jednak zdarzają się czasami drobne trudności
które trzeba rozwiązać




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 sie 2012, 21:24 
*

Rejestracja: 30 lip 2012, 23:14
Posty: 21
Pojazd:
A jeśli swój chciałbym pomalować tak http://img690.imageshack.us/img690/5257/czarnytw.png to ile musiał bym musiał kupić ml lakieru (do pistoletu ) ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 sie 2012, 22:54 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 cze 2012, 16:43
Posty: 45
Pojazd:
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... 13#1925613




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 sie 2012, 19:19 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 cze 2012, 16:43
Posty: 45
Pojazd:
Odebrałem plastiki i nałożyłem szpachle na pospawane miejsca, wygładziłem(są drobne ryski).

Jaki będzie efekt jeśli nałożę na to kilka warstw:
http://moto.allegro.pl/motip-podklad-ak ... 12970.html

A na podkład:

http://moto.allegro.pl/motip-lakier-bia ... 13112.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 sie 2012, 19:36 
*

Rejestracja: 30 lip 2012, 23:14
Posty: 21
Pojazd:
Myślę że powinno być lepiej aczkolwiek biały białemu nie równy :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 sie 2012, 0:22 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2012, 15:28
Posty: 247
Lokalizacja: Strzelin
Pojazd:
jeśli już to kupuj podkład szary lae nie na allegro w sklepie nie zapłacisz za przesyłkę lakier biały to RAL czyli uniwersalny robią w jednym odcieniu lakiery samochodowe mają nabity numer na dekielki lub puszcze
na drobne ryski jest szpachla natryskowa i najlepiej brać taką pod pistolet w aerozolach często warzą się z innymi lakierami i robią wiele problemów
kilka warstw lakieru pokryje ryski ale korzystanie z dodatkowej warstwy klaru daje większą pwność i dodatkową ochronę




_________________

Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia
Jednak zdarzają się czasami drobne trudności
które trzeba rozwiązać




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 sie 2012, 11:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 cze 2012, 16:43
Posty: 45
Pojazd:
Witam szukałem dzisiaj u mnie w mieście jakiegoś odtłuszczacza, pytałem o benzynę ekstrakcyjną i nic nie było. Tylko w lakierniczym był, ale się skończył. Gośc polecił mi zwykłą benzynę. Co się może stać jak nie odtłuszczę?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 62  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy