Dzisiaj jest 19 wrz 2024, 17:40



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 paź 2009, 14:49 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 cze 2009, 0:09
Posty: 194
Lokalizacja: Gabryelin
Pojazd: Kymco Super 9
Witam :wink: Od dłuższego czasu męczy mnie myśl czy owe sprzęgło wymienione wyzej bedzie pasowało do Super 9. Widziałem to sprzęgło w ktorymś sklepie internetowym bodajze na skuter centrum i w ofercie części do Kymco Super 9 było wymienione. Na dzień dzisiejszy w zadnym w sklepie internetowym nie moge go znaleść(pojawiło się nie tak dawno na racing planet ale juz nie ma). Teoretycznie wymiary sprzęgła sie zgadzają ale jak wyjdzie w praktyce?? Mechanik powiedział mi ze kazde sprzegło 107mm podejdzie ale z pozoru jestem taki ze musze miec wszystko napisane czarno na białym ze to sprzęgło jest przeznaczone do Super 9-tki. Drugie moje pytanie czy ono nie jest do skuterów klasy Racing? Kurcze pomóżcie mi bo juz nie wiem co zakupić a bardzo chciałbym mieć to sprzęgło.




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=25392


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 12 paź 2009, 12:16 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 16:51
Posty: 131
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
Mechanik ma rację, każde 107mm podejdzie, i nie ma "specjalnie|" przeznaczonego sprzęgła do super 9, no chyba że standardowe, więc bierz nie marudź ;)
Nie ma czegoś takiego jak sprzęgło racingowe, każde ze sprzęgieł ma możliwość regulacji za pomocą sprężynek, czy też w inny sposób zaprojektowany przez producenta.
Z reguły im droższe sprzęgło, tym lepszej jakości okładziny, wykonanie, technologia.
Możesz brać śmiało, ale zestrojenie może być trochę skomplikowane, to sprzęgło jest przeznaczone raczej dla znawców.


Ostatnio zmieniony 12 paź 2009, 12:50 przez baraqs, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 paź 2009, 13:21 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 12:24
Posty: 451
Lokalizacja: P do en kreska
Pojazd:
Racingowe to jest tylko z nazwy. Dobre "racingowe " sprzęgło określają twarde okładziny tzn. Im bardziej są twarde okładziny to tym więcej mocy powinno sprzęgło przenosić na koło .Np Polini g2 jest sprzęgłem sportowy i przy cylku 70cm3 spisuje się wyśmienicie a regulacja jest boska lecz przy 50cm3 już tego nie widać tzn 50cm3 nie ma siły ciągnąć i dość ciężko wyregulować to sprzęgło . Więc decyzja należy do ciebie :lol:




_________________

City Raider Club Poznań !
www.skuter.org!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 paź 2009, 17:06 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 cze 2009, 0:09
Posty: 194
Lokalizacja: Gabryelin
Pojazd: Kymco Super 9
leonid pakas pisze:
Np Polini g2 jest sprzęgłem sportowy

Sprzęgło Polini 2G jest sprzęgłem racingowym. No nie chce sie kłócić i jeśli zle mówie to mam nadzieje ze obejdzie sie bez krzyku. Tak samo jak i Malossi Delta, Hebo typu R jest do skuterów ktore przeszły wiekszą metamorfoze i są duzo mocniejsze. Tak wiec pytam bo nie chce zeby w efekcie koncowym wyszło na to że silnik nie bedzie krecił na sprzegle Stage 6.




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=25392




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 paź 2009, 17:34 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 12:24
Posty: 451
Lokalizacja: P do en kreska
Pojazd:
Przyjrzałem się teraz na scooter attack i są dwie wersje tego sprzęgła jedno jest w normalnej wersji a drugie w Racingowej i właśnie to pierwsze szybciej by podeszło do twojej prawie seryjnej s9 bo znowu ta wersja high end'owa miała być za twarde okładziny i wgl byś jej nie wyregulował ;).




_________________

City Raider Club Poznań !
www.skuter.org!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 paź 2009, 17:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 cze 2009, 0:09
Posty: 194
Lokalizacja: Gabryelin
Pojazd: Kymco Super 9
Tak, bo są trzy wersje tego sprzęgła, wiec pisz konkretnie o ktore Ci chodzi :)




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=25392




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 paź 2009, 17:55 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 12:24
Posty: 451
Lokalizacja: P do en kreska
Pojazd:
Dokładniej to już sam się pogubiłem ;D. chodziło mi o to sprzęgło http://en.scooter-attack.com/shop/artik ... navigation

Do góry po lewej stronie masz taką tabelkę i tam masz to sprzęgło w częściach high end & racing parts znowu w dziale gear box jest to samo sprzęgło tylko ,że to sprzęgło występuje w 2 odmianach zwykła "STG6 torque control " i w wersji "STG6 torque control MKII" i właśnie ta druga wersja ma twardsze okładziny to jest tak samo jak z tym sprzęgłem Hebo tylko na końcu nazwy różnią się nazwą .. (jedno ma w nazwie na końcu N a drugie R i zależnie od nazwy dostajemy twarde albo miękkie okładziny) .

@edit na twoim miejscu zastanowił bym się jeszcze nad w/w Hebo >> http://www.racing-planet.pl/scootertuni ... 6d4f6f4517




_________________

City Raider Club Poznań !
www.skuter.org!


Ostatnio zmieniony 12 paź 2009, 17:57 przez leonid pakas, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 19:22 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 cze 2009, 0:09
Posty: 194
Lokalizacja: Gabryelin
Pojazd: Kymco Super 9
Witam ;] Dzis załozyłem to sprzęgło, myślałem że zmiany bedą widoczne i to na korzysc lecz jest przeciwnie. Obecnie mam rolki 9g sprężynki białe Stage6 i biała centralka Malossi. Ze startu to moze jest treoche lepiej poźniej skuter dostaje muła ale to pewnie przez te cieżkie rolki choc i nie wykluczam regulacji gaźnika ale pomijajac to dalej kiedy skuter pokona tego "muła" wkreca sie do wysokich obrotów 9.100/9.200 tysięcy a predkosc przy tym to zaledwie 80km/h. Ja mam takie pytanko czy tymi ciężarkami można dociążyć sprzęgło dzięku czemu ta prędkość się zwiększy a skuter nie bedzie sie wkrecał na takei obroty ?? Pomóżcie




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=25392




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy