Dzisiaj jest 03 maja 2024, 16:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 gru 2013, 17:03 
*

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:29
Posty: 2
Pojazd: skuter
Witajcie!

Chciałbym znależc tutaj podpowiedż co jeszcze mogę stuningowac w moim skuterze?

Posiada; Wydech Technigas RS2,cylek Arisal 70 cm,wariator malosi multiwar,rolki 8g,moduł zapłonowy odblokowany i z mniej istotnych pasek wzmacniany,dysza chyba 19 ta co byla w wyposażeniu skutera.Z tuningu jestem średnio zadowolony[robiony w ASO we Wrocławiu]skuter dośc zrywny i mocny ale po zastosowaniu modulu odblokowanego mam wrażenie jak wchodzi na obroty okolo 7000 to czuc drzenie całego skutera jakby częsci fabryczne nie wymienione typu wal, łożyska itp lada chwila mialy się rozpaść,rozpędza się srednio V-max okolo85 km/h-co moglibyście mi doradzić-przebieg bardzo mały około5000 km

fundusz na dalszy tuning 1500 pln

Pozdrawiam!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 26 gru 2013, 18:18 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
silnik to AC ? w AC są chyba krótsze przełożenia masz jakiś obrotomierz , (jakie kręci) jaka centralna bo rolki 8g to sporo, gaźnik seryjny (14) , bo jak to lc to tuning wyjątkowo nieudany , powinien do 100 ciągnąć bez cudowania , może to sprawa regulacji napęd ,gaźnik , wcale nie jest tak łatwo poczytaj sobie kolegów czasami szlag trafia a niby powinno latać




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2013, 18:52 
*

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:29
Posty: 2
Pojazd: skuter
Kymco to super lc,spreżyna na pewno nie seryjna bo orginał mam w zapasie tak do konca to nie wiem co tam wsadzili w ASO.Tak w ogóle to skuter bardzo zrywny przy starcie ze świateł, ale co do prędkości to rozpędza się powoli ale nie to mnie nie daje spokoju tylko to wibrowanie lub drżenie jakby metaliczny odgłos od strony silnika jeżeli wchodzi na obroty powyzej 7000 i tak sobie myslę czy nie trzeba by wymienic wału na sportowy ,sprzęgła na lepsze,lożysk,itp-czy może gaznik? ,co do dysz to w komplecie były dwie jedna większa druga mniejsza a może jakiś inny setup ?,filtr powietrza seria..

Pozdrawiam!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 gru 2013, 19:19 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
To musisz posprawdzać co i jak ( sprężyna) powinien ładnie ciągnąć do maxu , gaźnik przydałby się większy , sprzęgło seryjne jest dobre wymiana na śportowe :mrgreen: niewiele da a może pogorszyć , filtr powietrza daje radę , wał i łożyska ( chyba japońskie NTN) sporo wytrzymają to nie chińszczyzna ja mam 70 malossi już 15tyś km i 2 sezony moduł odblokowany i luzów nie ma, żle poskładasz i krócej wytrzymają niż fabycznie montowane , jakie obroty kręci podczas przyśpieszania , ogulnie to spaprali albo coś z tymi airsalami nie tak bo to nie pierwszy przypadek że słabo jedzie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 gru 2013, 0:03 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
Szczelność ,szczelność i regulacja ,podstawą. Jak tylko złożone jak trzeba ,uszczelnione i wyregulowane to musi chodzić !




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sty 2014, 17:29 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2010, 11:28
Posty: 755
Lokalizacja: Łowicz
Pojazd:
Mój Boże, dawno tu nie wchodziłem ale tragedia. Airsal i rolki 8g? OBroty 7 000? On takich nawet nie powinien widzieć tragedia... jak to ma siędobrze rozpędzać na takich mulastych obrotach... Daj rolki 4,5 - 5,5 g maks.

https://www.youtube.com/watch?v=vc5lu-9FfZY

Tak powinno jeździć Kymco na Airsalu, a wy marudzicie że słabo jak wkładacie rolki 8g....




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=654504#654504 Ruszył po awari! FILMIK>20<

http://www.youtube.com/watch?v=vc5lu-9F ... e=youtu.be

Kymco Super 9 Racing!! The fastest on Poland^^




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sty 2014, 19:38 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:44
Posty: 1516
Pojazd: C4
Ja na seryjnym cylku miałem lepsze osiągi.
Zmień wydech, bo ten co masz to do Airsala nie pasuje




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 sty 2014, 11:07 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2010, 11:28
Posty: 755
Lokalizacja: Łowicz
Pojazd:
No ja tak samo na seryjnym cylu miałem lepsze, a potem ludzie mówią ze Kymco to gówno maks tuning i jedzie 85...




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=654504#654504 Ruszył po awari! FILMIK>20<

http://www.youtube.com/watch?v=vc5lu-9F ... e=youtu.be

Kymco Super 9 Racing!! The fastest on Poland^^




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy