Dzisiaj jest 04 paź 2024, 21:43



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 24 lut 2014, 21:17 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lut 2014, 20:28
Posty: 3
Pojazd: Yamaha Aerox
Witam.

Mam pewien problem z moją Yamahą Aerox 2007r., przebieg 15000km.. Mianowicie, gdy jest zimny to do 40km/h jedzie wręcz idealnie, ale od 40km/h do 60km/h ma małego "muła". Po przejechaniu około 1 kilometra, i ponownego jechania od 0km/h do 40km/h jedzie tak samo jak wcześniej, ale od 40km/h ma muła, rozpędzi się do 50 km/h i zwolni do 35km/h i jedzie tak cały czas. Wymieniałem w nim łożyska, czyściłem gaźnik, filtr, wymieniałem sprężynę centralną, wyjąłem jedną rolkę, ale do 40km/h pasek się ślizga, a później ma też trochę muła, ale się rozpędzi i od 70km/h jedzie już do 85km/h normalnie. Proszę o pomoc!

Setup:

Wydech: leovince zx
Sprzęgło: polini
Sprężyna centralna: Stage6 Strong
Sprężynki: niebieskie
Dzwon: Stage6 Wingcooler
reszta: oryginał


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 24 lut 2014, 21:19 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:14
Posty: 2609
Lokalizacja: Lubelskie.
Pojazd:
Jak to wyjełeś jedna rolkę?! :shock:
Zmień rolki na lżejsze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lut 2014, 16:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lut 2014, 20:28
Posty: 3
Pojazd: Yamaha Aerox
Wyjąłem jedną, żeby sprawdzić czy może być od za ciężkich rolek, bo nie miałem żadnych do regulacji :D . Ale chyba to nie od rolek, bo kupiłem go w czerwcu, 2013r. i jeździł dobrze, a dopiero na jesieni zaczął mulić się, a nic nie ruszałem przy nim no i nie jestem pewny czy to na pewno od rolek :/ A muł robi się po przejechaniu 1 km więc... (na wszystkich rolkach) :D
Czy może być to też wina tłoka? Może jest przegrzany? Albo pierścienie są słabe. Bo mi kiedyś zbiorniczek wyrównawczy na zgrzewie pękł i płyn się wylał i trochę pojeździłem może z 10 km, bo nawet nie zauważyłem tego :/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 lut 2014, 16:01 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2013, 11:34
Posty: 2773
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: BMW Z3; Yamaha Aerox 09
sopel320 pisze:
Albo pierścienie są słabe. Bo mi kiedyś zbiorniczek wyrównawczy na zgrzewie pękł i płyn się wylał i trochę pojeździłem może z 10 km, bo nawet nie zauważyłem tego



Ja sam przejechałem z 20km ze xle podpiętymi weżami do pąpy wody (mechanik sie pomylił), ale wtedy było zimno i nic się nie stało, później sie dopiero lampka zapaliła. JA bym stawiał, ze to moze być wina paska, zobacz w jkim jest stanie i najszybciej zmień tą sprężynę centralną ma stage6 medium




_________________

*Yamaha Aerox* 09'
-_DR Evolution 70,
-_Dellorto 19mm,
-_Zawór membranowy Tec Sport,
-_Stage6 R/T Oversize wariator kit,
-_Stage6 Pro Replica Chrom,
-_Polini for Race 3G,
-_Hebo Manston Wing,
-_Pasek Stage6 Pro,
-_SKF C4 metal.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy