Dzisiaj jest 06 paź 2024, 19:28



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 07 sty 2015, 22:19 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
Ostrowidz, zarzuć linkami bo motrofroce tylko sport widze a nie racing, wydech pro tzn s6 pro ? a czym się różni pro replica od pro ?

ps. mogłem napisać w pierwszym poście, może być cylek pod LC ! do karteru przecież się nie różni, nagrzewnice z jakiegoś peugota przymierzałem i pasuje nawet, zrobić tylko popmpe i wsio.. planuję wstawić pompę od paliwa od samochodu, przystosowana jest przecież do ciągłej pracy i z pewnością będzie wydajna...
nagrzewnica nie jest duża, wpasowała by się idelanie pod siedzenie, za nogami..
Obrazek




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 07 sty 2015, 22:27 
*

Rejestracja: 08 gru 2014, 19:53
Posty: 56
Pojazd: Gilera Runner
Pro replica dobra jest pod serie lub poziom Sport , a wydech S6 pro to już poziom wyżej , jest mocniejszy i sporo droższy . Dla Ciebie styknie pro replica żeby cieszyć się jazdą . A jeśli miałbym kupowaać S6 pro to bym wolał nowego yasuni r , ta sama kasa .
Co do MKII , też słyszałem że to szit , ponieważ ma cienką warstwę nikasilu i wiele osób poleca kupić MKI używkę niż MKII nówkę . Z cylindra Stage 6 streetrace i podobne cenowo też będziesz zadowoolony . Sam mam ten cylinder i wydech S6 pro repilce , gaźnik 21 mm od S6 BE , wario sport pro , sprzęgło sport pro , wszystkie te bajery mogę polecić . Wzrost przyspieszenia i v-max jest taki , że aż gęba się cieszy ;) .


A przewód kttróy odbierze ciecz z cylindra jak wyprowadzisz ? co pompy elektronicznej to jest kwestia taka jak aku to zniesie , pompa z auta raczej długo nie pociągnie na akumulatorze ze skutera i jego ładowaniu . Temat wykonalny , ale jeżeli nie robisz dużych przelotów jednorazowo to nie wiem czy to ma sens , na AC też zrobisz fajny tunning .

Chłodnica , schowana za plastikami to nie jest chyba dobry pomysł i może być problem z chłodzeniem, lepiej jakby była z przodu za kołem albo nad lampą .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sty 2015, 22:34 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
Tom_WrK, no przy takim secie to ci się nie dziwie że ci się gęba cieszy... :/
S6 pro z tego co patrze nie jest dużo droższy od s6 pro replica jeśli patrzeć w chromie itp.. nastawiłem się na to mk2 bo dużo filmików jest jak roxy na tym cylku latają, wiadomo rox to nie pg/ z 94 ale chyba wiadomo że na pewno będzie dobrze chodzić..

-- 07 sty 2015, 23:34 --

Tom_WrK pisze:
Chłodnica , schowana za plastikami to nie jest chyba dobry pomysł i może być problem z chłodzeniem, lepiej jakby była z przodu za kołem albo nad lampą .

przecież nie przykryje jej plastikami XD ten kołnierz co jest pod nogami miałem plan wstawić siatkę, a w podłodze jest spora przestrzeń i myślałem tam wsadzić jakieś rury które by łapały powietrze z przodu, tam jest też dużo miejsca, pompka pomką, są pompy motorforce nie takie strasznie drogie specjalnie do sqtów

Tom_WrK pisze:
A przewód kttróy odbierze ciecz z cylindra jak wyprowadzisz ?


tzn.. przecież można normalnie wypuścić wąż drugi nie ? przecież ciecz nie leci przez karter..




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sty 2015, 22:52 
*

Rejestracja: 08 gru 2014, 19:53
Posty: 56
Pojazd: Gilera Runner
Tom_WrK pisze:
A przewód kttróy odbierze ciecz z cylindra jak wyprowadzisz ?


tzn.. przecież można normalnie wypuścić wąż drugi nie ? przecież ciecz nie leci przez karter..[/quote]

A jak ciecz idzie w siilniku p/g ? Przecież nie ma kolanka w dolnej częsci cyla , żeby pominąć temat karterów .

Generalnie moża walczyć z tematem , ale może nie warto generować kosztów i zrobić tuning na AC .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sty 2015, 23:03 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
oka :D jak radzisz.. ale masakra z tym cylkiem.. narazie to bd na tym coś próbował.. muszę w ogóle poskładać wszystko do kupy.. kartery za mną leżą jeszcze w smarach uwalone.. ehh
radźcie jakie części w w miarę przystępnych cenach dokładać do niego :)




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sty 2015, 23:18 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
switelolo124, a nie wolisz złożyć go na serii? Teraz zrobić go jak najtaniej w granicach 100-150zł żeby jeździło w miarę dobrze na serii a nastepnie odkładać na tuning




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sty 2015, 23:51 
*

Rejestracja: 08 gru 2014, 19:53
Posty: 56
Pojazd: Gilera Runner
Jest zima , więc tak czy inaczej nie jeździ , a może a lato dało by radę coś zmontować szybszego ;) .

Jakim budżetem możesz dysponować w czasie najbliższym lub trochę dalszym , tak realnie ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 sty 2015, 16:53 
*****

Rejestracja: 02 lip 2013, 20:46
Posty: 2015
Pojazd: Piaggio NRG Mc3
switelolo124, Co do cylka to chodziło mi o ten ;) http://shop.mieloch.pl/szukaj.bhtml?q=MF27.14041
I można te kartery przerobić na ciecz i to spokojnie ;) Chodź jest dużo roboty bo trzeba i króciec wody samemu ogarniać i co do pompy to polecam Boscha ;) Daje radę :D Chodź skoro nie robisz tras to Ac może zostać ;) I co do cyla to na pewno nic z S6 bym nie brał , jak już to tylko Malossi , Polini , Top Performace ;) Tu bym wybierał :D
Tom_WrK, I nie porównuj S6 do Yasuni R bo pomiędzy nimi jest przepaść jeśli chodzi o moment obrotowy i moc uzyskaną ;) Zdecydowanie wolałbym z tej 2 S6 PRO ;)




_________________

NRG mc3 SPORT ! DR.EVO 71cc + Stage6 PRO !! Dzieje się cały czas ! Wpadaj !
http://forum.mieloch.pl/post2399786.html#p2399786
https://www.facebook.com/pages/Black-Piaggio-NRG-by-Ostrowidz-FULL-SPORT/606394792772355?ref=hl




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 sty 2015, 18:51 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
malaguti-f12 pisze:
switelolo124, a nie wolisz złożyć go na serii? Teraz zrobić go jak najtaniej w granicach 100-150zł żeby jeździło w miarę dobrze na serii a nastepnie odkładać na tuning

szczerze, robię pół na pół, patrz cylek mogłem zrobić szlif i kupić tłok, miałem rms, ale w tej cenie kupiłem maloska sport więc tak, chcę zrobić ten szlif na 48 i znaleźć najtańszy ale nie najgorszy tłok, aby mi to zostało na trochę.. wydech seria będzie pordzewiała za 50zł z olx i praktycznie reszta też seria.. bo aktualnie nie mam kasy..

Tom_WrK pisze:
Jest zima , więc tak czy inaczej nie jeździ

4t jeszcze w ramach, i jeździ :D lubie w zimę poszaleć :D ale to mało ważne teraz..

Tom_WrK pisze:
Jakim budżetem możesz dysponować w czasie najbliższym lub trochę dalszym , tak realnie ?


jest to tak, jestem jeszcze w szkole, praktykant i na miech mam około 200 plus zawsze coś "da się wysępić" więc na miesiąc mam pewne 200.. ale nie na ten, tą wypłatę oddaje dziewczynie bo mi pożyczyła na zakupy.. w czasie jakiegoś miesiąca wpadnie z 500zł bo siostra mi przyśle iphona żebym sobie go sprzedał.. więc to tak teraz widzę.. a dalej nie wiem, rodzice strasznie chcą żebym prawo jazdy zrobił ale ja nie chce, nie potrzebne mi.. więc poświęcam wszystko teraz na skuta..

Ostrowidz pisze:
Chodź skoro nie robisz tras to Ac może zostać ;

tras może nie bardzo, ale na pewno będzie mnie kusiło przepiłować już poskładany motorek na Vmaxie gdzieś.. ale to wytrzyma..

Ostrowidz pisze:
I co do cyla to na pewno nic z S6 bym nie brał , jak już to tylko Malossi , Polini , Top Performace ;) Tu bym wybierał


Rozumiem.. też tak mówią z airsalem co po niektórzy ale widzę i tak że większość z was ma rację i wolę się tego trzymać :)
Ostrowidz pisze:
Zdecydowanie wolałbym z tej 2 S6 PRO ;)

nie chcę jaśka, nie wiem czemu ale w srocze oczy wpadła mi marka stejdż six i chce mieć wydech od nich, więc też wolę PRO :)

Prośba, podeśle mi ktoś właściwy link do tłoka na to 48mm ? zrobię szlif i chcę tłok.. ale nie za 300.. może być chiński, byle by wytrzymały był.. a szlif będzie moim zdaniem dobry, zakład robi wszystko planowanie głowic, spawania bloków, aluminium i szlify trafiają właśnie tam.. z całej okolicy, nawet z kielc.. dużo ludzi mu ufa więc i ja spróbuję :D

ps nie wiem czy wam pisałem, idzie do mnie wał z łożyskami, seria wał i łożyska skf, muszę dokupić uszczelniacze i gaźnik 21mm do cylka, to będzie priorytet, razem z wałem przyjdą plastiki chłodzenia, cewkomoduł i puszka filtra powietrza.. tylko dwóch rzeczy braknie do odpalenia..




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie


Ostatnio zmieniony 09 sty 2015, 19:57 przez switelolo124, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 sty 2015, 22:39 
*

Rejestracja: 08 gru 2014, 19:53
Posty: 56
Pojazd: Gilera Runner
Zasadniczo to trzeba by zrobić tak : podjechać do tego zakładu z cylindrem i zapytać na ile są w stanie Ci zeszlifować cylinder i jaki masz kupić tłok dokładnie pod ten szlif . Kupujesz tłok i jedziesz do nich z cylkiem i tłokiem a oni pod to robią szlif . Co do chińskich tłoków to jest loteria , albo będziesz latał albo będzie Ci puchł .

Masz tu tłok meteor do malossiego 70 . Rozmiarem z linku sie nie sugeruj , to tylko przykładowy link . Chodzi o to , że za 140 zł masz markowy tłok i gwarantuje Ci , że będziesz latał i obejdzie się bez kupowania nowego cylindra . Co do szlifu na 48 mm to kto Ci tak powiedział , że masz tak zrobić ? tak czysto teoretycznie pytam . Jeżeli dziewczyna pożycza Ci hajs na Twoją pasję , to pozazdrościć takiej kobiety ;) .

http://www.skutercentrum.pl/tlok-meteor ... kymco.html

Ja polecam Stage6 , już z pro replicy bedziesz zadowolony ;) .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 sty 2015, 19:26 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
Tom_WrK pisze:
Zasadniczo to trzeba by zrobić tak : podjechać do tego zakładu z cylindrem i zapytać na ile są w stanie Ci zeszlifować cylinder i jaki masz kupić tłok dokładnie pod ten szlif . Kupujesz tłok i jedziesz do nich z cylkiem i tłokiem a oni pod to robią szlif .


Byłem z cylinder, fachowiec obejrzał i tak powiedział właśnie, żebym kupił tłok i dopiero podbił i on zrobi szlif do tego :)

Tom_WrK pisze:
Co do szlifu na 48 mm to kto Ci tak powiedział

Sam tak wymyśliłem, powiem ci że dość głębokie są rysy a chce mieć nową gładź, bez skaz żebym sam ją dotarł itp.. :)

Tom_WrK pisze:
Jeżeli dziewczyna pożycza Ci hajs na Twoją pasję , to pozazdrościć takiej kobiety ;) .


A no dziękuje :) Kobieta cud :D
Co do wydechu, tak będe się trzymał S6, ale jaki kupię to będzie zależeć od finansów :)
Co do tłoka, faktycznie.. nie jest dużo a tłok firmowy.. będe składał kabone :D

Dziś zamówiłem uszczelniacze motorforce, 2 wlepki bo mi się spodobały, nakrętkę z koronką i zabezpieczeniem na tylne koło, i poszło 67zł aż :/

ale ja tłuk jestem, nie przyszło mi do głowy nawet na allegro poszukać -.-
http://allegro.pl/tlok-kompletny-meteor ... 41628.html

-- 13 sty 2015, 20:26 --

Mały up :) Uszczelniacze do wału motorforce i nakrętka do tylnego koła wraz z zawleczką plus dwie wlepki s6 i dwie gratis. (wiadomo reklama musi być.. )
Obrazek




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 sty 2015, 23:44 
*

Rejestracja: 08 gru 2014, 19:53
Posty: 56
Pojazd: Gilera Runner
Działaj działaj , mam nadzieje , że zrealizujesz wszystkie swoje plany ;) .Też kupuje w www.shop.mieloch.pl ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 sty 2015, 15:25 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
A dziękuje za wsparcie :)
PS oszukali mnie.. sklep mnie nawet oszukuje :( uszczelniacze niby miałby być motorforce itp a dostałem.. KOK -.- ehh trudno nie będe się już z nimi tam kłócił, dowiedziałem się że szef na praktykach może mi załatwić corteco po zniżce, więc 15zł jakoś przeboleje :)




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 sty 2015, 18:22 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
Tom_WrK pisze:
KOK to bardzo dobry uszczelniacz


czytałem gdzieś tutaj że nie bardzo jest, porównywalny do serii ale nie mam teraz wyboru :)




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 sty 2015, 22:48 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 8:49
Posty: 2257
Lokalizacja: Kasinka Mała/krk
Pojazd: Bmw e82
Tuningowe uszczelniacze :lol: :lol:

Nie no ciekawych rzeczy się można dowiedzieć na tym mielochu :mrgreen:




_________________

facebook.pl/weldonespawmichalak
Spawanie TIG. MAG . MMA - aluminium, stal nierdzewna, stal czarna itp




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sty 2015, 11:44 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
No żebyś wiedział :D gdzieniegdzie to idzie takie cuda wyczytać... xD




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sty 2015, 12:30 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:48
Posty: 377
Pojazd: piaggio typhoon
Fajny projekcik, niby nic wielkiego ale dobrze sie czyta, zapalu tez nie brakuje a to najwazniejsze. Powodzenia.




_________________

Chcesz wiedzieć czym jeżdże?

https://www.facebook.com/typhoon.il/?fref=ts




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sty 2015, 15:21 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
Dziękuje :) Faktycznie nic wielkiego, ani nie wysokobudżetowego ale przynajmniej coś swojego że tak to wyrażę.




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sty 2015, 17:10 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 8:49
Posty: 2257
Lokalizacja: Kasinka Mała/krk
Pojazd: Bmw e82
I to jest wlasnie najwiekszy problem, ze ktos pisze takie bzdury a potem gimbaza świeci takimi bzdetami po internecie i nazywa sie "mechanikami"
Pozdrawiam :roll:




_________________

facebook.pl/weldonespawmichalak
Spawanie TIG. MAG . MMA - aluminium, stal nierdzewna, stal czarna itp




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 sty 2015, 16:20 
*

Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:40
Posty: 65
Lokalizacja: Łagów/k Kielc
Pojazd: Baotian swap P/G
trochę sie zgubiłem Michalak, do której wypowiedzi nawiązujesz ?




_________________

.:ShadowNight:. na Fejsie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy