Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 18:37



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 lip 2015, 15:48 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
siema mam malaguti f12 wczoraj jeździłem około 40min po lesie z kolegą razem ważymy ok 120 odstawiłem skuter na 20 min chciałem go odwieźć 0,5km zatrzymałem się po przejechaniu 250m gasł , przerywał sprawdziłem czy paliwo jest i było ale w filterku ja popchałem 100m i zapalił i jakoś dojechałem , czasami jeszcze próbował gasnąć jak wróciłem zrobiłem dziure w filterku pompy paliwa żeby lepiej paliwo łapał bo w baku zostają 2setki których nie wyłapuje obejrzałem filterek i pompke paliwa i czysto dźiś była identyczna sytuacja tylko jeździłem po dużo gorszych drogach górki , rżysko gałęzie i troche zwykłej drogi około 1h jazdy też paliwa w filterku paliwa nie było dolałem litra i nadal się nie wypełniał pchałem do domu 300m tym razem go nie zapaliłem dopiero kiedy wróciłem do domu zapaliłem na 5sek i zgasł , pomocy co to może być?

cyl 70cc china
gaźnik 21mm
wydech gianelli silencers
łożyska i uszczelniacze na wale nowe nwm jakie(wyciągnięte z 2 silnika)
nowy zawór membranowy też nwm jaki jakiś czerwony
cała nowa przekładnia tylna (skrzynia) (bardzo dużo to dało skuter ma dużo lżej)
:ups:




_________________

Motór


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 26 lip 2015, 17:35 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Gaźnik mógł zaciągnąc jakiegoś syfu z baku mimo że masz filtr paliwa i jeździsz na oparach .Zacznij od rozebrania gaźnika i wyczyszczeniu go , jeśli masz filtr z papierowym wkładem to do wymiany ,jeśli z mosiężnym to trzeba go przedmuchac sprężonym powietrzem.Wypadałoby też wyczyścic bak.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lip 2015, 21:50 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
Dzięki :) sprawdzę rozmyślałem nad tym i pare osób mi o tym mówiło ale wczoraj tak było myślałem że przejdzie tak to bym zrobił wczoraj a jak wiadomo w niedziele się nie robi :|

-- 28 lip 2015, 21:50 --

odnawiam temat dziś rano nalałem 1,5 l i przejechałem jakieś 30km i wyjeździłem do czystego baku potem przed wieczorem wpadła benzynka :) nalałem 0,5l i było fatalnie skuter nie ssie paliwa wyciągałem filtr na pompce paliwa , kombinowałem skuter przejechał 200m na pełnym i zaczyna gasnąć




_________________

Motór




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 lip 2015, 2:28 
******

Rejestracja: 21 lip 2012, 15:21
Posty: 3190
Lokalizacja: Dęblin
Pojazd:

Ostrzeżenia: 1
Nie przegrzałeś go przypadkiem albo nie zatarłeś?




_________________

Aprilia SR Factory - była
Aprilia Habana Custom - jest
Yamaha WR 125 X - była
VW Scirocco 76' Mk1 Cabrio - jest
Toyota Celica V GTi 16v - była
Honda Civic VI HB - była
Mitsubishi Eclipse 2G RS - był
Honda Civic VI HB - jest
Honda Prelude V VTi - jest




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 lip 2015, 9:12 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
nie możliwe sprawdzałem cylinder, tłok , pierścienie stan idealny chodzi tu o paliwo

-- 29 lip 2015, 9:12 --

dziś rano jeździłem sytuacja się na chiwlę ogarnęła przejechałem na spokojnie 30km wyjeździłem paliwo do końca odstawiłem go , przed wieczorem nalałem 0,5l na ssaniu ledwo zapaliłem paliwa nie chce ssać na wolnych obrotach i po przejechaniu 50m zgasł potem wyciągnąłem filter na pompce paliwa i po przejechaniu 150m zaczął gasnąć odpuściłem na chwile gaz i dalej jadę i tak co 150m muszę odpuszczać gaz żeby nie gasł




_________________

Motór




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 lip 2015, 9:44 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Jak ma się gaźnik napełniac jak w baku sucho?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 lip 2015, 13:44 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
n0ooRt pisze:
Jak ma się gaźnik napełniać jak w baku sucho?

akurat była benzyna ale już Ok :D wyjąłem bak w środku był spód korka takie plastikowe kółko wyjąłem i wymieniłem korek akurat miałem bo nie dawno kupiłem drugą malagę zatartą na wale i cylu na części wyczyściłem porządnie cały bak , wymieniłem filter paliwa brudny był , i ustawiłem gaźnik pod dobrym kątem bo prawie leżał i nie mógł się otwierać zaworek pływakowy , wymieniłem uszczelkę na pompce paliwa i od razu wszystko pięknie śmiga (napisałem to wszystko jakby ktoś miał taki problem




_________________

Motór




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy