Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 9:57



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 23 lut 2016, 20:16 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 maja 2011, 21:35
Posty: 44
Lokalizacja: Chojnice
Pojazd:
witam mam problem z silnikiem minarelli horizontal nowy wał uszczelniacze cylinder no całe bebechy i załozyłem cylinder stage6 mk2 racing jezdziłem dwa trzy tygodnie i motor coraz ciezej odpalał czasami w ogóle nie chciał chodzić i tak do teraz i mam pytanie do was co moze byc przyczyna według mnie kompresja jest membranki są w miare ok gaznik działa rozebrałem cylinder wyglada dobrze nie ma zadnych rys motor chodzi zapala jesli przytkam mu gaznik i trzymam reką przytanego jak puszcze po paru sekundach zgasnie masa też jest jakieś sugestie ????


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 23 lut 2016, 20:45 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sie 2010, 16:05
Posty: 583
Lokalizacja: Poddębice
Pojazd: Aprilia sr factory
Sprawdź zimeringi.




_________________

Mój projekt hamownia http://forum.mieloch.pl/motorynka-simron-70cc-zielony-szatan-pomiar-hamownia-10-koni-t415495.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lut 2016, 21:19 
*

Rejestracja: 18 paź 2015, 15:47
Posty: 161
Pojazd: VW Passat 1.9/Quad Honda 180
Sam już sobie odpowiedziałeś. Jak przytkasz ręką to chodzi, czyli problem z mieszanką. Przytykając ograniczasz mu dostęp powietrza. Sprawdź filtr powietrza, czy nie jest przytkany czy uszkodzony (wkład i obudowa).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lut 2016, 21:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 maja 2011, 21:35
Posty: 44
Lokalizacja: Chojnice
Pojazd:
simeringi sprawdze ale raczej sa ok były nowe nabite miesiac temu , co do drugiej odpowiedzi hm przecież skutery tez chodza bez filtra powietrza powinien chodzić działać , wyciagnołem gaznik z speeda i zamonowałem u siebie i skuter odrazu zapalił chodził ze 20 minut i zgasł i znów nie chce zapalać i jes to samo a gaznik był wyregulowany pod 70 malossi sporta w speedzie wiec raczej problemu z mieszanka nie ma przytkanie gaznika bardziej skłania mnie do myslenia , ze cylinder tworzy zby małe podcisnienie i nie zaciaga sam paliwa a jak go zatkam to ma duzo ławiej i chodzi macie jeszcze jakieś sugestie juro sprawdze manometrem cisnienie w cylindrze , jaki powinnien być prawidłowy stopien sprezania w cylindrze na mk2 racing na jednym pierscieniu stage6 r/t macie jeszcze jakieś sugestie miał ktoś podobny problem ???




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lut 2016, 19:34 
*

Rejestracja: 18 paź 2015, 15:47
Posty: 161
Pojazd: VW Passat 1.9/Quad Honda 180
Jeśli byłby wyjechany cylinder czy tłok, bądź pierścienie to miałbyś spore problemy z zapalaniem jeśli to 2T. Bez filtra powietrza motorek może pochodzić na wolnych obrotach, a jak zaczniesz go wkręcać to się przymuli i zgaśnie. Zostaw podciśnienie i zdejmij wężyk paliwowy, pokop kopajke albo pokręć rozrusznikiem i zobacz czy z węża dobrze leci paliwo. Może być kranik walnięty czy przewód paliwowo/powietrzny. A jak ci nie odpala to daj mu paliwo przed świecę, jeśli zapali to problem jest po stronie układu paliwa (od membrany po kranik). Ja miałem podobne problemy gdy zacinało się ssanie i był walnięty kranik, a jak mi zaczął strzelać i odpalać kiedy chciał to poszedł uszczelniacz pod magnetem. Jest jeszcze opcja, że puchnie ci tłok i wtedy motorek ci gaśnie i nie chce przez chwilę odpalić puki nie ochłonie. Robisz mieszankę czy masz dozownik? Jeśli tak to zobacz czy dostaję olej do benzynki.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 mar 2016, 23:35 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
paliwa za mało, to jest pewne, zbyt mała dysza,zapchany gaźnik, lub też kranik do wymiany




_________________

Motór




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy