Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 10:25



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 mar 2016, 22:15 
*

Rejestracja: 17 lut 2016, 14:57
Posty: 7
Pojazd: Aprilia Amico 50 2T
Witam. Mam problem ze skuterem w postaci nie schodzącego rezo. Na moim miejscu 99% uzytkowników by sie cieszyło z takiego efektu. Moja konfiguracja : Minarelli Vertical 50cc cylinder po szlifie oryginał seria, tłok japoński sportowy prox, membrany tec króciec tec 21mm , wydech spawak na idealny wzór stage 6 pro replica 2, rolki 6g, sprezyna centralna medium, gaznik 12 dellorto. Wszystkie częsci maja przejechane góra 20km. Problem jaki mnie nurtuje to, to jak startuje prawie z rezo , osiąga je , rozwija maksymalne obroty prędkosć koło 50km/h i koniec , mozna trzymac 1/5 manetki i jedzie na tym rezo a zwiekszenie manetki nie powoduje żadnej reakcji z wyjątkiem przy pełnym otwarciu przyduszenia odrobine skutera. Czemu tak sie dzieje ? Za lekkie rolki jeszcze skoro seria ? Kiedyś na tym setupie przed zatarciem lecial 95km/h na seryjnym obecnie zapchanym wydechu. Chce osiągnąc taki efekt jak to jest w innych skuterach ze osiągaja rezo , rolki jakby sie dalej otwieraja , spada z obrotow , nabiera prędkości i znów rezo i wtedy ciągnie do końca. Czy mam zwiekszyć wage rolek np na 7-9gram?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 09 mar 2016, 22:47 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2014, 13:24
Posty: 673
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd: Aprilia Sr50
daj dysze o 10 większą i zobacz co się stanie ;) ewentualnie jeżeli na tych samych ustawieniach kiedyś było ok, to przeczyść dyszę ;)




_________________

Zapraszam! ;)
projekt-aprilia-sr-red-black-2001-morini-by-pszemek-t414714.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2016, 22:57 
*

Rejestracja: 17 lut 2016, 14:57
Posty: 7
Pojazd: Aprilia Amico 50 2T
Gaźnik świezo czyszczony złożony na nowej komorze pływakowej, dysza jest aż za duza bo 85 chyba albo 92 , kolega ma 65 w PG 70cylek stage 6 pro replice 2 ( od niej sciagnałem wymiary ) i 105 leci rwie ciagle na koło i vmax dla niej to kilka sekund i nie brakuje paliwa.

-- 09 mar 2016, 22:57 --

Pompka podciśnieniowa z filterkiem też nowa , jutro przymocuje telefon tak aby objał gaźnik i paliwo w przezroczystym wężyku. Ciekawi mnie czy przy tym rezo nie brakuje mu paliwa dlatego dalej nie reaguje na manetke. Moze węzyk o za małym przekroju.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2016, 23:18 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2014, 13:24
Posty: 673
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd: Aprilia Sr50
to że kolega tak ma, nie oznacza ze i Ty tak będziesz miał. Jest to kwestia regulacji gaźnika, ponieważ kiedy jest za mało paliwa w stosunku do powietrza, silnik wbija na wyższe obroty (tak samo jak dostajesz lewe powietrze). Ja proponuję założyć dyszę 100 i zobaczyć co się będzie działo, ale zrobisz jak będziesz chciał.




_________________

Zapraszam! ;)
projekt-aprilia-sr-red-black-2001-morini-by-pszemek-t414714.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 mar 2016, 20:20 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
przemo dobrze gada, posłuchaj go :)




_________________

Motór




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy