Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:44



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 sie 2019, 17:36 
Witam :arrow:
Dellorto PHBG 19mm DS V2, rozumiem że po zakręceniu śrubki składu mieszanki powinien gasnąć? :?: U mnie na odwrót, bo obroty wzrastają :roll: . Na zakręconej śrubce obroty są najwyższe. Na wolnych obrotach świeca czarna, na wysokich brązowa. Śrubka od obrotów prawie do konca zakręcona zeby chodził. Jaką dysze wolnych obrotów zastosować?, mniejszą czy większą? :P Odkręcając śrubkę od mieszanki w dellorto zwiększam dawkę paliwa czy powietrza? :|

Dysza wolnych: 45
Główna: 80
Filtr stożek malossi e5 box
Iglica najwyżej (najniższy ząbek)
70cc malossi sport


Z góry dziękuje za pomoc :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
   
 
 


Offline
Post: 12 sie 2019, 19:15 
*

Rejestracja: 11 cze 2019, 9:43
Posty: 21
Pojazd: Yamaha EW50 Slider

Ostrzeżenia: 1
Gaźniki dellorto PHBG posiadają śrubę mieszanki, nie powietrza. Więc wkręcając ją zmniejszasz ilość paliwa dostarczaną do silnika na wolnych obrotach.

Spróbuj opuścić iglicę o jeden ząbek i sprawdź jak jest wtedy z śrubą na wolnych obrotach oraz sprawdź jak silnik wkręca się na obroty (reaguje na dodanie gazu).
Jeśli to nie pomoże spróbuj z mniejszą dyszą wolnych obrotów.

Pamiętaj, że zmiana dyszy wolnych obrotów może również wpłynąć na pracę silnika na całym zakresie obrotów więc po zmniejszeniu dyszy wolnych obrotów upewnij się, że mieszanka jest nadal odpowiednia w górnym zakresie RPM. Zakładam, że po zmniejszeniu dyszy wolnych obrotów będziesz musiał dać większą dyszę główną oraz niżej iglicę.

Daj znać jak poszło :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 sie 2019, 23:13 
Dzięki za odzew :mrgreen: . Gdy opuszczę iglicę to na średnich obrotach nierówno pracuje i nie zmienia to reakcji na śrubkę mieszanki, zamówiłem już dyszę wolnych obrotów 40 i 35, zobaczę jak to wtedy będzie wyglądać, faktycznie dysza 80 dla 70cc wydawała mi się jakaś przymała, więc raczej trza będzie ją zmienić po zmianie dyszy wolnych (dobrze że mam już zestaw dysz głównych :roll: )

ps. prawda to że po zakręceniu śrubki składu mieszanki powinien gasnąć/zmniejszyć obroty?




Na górę
   
 
 
Offline
Post: 13 sie 2019, 13:10 
*

Rejestracja: 11 cze 2019, 9:43
Posty: 21
Pojazd: Yamaha EW50 Slider

Ostrzeżenia: 1
Po idealnym dobraniu rozmiaru śruby wolnych obrotów silnik powinien mieć najwyższe obroty gdzieś w okolicach wykręcenia śruby mieszanki o 2 pełne obroty (mniej więcej) i obroty powinny zmniejszać się po kręceniu śrubą w obie strony od tej pozycji.

Przy idealnym ustawieniu tj. przepustnica możliwie jak najniżej i zasilanie silnika w większości jeśli nie tylko przez kanał wolnych obrotów silnik może ale nie musi gasnąć po całkowitym wkręceniu śruby. Przy dużym wykręceniu śruby najpewniej zawsze będzie gasł.
Doradzam nie skupiać się na tym czy silnik gaśnie czy nie ani na kolorze świecy na wolnych (ważne tylko by nie była biała).
W przypadku skutera najbardziej istotne jest by miał odpowiednią mieszankę na najwyższych partiach obrotów oraz by dobrze się wkręcał na obroty, a wolne obroty wg mnie ważne by ustawić tak by łatwo odpalał i równo chodził po rozgrzaniu (np. nie gasł na światłach).

A dysza 80 dla 70cc może być odpowiednia, zależy też od filtra powietrza, wykonania cylindra oraz wydechu. :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy