Dzisiaj jest 12 paź 2024, 0:20



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 03 sty 2010, 15:12 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
Witam wszystkich mam do zaprezentowania moje Malaguti Crosser CR1 (Franco Morini) wyglądało ono tak :

Obrazek

Niestety silnik zaczął się często psuć więc sprzedałem na części i teraz jest tak:

Malaguti Crosser Swap Minarelli Horizontal:

Mechaniczne:

:arrow: Kartery Polini Evolution II [Porting] <jest>
:arrow: Łożyska i simmeringi Stage6 HQ Teflon <jest>
:arrow: Wał Doppler Racing HPC <jest>
:arrow: Cylinder Polini Evolution II [Porting] <jest>
:arrow: Zapłon Polini/Malossi/Stage6
:arrow: Subframe Samoróbka <jest>
:arrow: Zawór Membrany Malossi MHR Big Valve <jest>
:arrow: Spacer (klin) Samoróbka <jest>
:arrow: Króciec Motoforce 24-28 mm <jest>
:arrow: Gaźnik Dell'orto PHBL 25mm <jest>
:arrow: Gazbox Malossi MASCI Viton <jest>
:arrow: Filtr Polini Airbox <jest>
:arrow: Wariator Malossi MHR <jest>
:arrow: Korektor Malossi MHR
:arrow: Pasek Malossi X-Kevlar Overrange
:arrow: Sprzęgło Tec Evo Racing <jest>
:arrow: Dzwon Tec CNC R
:arrow: Przełożenia Pierwotne Malossi
:arrow: Przełożenia Wtórne Polini
:arrow: Tłumik Malossi MHR TEAM II <jest>
:arrow: Chłodnia x2 Aprilia SR <jest>
:arrow: Pompa Wody Stage 6 SSP +40% <jest>
:arrow: Dodatkowy bak 2 litry <jest>
:arrow: Lagi Aprilia SR <jest>
:arrow: Felgi Aprilia SR 13' <jest>
:arrow: Pompki, przewody, zaciski Aprilia SR <jest>
:arrow: Podwyższenie silnika max na amortyzatorze <jest>

Optyczne:

:arrow: Kierownica BMX STR8 Chrom
:arrow: Adapter Kierownicy STR8 Chrom
:arrow: Lusterka F1 Stage 6 Chrom
:arrow: Manetki Revo Flame Szare
:arrow: Lampa przednia Aprilia SR <jest>
:arrow: Lampa tylna STR8 Led Aprilia SR <jest>
:arrow: Stopka boczna IGM <jest>
:arrow: Polerka Tłumika
:arrow: Polerka Lag
:arrow: Polerka Pokrywy Pompy Wody
:arrow: Polerka Pokrywy Przekładni
:arrow: Malowanie Fiolet Metalik / Srebrny Metalik



Uwaga to co jest zacytowane było kiedyś tego już nie ma ale można sobie poczytać ; )

Cytuj:

zaraz po kupnie nie dbałem o niego piłowałem aż w końcu zatarłem cylinder (polini sport) porozkręcałem wszystko i powymieniałem na następujące części:

potem cudowałem jak to niedoświadczony posiadacz takiego sprzętu nie wiedziałem że to cylinder się zatarł więc kupowałem po kolei co teraz zaowocowało takim oto tuningiem który wymienię:

zaczęło sie od tłumika tecnigas next r okazyjnie kupiłem za 100 zł gratis dostałem druciany stożek:
Obrazek

potem kupiłem gaźnik więc patrzę na oferty po allegro okazja phva 17,5 bez iglicy i ssania za 110 zł kupiłem za 89 bo koleś się pomylił ssanie i iglice miałem z 12mm

dalej nic to nie dawało a bałem sie rozebrać cylinder więc myślałem że to membranki więc kupiłem membranki malossi carbon i włożyłem w zawór jednak bez rezultatu

następne co kupiłem było wario nie było to planowane jak większość części tuningowych ale okazja się zdarza tylko raz jak to mówią mój wybór padł na malossi multivar stan bdb cena 130 zł :

Obrazek

więc dalej biorę się za naprawę skutera wkońcu odważyłem się zdjąć cylinder choć nie wiem co w tym było takiego groźnego i patrzę cylinder zatarty niestety nie nadawał sie do szlifu więc sprzedałem go za 100 zł i kupiłem kolejnego polini sporta nóweczkę za 470 zł z allegro i od tej pory nie miałem z tym problemu dopóki mi membrana nie przebiła się w kraniku ale o tym później napiszę bo pokolei całą historię trzeba napisać :mrgreen:
pojeździłem trochę wszystko było fajnie pięknie aż nagle zaczął dziwnie chodzić nie wiedziałem co jest więc kupiłem stożek polini airbox oraz dyszę 90 za 80zł nówka niestety nic to nie dało ale jak wiadomo przydało się do tuningu

po tym wszystkim zacząłem rozmyślać co może być jeszcze nie tak i tak po miesiącu uzbierałem pieniądze na nowy wał oraz łożyska skf z uszczelniaczami wał kupiłem na mielochu, uszczelniacze z łożyskami na allegro niestety nic to nie dało ale oczywiście wał się przyda ponieważ do sportowego cylindra nie zaszkodzi a jest zalecany więc szukam dalej usterki ...

(był to motor bardzo nie zadbany ale ktoś w końcu musi się za to wziąć z czasem sobie powiedziałem że jak już tyle zrobiłem to już go zrobię porządnie i do końca)

podczas szukania usterki natrafiła mi się okazja na prawię nowe sprzęgło tec evo racing plus dzwon seryjny morini (mój dzwon był przepalony) kupiłem to wszystko za 60 zł i wrzuciłem w skuter ale trzebabyło szukać usterki dlaczego nie chodzi więc ja już nie mam sił jadę do mechanika który wyregulował gaźnik i porobił co trzeba ale chodziło 2 dni i znowu to samo mówił mi że chyba coś jest z kranikiem ale kazał mi zostawić wtedy skuter zostawiłem wymienił mi fajkę z przewodem oraz zrobił całą elektronikę do tego wszystkiego kazał mi kupić świecę ngk bpr8hs więc kupiłem i nic to nie dało

i jak na ten moment skuter leży rozkręcony czekam na kranik który zamontuję i który na pewno coś musi dać bo innej opcji nie ma iskra mocna wszystko ok (dodam jeszcze ze po drodze robienia zdążyło mi się spalić 2 moduły :P oraz źle założyć iskrownik za używkę dałem 30 zł )

z czasem tecnigas był za słabym wydechem wymieniłem go na laser x-pro 350zł :


Obrazek

w trakcie gdy czekam na założenie kranika przyszedł czas na optykę

kupiłem felgi z oponami i tarczami od aprili sr ditech za 80 zł 2 sztuki stan bdb :

Obrazek
Obrazek

przód założyłem ładnie pięknie ale z tyłu nie pasuje mi wałek więc chciałem kupić ale no właśnie jest ale popatrzcie sami :

Obrazek

u góry widać wałek aprili sr a na dole mój od crossera niby oba morini a jednak jest różnica teraz wam pokażę czym to się różni jeżeli chodzi o środek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jak widać w środku się nie różni praktycznie niczym jeżeli chodzi o kartery tylko tym przełożeniem mam zamiar zaryzykować i je kupić(tą dużą zębatkę) razem z wałkiem za 30 zł i spróbować to spasować

gdy to wszystko spasuję jak mi przyjdzie wałek wszystko wam ładnie opiszę
czemu nie wymienię karterów ? ponieważ mam amortyzator centralny i w crosserze jest jeszcze mocowanie z silnika do ramy tam gdzie idzie tłumik czego nie ma w karterach od aprili

oczywiście tu nie tylko o custom chodzi jeżeli chodzi o te felgi bo też tutaj chodzi o hamulec tarczowy z tyłu bo miałem bębnowy chcę przerobić bynajmniej się staram to zrobić :cool:

i to jak na razie tyle z tego co zrobiłem w domu posiadam jeszcze sporo rzeczy jak chwytak powietrza i tak dalej ale z biegiem czasu jak będę aktualizował temat to wrzucę jak go zdobyłem między innymi jak wygląda i wgl


i mogę wam obiecać że to dopiero początek tego co chcę zrobić moje plany co do customu pokarzę w następnej aktualizacji tematu co do fotek skutera jak to narazie wygląda też dam później dodam jeszcze tylko tyle ze muszę jeszcze plastiki kupić cena 300 zł te zwichrowane i połamane pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)


Ostatnio zmieniony 05 kwie 2011, 23:19 przez assane, łącznie zmieniany 22 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 03 sty 2010, 17:16 
*

Rejestracja: 01 lip 2009, 9:57
Posty: 10
Lokalizacja: Łomża
Pojazd:
no życzę powodzenia w naprawie i w customie malagi

zajrzyj do mnie http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=27397




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 sty 2010, 18:31 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2009, 22:50
Posty: 14
Lokalizacja: swarożyn
Pojazd:
fajne plany powodzenia życzę




_________________

Piaggio NRG mc2

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=43504




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 sty 2010, 18:37 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
Cytuj:
dzięki na pewno zajrzę malutka aktualizacja :

Obrazek

dostałem od kolegi tą oto lampę widoczną na zdjęciu za darmo mam zamiar ją wrzucić w czaszę od crossera co o tym myślicie ?

co do pokrywy przekładni muszę dokończyć na razie widać takie efekty

i chwytak kupiłem za 20 zł czarny tymczasowo takie rzeczy jak lusterka kierunki i rzeczy które mają dany kolor będę kupował na sam koniec ponieważ nie wiem jaki kolor malowania dać na ten skuter może doradzicie coś.. no nie wiem w każdym bądź razie nie teraz na to czas teraz czekam na pocztę aż przywiezie wałek zdawczy i zobaczymy co dalej z tymi kołami ale to około wtorku, środy zależy od czasu

co do customu mam wiele w planach ale na pewno nie będę zmieniać kierownicy ponieważ mi odpowiada tylko dospawam jakąś poprzeczkę pomaluję i spawy wygładzę ładnie

też pozbędę się zbędnej mi elektryki dozownika i tak dalej rzeczy mi nie potrzebne i zbędne do pracy skutera

jeśli możecie podawajcie wasze pomysły jak to widzicie co można zrobić na pewno nad nimi dobrze pomyśle

jutro zrobię fotki jak to wygląda jak na tą porę a jak na razie to tyle z mojej strony :wink:


Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 20:34 przez assane, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 sty 2010, 18:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2009, 13:25
Posty: 89
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd:
Lampa od kizia, chwytak odemnie :lol:
Fajna malaga, pozdro




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 sty 2010, 19:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2008, 19:44
Posty: 51
Lokalizacja: Borki
Pojazd:
assane, po pierwsze to Twój nick powinien być okazja a nie taki jaki masz :P
A plany zacne :P może wyjść coś niezłego a przede wszystkim rzadko spotykanego:D
Pozdro i zapraszam do mnie




_________________

Obrazek
Niedługo powrót...
Mój Aerox
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=17277




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 sty 2010, 20:10 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
Cytuj:
będzie niespotykany ponieważ taki skuter trudno spotkać i nikt go nie tuninguje bo poprostu się nie opłaca ale co się nie robi dla bycia jednym z pierwszych

mały rozpis graficzny co do lampy:

Obrazek

mój skuter będzie w podobnych malowaniach co ten tutaj na fotce tylko że z małymi poprawkami tzn kolory: jaskrawy pomarańcz z czarnym
oraz dodam nadkole kierownica będzie goła błotnika z przodu nie będzie kierunków z przodu nie będzie chyba że gdzieś w czaszy umieszczę to się zobaczy

myślę jeszcze nad przeróbką co do przedniej czaszy tej krateczki jakby ktoś miał jakiś pomysł poproszę zapodać graficznie

jak na razie to tyle więcej w sobotę ponieważ czeka mnie nauka ( poprawki :P )

więc w sobotę wszystko ruszy bez żadnego virtuala i zobaczymy co to będzie już na prawdziwych fotkach skutera pozdrawiam i zapraszam do pomocy co można zmienić jak to wszystko pokazać aby wyglądało z jak najlepszej strony :wink:


Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 20:34 przez assane, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2010, 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2009, 21:10
Posty: 0
Lokalizacja: Sokółka
Pojazd:
wow ;o z ta lampa ta pieknie wyglada ;) te przykladowe zdjecie skutera w 1 poscie jest mego kumpla ;) mam wiecej jego fotek na kompie ;p




_________________

Była Longjia LC.. Jest Piaggio NRG

Przelotnie :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 cze 2010, 12:42 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
Cytuj:
czas na małą aktualizacje ponieważ dawno tu nie pisałem a jako iż wakacje się zaczynają prace ruszyły wiec zaczynamy

zaczynamy od uchwytu jak wyżej pisałem już wszystko poszło po mojej myśli jeżeli chodzi o środek przekładni tzn znalazłem dobrego i taniego tokarza który wszystko mi dokładnie zrobił jak na razie jest wszystko ok ;) powracając do uchwytu pod hamulec jeden z moderatorów niedowiarków twierdził że się nie da tego zrobić ale proszę pokażę to i już tak mam ponad miesiąc i jest ok oto fotka :

Obrazek

jak widać jest to dospawane ale masywnie i wszystko jest dobrze zrobione :mrgreen:

a tutaj fotka jak to się prezentuje z niedokończoną pokrywą oraz kołem od apki:

Obrazek


no i reszta fotek już mojego skutera jak na razie się prezentuje fakt faktem wyglądu nie ma ale teraz zacznę nad tym pracować

Obrazek
Obrazek

proszę o komentarze jak na tą chwilę negatywne jak i pozytywne :wink: i oczywiście wasze propozycje jak to widzicie dalej mam zamiar teraz zmienić plastiki na nowe bo tych nie opłaca się kleić oraz kierownicę i w jakich kolorach byście to widzieli?


Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 20:33 przez assane, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 cze 2010, 13:15 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 8:49
Posty: 2257
Lokalizacja: Kasinka Mała/krk
Pojazd: Bmw e82
Polerka chyba nie zaczęta nawet

Bad look przodu to podstawa 1!! tak jak w neosie




_________________

facebook.pl/weldonespawmichalak
Spawanie TIG. MAG . MMA - aluminium, stal nierdzewna, stal czarna itp




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 cze 2010, 14:37 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
owszem polerki nie zaczynałem jeszcze

co do bad looka myślę nad tym ale po wymianie plastików

dzięki za wyrażenie zdania :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 paź 2010, 12:08 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
dawno nie pisałem a sporo się dział więc pokolei :mrgreen:

Więc tak krótko i na temat silnik jest chłodnia z wężami od apki jest, niedługo swapik na minarelli horizontal lc xd

Do silniczka minarelli horizontal dostałem:

Cylinder Polini Evolution 10mm - Wał Doppler 10mm - Korektor sprzęgła - Dzwon seria - Zawór Malossi - Dekiel z kopką - Pompa wody - Króciec - Zapłon - Kartery porting - przełożenia oraz osprzęt ;p

dodam że zostawiłem sobie polini airboxa oraz gazboxa malossi, a cały silnik morini poszedł na sprzedaż na części dzięki czemu mam na ten silniczek xd

jak widać centralna od morini pasuje oraz trzymanie do amora centralnego ; D

Obrazek

no i pokrywa bo w środku prawie pusto ; (

Obrazek

jak widać polini ; D

Obrazek

koła jeszcze nie ma ; (

Obrazek

koło już w drodze do mnie (aprilia sr minarelli tarcza tył) oraz sprzedałem cylek z morini co daje fundusze na dalsze zamawianie części :)

teraz w planach:

-gaźnik 21mm dell'orto phbg
-wario malossi mhr z przeciwtalerzem

a potem zobaczymy co dalej będzie ; )




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 paź 2010, 16:36 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2009, 17:24
Posty: 281
Lokalizacja: Radomsko
Pojazd:
A gdzie wydech ? Albo inaczej jaki będzie wydech ?




_________________

http://www.polskajazda.pl/Profil,Italje ... ster/54034

Obrazek

"Twoja racja mój spokój"




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 29 paź 2010, 21:17 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
najprawdopodobniej c21

więc tak po krótkiej przerwie przyszły mi kolejne części

wario mhr:

Obrazek

Obrazek

sprzęgło tec evo racing:

Obrazek

jak na razie tyle co miałem do napisania w drodze do mnie koło, gaźnika jak na razie nie kupuje jak widać ale myślę że na dniach będę wybierać pomiędzy 21-26 mm oraz pasek overrange to tyle ;)


Ostatnio zmieniony 19 gru 2010, 12:12 przez assane, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 gru 2010, 12:20 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
dawno nie pisałem więc mała aktualizacja niestety tego czego się obawiałem gościu nie wysłał mi kierownicy a inny zaś nie wysłał tłumika romano type-r no cóż tanio było nie dziwie się ale mniejsza o to, w zamian za to czekam na inny tłumik, a za ten czas kupiłem gaźnik dell'orto phbl 25mm:

Obrazek

za gaźnik dałem 50 zł także wiecie trafiłem idealnie :P

teraz co hmm .. tłumik .. Yasuni C21 ? Co o tym myślicie ?

(fotki moto później ;p a jeżeli ktoś ma na sprzedaż króciec bo gaźnik musi iść nad koło chętnie kupię ; ) a i ma ktoś projekt jak zrobić subframe ? bo szkoda kasy kupować a podobno łatwo zrobić :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 sty 2011, 13:22 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2008, 17:25
Posty: 124
Lokalizacja: brac kase
Pojazd:
I jak tam? jaki wydech kupiłeś?




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 sty 2011, 13:29 
**

Rejestracja: 16 sty 2010, 13:58
Posty: 428
Pojazd:
Błotnik załóż jakiś fajny dopasuj coś. Dobry pomysł z tym zaciskiem jestem pod wrażeniem tego właśnie. Powodzenia.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 sty 2011, 19:14 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 17:57
Posty: 309
Pojazd: Malaguti F12 Digital
tak wydech kupiłem mhr team II fotki niedługo całości może teraz robię inne rzeczy podstawkę pod króciec i subframe ;p




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2011, 19:44 
Zbanowany

Rejestracja: 17 sie 2010, 21:59
Posty: 323
Lokalizacja: brać kase?
Pojazd:
Ruszyło coś?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2011, 20:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2009, 13:25
Posty: 89
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd:
Brakuje tylko podstawki pod kruciec, takto silnik gotowy :D Kompresja taka, że aż łamie osprzęt w pokrywie! :D




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy