Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 0:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 08 lip 2012, 20:11 
**

Rejestracja: 21 cze 2012, 9:50
Posty: 227
Pojazd:
Czesc mam pewien niepokój otóż po wymianie cylka jadac skuterem tak jak np dzis trasa 50 km raz na jakis czas po dodaniu gazu slychac takie strzelanie , pukanie mrtaliczny dzwiek cz to oznaka przegrzewania sie skutera ? dodam ze ten efekt utrzymuje sie po dodaniu wiecej niz 1/2 manetki czy poprostu silnik odddaje cieplo w tym momecie i wydaje taki dzwiek ale jak trzymam manetke max 1/2 polowa to nie ma tego dzwieku
Jutro sprawdze zawory mam mcn 47mm 72 seryjna głowica dac 0,05 na oby dawa czy 0.08 mm czekam na wasze sugestie


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 08 lip 2012, 21:00 
*

Rejestracja: 17 maja 2012, 23:14
Posty: 130
Lokalizacja: Słupsk
Pojazd:
yoemaster pisze:
Czesc mam pewien niepokój otóż po wymianie cylka jadac skuterem tak jak np dzis trasa 50 km raz na jakis czas po dodaniu gazu slychac takie strzelanie , pukanie mrtaliczny dzwiek cz to oznaka przegrzewania sie skutera ? dodam ze ten efekt utrzymuje sie po dodaniu wiecej niz 1/2 manetki czy poprostu silnik odddaje cieplo w tym momecie i wydaje taki dzwiek ale jak trzymam manetke max 1/2 polowa to nie ma tego dzwieku
Jutro sprawdze zawory mam mcn 47mm 72 seryjna głowica dac 0,05 na oby dawa czy 0.08 mm czekam na wasze sugestie


mam to samo jeżdze na 1/2 manetki a jak dodasz gaz odczuwasz,że ci skuter zwalnia?? ja tak mam nie wiem jak ty




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 lip 2012, 21:03 
**

Rejestracja: 21 cze 2012, 9:50
Posty: 227
Pojazd:
zwalnia czasami ae po chwili przyspiesza yen efekt dzwieku jest wtedy gdy jade wiecej niz 10 km czy w ten sposob soilnik oddaje cieplo czy jakas usterka , mam nadzieje ze ktos odpowie a cylek800 km juz ma przejechane i byl dobrze docierany




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 lip 2012, 19:28 
**

Rejestracja: 21 cze 2012, 9:50
Posty: 227
Pojazd:
Wydechowy i ssący poprawiony na 0.08 lecz nadal jest to samo ale czasami potrafilo to byc po przejechaniu 10 km a teraz jakby skuter mogl jechac dłuzej i i czasami ten dzwiek jest po przejechaniu np 15-20 km do 1/2 manetki luz ale 1/3 nazywam faza szybkiego spalania bo w zasadzie chyba wiecej niz 5km/h nie daje wiecej zaczyna sie znowu ten takie szczelanie w silniku meraliczny dziwiek na chwile zejede z obrotów i na nowo mogę manetka max i już nie ma tego szczelania ale po kilku minutach jazdy znów max i znów to samo .szukam informacji co to moze byc ale nigdzie w internecie nie ma takiego problemu




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 lip 2012, 19:32 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2011, 22:38
Posty: 131
Lokalizacja: Wilków/Lublin
Pojazd:
Któreś łożysko dogorywa?




_________________

Derbi - reaktywacja ;)
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=281790


Fiat Marea 1.8 HLX + LPG
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=303043




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 lip 2012, 19:37 
**

Rejestracja: 21 cze 2012, 9:50
Posty: 227
Pojazd:
ze co ??? dogorywa? nie ma luzu na wale ani na magneto




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 lip 2012, 20:14 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2011, 22:38
Posty: 131
Lokalizacja: Wilków/Lublin
Pojazd:
Cytuj:
dogorywać
synonimy: ginąć, konać, odchodzić, umierać, zdychać, zamierać, oddawać ducha

;p

No to te łożyska są ok. Mi tak się działo jeszcze gdy rolka w wariatorze zablokowała się w dziwny sposób. Przyczyn może być wiele, najlepiej rozbierać silnik i sprawdzać przyczynę. Lub jeśli to jakaś częsciejsza wada fabryczna to czekać na wyjaśnienie z czasem albo jak ktoś da znać co to jest..




_________________

Derbi - reaktywacja ;)
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=281790


Fiat Marea 1.8 HLX + LPG
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=303043




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 lip 2012, 20:33 
**

Rejestracja: 21 cze 2012, 9:50
Posty: 227
Pojazd:
hmmm nie bede specjalnie calego silnika rozkrecal moze byc to wada cylindra mcn 72 cc bo na 50 tego nie bylo ale te pierdzenie szczelanie jedt dosc glosne czasami i wkurza :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 lip 2012, 13:28 
**

Rejestracja: 21 cze 2012, 9:50
Posty: 227
Pojazd:
up czy mam rozumiec ze nikt na forum nie wie co to moze byc ? :angry: :shock: :/ :evil:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 lip 2012, 14:14 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2011, 22:38
Posty: 131
Lokalizacja: Wilków/Lublin
Pojazd:
Gdy mi hałasowało rozbierałem silnik aż znalazłem przyczynę ;D Mi to wygląda na łożysko jakieś bo co niby może wydawać dziwny metaliczny pukający dźwięk? Przy danych obrotach jakieś uszkodzone łożysko korbowodu na przykład wydaje taki dźwięk i nic z tym nie zrobisz.. Mi np drgał cały skuter i dzień zajęło mi się zorientowanie, że to przez stopke która była na styk z nowym wydechem przez co powstawały dziwne wibracje i dźwięk ;D




_________________

Derbi - reaktywacja ;)
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=281790


Fiat Marea 1.8 HLX + LPG
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=303043




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 lip 2012, 16:09 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2012, 20:20
Posty: 77
Pojazd:
heh, może taka ciekawostka ode mnie. Otóz miałem podobny problem, już chciałem wszystko rozbierać, a tu się okazało że uchwyty na nóżce centralnej się wyrobiły i był luz, przez co tak brzęczał. Sprawdź może u cb też coś podobnego

EDTT: Jest prosta metoda na sprawdzenie tej opcji. Podzas jazdy docisnij nóżkę i nie powinno brzęczeć. Przynajmiej tak u mnie było




_________________

CYLINDER : 65CM WM Motor
WARIATOR : TEC R-TYPE
ROLKI 4G
V-MAX : 85 licznikowe


Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 16:10 przez Stepek, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 lut 2017, 18:19 
*

Rejestracja: 22 mar 2016, 16:22
Posty: 4
Pojazd: Motom Magnus Custom 1966
U mnie tez ten dziwny dziek na wysokich obrotach brzeczy, wczesniej mialem chinskie retro, gdzie ten dzwiek byl b.glosny,teraz mam pegeout v clic. Pewnego dnia zauwazylem ze skuter nie rozpedza sie tak jak wczesniej, dziwny dzwiek w okolicach sprzegla, wracam z roboty wiec manetka na max, jednak nie chcial wiecej niz 55km wyciasnac, normalnie 63-65 i nagle skuter jak by zgasl, wiec upuscilem gazu i za moment odzyl (przegrzal sie). Okazalo sie ze lozysko w sprzegle sie "skonczylo" co doprowadzilo do przegrzania silnika przy okazji przycierajac tlok i caylinder(tak podejrzewam). Wymienilem sprzeglo, mialem akurat w chiniolu z przebiegiem okolo 500km, wiec prawie nowe. Dziwny dzwiek z okolic sprzegla znikl, za to pojawilo sie szarpniecie przy ruszaniu(szprzeglo nie jest zatluszczone) i metaliczne stukanie na wysokich obrotach. Wywnioskowalem z tego ze ten dzwiek to efekn rozciagniecia lancuszka rozrzadu w skutek zbyt duzego obciazenia. Co sadzicie? Jak by nie bylo to wymienie ten lancuch, tlok i pierscienie. Obecnie silnik jest zalany ceramizerem, musze przyznac ze przestal brac olej, a bynajmniej znacznie mniej. Wymienilem tez z lekka kwadratowe rolki 6.4 g (0.1 g sie starl podczas ekspoatacji) na 5.7 i szarpniecie przy starcie znacznie zmalalo, mam nadzieje ze sie jakos sprzeglo dopasuje i wgl szarpniecie zniknie(chyba sprzezynki w sprzegle nie takie jak powinny chociarz sprzeglo standardowe)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy