Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:59



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 20 kwie 2019, 22:40 
*

Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:15
Posty: 6
Pojazd: vivacity
Cześć, mam bardzo słabe przyśpieszenie na założonych seryjnych rolkach 8,4gr. Vmax 65 km/h. Wiem, że dobór rolek to indywidualna sprawa, ale jeśli założyłbym 8 gramowe albo 7,7gr to poprawiłoby się przyśpieszenie bez zmiany prędkości maksymalnej ? Skuter peugeot vivacity cały w serii z zablokowanym wydechem (nie chce oblokowywać wydechu, bo kolega miał problem przy podbiciu przeglądu w dowodzie)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 20 kwie 2019, 23:45 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
A co ma odblokowanie wydechu do przeglądu? :lol: :lol: :lol: Ja ze sport wydechem 2 razy podbijałem, chinol 4t na przelocie 2-3 razy miał też podbite. Blokowany wydech tylko psuje silnik - nic dobrego. Fabryczna regulacja jest tak aby max 45-50 km/h leciał w 2 osoby po płaskim. Ja bym dał 7,5 albo 7,8g a najpierw zmienił stację diagnostyczną i odblokował komin.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2019, 8:57 
*

Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:15
Posty: 6
Pojazd: vivacity
scoot,
Zastanowię się jeszcze z tym wydechem za miesiąc, gdy zrobię przegląd . A jakiej firmy dostanę rolki 7.8gr , bo jak szukałem to były tylko 7.7gr albo 8 gr, nigdzie nie znalazłem 7.8gr (16x13 rozmiar). Czy jeśli teraz mam seryjne 8.4 gr i robią się powoli kwadratowe (vmax=65km/h), to jeśli założę te 7.7gr to vmax nie będzie mniejszy, a jedynie polepszy się przyśpieszenie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 kwie 2019, 13:01 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Tu też zły dział !!
Kup 7.7, a firmy wszystkie z mielocha dobre. 7.7 so właśnie do odblokowanego skutera, 7,5 niektórzy dają ale to jak ktoś ciężki jest.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 kwie 2019, 19:53 
*

Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:15
Posty: 6
Pojazd: vivacity
scoot,
Rozgrzałem dziś skuter jeszcze na seryjnych rolkach i przejechałem 5 km i stałem na czerwonym świetle lekko przygasał mi i zapaliło się zielone światło, więc dojechałem 30 metrów do domu. Przed bramą gdy się zatrzymałem zgasł i nie mogłem go odpalić, po pięciu minutach "odpoczynku" odpalił jakby nigdy nic. Co mogło być tego przyczyną ? Czy może tłok spuchł od zbyt małej ilości paliwa, bo wcześniej vmax 55km/h, a po odblokowaniu 65-70 km/h, a nie wymieniłem dyszy w gaźniku na większą? :O

Ps:
Dodam jeszcze, że gdy zgasł i próbowałem kopnąć w kopke, bo mam słaby akumulator, to po trzech kopnięciach było słychać tak jakby strzał z tłumika

Tak wygląda świeca: http://prntscr.com/nfx16y i tu drugie zdjęcie http://prntscr.com/nfx25c




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy